Autor Wątek: Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.  (Przeczytany 39509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2003, 04:28:36 pm »
Cytat: "xionc"
Dla mnie najlepsza plyta DM to Black Celebration. Inne tez lubie, ale ta jest najbardziej mroczna.


Ja nie potrafilbym wybrac ulubionej plyty DM. To chyba jedyny zespol, do ktorego tworczosci podchodze niemal bezkrytycznie.

A plyta Gahana jest bardzo interesujaca. Raz mocne gitary, potem troche bluesa (calkiem niezle gra facet na harmonijce, ale z tym instrumentem mozna bylo go zobaczyc juz wczesniej, np. w filmie "101"), troche klimatow a la Nick Cave, troche elektroniki, sporo smyczkow. Roznorodnie.
Na krazku DVD oprocz wywiadu, fotek (malo ich...) i klipu akustyczne wersje dwoch piosenek z plyty. Bardzo ladne.

drmuto

  • Gość
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2003, 05:08:08 pm »
bedzie off-topic
Cytat: "Kormak"
no i w Mute gra mój ulubieniec - niesławny Boyd Rice, czyli NON.

They need a gardener to take care of them all those little people.
Sam nie wiem czy to kpina czy tez faszyzm - no wiec dodajmy od razu ze Boyd Rice tez (kto nie jest?) jest oskarzany o sympatie faszystowskie (choc podobno kiedys w jakims wywiadzie sie od tego odcial

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 20, 2003, 12:44:12 pm »
Muzycy oskarzani sa o mase roznych rzeczy. Dla mnie nie maja one zadnego znaczenia. Tak jak to, że Gore z DM chodzil w skorzanych sukienkach, a na imprezach zrzucal je z siebie dokumentnie.

Offline Kormak

Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2003, 01:25:37 pm »
Cytuj
They need a gardener to take care of them all those little people.
Sam nie wiem czy to kpina czy tez faszyzm - no wiec dodajmy od razu ze Boyd Rice tez (kto nie jest?) jest oskarzany o sympatie faszystowskie (choc podobno kiedys w jakims wywiadzie sie od tego odcial

Właśnie w tym momencie piszę artykuł-gigant o Boydzie do kolejnego numeru "Colda". Mam tony wywiadów i pisze tam mase ciekawych rzeczy, chociaż czasem sam sobie zaprzecza.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2003, 01:29:51 pm »
Hmm, "Cold" to ten zimnofalowy zin, ktorego reklamuja na terra.pl? Warto to kupic?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

drmuto

  • Gość
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 20, 2003, 02:45:17 pm »
Cytat: "Kormak"
chociaż czasem sam sobie zaprzecza.

ja wogole podejrzliwie podchodze do osob u ktorych nie da sie znalezc sprzecznosci - zazwyczaj oznacza to ze sluza jakiejs wyswiechtanej ideologii - a Boyd Rice raczej ideologie tworzyl i transformowal niz im sluzyl

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2003, 03:48:03 pm »
No, szanowni panstwo. Wszystko wskazuje na to, ze w listopadzie w Spodku wystapi Dave Gahan! A dokladnie 7 listopada. Zaplanowany na ten dzien wystep Iron Maiden ma sie odbyc w innym miescie. No to ja sie ciesze!  :D

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 02, 2003, 04:06:25 pm »
Cytat: "Halfing@"
No własnie wiadomo że gdyby nie DM to życie wielu ludzi na tym świecie nie byłoby takie samo


Byc moze zycie wielu ludzi bedzie musialo sie zmienic, bo wiele wskazuje na to, ze DM nie nagra juz kolejnej plyty. Gahan publicznie krytykuje kolegow i chce, aby i jego piosenki ukazywaly sie na plytach DM. Do Gore'a jak na razie niespecjalnie to dociera i sam zabral sie za pisanie nowych kawalkow. Z drugiej jednak strony DM na krawedzi rozpadu bylo juz kilak razy, wiec moze i ten trudny okres jakos przetrwa.  :?

