trawa

Autor Wątek: komiksowy Poznań 56'  (Przeczytany 60889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2006, 02:31:00 pm »
jeszce o pudelku:

Karol- a sekretne zdolnosci OLI K.? ze tanczyla a niby nie tanczyla?
to tak jak niektorzy komiskowi tworcy

Offline holcman

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2006, 02:35:42 pm »
manis napisał:
Cytuj
Czy ten Szymon Holcman, ktory recenzuje komiksy w "Przekroju" i innych pismach to ten sam Szymon Holcman z wywiadu jakiego udzielila Kultura Gniewu "Ali komiksu"?????


Skoro mnie do tablicy wywołano: tak to ten sam Holcman. Który zresztą przyłożył rękę do tych "badziewi" ze Szwecji i Finlandii ;-)

pozdrawiam

P.S. a pudelek.pl rulez

Offline Mysza_

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 04, 2006, 02:43:35 pm »
Cytat: "Manis"
j
Jak wyjdzie jakis badziewie z Finlandii czy Szwecji, to wszyscy bija poklony przed tym komiksem

 
   echm...przesadzasz tym badziewiem.Exit czy Pixy bo jak sądze te komiksy sugerujesz, to pożądne rzeczy które porywają czytelników  wyobraźnią twórców i odrelanionym światem przedstawionym.
  Polscy czytelnicy wymęczeni polską historia widocznie wolą to niż kolejną pieśń ku czci tego czy tamtego.jeśli "poznań..."spotka sie z chłodnym przyjęciem wsród zwyczajnych  zjadaczy komiksów to tylko będzie potwierdzeniem moich słów.
  ja osobiscie z zainteresowaniem przyjże sie komiksowi jak juz sie ukaże,chociażby z powodu rysunków Jacka.  i własnie to rysunki a nie tresć w tym przypadku mnie  interesują.
   Polska historia i jej ciągłe przypominanie mnie męczy,zbyt czesto o tym słysze.a teraz jak juz Kaczory kwaczą to w ogóle...rozliczyć,przypomnieć,rozliczyć ,przypomniec...bla,bla,bla....

Offline Manis

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 04, 2006, 02:44:33 pm »
Cytat: "holcman"


Skoro mnie do tablicy wywołano: tak to ten sam Holcman. Który zresztą przyłożył rękę do tych "bardziewi" ze Szwecji i Finlandii ;-)

pozdrawiam



Dzieki za info. Tak mnie to zaciekawilo jak czytalem wywiad na Alei i teraz jak Karol wspomnial Twoje nazwisko, to sobie przypomnialem o tym.

Piszac o Skandynawii mialem na mysli "Classic Ilustartated: The return of the son of Tarzan" - po szwedzku ;)  Kupilem, przeczytalem i naprawde sie zawiodlem. Chyba odsprzedam wkrotce na Allegro.

N.N.

  • Gość
komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 04, 2006, 04:19:49 pm »
Cytat: "empro"

sorry ale Michalski to nie Kubert


Sorry, ale się mylisz. Wiem, że już Ci na to stwierdzenie ripostowano, ale nie mogłem się powstrzymać.
Jacek Michalski znakomicie rysuje, a w jego pracach wykonanych ołówkiem widać wszystkie subtelności, które potrafi w ostatecznej obróbce ukryć pod warstwą tuszu...
Z tego względu pomysł, by Michalski zrobił komiks ołówkiem, uważam za znakomity. Porównanie z Kubertem i "Joselem" uważam natomiast za chybione i niepotrzebne. Ale może polskim czytelnikom tak właśnie trzeba różne rzeczy wciskać, bo po oryginalne, krajowe nie sięgną...

Offline empro

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2006, 09:07:20 am »
ok,
chodziło mi o zbyt duże podobieństwo odybwu tytułów (jeśli chodzi o sposób realizacji) i to w dodatku w tak bliskim czasie od ich wydania,
w związku z czym jakoś tak brzydko to pachnie, po prostu rżniątkiem,

Michalski może i ma w łapie spore mozliwości (fakt widziałem tylko gotowe plansze z tuszem, nie szkice, i może w związku z tym nie mam pojecia wielkiego), ale chyba do Kuberta troszkę mu brakuje,

żebym nie został źle zrozumiany, nie narzekam/marudzę/etc, jestem pełen podziwu dla Witka Tkaczyka, że potrafi sprzedac komiks, że wydaje rzeczy cieszące się popularnością, dla autorów, którzy robią te komiksy, ale jednak wolałbym, żeby były one na wyzszym poziomie, żeby komiks, który juz się u nas w kraju sprzedaje, był czymś wartościowym,
a co do Josela, przepraszam Poznania, to własnie, nie mozna chociaż jakiejś malej cząstki zmienic, czegoś maluteńkiego, żeby nie było kropka w kropkę jak Josel, nie wiem, dla mnie jakoś troszkę wioska mowic, że będzie tak samo jak cos co wyszło przed kilkoma miesiacami, można się inspirowac, jakies patenty czasem delikatnie podkradac, ale wydac coś zupełnie takiego samego ?

