trawa

Autor Wątek: Black Coach a Virtitue of Heroism  (Przeczytany 4300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gogol

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 02, 2006, 08:59:44 am »
tak ... chyba masz racje
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline Christos

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 02, 2006, 05:24:52 pm »
Ale bliżej tej teori do "racji" niz do "nie-racji".
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Remo

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2006, 05:20:43 pm »
Odpowiedź jest prosta i zależy od tego co jest napisane w Rulebooku o "killing blow" (tylko, że akurat RB nie mam). Jeśli według RB killing blow działa też na maszyny, które w większości nie są "large", to tym samym V. of Heroism daje KB  na maszyny z dopskiem "large".

Jednak wydaje mi się, że w RB jest napisane, że KB działa na man-sized models only, co wyłącza wszelakie maszyny.

p.s. właśnie sobie przeczytałem opis V. of Heroism i jednak jest to napisane bardzo niejasno, jeśli działa ona przeciwko Large Targets a Coach jest Large Target to logicznie rzecz biorąc KB jest ale na pewno panowie z G.W. nie mają tak przegiętych interpretacji i stwierdzą, że nie.
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Kensiorek

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2006, 05:36:00 pm »
imho moze .

Na stronie GW jest bohater specjalny DE z skillem "Master Executioner" moze on sprzedac KB kazdemu . Tam opis dzialania tego skilla jest troche dluzszy i dokladniejszy i jedynyme na co mu kb niedziala jest swarm . Wiec skoro on moze to i bretonczyk moze GW tu dopuscilo mozsliwosc rozwalenia z KB maszyn/rydanow. Gdyby istnial swarm z LT :) mozna by sie zastanawiac skoro nie ma takiego sprawa jest jasna :)
a sprawą powina zajać sie LS ;)

Offline czreq

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2006, 07:30:11 pm »
Cytat: "Remo"
Jednak wydaje mi się, że w RB jest napisane, że KB działa na man-sized models only, co wyłącza wszelakie maszyny.

czyli wyłącza tez wszystkie large targety :lol: ;)
Cytat: "Remo"
...ale na pewno panowie z G.W. nie mają tak przegiętych interpretacji i stwierdzą, że nie.

jakbys jeszcze powiedział na jakiej podstawie tak twierdzisz ;)

Popieram Kensa ;)

Offline Remo

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2006, 10:03:14 pm »
Cytat: "czreq"
Cytat: "Remo"
Jednak wydaje mi się, że w RB jest napisane, że KB działa na man-sized models only, co wyłącza wszelakie maszyny.

czyli wyłącza tez wszystkie large targety :lol: ;)

No wyłącza i co?  :?:  
Za to V. of Heroism te large targety włącza...

Żeby rozstrzygnąć tą kwestię to ktoś musiałby odpowiedzieć na pytanie co jest ważniejsze dla Black Coach w tym wypadku: przynależność do zbioru "large targets" czy do "chariots/war machines".

Bo ktoś mógłby pójść taką drogą: "jeśli Killing Blow z V.of Heroism działający na large targety może ściągnąć Large target-rydwan to zwykły killing blow może ściągnąc inny rydwan byleby on nie był large.

Widzisz czreq - nie chodzi o to, że ja się nie zgadzam z tym, że V. of Heroism może ściągnąć BC tylko, o to że odpowiedź na to pytanie zadane angolom będzie na 90% taka, że BC jest rydwanem i że to że BC jest Large jest mniej istotne. A skąd to wiem? Bo nie raz było tak, że gdy jakieś niejasne zasady mogłyby dawać jakiejś jednostce większe możliwośći w walce to odpowiedź panów z GW na oficjalne pytanie "czy to rzeczywiście tak fajnie działa?" była "nie".
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Gogol

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2006, 10:20:42 pm »
Znajdz RB i go przeczytaj tzn kawałek o KB .... tam pisze że działa na modele na podstawkach 20x20 i 25x25 oraz kawalerie czyli 50x25 (i demoniczną kawe jako wyjątek) .... natomiast nie działa na modele 40x40 , 50x50 , 100x50 , 100x100 itp itd .... nie pisze nic o tym że nie działa na maszyny bądz rydwany (zawarte jest to w tym że maszyny czy rydwany są na podstawkach 40x40 , 50x50 , 100x50 , 100x100) ... natomiast jeśli tu mamy specjalny KB działający na LT ... które normalnie są na podstawkach 50x50 , 100x50 i 100x100 ... czolg ma inną ale na niego to to raczej nie działa więc pomijam . W kazdym razie w RB nie pisze nic o tym ze kb nie działa na rydwany ponieważ normalny kb nie działa na tak duże modele ... tu mamy wyjątek ... a skoro brak zakazu KB vs Rydwan to oznacza że działa .
ttp://www.infokladki24.iq.pl/print.php?type=A&item_id=12