Offline Rex de Tenebris

Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 02, 2003, 06:38:03 pm »
Cytat: "Waltari"
Z drugiej jednak strony DM na krawedzi rozpadu bylo juz kilak razy, wiec moze i ten trudny okres jakos przetrwa.  :?


Chmm. Mam nadzieję, bo dopiero teraz przekonałem sie do ich twórczości. Mam kilka ulubionych kawałków (choc twórczości z przed 86 nie trawie, no może poza Master And Servant) takich jak, Stripped, Personal Jezus, Question Of Time. Ale nic wedłóg mnie nie przebije numeru, który od lat uwielbiałem. A mianowicie "Only When I Lose My Self"

P.S. Ale z tego co słyszałem to Gahan gra na koncertach numery DM i gra je fajnie.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 03, 2003, 04:03:36 pm »
Cytat: "Rex de Tenebris"
P.S. Ale z tego co słyszałem to Gahan gra na koncertach numery DM i gra je fajnie.


Oczywiscie, ze gra. I to w fajnych, gitarowych wersjach. Tyle, ze Gore'a bardzo ciagnie do elektroniki, co widac chociazby po "Exciterze" i solowej plycie Gore'a. No i te rozne spojrzenia na muzyke musza chlopcy pogodzic. Gore musi tez pozwolic Gahanowi komponowac kawalki na plyte DM, bo inaczej koniec zespolu. I spij tu spokojnie  :cry:

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 06, 2004, 09:42:51 am »
Spiesze z informacja, ze 15 lutego w warszawskiej Stodole wystapi Andy Fletcher z Depeche Mode. Zaprezentuje sie jako didzej. A wedlug ostatnich donosow, Gore pisze piosenki na nowa plyte i zespol ma wejsc do studia na wiosne, a plyte wydac w przyszlym roku :)

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2004, 05:02:34 pm »
Troche ten topic wyglada monologowo  :P , ale ja nie o tym... Swiatlo dzienne ujrzalo wlasnie wydawnictwo "The Remixes 81-04". W wersji 3-plytowej to naprawde rzecz godna uwagi. 37 remixow z roznych etapow dzialanosci DM. Od pierwszych robionych przez sam zespol we wspolpracy z Milerem czy Kevorkianem, przez te z lat 90. (DJ Shadow, Air, Renegade Soundwave, Underworld, Kruder+Dorfmeister, Portishead czy William Orbit) po najnowsze, wczesniej niepublikowane (Timo Mass, Goldfrapp, LFO, Colder, Ulrich Schnauss czy Mike Shinoda). Remixy czesto sa mocno odjechane i wedlug mnie to plus tego wydawnictwa. Warto posluchac, oczekujac na nawe nagrania zespolu (wedlug zapowiedzi Andy Fletchera - plyta rzekomo w przyszlym roku).

Offline Kormak

Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 25, 2004, 05:37:55 pm »
Widziałem teledysk do "Enjoy the silence 04" - dobry klip, świetny remiks. A bałem się trochę, że spieprzą jeden z moich ulubionych kawałków DM.

Ale co robi w gronie remikserów ten miękki wacek Mike Shinoda z Linkin Park?

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2004, 07:53:10 pm »
Cytat: "Kormak"
Widziałem teledysk do "Enjoy the silence 04" - dobry klip, świetny remiks. Ale co robi w gronie remikserów ten miękki wacek Mike Shinoda z Linkin Park?

To właśnie Shinoda zrobił ten remix, co go w TV pokazują  ;)

Offline Kormak

Depeche Mode, czyli dwaj panowie G.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 25, 2004, 09:01:43 pm »
Aaaaaaaaaaaaaa!!!

Dobrze chociaż, że nie rapuje...

A czy Recoil robił DM jakiś remiks? Jakie w ogóle są stosunki między byłymi kolegami?

 

anything