Autor Wątek: Wszyscy jesteśmy Chrystusami  (Przeczytany 8361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub Wędrowycz

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« dnia: Kwiecień 22, 2006, 07:31:27 pm »
Właśnie wróciłem z kina... Bardziej to dramat niż komedia chociaż śmiesznych fragmentów też było troche. Nie chodzi o to że tego filmu nie rozumiem poprostu tak stwierdzam. Troche za długi, po pewnym czasie robi się monotonny, dość sporo go rózni od poprzedniej części i według mnie Dzień Świra jest lepszy. No i raczej jest to film do obejżenia na spokojnie w domu niż w kinie.
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline graves

Re: Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2006, 05:48:40 pm »
Cytat: "Jakub Wędrowycz"
Bardziej to dramat niż komedia chociaż śmiesznych fragmentów też było troche.

Czyli tak jak w "Dniu świra". Też był mało komediowy, za to zmuszał do większej refleksji i zastanowienia. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego niektórzy uważają, że to komedia. Nawet "śmieszne" momenty przy głębszym zastanowieniu porażały swoim tragizmem. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline potworek

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2006, 06:16:19 pm »
Zgodze się z wami, część osób którą znam ryła ze śmiechu jak tylko usłyszeli coś w stylu "k...a" lub "ja p.....e", cóż, takie społeczeństwo. Dla mnie w tym filmie nie było powodów do śmiechu (mówię o Dniu Świra).
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Jakub Wędrowycz

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2006, 08:43:49 pm »
Jak ogladalem Dzień Świra za 1 razem potrajtowałęm ten film bardziej jako komedie, dopiero za 2,3 seansem zmusil mnie do poważniejszch refleksji, kontynuacja przygód Adasia jest już jednak bardziej smuta i przygnębiająca.
wo to the one from the one to the three
I like good pussy and I like good trees
Smoke so much weed you wouldn't beleive
And I get more ass than a toilet seat

Offline steelie

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2006, 02:51:40 pm »
Mam takie same odczucia w stosunku do Dnia Świra. Większość moich znajomych uznała go za świetną komedię, dla mnie był to film raczej smutny, o rozpadzie życia polskiego inteligenta.

Offline krawiec[PL]

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:08:29 pm »
Cytat: "potworek"
Zgodze się z wami, część osób którą znam ryła ze śmiechu jak tylko usłyszeli coś w stylu "k...a" lub "ja p.....e", cóż, takie społeczeństwo. Dla mnie w tym filmie nie było powodów do śmiechu (mówię o Dniu Świra).


dokladnie...wiekszosc ludzi tak reaguje na te slowa chociaz neiwiem co w nich jest takiego smiesznego...mi rowniez nie bylo do smiechu gdy to ogladalem...
Życie to one man show.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2006, 01:22:00 am »
Dzień Świra to jest taki film, który jest zabawny, ale w swojej wymowie - tragiczny. Dzisiaj wybieram się na "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", gdy wrócę, to coś o nim napiszę.

Offline papiesz

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2006, 07:35:33 pm »
film bardzo mną poruszył. przede wszystkim nie było tu (jak choćby w "dniu świra" czy "nic śmiesznego") podwójnej płaszczyzny - humorystycznej i tragicznej. ta pierwsza została zredukowana do minimum, film był "czystym" dramatem bardzo plastycznie ukazującym problem alkoholizmu. wydaje mi się, że najmocniej film odbiorą ci, którzy się z tym problemem zetknęli (bezpośrednio lub pośrednio). do tego stały motyw u koterskiego, czyli staczanie się polskiego inteligenta w bagno i nieumiejętność wyjścia z niego (choć w zasadzie nie trzeba być inteligentem, żeby się z adasiem utożsamić). do tego bardzo ciekawie wkomponowana w fabułę symbolika pasyjna.
nothing positive only negative

Offline Seifu

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2006, 10:20:09 pm »
No ja przepraszam bardzo, ale nikt mi nie wcisnie, ze moment z "Dnia Swira", w ktorym w telewizji leci reklama "wyciagu z fiuta" nie jest komediowy :P Jest tego jeszcze troche w tym filmie, w przeciwienstwie do "Wszyscy(..)", po ktorym to moj kumpel zaprzysiagl, ze wodki nie pije ;)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion

Offline Pepper

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2006, 12:23:32 am »
Cytat: "Seifu"
w przeciwienstwie do "Wszyscy(..)", po ktorym to moj kumpel zaprzysiagl, ze wodki nie pije ;)


to dość niespotykane zachowanie
img]http://img53.imageshack.us/img53/7281/lowest13jk8.jpg[/img]

Offline High Elf

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 08, 2006, 07:12:19 pm »
Rozwijając temat "Życia Świra". Cały film był dramatyczny i przykry, ale było naprawdę sporo komicznych momentów. Nie róbmy z siebie takich poważnych, proszę. Jeszcze nie psotkałem się z kimś, kto nie śmiałby się na tym filmie. Czy to znaczy, że wszyscy są nienormalni?
ziałam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)


Offline Gashu

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 08, 2006, 08:27:27 pm »
Ja nie spotkałem nikogo, kto by się śmiał.  :roll:
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Towarzysz

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2006, 10:21:22 am »
Widać trzeba mieć odowiednie poczucie humoru żeby móc się śmiać z tego filmu. Też uważam że było tam sporo komicznych momentów. A film według mnie ma chyba pokazać że i w Dniu świra jes coś do pomyślenia, zastanownia się, analizy. Wszyscy go potraktowali jako komedię, a on nią nie jest.
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5563493

Offline ZeroMoralne

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 16, 2006, 01:23:08 am »
wszyscy jesteśmy chrystusami nie pokazuje jak naprawde wygląda życie w rodzinie alkoholika bo wygląda ono zwykle dużo gorzej bicie dzieci i żony to prawie reguła często też dochodzi do molestowania  moja koleżanka jest psychologiem i wiele dzieci alkoholików ją odwiedza stwierdziła że ten film pokazuje bardzo ugrzecznionego alkoholika
ale dobrze że taki film powstał lepsze to niż kolejna polska romantyczna komedia

co do dnia świra to ma on wiele bardzo śmiesznych momentów  oczywiście jak ktoś chce pokazać jaki to on jest wyjątkowy i że go banalne żarty nie śmieszą to będzie się z tym obnosił po forach internetowych chcąc w ten sposób uzyskać "uznanie w wielkopolsce"
edofile pederaści to są uni entuzjaści

Offline Seifu

Wszyscy jesteśmy Chrystusami
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2006, 01:37:00 am »
To cale szczescie, ze go ugrzecznili, bo szlo by sie zabic z rozpaczy ogladajac wersje HC.. Niestety, zycie to nie film ;)
ere's a story of a kid - extremely alergic to fur
A story of what he did - he went where the animals were
Go to the zoo - a dumb thing to do
Turned out a lethal lesson
Logic overthrown by passion