Autor Wątek: Death Korps of Krieg!Nareszcie!  (Przeczytany 62379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yedli

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #330 dnia: Wrzesień 18, 2007, 01:29:31 pm »
To, czy GW uznaje IA za oficjalne to nawet samo GW nie wie. We wstępniaku do któregoś IA (nie pamiętam którego, I albo II) Warwick poruszył temat - niestety, na poruszeniu się skończyło bo odpowiedzi konkretnej nie dał. Nie podniecałbym się specjalnie tym, co GW dopuszcza na GT - na GT nie dopuszczało się w swoim czasie personalised hive fleets, obecnie nie dopuszcza się 13th, a są to listy armii tak oficjalne, jak to tylko możliwe.

Inna sprawa, że chłopaki z FW piszą zasady bezmyślnie - vide zapis o innej jednostce w 6" przy bardzo wielkich demonach.

Tak jak ja to widzę, FW jest oficjalne, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy - to organizator turnieju decyduje co dopuszcza, a co nie. Jeżeli ktoś zabanuje Inferno Shells (bo jak rozumiem one stanowią setno problemu), albo je dopuści zmieniając ich zasady (np. w ten sposób że ignorują cover  zamiast wymuszać fall back - vide zasady pocisków zapalających z wirówki, a także samego inferno cannona tudzież innych flamerów), i się przy tym będzie upierać, to nic się nie poradzi - jego prawo.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Idaan

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #331 dnia: Wrzesień 18, 2007, 09:57:39 pm »
Cytat: "Eman"
- w sensie - kto wyda wiecej kasy, bedzie mial wiekszy wygar na polu bitwy, chociaz gramy na te same punkty Confused Confused Confused
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Miałem na myśli coś dokładnie odwrotnego: większość ludzi zamawiających rzeczy z FW to klimaciarze, którym nie zależy w ogóle na wygarze.
Większość zasad z FW jest co najwyżej mierna w porównaniu z kodeksowymi (Fast Skimmer z bronią ordnance, flyer z jedną bronią która nie działa na inne flyery a trafia na 6, wspaniałe podwieszane granatniki) i jest tylko dodatkiem do drogich modeli, a inferno shelle i miny są raczej wypadkiem przy pracy.
A grając w domu z kolegami raczej też nie wystawia się rozpisek jak na turniej z triplowanymi slotami. Kupowanie trzech identycznych modeli (czy po ile tam wystawia się te moździerze) jakoś nie ma zbyt wielkiego aspektu hobbistycznego.

Z kolei stereotypowy powergamer nie wyda raczej tyle pieniędzy na modele tylko po to, żeby potem maznąć je 3 kolorami i zamiatać na turniejach. Raczej kupi sobie zwyczajną armię albo zlepi razem kilka plastikowych rurek i nazwie to konwersją - dlatego jestem za wymogiem oryginalnych modeli albo przynajmniej indywidualnym podejściem do konwersji.

Ale to chyba dyskusja dla samej dyskusji. Ja nie gram ani nie zamierzam grać tą armia a innych ochotników chyba nie ma zbyt wielu.

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #332 dnia: Wrzesień 19, 2007, 07:50:19 pm »
Z nowości FW do DKOK:Komisarz
http://www.forgeworld.co.uk/dkkcomm.htm


i jeszcze wersja czołgowa:


http://www.forgeworld.co.uk/dkktcomm.htm

Jak zwykle świetne wykonanie i ... wysoka cena:)

Offline Mistrz wałków :)

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #333 dnia: Wrzesień 19, 2007, 09:44:46 pm »
Nie powiem..
Naprawde caceńko.
Szkoda tylko ze modele te tak odbiegaja szczegółami od GW, iż na stole moga wyglądac dosyc "przewrotnie" :) Pozornie nie pasując do tego systemu.
Kamil. (miszczu)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #334 dnia: Wrzesień 20, 2007, 07:52:34 am »
Tak, jest naprawdę cudny ;) szkoda że nie ma tez takiego modelu do zwykłej IG tylko że by z maski, naturalnie.

Offline Dikins

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #335 dnia: Wrzesień 20, 2007, 08:19:44 am »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"
Tak, jest naprawdę cudny ;) szkoda że nie ma tez takiego modelu do zwykłej IG tylko że by z maski, naturalnie.
jest tyle ze w wersji czolgowej, dodac nogi i gra muzyka

pzdr
dikins

Offline rempage1

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #336 dnia: Wrzesień 25, 2007, 08:32:08 pm »
Teraz cos z GD UK 07-Death Korps Engineers :




Musze przyznać ze podoba mi się lekkie odejście od nieśmiertelnego kriegowego płaszcza i upartego uzbrajania w lasguny.
Zachodzę tylko w glowe (i już się boje ;) ) jakież to zadanie zleci im FW (bo w IA5 nie ma o nich mowy) -może podkop pod wrogiego terminatora i podrzucenie mu pod nogi demolition chargea?! :p

Offline Hang Man

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #337 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:19:03 pm »
Ja bym raczej obstawiał robote ala techpriest, którego na liscie DKoK nie ma.

Czyli naprawianie maszyn.
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline kadrinazi

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #338 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:58:34 pm »
Naprawiać maszyny? Ludzie? Przecież Techpriest by ich przeklął :)
Bardziej wyglądają na Pionierów - jakieś podkopy, miny, te klimaty.
powiadania w klimatach W40k (i nie tylko):
http://bluuurp.blogspot.com/

XVII-wieczny projekt WAB:
http://www.gis.manewry.vdl.pl/viewforum.php?f=42

Zapraszam!

Offline Kamyk

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #339 dnia: Wrzesień 26, 2007, 11:31:36 am »
mi sie wydaje ze to sa figurki zrobione aby je wystawiac z dodatku city of death jako wlasnie inzynierow, bo tam wlasnie mozna wystawic taki odzial
racovia pasy, z Korona do ekstraklasy!!!

Offline Mistrz wałków :)

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 30, 2007, 05:24:26 pm »
http://www.coolminiornot.com/172597

nieco inne spojzenie na korp-sów :p
Kamil. (miszczu)

Offline afruniu

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 30, 2007, 05:58:39 pm »
dobrzy w ryj :D
"There must be some kind of way out of here..."

Offline vanswirr

Death Korps of Krieg!Nareszcie!
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 30, 2007, 07:55:18 pm »
Oficer doskonały, ale szwejo to już zupełnie zwala z nóg. Genialne w pomyśle i wykonaniu
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.