trawa

Autor Wątek: komiksowy Poznań 56'  (Przeczytany 60763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gość

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #240 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:54:20 am »
Nie skorzystam, zresztą  moje myte są przez śliczne i delikatne kobiece dłonie i wolę by tak pozostało na wieki wieków! :D

Drogi Wojt-asie nie napisałem, że uważam iż są jakieś lepsze ekranizacje filmowe od tej M. Gibsona. Problemem jest opis samego zdarzenia i etykieta „tak było”. Jeden z forumowiczów powołał się na ewangelie, które są właściwie jedynymi tekstami starającymi się opisać w szczegółach, życie i śmierć Chrystusa. Nie muszę pisać, że owe ewangelie różnią się w tym opisie co budzi wątpliwości sceptyków i niepokój zwolenników. Dlatego szuka się innych dodatkowych źródeł historycznych, które mogą albo potwierdzić, lub obalić owe opisy. I robią to wszyscy: zwolennicy i sceptycy Twojej religii. Bo widzisz wiara wiarą, ale dowody są mile widziane zwłaszcza gdy z taką lubością dla tej wiary zabijano, o czym pewnikiem zapomniał Benedykt XVI w swym słynnym już wykładzie „wytykając” to islamowi. 8)

Co do pomówienia, to wysiliłem się i prześledziłem od początku naszą rozmowę by wychwycić w którym to miejscu „ono” nastąpiło. Jestem albo ślepy, albo głupi bo nie mogę go odnaleźć. Ale by nie ciągnąć w nieskończoność tego napiszę tak:

Nie napisałem ,że „myślisz, czy jesteś zwolennikiem PIS”, napisałem, że „stosujesz ten sam styl wypowiedzi”, patriotyzm jako wyznacznik oceny „dzieła”, co pozwala krytykować Ci jeden komiks (Westerplatte) i wychwalać drugi (Czerwiec). To co błędem jest w tym pierwszym staje się atutem w tym drugim, czyli dokładnie to samo co się teraz dzieje na naszej scence kabaretowej zwanej „polityka”. Innym dowodem może być Twój wywód na temat zasad pisowni 4rp i braku szacunku dla tejże. Jakby nie było, Wojt-asie, twór ten to fantazja braci mniejszych i ministra od patriotyzmu, twór który nie istnieje (ważne słowo, bo jako patriota chyba wiesz w jakim to numerku jeszcze bytujesz?) i patrząc na to co się teraz dzieje mam poważne wątpliwości czy kiedykolwiek powstanie.
 

Chciałbym jednak powrócić do kwestii, którą wciąż pomijasz (by nie śmiecić pominę cytat ;) ):  dlaczego w swej ocenie  Czerwca odniosłeś się do Westerplatte, gdy mogłeś do Solidarności czy Księdza Popiełuszki? Chyba bliżej im do Czerwca niż Westerplatte? Pytam o to dlatego, że dla mnie osobiście wydźwięk Twojej oceny nabrał charakteru, chamskiej antyreklamy i kopania dołków (zwłaszcza po Twojej deklaracji stworzenia komiksu w tej konwencji) pod konkurencją. Wiesz, jestem z prowincji i mało wiem o świecie, dlatego odpowiedz mi proszę, czy to typowa praktyka wśród polskich twórców komiksu? Być może dziwię się czemuś co jest „normą”, że zacytuję jednego z braci mniejszych komentującego w tvp ostatnie zdarzenia
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline Mysza_

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #241 dnia: Wrzesień 28, 2006, 02:28:58 pm »
...i szczegółowo cytować.

Offline Wojt-as

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #242 dnia: Wrzesień 28, 2006, 02:54:39 pm »
Po kolei. Zazwyczaj filmy o Jezusie Chrystusie są robione przez chrześcijan i dla chrześcijan, czerpią oni z chrześcijańskich i historycznych źródeł. Poznając oba źródła uważam że Mel wykorzystał je najlepiej z pozostałych twórców. Co do tego jak było według ateistów, Żydów, muzułmanów itd... to jest zupełnie inna dyskusja.

Napomknąłeś o Benedykcie XVI... czytałeś lub słyszałeć całość wypowiedzi papieża? Najzabawniejsze (choć dramatyczne) jest to, że muzułmanie czepiając się wyrwanego z kontekstu cytatu uczynili dokładnie tak jak Benedykt XVI zaznaczył że nie jest tak jak ów cytat cesarski twierdził, czyli podpalili kościoły i zabili zakonnice (oczywiście z tą zakonnicą niewiadomo tak do końca dlaczego zginęła). Tutaj mamy przykład tragicznego w skutkach manipulowania słowami.

