Autor Wątek: ParaBellum Duo - 06.05.2006 Łódź  (Przeczytany 644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Schtrasny

ParaBellum Duo - 06.05.2006 Łódź
« dnia: Kwiecień 19, 2006, 03:22:18 pm »
ParaBellum Duo - turniej Warhammer Fantasy Battle
Znane wszędy Zbiegowisko Sympatyków Paćkanych Pacynek "Ośmiornica Łódzka" uprzejmie zaprasza na Turniej WFB Parabellum Duo, któren to we dniu 6 maja 2006 roku odbywać się będzie na terenie włości Widzewskiego Domu Kultury "502" w Łodzi, przy ul. Gorkiego 16. Zważyć należy, iż niejedna już bitwa dokładnie na tej samej udeptanej ziemi miała swe miejsce.

1. Nijak żaden żak nie zliczy knowań we łbie Kropiwniczym
Piękne (niegdyś) miasto Litzmanstadt budziło się właśnie do życia z trzecim pianiem kura. Generała Imperialnego Korpusu Ekspedycyjnego Alexandra von Plooschacka jednakże i czwarte i piąte, i nawet szóste kogucie pianie nie było w stanie wyrwać ze snu, którego trwałość została ugruntowana właściwą porcją właściwych trunków. Nie słyszał zatem, gdy oberżysta wymieniał poranne uwagi z dostawcą pieczywa. A piekarczyk pluł się soczyście przez dziurawe zęby:
- I wiess pan, ze te bandy wracają z nieudanego possukiwania sskarbu? I wiess pan, co nass burmisstz na to?
- No? - wykazał niebywałe zaciekawienie gospodarz oberży.
- Ze nie przyjmie ich wssysstkich, a jeno tych, co ssię wykazali. I uhonoruje, uhołduje ccy jakoś tak. Ale rosskazał, coby bandy pod znakami ssły, bo bez znaków jako ssumowiny ich traktować będzie i rozganiać. I wiess pan, zwali się nam to wssysstko na głowy i rabanu narobi…
- Ja nie narzekam, interes będzie się lepiej kręcił. Byleby nie za dużo takich, tak jak ten tutaj, co nie wyczują wody w winie dopiero po piątym gąsiorze - oberżysta wskazał grubym paluchem von Plooschacka.

2. Bić samowtór, nigdy sami, dodatkowo pod znakami
- …jako herold Litzmanstadt w imieniu Rady Miasta i JWP Burmistrza wobec was uroczyście obwieszczam: Każdajedna Armija Zaciężna z dwóch równych części składać się będzie. Każda z dwojga części Armiji żołdactwem co najwyżej za 1000 Koron Złotych wynajętym odznaczać się musi, z co najwyżej dwoma dowódcami. Goblinom plugawym, jako i szlachetnemu rycerstwu Królestwa Bretonni dozwala się wyposażyć dodatkowych dowódców. Każda z dwojga części Armiji posiadać będzie co najwyżej 2 formacje specjalne i 1 formację wyjątkową, a jednocześnie co najwyżej 4 formacje machin (w tem wlicza się rydwany i skaveńskie zespoły broni). A co najważniejszym będąc, przykazuje się, coby Armija Proporzec Armijny posiadała, ino nie jakiś zwyczajny, ręką ordynaryjnej szwaczki szyty, a z mocami najokrutniejszymi jakie tylko Stary Świat poznać może! I słuchajcie mnie ludzie! Chorążym Armiji nie może być dodatkowy dowódca gobliński! Każda część Armiji jednakowoż może korzystać z dobrodziejstwa Chorążego Armiji. Nie dozwala się Armiji, mającej w swej budowie rycerstwo Bretonni, posiadać 4 herosów czarami sie parających.

3. Coraz mniejsza kiesa w zamian za ekscesa - ciągle bywa w cenie cne krwi utoczenie
Kondotierzy Armiję Zaciężną samowtór wystawiają ku licu burmistrzowem, jednakowoż jeśli to możliwe całą Armiję samojeden wystawić można. Dopuszczone jest przeto, gdy dwóch wystawiających staje naprzeciw jednego, a czy tak sprawiedliwie - nie nasza to rzecz osądzać... Przy zgłaszaniu Armiji należy podać fakt, czy jest jeden czy dwóch wystawiających. Opłatę za udział w zawodach wnosi się od Armiji, nie od liczby wystawiających - i wynosi ona 336 Złotych Koron lub 672 Ludwiki, co się na 14 PLN przekłada.
Egzercerunki armijne należy słać do pisarza miejskiego pod adresem schtrasny@op.pl przebywającego. Za zgłoszenie do 04.05.2006 Armija otrzymuje 4 baryłki piwa/grogu/butelki wina (Królowie Katakumb 4 łokcie bandaża). Z Armijami do bojów gotowymi należy przybywać z trzecim koguta pianiem, alibo i o dziewiątej godzinie minut trzydzieści, jak ludzie wyedukowani i w piśmie biegli mawiają. Początek zmagań przewiduje się na godzinę dziesiątą. Koniec bojów okrutnych nadciągnie wraz z nocą, która o dziewiętnastej (alibo, wedle zamorskiej miary, siódmej po połedniu) w danej porze roku nastaje. Nim godzin dziesięć upłynie trzy spotkania krwawe każda z Armij stoczy.

