trawa

Autor Wątek: Wystawa Polskiego komiksu zagranicą  (Przeczytany 12833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2006, 11:37:13 am »
Cytat: "holcman"

Cytuj
Jakieś typy w rodzaju kolegi Holcmana, o którym nikt nigdy nie słyszał pokazywane sa za państwowe pieniądze a np. Sławek Kiełbus jakos na to nie zasłużył?
Spluwam z pogardą na takie pomysły....


Panie andruth (skoro występuje Pan tak na tym forum, to tak się będę zwracał - BTW gratuluję okładki do zeszytu "Strażników Orlego Pióra" Pana autorstwa) kilka osób jednak o mnie słyszało. Choćby Wojtek Birek, który o pomoc w zorganizowaniu tej wystawy mnie poprosił. Sławek Kiełbuś jak najbardziej zasłużył, jak i kilkunastu przynajmniej innych twórców. Niestety nie można było pokazać wszystkich. I tak stało sie to, czego się obawialiśmy:


Andruthowi chodziło o jakiegoś twojego kolegę
nie zwracał się do Ciebie per "kolego"

tak zrozumiałem z kontekstu.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Maciej

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2006, 11:39:38 am »
Cytat: "murtaugh"
Szymon Holcman nie ma z tym nic wspólnego, jak się okazało po krótkiej wymianie mejli.

To raczej ci tam na miejscu wykazali się własną inicjatywą i wrzucili na wystawę plansze bez wiedzy i zgody autora. Tylko nadal nie wiem skąd wzięli te skany, a mnie to bardzo ciekawi.

m

To się zastanów Mateuszu
kto miał jeszcze dostęp do skanów?
Może ktoś z grafikonu?
Waltari?

Czy z albumu były robione te skany, już po wydaniu?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Anonymous

  • Gość
Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2006, 11:41:17 am »
no myślę usilnie cały czas.

jak timof zauważył album ukazał się w dniu otwarcia wystawy, więc to raczej nie tędy.

nie chcę gdybać. po prostu mnie interesuje ta sprawa.

Offline holcman

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 22, 2006, 11:44:27 am »
Maciej napisał:

Cytuj
Andruthowi chodziło o jakiegoś twojego kolegę
nie zwracał się do Ciebie per "kolego"

tak zrozumiałem z kontekstu.


tak, można tak to czytać również. Tym chętniej się dowiem, co to za kolega, o którym nikt nie słyszał a jest na wystawie. Bo generalnie moi koledzy to średnio rysują, nie mówiąc już o tym, żeby zabierali się za komiksy.

Offline Maciej

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2006, 12:04:30 pm »
Chodzi o tego kolegę
co Cię wtedy odwiedził  :roll:

Andruth, weź no rzuć nazwiskiem tego kolegi! Nie rób tajemnicy
 ;)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline holcman

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2006, 12:33:56 pm »
Maciej napisał:
Cytuj
Andruth, weź no rzuć nazwiskiem tego kolegi! Nie rób tajemnicy


No właśnie, bądź człowiek.

Offline andruth

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2006, 12:36:33 pm »
O kulisach przygotowywania wystawy opowiadał Wojtek.I to od niego usłyszałem o tym, koledze co sie załapał w ten sposób.Jakiś Michał czy Marcin, zapomniałem nazwiska.Nikomu poza "kręgiem wtajemniczonych" niezany.No to zdradź nam Szymonie własną wersje wydarzeń - bo ja słyszałem, że trudno się było u Ciebie doprosić biogramów, materiałów i wogóle.Takie podejście do sprawy (typowe w naszym kraju) smuci mnie i śmieszy.Błąd ORTOGRAFICZNY na plakacie imprezy świadczy o tym najlepiej.W końcu nie robicie tego za Bóg zapłać, jakiś tam budżet macie więc może trzeba się bardziej postarać?Sugerujesz, że sie wystawiający wykazali własną inicjatywą i powiesili Skutnika innego niż dostarczyłeś?
Przecież to Ty to organizowałeś, czy się mylę?Ja słyszałem, że info o tym gdzie są prace Skutnika dostarczyłeś gdzy wystawa już sie kończyła montować.No to chyba trochę późno,nie?
Może należało trochę mniej chaosu a więcej pracy temu poświęcić?