Nie mam już ochoty na kolejne cytowanie tych samych tekstów ale całe szczęście poszerzył Pan swoją wypowiedź o argumentację i teraz zacytuję i może i to wyjaśnimy:
na początek moja bulwersująca wypowiedź na temat "Czerwca"
"Uważam że "Achtung Zelig!" jest najlepszym albumem ZinZinPress a na drugim miejscu jest właśnie "Czerwiec". Fakt że scenariusz jest chaotyczny i sceny wizjonerskie, ale to jest właśnie jeden z plusów tej publikacji. Odbieram ten komiks jako znak, przebłysk, impuls. Dla niektórych będzie to wspomnienie, innych pobudzi do zagłębienia się w dokumentację historycznych tamtych dni, a już napewno przybliży każdemu oglądaczo-czytelnikowi tamte dni. Mieszkam w Poznaniu i bardzo się cieszyłem że mam taką pamiątkę po obchodach 50 rocznicy. Stokroć wolę coś takiego niż pozostałe "gadżety" wspominkowe. "

a teraz paskudna, chamska opinia o Westerplatte:
"Uważam np. że "Westerplatte" jest złym komiksem choć fabuła i zamierzenie jest fantastyczne. Autorzy chcieli za dużo narysować ale niestety przez to za dużo napisali w dymkach i kadrach. Gdyby zastosowali formę Czerwca gdzie rysunki byłyby ilustracją wizją lub fragmentem opowiadanej historii byłoby dużo lepiej. Ale to już kwestia gustu."

aby ukazać moją absolutną stronniczość jaką mi Waszmość zarzucasz oto opinie pozytywne dla OBU KOMIKSÓW w kolorach zgodnie z cytatami:

"...na drugim miejscu... jeden z plusów... przybliży każdemu... wolę coś takiego niż pozostałe "gadżety"..."

tak wlazłem w tyłek wydawcy że przez trzy lata będzie mnie łyżeczką wyskrobywał z niego

"...fabuła i zamierzenie jest fantastyczne..."

przyznam że jest mniej ale to wątek o "Czerwcu"

a teraz negatywne dla OBU KOMIKSÓW w kolorach zgodnie z cytatami:

"...scenariusz jest chaotyczny..."


przyznam że jest mniej ale podobał mi się ten komiks,

"...jest złym komiksem...za dużo napisali w dymkach i kadrach..."

nie słyszałem aby ktoś powiesił się spowodu takiej krytyki ale na tym forum paru za te słowa to z chęcią mnie by powiesiła.

I to jest ten PiS'owski styl omawiania komiksu. Po tym co zobaczyłem i usłyszałem w telewizji to zasmuca mnie Pańska opinia bo to znaczy że nie jest Pan świadomy co robią nasze Święte Krowy. Jeśli komuś taka obrzydliwa jak powyżej opinia na temat "Westerrplatte" nie odpowiada i nie może jej pojąć powinnien się zapytać dlaczego ów album mnie niezachwyca "skoro mnie nie zachwyca". Choć jest to wątek o "Westerplatte" uniknęlibyśmy tych poprzednich docinków i napewno dyskusja nieprzęciągała się tak i oddalała od głównego wątku.


A dlaczego nawiązałem do "Westerplatte"? Bo jest to komiks historyczny i jest to kolejny album o tematyce historycznej, który przeczytałem po "Czerwcu". Po przeczytaniu tego albumu wcześniej pewnikiem byłbym zawiedziony jak ty po "Czerwcu" ale słyszałem niezbyt pochlebne recenzje więc go nie kupiłem tylko słysząc od posiadacza komiksu, że są w nim ciekawe wątki przeczytałem "gratisowo" więc strat finansowych nie poniosłem a dowiedziałem się kilku nowych rzeczy a w swej kolekcji nie mam niestety dla niego miejsca. I jak wyżej w cytatatach przedstawiłem
"...fabuła i zamierzenie jest fantastyczne."
Do "Popiełuszki" i "Solidarności" nie nawiązałem bezpośrednio ale z mojej wypowiedzi możesz wywnioskować że napewno nie zajmują 1 i 2 lokaty jeśli chodzi o wydawnictwo Zin Zin Press. Można sobie wypisywać pokolei który komiks na którym miejscu ale to moę przesłać Tobie na priva bo to jest nieistotne w tym wątku. Mogę Tobie tylko powiedzieć, że "Westerplatte" cenię bardziej. Tylko że kto widzi mojego awatara to wie, że jestem mało obiektywny.

