Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 283080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 04, 2008, 02:22:14 pm »
Fairy Tail - jest to manga o świecie, w którym istnieje wiele rodzajów magii. Magowie są zrzeszani w gildie, których zadaniem jest przydzielanie członkom zadań zleconych przez ludzi w potrzebie. Główni bohaterowie należą do gildii Fairy Tale. Jest to najgorsza gildia w całym świecie magów. Jej członkowie często wykonują zadania, ale szkody przy tym wyrządzone przekraczają nagrodę. Na przykład jeden z członków schwytał szajkę łowców niewolników i przy okazji zniszczył cały port w mieście. Głównymi bohaterami są: mag władający najrzadszą magią ognia i jego celem jest znalezienie swojego przybranego ojca-smoka, początkujący mag specjalizujący się w przywoływaniu istot z innych planów i gadający kto któremu wyrastają skrzydła. Manga jest trochę podobna do One Piece i bardzo dobre się ją czyta. Polecam.

Offline gavron88

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 07, 2008, 12:07:42 pm »
Fairy Tail - jest to manga o świecie, w którym istnieje wiele rodzajów magii. Magowie są zrzeszani w gildie, których zadaniem jest przydzielanie członkom zadań zleconych przez ludzi w potrzebie. Główni bohaterowie należą do gildii Fairy Tale. Jest to najgorsza gildia w całym świecie magów. Jej członkowie często wykonują zadania, ale szkody przy tym wyrządzone przekraczają nagrodę. Na przykład jeden z członków schwytał szajkę łowców niewolników i przy okazji zniszczył cały port w mieście. Głównymi bohaterami są: mag władający najrzadszą magią ognia i jego celem jest znalezienie swojego przybranego ojca-smoka, początkujący mag specjalizujący się w przywoływaniu istot z innych planów i gadający kto któremu wyrastają skrzydła. Manga jest trochę podobna do One Piece i bardzo dobre się ją czyta. Polecam.



Popieram. To jedna z moich ulubionych mang. Momentami śmieszne, momentami smutne.

Offline nolifesking

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 18, 2008, 11:54:38 pm »
Wyniuchałem chapter School Rumble Z
Ech jak milo zobaczyć starych dobrych bohaterów w nieco innych klimatach. Jestem ciekaw czy to tylko wyjątkowo przeniesione do ery Edo, czy tak zostanie ^^'
W każdym razie jak zwykle kupa śmiechu, polecam ;]

Offline Sir_Ace

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 23, 2008, 12:14:17 pm »
A ja jestem w trakcie lektury podstawowej serii School Rumble (od momentu końca drugiej serii). Wiadomo - seria świetna i megawesoła. Brakuje mi tylko wrzasków Harimy i Hanaia (wynalazł ktoś już mangę z dubbingiem?) ;-)

I coś z zupełnie innej beczki - Battle Royale. Myślałem, że to Gantz jest mangą przeznaczoną dla psycholi lubujących się w przemocy, ale...
W totalitarnym państwie ogromną popularnością cieszy się emitowany w państwowej telewizji makabryczny show. Losowo wybrana klasa 9. z losowo wybranej szkoły trafia do opuszczonego miasta na opuszczonej wyspie. Organizatorzy rozdają im (losowo wybraną) broń i puszczają w teren. Wygrywa ten, kto jako ostatni zostanie przy życiu.
Chore? Jak cholera... Do tytułu przyciągnął mnie jeden fakt. Uczestnicy to nie wyszkoleni żołnierze ani amoralni kryminaliści. To zwykli licealiści. Pozwala się to identyfikować z bohaterami. Co ja bym w takiej sytuacji zrobił? Szukał schronienia? Zabiegał o pomoc przyjaciół (i modlił się, by ci nie postanowili mnie od tyłu zadźgać) czy chwycił, co mam pod ręką i zaczął zabijać kolegów/koleżanki z klasy?
Twórca równie dobrze zna się na rysunku, co na ludzkiej anatomii, więc niektóre sceny potrafią być makabryczne. Mimo to tytuł przyciąga. Dam mu szansę, przeczytam jeszcze kilka(naście/dziesiąt) rozdziałów...
I'd like to be a tree

Offline nolifesking

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 23, 2008, 01:50:32 pm »
hmmm Chwyciłem za Fairy Tale. Oczy wybałuszam niemal tak bardzo jak jedna z głównych bohaterek - Lucy

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:04:58 am »
Sięgnąłem po Fairy Tale jakiś czas temu na zasadzie "skoro nie ma co się lubi, to się czyta shounen" i cholernie miło się zaskoczyłem. Podpisuję się pod postem Hollow'a.

Melty Blood - luźna kontynuacja Tsukihime na podstawie plotu fabularnego z gry o tym samym tytule (niestety bijatyka, a nie VN). Bardzo ładna kreska, fajni bohaterowie i sporo akcji. Duży +.