Offline andruth

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2006, 12:45:01 pm »
Jeszcze jedno - ja oczywiście wiem, kim jest Szymon Holcman, czytuję go w Przekroju, więc tym bardziej mnie dziwi taka akcja.A chodziło mi o jego ( Holcmana) kolegę, który sie pojawił na wystawie, bo akurat był pod ręką i tyle.I nie dorabiajcie tu jakichś pokrętnych interpretacji.

  Po prostu - jak się pokazuje twórców komiksu, to chyba takich którzy mają jakich dorobek, coś poblikowali ( niekoniecznie w fanzinie w 4 egzemplarzach dla kolegów), a nie przygodnie spotkanych kolegów.To żadne wytłumaczenie, że można było jeszcze kilkunastu innych pokazać.Skoro można było, to trzeba było to zrobić.Ot, zamiast Sylwii Resteckiej właśnie Kiełbusa.Ma on bez wątpienia wiecej do pokazania jako regularnie publikujący twórca.

Offline holcman

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2006, 01:05:44 pm »
andruth napisał:
Cytuj
O kulisach przygotowywania wystawy opowiadał Wojtek.


No, to masz informacje z pierwszej ręki.

Cytuj

Michał czy Marcin, zapomniałem nazwiska.Nikomu poza "kręgiem wtajemniczonych" niezany.


Rozumiem, chodzi o Michała Będkowskiego. Nie jest on moim kolegą i jakieś trzy tygodnie temu spotkałem go po raz pierwszy w życiu. Aczkolwiek znam i lubię jego komiksy od ładnych paru lat. I przyznam, że nawet nie wiem czy jego prace są na wystawie (zakładam, że są skoro został temat wywołany). A jeśli są to tak wyglądała ich droga - ja zaproponowałem w zestawie nazwisk Rafała Gosienieckiego. Problem w tym, że Gosieniecki jest obecnie w Japonii, i pojawiła się trudność w zdobyciu jego prac. I to nie jest tak, że powiedziałem wtedy "to dajemy Będkowskiego, to mój stary znajomy, z którym morze wódki wypiliśmy". Jako, że czasu było w tym momencie cholernie mało, to razem z Wojtkiem myśleliśmy co w tej sytuacji możemy szybko wymyślić? I wtedy powiedziałem (kwestia, która przejdzie do historii największych skandali i przekrętów polskiego komiksu): "Słuchaj w ŁDKu wisi właśnie wystawa Michała Będkowskiego. Skoro macie ją pod ręką, to może awaryjnie ją wykorzystać." Ot i tyle.  

Cytuj
No to zdradź nam Szymonie własną wersje wydarzeń - bo ja słyszałem, że trudno się było u Ciebie doprosić biogramów, materiałów i wogóle.


Hmmm, najbardziej mnie interesuje to "wogóle" ;-)
Tak, dosyć trudno. Było tego 25 nazwisk, które trzeba było opracować w szaleńczym tempie. W szaleńczym tempie trzeba było skontaktować się z tylomaż autorami. A dlaczego było tak mało czasu? To jest dobre pytanie, ale nie do mnie tylko do Belgów i Adama Radonia. Ja o wystawie i o tym, że mam pomóc Wojtkowi dowiedziałem się jakiś miesiąc przed jej rozpoczęciem. I robiłem wszystko co się dało, żeby zdążyć. Łącznie ze zmianą planów długoweekendowych.

Cytuj

Błąd ORTOGRAFICZNY na plakacie imprezy świadczy o tym najlepiej


Niestety nie widziałem plakatu imprezy, nie dostałem go do wglądu, czy ewentualnego wyłapania błędów. Trudno mi więc cokolwiek o tym powiedzieć oprócz tego, że to wstyd.