4. Pośród poetyckich wzruszeń kreślę mordu scenariusze
Sławna szeroko w Starym Świecie wróżka z Litzmanstadt, na rogu Zielonej i Pietryny mieszkająca, roztaczała przed oberżystą widoki rewii Armij Zaciężnych pod Litzmanstadt zdążających:
I tak podle planu się to odbędzie:
Każda bitwa 6 klepsyder będzie się toczyć, na polu wielkości wiorst siedemdziesiąt i dwie na wiorst czterdzieści i osiem.
Każden przeciwnik raz na wybór strony kością rzuca. Wygrany, znaczy ten, co mu Fortuna da większy na kości wynik, wybiera stronę alibo i wybiera komu mus rozpocząć.
I starcie (09.15-12.15): Podstępem panocku…
Bitwa spotkaniowa. Chorąży Armijny posiada zatrute ataki.
II starcie (12.30-15.30): Ulubieńcy Niebios spadają z wysoka…
Bitwa spotkaniowa. Chorąży armijny posiada Ward save 6+ lub Ward save o 1 większy niż ma. Zabicie Chorążego Armijnego warte jest 200 punktów zwycięstwa.
III starcie (15.45-18.45): Nie ugnie się pod wzrokiem złym…
Bitwa spotkaniowa. Chorąży armijny posiada Magic Resistance (1) lub Magic Resistance o 1 większy niż ma dotychczas - dotyczy także oddziału, w którym się znajduje. Zabicie Chorążego Armijnego warte jest 150 punktów zwycięstwa.

5. Za co kto pije jak już przeżyje
Nie wiadomo, czy brzęk kufli piwa, czy też jego zapach zwlókł von Plooschacka z zajętej przez niego strategicznej pozycji między karczemną ławą a zydlem. Instynktownie podszedł do szynkwasu i machinalnie sięgnął do sakiewki. Ręka namacała jedynie pustą przestrzeń. Von Plooschack podjął nierówną walkę z myślami: Zaraz, zaraz,….U którego lichwiarza ja zastawiłem ten nasz sztandar?
Armija nagradzana będzie za starcie:
baryłek piwa/grogu/butelek wina (Królowie Katakumb łokcie bandaża) za zebranie z pobojowiska łupów więcej od wroga o:
10 0-200 Złotych Koron
11 201-400 Złotych Koron
12 401-600 Złotych Koron
13 601-800 Złotych Koron
14 801-1000 Złotych Koron
15 1001-1200 Złotych Koron
16 1201-1400 Złotych Koron
17 1401-1600 Złotych Koron
18 1601-1800 Złotych Koron
19 1800-2000 Złotych Koron
20 2001+ Złotych Koron

Od magistratu za wystrój Armiji przyznane zostaną nagrody poślednie jako baryłki piwa/grogu/butelki wina/łokcie bandaża w ilości:
- za odpowiednie ułożenie i przystrojenie ziemi, po jakiej kroczyć będą wojacy w glorii - do trzech baryłek/flaszek et caetera,
- za armiję prezentującą się wyjątkiem cudnie, z mundurami czystemi, obliczami pięknemi, a i orężem z egzercerunkiem zgodnym - do czterech...
- za umundurowanie właściwe, liwerunek wyraźny, barwy wojaka od chłopa odróżnić dające możność, chorągwie wszelkiej maści, na których znaki bez trudu miarkować się da, in summa ogólną prezencyję, z jaką armija się obnosi - do pięciu...
- za postać, a to fizys, rustunek i oręż wojaków - osobliwie dowódców - inszą od tej, do jakiej nas Księgi Armijne przyzwyczaić zdołały - do trzech...

Offline Schtrasny

ParaBellum Duo - 06.05.2006 Łódź
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2006, 09:34:07 am »
Dziś upływa termin przyznania premii za wysłanie rozpisek!

 

anything