Autor Wątek: Dzieła naszych forumowiczów  (Przeczytany 163548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 07, 2008, 03:17:39 pm »
One nie były zbyt skomplikowane w tym anime więc sądzę że bym podołała ; )

Offline Maciety

Od czego zaczynaliście...?
« Odpowiedź #916 dnia: Czerwiec 28, 2008, 02:01:19 pm »
Witam. To mój pierwszy post, początek. ;-)  Jestem początkującym "mangomaniakiem", a dokładnie dopiero zaczynam rysować bądź oglądać anime- oczywiście "Dragon Bull". :D Mam jedno pytanie... Chodzi oto, że widziałem parę tuotoriali lecz chciałbym wiedzieć od czego Wy zaczynaliście. Dokładniej chodzi mi o strony, tutoriale bądź jakieś Wasze rady dotyczące rysowania mangi ołówkiem czy kredkami. Niezbyt podoba mi się Manga zrobiona na komputerze, choć nie które "udogodnienia" komputerowe są przydatne.
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.
Miło, że czytasz..;)

Offline Hunter Killer

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #917 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:38:05 am »
Zatem tak, ja co prawda jestem na studiach z grafiki komputerowej, ale osobiście wolę rysowac klasycznymi metodami.
Nie wiem ja jakim poziomie sa Twoje rysunki i jak postrzegasz takie rzeczy jak np. perspektywa, proporcje, światło, itp.
Postaraj się coś narysować nawet samym ołówkiem, z cieniami itd. i wstaw.
A tak ogólnie, to żeby poznać, nauczyć się rysować w perspektywie, to trzeba zacząć od martwej natury, tak samo na martwej można opanować światłocień. Kolejnym krokiem jest postać, najlepiej na żywym modelu, ale np fotografia też może być. Proponuję poprzeglądać jakieś czasopisma kobiece, czy o modzie i starać się narysować modela/modelkę. Ale nie przykładając kartke do gazety i kopiować. Na początek możesz porobić takie szkice i pamietaj że im więcej rysujesz, tym lepiej później będziesz.
To takie ogólne, polecam też książki serii "Jak rysować mangę" wydawnictwa Weneko, sam posiadam kilka egzemplarzy i mogę śmiało powiedzieć że sporo jest tam ciekawych informacji.
Co do komputera to ja osobiście nakładam tylko kolor, względnie mała korekta i nakładanie tekstu, a najlepszy program do tego to photoshop chyba (zresztą na PS da się zrobić wszystko).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #918 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:45:29 am »
A ja zupełnie odradzam Jak rysować mangę od Waneko, jest moim zdaniem na żenującym poziomie, i to w starej konwencji rysowania mangi, do tego jeśli nastawisz się na takie rysowanie, w przyszłości możesz żałować że nie potrafisz inaczej. Osobiście polecę książki o rysowaniu z wydawnictwa Arkadia (Arkona?? eee, to chyba system rpg XD), dzieki ktorym nauczysz sie DOBRYCH nawyków w rysowaniu czegokolwiek, nie tylko mangi i anime. Zresztą sam żałuję obecnie że na pewnym etapie przerzuciłem się z rysunku fantasy na rysunek mangowy, teraz wychodzi to bokiem, bo w polsce jest to traktowane jako "gorsza" kategoria rysunku.

Dość zbędnego gadania ;p i tak wiem że ssę ;p i są w polsce dziesiątki znacznie lepszych odemnie rysowników mangowych-komiksowych-fantasy czy profesjonalistów po asp czy innych liceach artystycznych ;p ja rysuje dla funu i raczej nie wiążę z tym swojej przyszłości, chyba ze jako radosna twórczość wolnego czasu :D, chociaż przyznam, że po cichu chciałbym pracować gdzieś w mediach, tworzyć reklamy wizualne, zajmować się grafiką komputerową, i rzeczami wstylu after effects, flash, 3d, 2d chociaż pewnie skończę jako programista technologii internetowych ;p

i korzystając z topicu: moja galeria :
http://www.maszkaron.deviantart.com/gallery/

do tego jestem autorem 2 martwych komiksów, 1 ukończonego, i uczestnikiem 2 edycji bitew komksowych, wiec jak komuś się nudzi to :

www.szaniec.cba.pl
www.linia139.ovh.org
www.bitwy.com
Under Northern Skies

Offline Hunter Killer

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #919 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:59:48 am »
Maszeq ja napisałem że są ciekawe informacje, a nie że na podstawie tych że książek trzeba rysować. Prawda jest taka że z żadnej książki nie nauczysz się dobrze rysować jesli sam nie usiądziesz z ołówkiem i papierem i nie będziesz rysować. Takich ludzi co z marszy potrafią narysować arty które moga iść z powodzeniem na wystawę nie zdarzają sie często.
Fkt Arkadia ma niezłe książki odnośnie rysowania, ale dość drogie.