Moje wiersze

Offline czreq

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2006, 10:30:20 pm »
Cytat: "Remo"
Żeby rozstrzygnąć tą kwestię to ktoś musiałby odpowiedzieć na pytanie co jest ważniejsze dla Black Coach w tym wypadku: przynależność do zbioru "large targets" czy do "chariots/war machines".

Bo ktoś mógłby pójść taką drogą: "jeśli Killing Blow z V.of Heroism działający na large targety może ściągnąć Large target-rydwan to zwykły killing blow może ściągnąc inny rydwan byleby on nie był large

w zasadach KB nie jest napisane że nie moze niszczyć chariotów. Jest napisane że moze tylko man-sized models. Jeżeli byłby jakiś chariot o rozmiarze man-size to mógłby być zkillingblowowany. Ale żaden nie jest (z natury rzeczy ;) ). O jeden krok w dedukcji za daleko z Twojej strony IMO.

Offline Christos

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2006, 09:23:11 pm »
Chłopaki maja racje. Kwestia zasadniczą nie jest to czy model jest żywy, martwy, z betony czy z żelaza, lecz istotny jest rozmiar. Zwykły KB działa na modele man-sized, a bretoński na Large Target (teraz nie pamiętam czy tylko na LT czy na zwykłe i LT - zreszta nieważne nie o to chodzi). I tyle.
Rozmiar ma znaczenie ( a jednak ;) )
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Remo

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2006, 09:54:39 pm »
No i dobrze. Co się będę kłócił, w końcu ja też gram Bretonnią...  ;)
RZEKAŻ 1% PODATKU NA LEŚNE ELFY.
Program Walki z Biedą.

Offline Borysss

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 09, 2006, 09:08:52 am »
Teamt byl juz walkowany.

I z tego co pamietam to doszlismy do tego ze nie dziala.

Dzialaloby gdybys mogl zaatakowac Wraitha. A w karocy nie mozesz bic bo wrajcie bo to obslugant (poczytaj zasady  rydwanu).
url=http://forum.zadtrolla.glt.pl]WSTĄP DO KARCZMY 'POD ZADEM TROLLA'[/url]



Offline czreq

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2006, 04:41:35 pm »
Po co zabijać kierowcę - jeden celny cios w ośkę i papatki. Tyle jesli chodzi o fluff. A jeśli chodzi o zasady to może Ty poczytaj ;) zasady Killing Blow zmieniająć frazę `man-sized model` na `Large target` - i powiedz nam gdzie tam jest napisane że na black coach to nie działa...

Offline Christos

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 09, 2006, 10:19:55 pm »
HellCat bez sensu ta Twoja argumentacja.A co ma woźnica do Large Target i odwrotnie? Virtua pozwala KBować Large Targety. Couch jest Large Targetem. Nie widze pola do dyskusji.

A powiedz mi jaka jest różnica miedzy Treemanem i Black Couchem?? Treemana wg Ciebie mozna załatwic z tego KB, a coucha juz nie?? Czemu??
ttp://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71017123

Offline Borysss

Black Coach a Virtitue of Heroism
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2006, 09:47:27 am »
Chodzilo mi o cos innego.

Ale nie bede sie wdawal w dyskusje bez konca.

Wiem Christos, ze pewnie jako gracz WE czujesz sie pokrzywdzony ze ten KB dziala na twojego krzaka, a na karetke 'jakos tak nie do konca'.
A wszystko to wynika z faktu, ze GW bardzo nie rozwaznie sklada zasady. Zostawiajac bardzo duzo miejsca na spekulacje i rozne nie domowienia.


Nie jestem wyrocznia w sprawie zasad, dlatego zawsze przyjme to co mowia uscislenia - w koncu pisza ja inteligentni ludzie, ktorzy potrafia zaproponowac jakies sensowne rozwiazania.

Pzdr.
url=http://forum.zadtrolla.glt.pl]WSTĄP DO KARCZMY 'POD ZADEM TROLLA'[/url]