trawa

Autor Wątek: Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"  (Przeczytany 11746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2006, 10:27:32 pm »
Pytanko w kwestii regulaminu: za dodatkowe pieniązki mozna nabywać przedmioty z Price Chart (RL), Annuala (Opulent Goods).

Czy mozna nabywać wierzchowce?? Obowiązują zasady jazdy konnej wiec...?

No i najważniejsze, czy za te dodatkowe 100 gc mozna kupować przedmioty z listy bandy (czyli mowiąc krótko specjalne wyposazenie typu Fighting Claws, czy Steel Whips)?????
paweł

Offline Nazroth

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2006, 06:50:06 am »
NAharze: konie, psy itd to w dalszym ciągu "przedmioty" z price charta. TAK na pytanie pierwsze, można je nabywac i obowiązują zasady jazdy konnej, pod warunkiem, że ktokolwiek pojawi się z minimum jednym wierzchowcem.

NIE na drugie pytanie. Mając do dyspozycji dodatkowe 100 koron można je przeznaczyć na dowolny ekwipunek O ILE zakupiony jest z price charta. Oczywiście istnieje banalny kruczek. Wywalszasz 10 gc ze swoich 500 na ten steel wheep, a za 10gc ze 100 gc kupujesz miecz, na kimś kto i ta miał go mieć:)

No akurat siostry sigmara mają tutaj kapę z tą setką... moga za nią dokupić tylko "inne" przedmioty, lub proce i zwykłe młotki:P hehehe... właśbnei mi to uświadomiłeś.

Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2006, 08:17:36 am »
Kruczek to ja juz dawno zauwazyłem, ale myslałem ze zasada jednego przedmiotu za dodatkową kasę dotyczy nie tylko RARE ale wszystkiego (czyli że jest po to zeby uniemożliwić własnie tego typu przekręty PG - kupujemy za 500 łebków, a za te 100 sprzęt, olewając jakieś tam trucizny bomby ogniowe itp). Ale widzę że jest inaczej  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin: .
paweł

Offline Nazroth

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2006, 05:13:14 pm »
Nahar, bez kitu - a gdzie tu PG?... chyba raczej głupota, tak między nami to chciałbym zobaczyć jakiegos żałosnego frajera, który wyskoczy mi rozpiską na 500gc gołch chłopakach i 100gc podstawowego ekwipunku... tzn dowolnej kombinacji bez nabywania rzeczy przydatniejszych. Ja jeśłi zagram WH to biorę rusznicę, mase takich rzeczy... łapkę dla cpt, standardy - to co po pierwszej bitwie... jeśłi zagram Undead, to tez sobei nie żałuję i mój wampir dostaje zioła, czarny lotos i masę innych wypas produktów:) będzie tak niezatapialny, że obaj possessci Misia po 7 rozwojach uciekali by z werzaskiem przerażenia:)... rozpiska "pg tutaj nie sprawdzi się wcale - tego mozesz byc pewnym, bo 5 gołych gości rozwali rusznikarz:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2006, 06:23:34 pm »
Ok - zobaczymy.

Wasz pomysł z jednym skillem i ograniczonym dostępem do RARE zdaje egzamin. Nie można zbyt przepakować rozpisek tak jak to miało miejsce na naszym One OFF.
Jednak i tak promuje pewne bandy, a inne nieco osłabia. Akurat co do Łowców to w tej konwecji są jedną z najbardziej osłabionych. Ale, ale gadu gadu a zobczymy co bedzie na turnieju - mnie strasznie ciekawią pomysły innych.

Ja już mam kilka rozpisek rożnych band. Czym zagram okaze się poźniej.
paweł

Offline Wercyngetoryks

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2006, 07:46:17 pm »
Cytat: "Nazroth"
Nahar, bez kitu - a gdzie tu PG?... chyba raczej głupota, tak między nami to chciałbym zobaczyć jakiegos żałosnego frajera, który wyskoczy mi rozpiską na 500gc gołch chłopakach i 100gc podstawowego ekwipunku...


 :lol:  :lol:  :lol:  No to zobaczysz mnie i moich 13 żałosnych beastów...

Cytat: "Nazroth"
... tego mozesz byc pewnym, bo 5 gołych gości rozwali rusznikarz:)


...sam bede szukał rusznikarza, który mi ściagnie kogoś :lol:

A tak poważnie to w Beastach nie da się inaczej, jednostki drogie i biorąc pod uwage, że połowa sceanriuszy jest z routem no to się nie da inaczej jak 13:/ Choć myślałem już o jakiejś przepakowanej 8-9, no ale zobaczymy co wezme na turniej;)

Super Paweł,że bedziesz...namów jeszcze tego lenia Kamila, może chłopaki z Rzeszowa będą także będzie fajny kameralony turnieik na nieco niestandardowych zasadach;)