Offline tyler_durden

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 05, 2006, 09:51:27 am »
się porobiło...
jako ojciec założyciel tematu czuję się trochę winny.

moje prowokacyjne "chyba puszczę pawia" absolutnie nie dotyczyło komiksu "Poznań 56'", bo dotyczyć nie mogło. komiks jeszcze nie istnieje. a ja czekam na niego z niecierpliwością, tak jak czekałem na "Solidarność" i "Popiełuszkę". I mam nadzieję, że moje odczucia po kupieniu gotowego produktu będą odmienne niż w przypadku powyższych pozycji. I mam nadzieję, że będą z goła odmienne, niż odczucia po przeczytaniu "Josela", który bardzo mi się nie podobał. I uważam go za podobnie koniunkturalną pozycję, co "Solidarność" i "Popiełuszko".

mój "paw" wziął się tylko i wyłącznie z metod promocji i stylu tekstu pana Witka Tkaczyka. Tylko. Te "gadzinówki" wywołują we mnie bliżej nieokreślony wstręt. A co do mitycznych zdoloności merketingowo-promocyjnych pana Tkaczyka - super, fajnie i cool. Tylko jestem ciekaw, co zrobiłby ten wydawca w przypadku "Rewolucji"? Albo "Glinna"? Albo "Fastnachtspiel"? No co? Ktoś ma jakieś pomysły?

I mam nadzieję, że mecenat banku (brawa za załatwienie takiej sprawy) pójdą na autorskie honoraria, reklamę i jakość wydania.

A jak już komiks się ukaże, to wtedy będę go chwalił albo mieszał z błotem. Albo w ogóle mnie nie obejdzie.
o not talk about fight club

Offline Maciej

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 05, 2006, 10:08:37 am »
Cytat: "tyler_durden"
Tylko jestem ciekaw, co zrobiłby ten wydawca w przypadku "Rewolucji"? Albo "Glinna"? Albo "Fastnachtspiel"? No co? Ktoś ma jakieś pomysły?


Pewnie to, co w przypadku Zeliga.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline tyler_durden

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 05, 2006, 10:25:17 am »
Tak, Zelig :-)

pomyśl chwilę, dlaczego o Zeligu było tak głośno?
Widzisz różnicę, czy nie bardzo?
o not talk about fight club

Offline Maciej

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 05, 2006, 10:29:11 am »
Nie widzę. Wytłumacz mi.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline tyler_durden

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 05, 2006, 10:39:07 am »
Maciej napisał:
Cytuj
Nie widzę. Wytłumacz mi.


pozwól, że Ci nie uwierzę.

ale Ty możesz mi powiedzieć, co pan Tkaczyk zrobił dla komiksu Filipa Myszkowskiego "Eryk - Ostatni Szrama"?
o not talk about fight club

Offline Maciej

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 05, 2006, 10:53:00 am »
Cytat: "tyler_durden"

ale Ty możesz mi powiedzieć, co pan Tkaczyk zrobił dla komiksu Filipa Myszkowskiego "Eryk - Ostatni Szrama"?


To samo co Mandragora dla Eryka1,
 KG dla Glinna
i Egmont dla Barbarianów.

(domino dla Krainy herzoga)


wydał
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Mysza_

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 05, 2006, 10:53:36 am »
Cytat: "tyler_durden"
Maciej napisał:
Cytuj
Nie widzę. Wytłumacz mi.


pozwól, że Ci nie uwierzę.

ale Ty możesz mi powiedzieć, co pan Tkaczyk zrobił dla komiksu Filipa Myszkowskiego "Eryk - Ostatni Szrama"?


  Eryk nie jest historyczno/patriotyczny :D
  to inna para kaloszy i inny okres dla wydawnictwa był.
jak dla mnie promocja była wystarczająca.nie narzekałem.
   a Witek zrobił dla mojego komiksu to,że go po prostu wydał i mi to wystarczyło.
    nie chciałbym szumu wokół niego a'la Solidarnosc czy Popiełuszko...to inne bajki i nie ma co porównywać pod względem promocyjnym o fabularnym nie wspominając :badgrin:

Offline tyler_durden

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 05, 2006, 11:10:52 am »
Maciej napisał:
Cytuj
To samo co Mandragora dla Eryka1,
KG dla Glinna
i Egmont dla Barbarianów.

(domino dla Krainy herzoga)

wydał


Filon napisał:
Cytuj
Eryk nie jest historyczno/patriotyczny


no właśnie. twierdzę po prostu, że pan Tkaczyk nie wykazał się żadną nadzwyczajną sztuką w promocji swoich ostatnich tytułów. nie dlatego, że nie umie, tylko dlatego, że nie musiał. zobaczył jak "dziennikarzyny" się rzuciły na "Solidarność" i idzie dalej tym tropem. i ja go rozumiem.
tylko jestem ciekaw jakby mu poszło z tytułem nie martyrologiczno-patriotycznym, nie o holokauście, ale "zwyczajnym"?
czy dziennikarze tak chętnie by o tym pisali?
czy w telewizji by pokazali?
i czy bank dał by kasę?

śmiem wątpić.
o not talk about fight club

Offline empro

komiksowy Poznań 56'
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 05, 2006, 11:15:16 am »
Cytat: "tyler_durden"


śmiem wątpić.


i bardzo słusznie,
stąd taki a nie inny dobór tytułów i tematyki :)

 

anything