 
Cytuj
W końcu nie robicie tego za Bóg zapłać, jakiś tam budżet macie więc może trzeba się bardziej postarać?


Ja żadnych pieniędzy za to nie dostałem, nawet o nie nie pytałem. Bóg zapłać zdecydownie mi wystarczy. Ale na to nie liczę, raczej na ostrą zjebkę :-)

Cytuj
Sugerujesz, że sie wystawiający wykazali własną inicjatywą i powiesili Skutnika innego niż dostarczyłeś?
Przecież to Ty to organizowałeś, czy się mylę?Ja słyszałem, że info o tym gdzie są prace Skutnika dostarczyłeś gdzy wystawa już sie kończyła montować.No to chyba trochę późno,nie?


Nie sugeruję, tylko stwierdzam. Ja organizowałem prace od rysowników, również od Skutnika i dostarczyłem je jakieś 45 sekund po tym jak dostałem je od autora. Fakt, trochę późno. Ale o to proszę pytać Mateusza Skutnika.
Cytuj

Może należało trochę mniej chaosu a więcej pracy temu poświęcić?

Zdecydowanie tak. Poświeciłem temu tyle czasu i energii ile tylko mogłem i ile tylko miałem.

Offline andruth

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2006, 02:38:03 pm »
Chodziło mi tego człowieka, nazwisko wyleciało mi z głowy.
A pretensje, Szymonie kieruje do Ciebie, bo ty figurujesz jako człowiek odpowiedzialny za tę część wystawy.A z dyskusji tutejszej wynika,ze oto Mateusz Skutnik jest zdziwiony że na wystawie są inne prace, niz dał.No i pojawia sie sugestia że oto ktoś bez jego wiedzy i zgody powiesił co chciał.A Ty zamiast to od razu wyjaśnić, jak zrobiłeś to tu:

Cytuj
Ja organizowałem prace od rysowników, również od Skutnika i dostarczyłem je jakieś 45 sekund po tym jak dostałem je od autora. Fakt, trochę późno. Ale o to proszę pytać Mateusza Skutnika.

przyłączasz sie do poszukiwania "sprawców".A to takie banalne, Skutnik za późno udostępnił prace, Ty za późno przekazałeś to dalej, a wieszający powiesili co mieli, bo inaczej nic by nie było..Zgadza sie?
Ja nie twierdzę, że dostajecie za to pieniadze, tylko że MACIE NA TO BUDŻET, wiec nie musicie jakiejś partyzantki robić.
Ja zresztą wcale Cię personalnie nie atakuję, ale to Ty występujesz jako organizator tej części, więc, pozwól, nie będe poszukiwał Belgów tylko "strzelę" do Ciebie.
Bo wkurza mnie jakieś takie sugerowanie że ktoś sobie cos powiesił bez czyjeś zgody i wiedzy, jakieś insynuacje czy cuś, podczas gdy prawda jest bardziej prozaiczna - chaos, bałagan i olewactwo.

Offline holcman

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2006, 03:28:48 pm »
andruth napisał:
Cytuj
A pretensje, Szymonie kieruje do Ciebie, bo ty figurujesz jako człowiek odpowiedzialny za tę część wystawy


Tak jest, biorę wszystko na klatę.

Cytuj
Skutnik za późno udostępnił prace, Ty za późno przekazałeś to dalej, a wieszający powiesili co mieli, bo inaczej nic by nie było..Zgadza sie?


Zgadza się.

Cytuj
Ja zresztą wcale Cię personalnie nie atakuję, ale to Ty występujesz jako organizator tej części, więc, pozwól, nie będe poszukiwał Belgów tylko "strzelę" do Ciebie.


Jasne. Strzelaj. Tylko, żeby strzał był celny warto znać wszystkie uwarunkowania. Np. opieszałość strony belgijskiej w podjęciu decyzji o zaproszeniu wystawy polskiego komiksu.

Cytuj
Bo wkurza mnie jakieś takie sugerowanie że ktoś sobie cos powiesił bez czyjeś zgody i wiedzy, jakieś insynuacje czy cuś, podczas gdy prawda jest bardziej prozaiczna - chaos, bałagan i olewactwo.


Jak Cię wkurza sugerowanie, że ktoś sobie coś powiesił bez czyjejś zgody i wiedzy, to napisz o tym do Mateusza Skutnika, bo to on rozpoczął ten wątek. Poza tym prawie wszystko się zgadza. Oprócz ednego. Nie ma mowy o olewactwie.

I jeszcze:
Cytuj
Ot, zamiast Sylwii Resteckiej właśnie Kiełbusa.Ma on bez wątpienia wiecej do pokazania jako regularnie publikujący twórca.


A ja wybrałem Sylwię Restecką. Bardzo podoba mi się to, co robi. Dostaje zresztą za to nagrody, nie tylko w Polsce ale i za granicą. Chciałem też stylistycznej różnorodności oraz tego, żeby pojawiły się na wystawie autorki. I dlatego ona.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2006, 08:23:01 pm »
Cytat: "Maciej"
To się zastanów Mateuszu
kto miał jeszcze dostęp do skanów?
Może ktoś z grafikonu?
Waltari?

Ja bynajmniej, bo moj rola przy organizacji byla niewielka. Poniewaz zauwazam liczne watpliwosci, najlepiec bedzie rozwiac je u zrodla, czyli Adama Radonia, ktory zawiaduje caloscia brukselskiej wystawy. Na stronie MFK i ŁDK sa wszelkie niezbedne namiary. Kto ma pytania, łapie za słuchawkę i wykręca numer badz pisze e-maila.

Anonymous

  • Gość
Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2006, 07:09:19 am »
dlatego nie lubię gdybania Maciej, biedni niewinni ludzie muszą się tłumaczyć potem.

plansze przyszły od strony grafikonu, oni mieli skany do druku od..... hm... trzech lat chyba, ale jakoś tak nie kwapili się wydrukować.

m

Offline ljc

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 24, 2006, 07:19:13 am »
witam,
najpierw foty
zaczynamy od Alicji Skutnika i (niewymienionego na wystawie) Szyłaka

http://img76.imageshack.us/img76/1245/skutnik3zl.jpg


http://img76.imageshack.us/img76/2928/skutnik12kp.jpg


http://img76.imageshack.us/img76/4377/skutnik28bt.jpg

wstawiam tak podwójnie, bo nie wiem, jak to zadziała:)

te trzy plansze były w pionie na jednym "skrzydle parawanu", nie pamiętam kolejności - nie mam zdjęcia całości

dla mnie to jest na 100% Alicja a nie Rewolucje :)
Rewolucji nie widziałem, choć nie sądzę, by tak było, to oczywiście mogłem je pominąć

kolejne foty dam w osobnych postach

zdjęcia są, jakie są :)

do Mateusza Skutnika - nie wysyłam na priva, bo pisałeś, że i tak nie sprawdzasz...
jak będziesz chciał większe, to daj znać
tamtam!

Offline ljc

Wystawa Polskiego komiksu zagranicą
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 24, 2006, 07:29:55 am »
a teraz w miarę po kolei
choć oczywiście nie wszystkie plansze będa - nie wszystkie zjęcia wyszły tak jak zakładałem :) (pośpiech, wpadłem do tej galerii normalnie na chwilę...), stąd też nie wszyscy będą na zdjęciach

Adler:

http://img19.imageshack.us/img19/9875/adler7qn.jpg
i w całości

http://img161.imageshack.us/img161/7136/adler15dw.jpg

Gawronkiewicz

http://img161.imageshack.us/img161/839/gawronkiewicz5lo.jpg

Jezierski

http://img161.imageshack.us/img161/5765/jezierski3fx.jpg

Śledziu

http://img161.imageshack.us/img161/4776/sledziu7vn.jpg

Truściński

http://img161.imageshack.us/img161/7776/trust5sl.jpg

Koza i Jeż :)

http://img232.imageshack.us/img232/9418/kozajez5ya.jpg
tamtam!