BTW.
Ładne arty, kolorujesz w PSie, czy czymś innym?
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline maszeq

  • Nosiciel Wody
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Under Northern Skies
    • deviantart
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #920 dnia: Czerwiec 29, 2008, 02:12:31 pm »
Tak, sam jestem posiadaczem kilku książek z tej serii, ale niejednokrotnie jest to wprowadzanie złych nawyków lub mowa o tematyce, która w polskich realiach raczej się nie sprawdza. Bo ilu polaków ma dostęp do zdrapywanych rastrów ?? Jeszcze chociaż niektórzy rysują g-penami z tuszem. Anatomicznie też momentami leży, w necie można znaleźć wiele lepszych tutoriali, jak przyjdzie mój komputer kurierem to może zrobię jakąś paczkę materiałów zebranych na moim kompie i tutaj umieszczę jeśli nie zapomnę. Oczywiście prawdą jest ze im więcej rysujesz (i ktoś zwraca ci uwagę na popełniane przez ciebie błędy i jest w stanie ci powiedzieć jak zrobić to poprawnie) to człowiek zaczyna rysować lepiej. Tak samo jak ktoś podrzuca ci sztuczki dotyczące pewnych technik czy to rysowania konkretnych rzeczy takich jak drzew czy twarzy, tak cieniowania czy kolorowania komputerowego.

Swoją drogą moja opinia jest taka: to jak kto rysuje, jest wynikiem jego lat pracy, w poznawaniu sposobów rysowania. Wiele rysowania to pamięciówka - pomocnicze linie i informacje zapamiętane w głowie np to - że górna linia powiek znajduje się nieco niżej i bywa równoległa do linii łączącej wcięcie nosa i ucho...

Głównie photoshop lub open canvas. Zależy czy mi się leni czy nie ;p rysowanie w canvasie jest o wiele przyjemniejsze moim zdaniem ze względu na lepszą kontrolę brusha, niż ta dostępna w photoshopie pomimo, że program oczywiście jest znacznie genialniejszy.
Under Northern Skies

Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #921 dnia: Lipiec 06, 2008, 11:40:12 pm »
Zabawa z tapetami:


Offline Silent Angel

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Mirage of Deceit
    • MAL
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #922 dnia: Sierpień 15, 2008, 02:55:15 pm »
Pozwole sobie na double post:



My Nia <3

Offline Hollow

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #923 dnia: Sierpień 15, 2008, 03:01:05 pm »
Sw33t

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #924 dnia: Sierpień 15, 2008, 06:17:47 pm »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Teukros

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #925 dnia: Sierpień 21, 2008, 09:44:47 am »

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #926 dnia: Sierpień 22, 2008, 12:07:29 am »
Odkąd skończyłem studia nie narysowałem nic. Pewnie dlatego, że nie mam stołu z blatem, o który na wykładzie nie było problemu :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Hunter Killer

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #927 dnia: Sierpień 22, 2008, 11:16:22 am »
Hmm a zwykły stół...blat w kuchni, biurko w pokoju...stolik na zapleczy sklepu  :p  ostatecznie jest jakaś książka albo coś co ma twardą okładkę  :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Dreadorus Maximus

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #928 dnia: Sierpień 23, 2008, 01:32:07 pm »
Stół mam zawalony rzeczami brata, który tymczasowo mieszka w salonie, bo pokój ma w remoncie. Blat w kuchni ukrył się pod stosami rzeczy, których w związku z remontem również kuchni nijak nie jestem w stanie odgruzować. Na biurku stoi komputer, a dookoła leżą rachunki, których ruszyć jak na razie nie mogę, bo nie będę wiedział, które zapłacone, a które nie. A na moim biurku w pracy robię papierologię, wypełniam dokumenty, sprawdzam sprzedaż, przeglądam cevałki i inne takie tam, w związku z czym nie mam czasu na przyziemności w stylu rysowania czegokolwiek.

A na książce się nie położę, tak jak na blacie :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Hunter Killer

Odp: Dzieła naszych forumowiczów
« Odpowiedź #929 dnia: Sierpień 23, 2008, 08:53:32 pm »
A na książce się nie położę, tak jak na blacie :)
Pozostaje klapa w WC  :p :lol: ona nigdy nie jest zagracona  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau