Autor Wątek: Ursynowska Specgrupa od Rozwałki  (Przeczytany 14457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:35:59 am »
fakt, że zapowiadany od dawna,
to już chyba taka nowa, świcka tradycja, że u nas się spóźnia wszystko,
nikt chyba nie robi, żadnego halo, po prostu ukazał się porządnie wydany komiks krajowy, który był zapowiadany od jakiegoś czasu,
nie jest to zapewne arcydzieło światowej klasy, o którym będą za 200lat uczyć w szkołach nawet w Afryce, ale jest to w moim odczuciu dobrze zrobiony komiks, komiks środka, który się miło czyta i w ogóle,

a więc Karolu niespecjalnie Cię rozumiem :)

Offline tyler_durden

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:38:10 am »
no właśnie.
w końcu ktoś robi wokół komiksu trochę szumu w mediach to mówią, że źle. jak nie ma promocji to oczywiście też źle. czyli generalnie cokolwiek by nie zrobić to źle.
udało się ludziom od specgrupy przebić trochę szerzej z komiksem na pierwszy rzut oka zdecydowanie lepszym niż najgłosniej promowany polski komiks ubiegłego roku. i mnie bardzo to cieszy. czekam na całość z niecierpliwością. a o to w promocji chyba chodzi, prawda?
o not talk about fight club

Anonymous

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:42:45 am »
ale ale aj nie mowie ze promocja jest beee
bardzo dorbze tylko jako czytelnik po tych planszach pytam sie o co to cale halo?:D
co w tym takiego niezwyklego?

kilka smaczkow dla warszawiakow?


empro:
pamietam jakies dziwne akcje w postacii wywywiadu w wybiurczej bodajze jakies jaja na konwentach
promocja? no jasne
tylko o jakich powstajacych komiskach pisze wyborcza:D?
cala akcja promocyjnie dobra tylko promocja czego?
o to sie pytam..
ktos mi podkorowo prul od roku ze juz za mmomencik juz za chwileczke bedzie COS
no i widze fragment tego czegos
i sie pytam
I CO Z TEGO?
miesiecznie ciekawszych na pierwszy rzut oka komiksow ukazuje sie w polsce kilka


i co?
i nic

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:51:58 am »
ale Karolu niekt Ci nie mówił, że to będzie jakieś wiekopomne dzieło, które zdeklasuje Mausa czy coś w stylu,
po prostu było, że wyjdzie taki komiks
komiks środka, co w naszym kraju, krajowych autorów nie jest koniecznie wydarzeniem codziennym (powoli sie zmienia)

jest promocja, jest szum medialny (może szumik) i fajnie,
nikt nie każe nikomu się zachwycać, onanizować nad tymi planszami,
komiks jest dobrze zrobiony i tyle,

promocje mają w naszym kraju rzeczy gorsze i lepsze, generalnie sprzedaje się dużo gniotów, które są wypromowane i taka kolej rzczy powinna też dotyczyć komiksu (wartość samego dzieła pozostawiam na bocznym torze) bo cała ta zabawa to też zarabianie pieniędzy i o to w tym chodzi,

:)

Offline tyler_durden

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:52:09 am »
karol_konw napisał:
Cytuj
cala akcja promocyjnie dobra tylko promocja czego?
o to sie pytam..


produktu. po prostu. to tak jakbyś oburzał się, że beznadziejny film "Ja wam pokazę", czy "Tylko mnie kochaj" miał gigantyczną kampanię. o to właśnie chodzi - wypromować i sprzedać

Cytuj
miesiecznie ciekawszych na pierwszy rzut oka komiksow ukazuje sie w polsce kilka


miesięcznie jest w kinach masę zdecydowanie ciekawszych filmów niż te, które wymieniłem wyżej. i co z tego?
o not talk about fight club

KRL

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:52:57 am »
No tak... Karolu.... ja np. wszystko kumam- komiks sie nie podoba i już. No i to normalne bo kazdy ma swój gust- ale wiesz przecież , że tak jak można np. wypromowac piosenkarke która spiewac nie potrafi tak można i promowac komiks, film... który nie od razu musi byc dziełem sztuki. To prawdopodobnie ( bo nie czytałem ) wesoła opowieśc o Warszawskich chłopakach i jakis demonach czy cuś.... Jak widziałem plansze- pożądnie zrobioma rzecz - ale raczej własnie komiks środka.... no a autorzy postanowili nadmuchac sprawę i zrobić promo z pompą jakby to miło byc NIEWIADOMOCO ! No i git- to tez metoda marketingowa. Według mnie to normalne- zwłaszcza że te pompę robiła ekipa, która owy komiks tworzyła... mogli powiedziec nawet że to będzie najlepszy komiks swiata... tak jak każdy producent proszku do prania zapewnia że jego produkt jest najlepszy na świecie. Na kazdej chu...ej książce sprzedawanej w ksiosku ruchu  widnieje napis- "Swiatowy besceler... (tak to sie pisze? ) i że to przebój swiatowy..." nawet jezeli to kupa jest której nikt nie chce tknąć....
A z omawianym tu komisem chyba nie jest najgorzej- tzn- ja osobiście myslałem że bedzie gorszy... a tu i kolorki ładne i sie dzieje na tych kadrach duzo....

