Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 282337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 20, 2008, 01:55:39 pm »
Mi jak najbardziej w xxxHolicu odpowiada atmosfera i klimat, wcale nie potrzebuje w nim akcji rodem z mang walki czy mechów, ani szkolnych miłosnych perypetii czy komedii.

a no dopiero zważyłem że gildia to o wiele większe forum ;] nawet znalazłem coś dla siebie ;] viva la bitwy komiksowe XD
Under Northern Skies

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 20, 2008, 02:02:47 pm »
Mi jak najbardziej w xxxHolicu odpowiada atmosfera i klimat, wcale nie potrzebuje w nim akcji rodem z mang walki czy mechów, ani szkolnych miłosnych perypetii czy komedii.

Przecież ja nie o takie coś proszę. Ja proszę o ładniejszą kreskę (nawet nie kreskę, bo to kwestia gustu, ale ujęcia i rozplanowanie kadrów), ciekawsze dialogi (te są wybitnie płytkie), ciekawsze postacie (Yuuko ledwo ratuje sytuację, a i tak mam wrażenie, że na dłuższą metę będzie nieciekawa), brak mistycznego bełkotu (przecież to nie tylko trudno się czyta, co całkowicie nie warto tego czytać), bardziej interesujące ploty (oglądnij Ghost Hunta to będziesz wiedział o co mi chodzi) jakąkolwiek fabułę. Klimat to kwestią straszliwie subiektywna i trudno tylko na jego podstawie opiniować mangę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2008, 02:04:34 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline obik

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 20, 2008, 04:09:38 pm »
11 tom Fma
powoli zaczynamy doganiac Japonie w wydawanych tomach Alchemika  ;-)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 23, 2008, 12:44:02 pm »
Full Metal Alchemist - eh, zdążyłem już zapomnieć jakie to fajne. I nawet pomijając różnice fabularne lepiej się to czyta niż ogląda. Świetne, i tłumaczenie nawet zjadliwe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:05:53 am »
Tales of the Abyss

- coś dla Szyszek ;) Fantasy shounen i więcej dodawać nie trzeba ;)

Dorohedoro
- klimat, klimat i jeszcze raz klimat; brudny, brutalny i niesamowity. Zdecydowanie nietuzinkowa pozycja, choć pewnie przez estetykę nie każdemu przypadnie do gustu. Mroczny świat, w którym 'magic userzy' żyją w osobnym lepszym wymiarze, a reszta gnieździ się w wyglądajacej jak slumsy "dziurze". Głowni bohaterowie to mieszkańcy dziury polujący na magików.

Fire Candy
- z jednej strony klimat shounena (uliczne gangi, rolki, młodzi ludzie itp.), a z drugiej multum typowo seinenowych wątków - brutalna historia, ale pięknie narysowana, opowiadająca losy zbuntowanych dzieciaków z ulicy urodzonych w wyniku eksperymentu genetycznego. Nie jest to górnolotne, ale autorce udało się stworzyć naprawdę fajnych i wielowymiarowych bohaterów.

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:38:30 am »

Dorohedoro
- klimat, klimat i jeszcze raz klimat; brudny, brutalny i niesamowity. Zdecydowanie nietuzinkowa pozycja, choć pewnie przez estetykę nie każdemu przypadnie do gustu. Mroczny świat, w którym 'magic userzy' żyją w osobnym lepszym wymiarze, a reszta gnieździ się w wyglądajacej jak slumsy "dziurze". Głowni bohaterowie to mieszkańcy dziury polujący na magików.

O tak Wilku Dorehodoro to arcyciekawa seria.
Wiesz moze co z reszta odcinkow? Czy też na 10 skonczyles?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 10, 2008, 07:51:19 am »
Skończyłem na trzecim tomie (16tym chapterze) a tomów jest w sumie siedem tylko chyba poza Japonią ta seria nie jest wydawana.

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #277 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:12:17 am »
Dorwałem pierwszy tom GitS wydany przez JPF. Całego jeszcze nie przeczytałem ale robi spore wrażenie, wygląda jak książka, kolorowe strony wewnątrz czy masa przypisów lub odautorskich komentarzy. Pod względem kreski lepiej wygląda SAC, ale w mandze bohaterowie są bardzie ludzcy, zwłaszcza Major, która uprawia sex z koleżankami, nie ma przerośniętego biustu specjalnie na potrzeby okładki, pokazuje język czy śpiewa sobie: "Jak fajnie by byłooo, gdyby pomyślne rozwiązanie sprawyyy... urlopem trzydniowym się skończyłooo". Zachowuje się zupełnie jak nie ona, aż chce się dalej czytać (problem z tym że całego SAC nie oglądałem, ale wątpię żeby się zmieniła). Nawet zacząłem ją lubić :P

Jaki jest 2 tom GitS'a ? Trzyma poziom pierwszego ?

pozdrawiam


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #278 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:16:12 am »
Jest całkiem inny pod każdym względem oprócz świata w którym się dzieje.

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #279 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:23:30 am »
Jest całkiem inny pod każdym względem oprócz świata w którym się dzieje.

Zabawniejszy ? Smutniejszy ? I jak się kończy (happy end?) ? 


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:35:05 am »
Inny klimat, inna kreska, na czym innym się skupia, inaczej jest prowadzona akcja etc. A co Ci będę mówił jak się kończy :)

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:37:13 am »
Jeżeli będę wiedział jak się kończy nie będę musiał wydawać w najbliższym czasie kasy którą potrzebuję na coś innego. ;)

2 tom to Gost in the Shell 2 - Man-Machine Interface ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2008, 08:39:20 am wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 10, 2008, 09:04:07 am »
Tak, a by nie zostawiać jednosłownego postu to dodam, że jest jeszcze "Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor"

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #283 dnia: Lipiec 10, 2008, 10:11:12 am »
Dzięki,
czyli JPF wydał 1 i 1.5 tom a drugiego nie ma w planach ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 10, 2008, 10:19:51 am »
No jak to nie ma. Ale coś mi się przypomina, że drugi tom był limitowany (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) - przynajmniej jak kupowałem go od razu po wyjściu to było go mało i nie było dodruków.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2008, 10:21:57 am wysłana przez Wilk Stepowy »

 

anything