Autor Wątek: Green Lantern Corps  (Przeczytany 34064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 03, 2016, 10:48:20 am »
P.S. Jeśli ktoś z Was wie o czymś co koniecznie trzeba przeczytać jeśli chodzi o rzeczy związane w runie Johnsa, a nie jest to uwzględnione w omnibusach, to proszę o informacje. :biggrin:
Kiedyś znalazłem w necie reading order + coś tam dokleiłem i wyszło mi:

Green Lantern: Rebirth (1-6)
Green Lantern: No Fear (GL 1-6)
Green Lantern Corps: Recharge (1-5)
Green Lantern: Revenge of the Green Lanterns (GL 7-12)
Green Lantern Corps: To be a Green Lantern (GLC 1-6)


The Rann-Thanagar War
Infinite Crisis


Ion: The Torchbearer (1-6)
Ion: The Dying Flame (7-12)
Green Lantern: Wanted – Hal Jordan (GL 13-20)
Green Lantern Corps: The Dark Side of Green (GLC 7-13)
Green Lantern The Sinestro Corps War Vol. 1 (GL 21-23, GLC 14-15)
Green Lantern The Sinestro Corps War Vol. 2 (GL 24-25, GLC 17-19)
Green Lantern: The Sinestro Corps War Vol. 3 – Tales of the Sinestro Corps
Green Lantern Corps: Ring Quest (GLC 20-26)
Green Lantern: Secret Origins (GL 29-35)
Green Lantern: Rage of the Red Lanterns (GL 26-28, GL 36-38)
Green Lantern Corps: Sins of the Star Sapphire (GLC 27-32)
Green Lantern: Agent Orange (GL 39- 42)
Green Lantern Corps: Emerald Eclipse (GLC 33-39)


Blackest Night (BN 0-8)
Blackest Night: Green Lantern (GL 43-52)
Blackest Night: Green Lantern Corps (GLC 39-47)
Blackest Night: Tales of the Corps (BN:TotC 1-3, GL 49, AC 4-5)
Blackest Night: Black Lantern Corps Vol. 1 (BN:Bat 1–3, BN:Super #1–3 and BN: Titans 1–3)
Blackest Night: Black Lantern Corps Vol. 2 (BN:WW 1-3, BN:JSA 1-3, BN:Flash 1-3)
Blackest Night: Rise of the Black Lantern


Brightest Day Vol. 1 (BD 0-7)
Brightest Day Vol. 2 (BD 8-16)
Green Lantern Corps: Revolt of the Alpha Lanterns (GLC 21-22 & 48-52)
Brightest Day: Green Lantern (GL 53-62)
Green Lantern: Emerald Warriors Vol. 1 (GL:EW 1-7)
Brightest Day Vol. 3 (BD 17-24)
Green Lantern Corps: The Weaponer (GLC 53-57)
Green Lantern: War of the Green Lanterns (GL 63-67, GLC 58-60, GL:EW 8-10)
War of the Green Lanterns: Aftermath (GLC 61-63, GL:EW 11-13, War Aftermath 1-2)


Offline Koro

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 03, 2016, 08:29:43 pm »
Czy ktoś wie w jakim tomie opisane są losy Hala Jordana, jak został Paralaxem i ukręcił łeb Sinestro?

Offline Antari

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 03, 2016, 09:23:15 pm »
Jakoś mniej więcej od Green Lantern (Vol. 3) #46.

Offline Maragast

Green Lantern
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 27, 2017, 03:15:46 pm »
Witam
Nie widziałem tematu o Green Lanternach więc chyba trzeba by założyć.


Chciałem zapytać o żółty pierścien Sinestro.


UWAGA - SPOILER!!!


W Szmaragdowym Świcie 2 Sinestro został uwięziony w Baterii Mocy. Następnie w "Szmaragdowym Zmierzchu" Sinestro został uwolniony by walczyć z Halem po czym zginął. Potem w "Odrodzeniu" okazało się, że dzięki mocy Paralaxa Sinestro upozorował swoją śmierć.
W czasie "Odrodzenia" Sinestro ma już żółty pierścień.
Skąd?
Czy zdobył go wcześniej? Jeśli tak to gdzie???
Czy dopiero później zostaje wyjaśnona sprawa żółtego pierścienia Sinestro.

Offline Murazor

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 27, 2017, 03:28:42 pm »
Ile Green Lanterna Johnsa czytałeś? Od Emerald Twilight (Szmaragdowy Zmierzch) wyszło ~70 zeszytów Green Lanterna i ~60 zeszytów Green Lantern Corps, które wyjaśniają, tworzą i budują całą mitologię kolorów w ich świecie. W międzyczasie pojawiają się wielkie eventy i crossovery. Potem jest kilka serii o Lanternach (między innymi GL, Sinestro, Red Lanterns) z New 52 i dopiero Odrodzenie, więc brakuję Ci baaaaaaaaardzo dużo informacji.

A upozorowanie śmierci może odnosić się do wydarzeń z serii z New 52 (nie czytałem jeszcze wszystkiego, więc strzelam).

Odpowiedź na pytanie:
Sinestro został wyrzucony z korpusu i zesłany na planetę Qward, tam przy pomocy miejscowych hmm... kowali zaprojektował i zbudował żółty pierścień, następnie zaczął tworzyć swój korpus.

Offline Maragast

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 27, 2017, 04:37:15 pm »
Jestem przed Wojną Korpusu Sinestro.