Pominę kolejny cytat i przypomnę że warto zapisywać skrót  IVRP z dużej
ze wzglądu na szacunek dla samej RP. Nigdzie nie napisałem że należy szanować wymysł zwany IVRP. Takie jest moje zdanie i jeśli chcesz to wydrukuj i podetrzyj sie nim (poniosło mnie bo to kolejne Twoje oszczerstwo! Czytaj proszę dokładnie to co napisałem)

Teraz zacytuję:
Pytam o to dlatego, że dla mnie osobiście wydźwięk Twojej oceny nabrał charakteru, chamskiej antyreklamy i kopania dołków (zwłaszcza po Twojej deklaracji stworzenia komiksu w tej konwencji) pod konkurencją. Wiesz, jestem z prowincji i mało wiem o świecie, dlatego odpowiedz mi proszę, czy to typowa praktyka wśród polskich twórców komiksu? Być może dziwię się czemuś co jest „normą”, że zacytuję jednego z braci mniejszych komentującego w tvp ostatnie zdarzenia

Może mi nie uwierzysz ale koncepcja mojego komiksu powstała na kilka miesięcy przed przeczytaniem "Westerplatte", ba nawet po narysowaniu już pierwszych stron. Możesz mi nie wierzyć ale znowóż Cię zmartwię ale koncepcja jest inna choć ma prawie ten sam cel co "Westerplatte".
Takim główniejszym celem jest to aby dymki nie zdominowały rysunków. Bardziej będę się wzorował na pewnej serii książkowej niż komiksowej ale nie mogę wielu rzeczy zdradzać. Niestety zmartwię Cię jeszcze bardziej ale zamierzam narysować jeszcze komiks o 10 Pułku Dragonów (przypominam że twórcy "Westerplatte" zamierzają przedstawić losy 1DPanc) i coś o Kampani Wrześniowej. Pewnie nie uwierzysz że miałem takie marzenia wcześniej i poprostu zrzynam wszystko z "Westerplatte" i dlatego też jestem też w Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej. Nie wiem z jakiej prowincji jesteś ale Amerykę już odkryto i licencję na rysowanie komiksów o Drugiej Wojnie Światowej niewykupili twórcy "Westerplatte".
A teraz specjalnie dla twórców "Westerplatte" oświadczenie, jeśli ktosik podał im np linka tutaj i pewnikiem nie będą mieli ochoty wertować wszystkich stron tego wątku aby przekonać się jakimi tutaj podłymi insynuacjami mnie tutaj niektórzy obsmarowują:

Moją opinię na temat Waszego komiksu zamieściłem powyżej w tym poście. Znajdziecie jeszcze kilka słów uznania w poprzednich moich tekstach alu tutaj je przedstawię ponownie:
Jestem wyczulony na operowanie obrazem w komiksie a w Waszym albumie niestety jego działanie przytłumił tekst, mimo to, bardzo się cieszę że podjęliście ten temat i w ten sposób uhonorowaliście naszych Narodowych Bohaterów. Czytałem również o Waszych zamiarach rekonstrukcji półwyspu i szczerze popieram wasze działania. Mam nadzieję że spotkamy się w przyszłym roku podczas widowiska historycznego na "Westerplatte".
Z wyrazami szacunku
Wojciech Nawrot
ood Luck!

Offline Mysza_

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 28, 2006, 02:57:29 pm »
O_o  Wojtek,weź no...

Offline Wojt-as

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #244 dnia: Wrzesień 28, 2006, 02:58:39 pm »
Panie andruth... cóż za cyrk?
Najpierw z nadobną pewnikiem małżonką błędy wytykacie a gdy ktoś użył tej samej metody wobec Was szybciutko miotełką pod dywanik zmiatacie i usuwacie z forum dowody to myślicie że ludzie głupcami są i zapomną jak to szabelką ortografiji nieudolnie machaliście?
ood Luck!

Offline Wojt-as

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #245 dnia: Wrzesień 28, 2006, 03:04:47 pm »
Przepraszam za "nie" pisane razem z czasownikiem. Nie będę poprawiał aby ktoś nie posądził mnie o zmiany treści. Przepraszam ale sporo czasu marnuję na pisanie tych postów i niestety nikt nie płaci mi 6gr za znak.
ood Luck!

Offline Wojt-as

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #246 dnia: Wrzesień 28, 2006, 03:17:59 pm »
Twój za to szybko spada. Kiedyś napisałem że gość ma kiepski poziom ale się myliłem bo potrafi prowadzić dyskusję Ty tutaj teraz tylko zajmujesz miejsce, nieprawdaż. Nic nie wnosisz do wątku a nawet się nie starasz.
Jest taka niepisana a na niektórych pisana zasada:
Nie masz nic do napisania, to nie pisz.
Pozwól dyskutować innym.
ood Luck!