Offline tyler_durden

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:59:21 am »
KRL napisał:
Cytuj
mogli powiedziec nawet że to będzie najlepszy komiks swiata... tak jak każdy producent proszku do prania zapewnia że jego produkt jest najlepszy na świecie. Na kazdej chu...ej książce sprzedawanej w ksiosku ruchu widnieje napis- "Swiatowy besceler... (tak to sie pisze? ) i że to przebój swiatowy..."


A Celine Dion o każdej swojej nowej płycie mówi, że to najlepsza rzecz jaką nagrała ;-)
o not talk about fight club

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2006, 09:59:24 am »
Cytat: "KRL"
No tak... Karolu.... ja np. wszystko kumam- komiks sie nie podoba i już. No i to normalne bo kazdy ma swój gust- ale wiesz przecież , że tak jak można np. wypromowac piosenkarke która spiewac nie potrafi tak można i promowac komiks, film... który nie od razu musi byc dziełem sztuki. To prawdopodobnie ( bo nie czytałem ) wesoła opowieśc o Warszawskich chłopakach i jakis demonach czy cuś.... Jak widziałem plansze- pożądnie zrobioma rzecz - ale raczej własnie komiks środka.... no a autorzy postanowili nadmuchac sprawę i zrobić promo z pompą jakby to miło byc NIEWIADOMOCO ! No i git- to tez metoda marketingowa. Według mnie to normalne- zwłaszcza że te pompę robiła ekipa, która owy komiks tworzyła... mogli powiedziec nawet że to będzie najlepszy komiks swiata... tak jak każdy producent proszku do prania zapewnia że jego produkt jest najlepszy na świecie. Na kazdej chu...ej książce sprzedawanej w ksiosku ruchu  widnieje napis- "Swiatowy besceler... (tak to sie pisze? ) i że to przebój swiatowy..." nawet jezeli to kupa jest której nikt nie chce tknąć....
A z omawianym tu komisem chyba nie jest najgorzej- tzn- ja osobiście myslałem że bedzie gorszy... a tu i kolorki ładne i sie dzieje na tych kadrach duzo....


właśnie,
"MARKETING" to jest po prostu :)

iwery najs, bo takie coś się zawsze przyda komiksowi ogólnie
na całym świecie to rzecz normalna i ja się cieśz, że wreszcie w Polsce komiks ma promocję (bo nie liczę tych Solidarności itp :))

Anonymous

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:12:48 am »
momento!!!
dalej sie nie rozumiemy
ja nie mam nic przeciwko promocji marketingowi
itd itp

wspaniale powstal komiks srodka konca poczatku  czy lewego jaja

tylko jako komiskowy czytelnik pytam sie i co z tego ?

ktos mi trabi ze to giga mega w pyte a ja widze ze to raczej srednie ...

kolejny produkt wypromowany rozni go to ze mniejsza skala niz muzyka czy film

a ja jako czytelnik zwyczajnei pytam sie i co? daliscie sie nabrac na proste marketingowe sztuczki?

czy po prostu przejaw ostatnio na forum wszechobecnej kizio mizio polityki?

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:16:26 am »
Cytat: "karol_konw"


tylko jako komiskowy czytelnik pytam sie i co z tego ?



i nic,
 wyszedł i fajnie, że dzięki promocji może usłyszy o nim ktoś więcej niż czytacze forum, serwisów komiksowych i kilku pozostałych komiksowych zapaleńców, których jeszcze nie dotknęło błogosławieństwo internetu

tyla :)

Offline tyler_durden

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:17:55 am »
karol_konw napisał:
Cytuj
a ja jako czytelnik zwyczajnei pytam sie i co? daliscie sie nabrac na proste marketingowe sztuczki?


proste marketingowe sztuczki zaintrygowały mnie. pojawiło się oczekiwanie na gotowy komiks. teraz na serwisach pojawiły się pierwsze plansze. dla mnie wyglądają ok i tym samym podtrzymują moje zainteresowanie. tyle. nie wiem jaki jest ten komiks. nikogo nie miziam kiziam. po prostu dalej czekam na komiks. i bardzo podoba mi się okładka.
o not talk about fight club

Anonymous

  • Gość
Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 27, 2006, 10:19:22 am »
aha
to juz rozumiem

za stary jestem na to juz chyba

Offline asu_swing

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:27:37 am »
reasumując - "Ursynowska..." jest takim IchTroje polskiego komiksu
(mimo iż mało kto jeszcze to widział w całości)

Offline empro

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:37:59 am »
Cytat: "asu_swing"
reasumując - "Ursynowska..." jest takim IchTroje polskiego komiksu
(mimo iż mało kto jeszcze to widział w całości)


jeśli chodzi o kwestie merketingu to jeszcze im sporo brakuje :)
ale pod tym kątem powinien być to komplement,
bo Ich Troje niespecjalnie grezszyło przyzwoitym poziomem tego czym się zajmuje a Specgrupa jest całkiem w porządku (moim zdaniem)

gdyby komiksy potrafiły być jak Ich Troje (pod kątem promocji) to zapewne nie byłoby problemu ze sprzedaniem 10 000 nakładu :), i chyba byłoby komiksom l;epiej i nas :)

ja jestem za  8)

Offline asu_swing

Ursynowska Specgrupa od Rozwałki
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 27, 2006, 11:40:57 am »
to ja czekam aż komiks będzie w ursynowskim żancie, to się przejdę na drugą stronę ulicy i kupię:)

 

anything