SPOILER!!!

I chodziło mi o "Green Lantern Odrodzenie", które otwiera Run Johnsa i w którym zostaje wskrzeszony Hal Jordan. Tam Sinestro jak atakuje Kyla i Olivera ma już żółty pierścień.

Offline Murazor

Odp: Green Lantern
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 27, 2017, 04:56:49 pm »
No to tak, pierwszy raz z żółtym pierścieniem pojawia się już w latach 60. i można o tym przeczytać w SHOWCASE PRESENTS: GREEN LANTERN VOL. 1 zeszyty GL #7 i #9 są o Sinestro. Jest też historia, w której Kyle cofa się w czasie do bitwy miedzy Sinestro i Halem i wtedy chyba też się pojawia.

Co do pobytu na Qward, chyba doczytałem o tym w necie, bo nie kojarzę zeszytu/wydania zbiorczego, w którym się to dzieje :neutral:

Offline vision2001

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 08, 2017, 09:50:06 am »
Jestem w trakcie lektury Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni i bardzo mnie się to podoba :) Szkoda, że tylko tak mało prac Ethana Van Scivera, ale lepsze to niż nic :) Brakowało mi zarówno tej serii jak i występów tego rysownika. Aż nabrałem chęci, by raz jeszcze przeczytać run Geoffa Johnesa i kolejne pozycje prowadzące do serii Odrodzenie.


Jedna rzecz mnie "boli" w naszym wydaniu. Jak już zabawiają się w tłumaczenie całego tytułu serii, jak już piszą o Żółtych Latarniach to mogliby wprowadzić konieczność jednolitego tłumaczenia wszystkich zwrotów, a nie czasem pojawia się Green Lantern! czy też coś na zasadzie I co powiesz, Lanternie? Trochę mnie to jednak w oczy kłuje.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline clandestino

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 08, 2017, 10:36:34 am »
Jestem ponownie w trakcie czytania runu Johnsa - aktualnie w połowie Blackest Night, potem biorę się za Brightest Day, którego jeszcze nie czytałem. Czy pomiędzy BD i GL z Egmontu działy się jakieś ważne rzeczy? Bo chciałbym przejść prosto bo BD do tego drugiego ale nie wiem, czy mogę :wink: Tylko bez spoilerów proszę.

Kijanek

  • Gość
Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 08, 2017, 10:49:50 am »
Szkoda, że tylko tak mało prac Ethana Van Scivera, ale lepsze to niż nic :smile: 
Przepraszam, ale naprawdę podobają Ci się jego prace?

Jego postacie są tak nienaturalne anatomiczne, że aż w oczy boli.

Offline vision2001

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 08, 2017, 11:35:08 am »
Przepraszam, ale naprawdę podobają Ci się jego prace?
Jego wczesne prace - bardzo mi się podobają. Po lekturze polskiego HJ&GLC #1 widać, że czasami gdzieś coś mu słabiej wychodzi... Ale nadal jestem zauroczony.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Kijanek

  • Gość
Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 08, 2017, 01:26:56 pm »
Jego wczesne prace - bardzo mi się podobają. Po lekturze polskiego HJ&GLC #1 widać, że czasami gdzieś coś mu słabiej wychodzi... Ale nadal jestem zauroczony.
OK są gusta, z nimi się nie dyskutuje

Ja mam nadzieję że E. wyda GL-EO; tam graficznie zapowiada się ciekawie

Offline clandestino

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 08, 2017, 02:29:28 pm »
Ja też jestem fanem Ethana. Rysuje bardzo drobiazgowo, co daje świetny efekt.

Offline Itachi

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 10, 2017, 12:26:40 pm »
Zgadzam się z wincklerem odnośnie osoby Małgorzaty Chudziak. Ta pani nie nadaje się do pisania wstępów, raz że robi to strasznie chaotycznie i pobieżnie, a dwa nie wyjaśnia zdarzeń poprzedzających Rebirtha. Do tego raz używa słów po polsku raz po angielsku (żółty-yellow) co mnie dodatkowo irytuje, i ukazuje całkowitą przypadkowość. Wiedza tej pani wynika z internetu, bo na moje oko kompletnie nie czuje bluesa.

Prawo Sinestro to kawał dobrego komiksu, nadspodziewanie jak dla mnie. Nie przepadam za Zieloną Latarnią, często w komiksach denerwowały mnie targane nim emocje niczym u dojrzewającego nastolatka. W tym albumie Hal Jordan jest pewny siebie co przykuwa uwagę i sam myk ze stworzeniem pierścienia bardzo ale to bardzo przypadł mi do gustu. Komiks czyta się szybko, ale nawarstwienie akcji wywołuje u czytelnika efekt dobrego kina. Kadry są niezwykle efektowne, a scenariusz przemyślany w wielu szczegółach, zwłaszcza kiedy na scenie mamy kilku kluczowych Lanternów. Każdy dodaje coś od siebie na różnych warstwach fabuły.

Moja ocena 8/10

Miła odskocznia od Tytanów i Aquamana. Czekam na ciąg dalszy.

Offline sum41

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 13, 2017, 01:06:27 pm »
Artystycznie Tom 1 GL wymiata Ethan zawsze na poziomie ale Rafa Sandoval jak dla mnie jeszcze lepszy - ma podobną płyną kreskę do Paula Pellietera czy Scotta Eatona mhhh miodzio - tak dalej DC !
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

 

anything