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2006, 09:57:53 pm »
Tak Macku - rusznica po 13 beastach - taka rozpa bez psów itp... wszystko ma WS 4 T 4, a połowa jeszcze S 4, tak Twój wampir na pewno sobie poszaleje...
A i moj faworyt Centigor, 22 cale szarży itp.
paweł

Offline Nazroth

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2006, 10:53:02 pm »
Luz:) No to już wybór Sebastiana jak chce PG to ma... ale ja miałem na myśłi (przysięgam) wszystko poza beastmenami, których uważam za nie klimatycznych do reszty i nei nadających się do Mordheim jako tako... ale skoro sa oficjalni to nic nie poradzę... natomiast w swoich wypowiedziach (tak na przyszłość) nigdy nie uwzględniam tej jednej bandy - dla mnie nie istnieje, dopuki nei stanie naprzeciwko, 8" od krawędzi.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 11, 2006, 10:07:33 am »
He he he..

Ja zato opracowałem 9 beastmenów na psach..
Zato ma 3 niezatapialne modele :)

Moj boss wytrzymuje trola w pojedynkę :)
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 11, 2006, 04:57:27 pm »
No dokładnie... każdy może po swojemu, a opcji jest więcej niż "startowe rozpy"... jest 100x więcej... za to nie można naprawdę PRZEGIĘĆ robić na parametrach i to jest ważne.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2006, 08:56:58 pm »
Cytat: "Nazroth"
No dokładnie... każdy może po swojemu, a opcji jest więcej niż "startowe rozpy"... jest 100x więcej... za to nie można naprawdę PRZEGIĘĆ robić na parametrach i to jest ważne.


Można robić przegięcia. Gdyż co bitwe masz ten sam skład - nie musisz sie martwic o ponowne wykupywanie np trucizn. Albo nurglingów.
paweł

Offline Valten

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2006, 09:08:52 pm »
A mnie boli tylko ze nie które rasy są bardziej przypakowane od innych i nawet supre skile nie pomogą np: starcie beast meanów z ludzmi masakra w 4 wydaniach na ludziachi
   
   To nie jest wcale krzyk szaleńca to prawie pewnik
ale ucieszył bym sie gdyby to właśnie któraś z ludzkich band wygrała ten turniej bo to jedyne słuszne wyjście zeby utrzeć nosa power gemerom wszystkim :D  :badgrin:  :evil:
est na świecie prawo i bywa sprawiedliwość <ZoNk>   LoOllL
               ~~~

Offline nahar

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2006, 10:27:15 pm »
Szansa jest (nikła). Jednak np Reikland dobrze złożony moze sporo napsuć krwi Bestom.

Ostland też.
paweł

Offline Nazroth

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2006, 06:53:16 am »
Apropo... nareszcie Ostland może sobie pozwolić na kombos z bulrushem itd... w końcu sami wybieramy skille.


Ludzkie bandy wcale nie są złe, po prostu trzeba to zrozumieć - MORDHEIM to gra typowo kampanijna, dlatego niektóre bandy mają ogromne plusy... ale te plusy uaktywniają się w konkretnym, puźniejszym etapie gry... ilość najemników (sdostęp do bardzo szerokiej gammy tych panów i pań) ilość członków bandy, ekwipunki jak płaszczyk itd... dostęp do niemalzę (a może nawet i) wszystkich ekwipunków z price charta...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Wercyngetoryks

Turniej ONE OFF "Dzień Przypadkowych spotkań"
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 12, 2006, 10:02:53 am »
Cytat: "Nazroth"
...Ludzkie bandy wcale nie są złe, po prostu trzeba to zrozumieć - MORDHEIM to gra typowo kampanijna, dlatego niektóre bandy mają ogromne plusy... ale te plusy uaktywniają się w konkretnym, puźniejszym etapie gry... ilość najemników (sdostęp do bardzo szerokiej gammy tych panów i pań) ilość członków bandy, ekwipunki jak płaszczyk itd... dostęp do niemalzę (a może nawet i) wszystkich ekwipunków z price charta...


Naz ma racje, takie Beasty po kilku grach już niewiele wyróżniaja sie od ludzkich band ze spora iloscią rozwojów, do tego masy ekwipunku, a u Beastów mały wybór, poza tym u ludzi conajmniej kilku najemników, czego u futrzaków nie zobgaczymy. Pomijam koszt jednostek ja przez 5 gier kupie 2-3, a ludzie dwa razy tyle i jeszcze najemników. I po kilku grach walczymy jak równi z równym, pomijajac przewagę strzelania i to juz konkretnego po stronie ludzi.
Z resztą na turnieju on off dobrze złożeni ludzie wsysaja nosem beasty, kwestia rozpiski i sposobu gry...jak przyjmiecie na klate Beaty to już przepadliście, w innym przypadku, zwłaszcza,ze są routy w 50% scenariuszy każdy ma ogromną szanse wygrać, więc skończcie ten temat płakania nad przepakowanymi beastami:P