Bakuman - manga autora Death Note opowiadająca losy młodych chłopaków chcących profesjonalnie zająć się rysowaniem mangi. Profesjonalne podejście do tematu rysowania mangi połączone z kreską DN i luźnym nastrojem to bardzo fajna kombinacja.

Mahou Sensei Negima! i Soul Eater - pierwszy ciągle trzyma klasę, a drugi schodzi na psy.

Nurarihyon no Mago - historia chłopaka wywodzącego się z domu przewodzącego youkai w tej części Japonii. Jego problemem jest to, że tylko w połowie jest youkai. Jego ludzka połowa za to nie bardzo nadaje się na generała demonicznej hałastry. Niby standardowe, ale coś jest w tej mandze co zwróciło na nią moją uwagę.

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:11:30 am »
Czyli Fairy Tale przypomina Slayersa ? A realia to bardziej odpowiadają średniowiecznej europie czy może samuraje, katany etc ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 24, 2008, 08:32:30 am »
Nie wiem czy przypomina Slayers bo za dużo ich nie czytałem/oglądałem. Na pewno nie kreską. Za to jak Hollow wspomniał FT przypomina One Piece tylko ma dużo ładniejszą kreskę (dla mnie OP wygląda paskudnie). Design świata jest pomieszany (raczej renesans-oświecenie niż średniowiecze), ale ze wskazaniem na Europę.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 24, 2008, 01:00:05 pm »
Czyli Fairy Tale przypomina Slayersa ? A realia to bardziej odpowiadają średniowiecznej europie czy może samuraje, katany etc ?

Slayersów na pewno nie przypomina. Trudno opisać realia Faity Tail. Ja bym określił ty czasami początku czasów industrializacji. Pociągi  i automobile napędzane magią są wykorzystywane jako środki transportu, ale dalej korzysta się z broni białej mimo, że jakiegoś rodzaju broń palna już istnieje.

Offline Konował

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 24, 2008, 01:13:01 pm »
To faktycznie FT zapowiada się ciekawie, magowie bardziej pasują w klimatach europejskich, teraz pozostaje tylko dorwać tą mangę  :idea:


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 27, 2008, 08:41:03 pm »
A ja teraz czytam Doujiny i to w sporej ilosci (bo malo stron xD), powidam wam sporo jest z Haruhi ale i z innych. Ciekawe pomysly i nieraz naprawdę ladna kreska, jednego doujina z Haruhi chyba juz nigdy nie zapomne moze i tylko pare stron ale pomysl jaki jeszcze nie widzialem.

Przemyslenia:
Jesli myslisz ze juz widziales wszystko to oznacza ze nie zajrzales jeszcze za rog wlasnego pokoju. :idea:

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 28, 2008, 05:41:08 pm »
Hej. Szukam czegoś podobnego do FMA. Najlepiej po polsku.
Wiadomo czy w PL wyjdą jakieś inne mangi autorki FMA?
pozdrawiam

Offline Dembol_

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:16:33 am »
Na chwile obecną żadne inne mangi tej autorki nie są planowane. Zresztą poza FMA tylko Juushin Enbu wyszło w tomikach. Pozostałe maja maksymalnie po kilka chapterów i w większości nie są kontynuowane albo kontynuowane baaaardzo sporadycznie.

Jeśli chodzi o coś podobnego to możesz przeglądnąć Naruto albo poczekać na Bleach, który ma zacząć wychodzić w przyszłym roku o ile dobrze pamiętam. Serie są znacząco odmienne od FMA i koncentrują się bardziej na mordobiciu z coraz silniejszymi przeciwnikami niż innych elementach, ale to najbliższe FMA co przychodzi mi na myśl. I są długie. Bardzo.
Mogę jeszcze na koniec dodać, że moim zdaniem FMA bije obie na głowę.

Offline nolifesking

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 29, 2008, 12:30:51 am »
D.Gray Man jest jeszcze lepszy. Ale nie wiem jak to  z mangą jest, raczej w tomikach w polsce się nie pojawi, ale ogólnie to  jest. W sumie D.Gray Man stoi najbliżej FMA. Na pewno bliżej niż Naruto czy Bleach.
Wyjątkowo zabawne elementy ma, chociaż tematyka niezbyt przyjemna (nie takie cukierkowe jak Naruto czy Bleach). Masz Organizację, któa szkoli egzorcystów, natomiast oni zajmują się eksterminacją akuma(demonów?), które żyją opanowując ludzkie dusze i rosną zabijając innych.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 29, 2008, 07:17:43 am »
Grzybiarzu - Zombie Powder (4 tomy, skończone) i Waq-Waq (też chyba 4 tomy). Krótkie, ale treściwe, Waq w dodatku ma zakręcony świat z nutką zaskoczenia. Bić się biją, ale nie o bicie chodzi :)

ja zabieram sie za Adachiowe H2. Jak baseball, to baseball
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

 

anything