trawa

Autor Wątek: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)  (Przeczytany 44858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline furiat

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:30:11 am »
Trochę mnie to zaskoczyło, że Taurus jednak to wydał. Właściwie, że wydał cokolwiek. A jeśli chodzi o fabułę i rysunki nowej części, specjalnych zmian nie widzę. Pierwsza część zawsze jest bardziej odkrywcza, bo pierwsza. Wolałbym jednak więcej fabuły a mniej prowokacji.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 17, 2008, 09:56:33 pm »
Po trzecim tomie dochodzę do wniosku, że to komiks bardziej do oglądania niż czytania - fabularnie jest słabo, rysunkowo - wiadomo... rewelacja! Boję się tylko, że tej serii chłopaki nie skończą. Ani jeden ani drugi do młodzieniaszków nie należy :)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 20, 2008, 04:53:19 pm »
Odpukać, wasz mość, odpukać!

Offline nayroth

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 23, 2008, 06:20:46 pm »
Okropna ta okładka Borgii3.
Powiększony format też raczej nie wyszedł planszom na dobre, albo to Manara trochę zniżył lot.
Generalnie po ktrótkim przekartkowaniu w empiku nie pałam chęcią kupna, a poprzednie dwa nastawiły mnie dość optymistycznie...

Offline anakin

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 12, 2009, 06:26:25 pm »
Jednak zdenerwowało mnie co innego.
Kompletny inny format wydania. W gruncie rzeczy nieważne, czy podobnie było we Francji. Tzn. nie chcę mówić, że to wina Taurusa.
Jednak wydaje mi się, że jeżeli publikuje się serię, to każdy kolejny tom powinien być tego samego formatu.
Tymczasem 3ci tom jest większy niż klasyczne a4. Pozatym okładka także zupełnie różni się od poprzednich. Kolorami, trzcionką, praktycznie wszystkim. Może to szczegóły, ale rzucające się w oczy na półce :/


Jest to jakiś zgrzyt....warstwa edytorska serii powinna utrzymać jedność, ale korzyść z możliwości rozkoszowania się kolejnym tomem w terminie premiery europejskiej trudna jest do przecenienia...   

Przejrzałem forum i az się zdziwiłem, jak czepliwa zawyczaj frumowa brać łagodnie potraktowała wydanie trzeciej części Borgii. Mi bardzo przeszkadza powiększony format. Nie moge napisać, że przez zmianę formatu moja półeczka komiksowa wygląda gorzej, bo nowa Borgia po prostu się na te półeczkę nie zmiesciła. Uważam taką zmianę formatu w środku serii za duże faux pas.

Może ja czegoś nie wiem? Może Taurus miał zrezygnowac z serii albo co i dlatego forumowicze piszą, że dobrze że jednak się ukazała - jeśli tak, to się przychylam - lepiej tak niż wcale.

Ale jeśli seria normalnie jest kontynuowana to dla mnie jest to wtopa. Jaki mógł być powód? Czas? Nie byłaby to pierwsza sytuacja, że przy wyborze między "szybko" a "porządnie" wydawca wybiera to pierwsze. Ja obiema rekami podpisuję się pod "porządnie". Pieniądze? Komiks jest minimalnie droższy niż pierwsze dwie części, więc jeśli faktycznie był wydany w koprodukcji (żeby było taniej) to taniej nie jest. 

Jesli faktycznie można było wydac w koprodukcji (tak jak jest) albo samodzielnie (tak jak poprzednie części), to ja wolałbym samodzielnie.

A przy okazji szukalem ogładek oryginalnego wydania Borgii i znalazłem dwie wersje francuskie i włoską. Taurus wybrał liternictwo z francuskiej a ilustrację z włoskiej - wg mnie słabszej - bardziej mi się podoba z tłem.




                Albin Michel 2004                              Mondadori 2004                           Drugstore 12/2008                         Taurus 2006




             Albin Michel 2006                          Mondadori 2006                    Drugstore 12/2008                                Taurus 2007




                                 Drugstore 11/2008                                                           Taurus 2008


« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2009, 06:30:25 pm wysłana przez anakin »

Offline Death

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 12, 2009, 06:34:00 pm »
Pewnie Ci zaraz admin te zdjęcia zamieni w linki:D Ale ja nie o tym chciałem...
Faktycznie te okładki z tłem sa dużo ładniejsze, szczególnie tomu 2...z tym budynkiem za małpą:)

Offline anakin

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 12, 2009, 07:11:16 pm »
Pewnie Ci zaraz admin te zdjęcia zamieni w linki:D Ale ja nie o tym chciałem...
Faktycznie te okładki z tłem sa dużo ładniejsze, szczególnie tomu 2...z tym budynkiem za małpą:)

To po co są znaczniki [img]?

Jesli tak, najlepiej niech całkiem wywali, bo komu się będzie chciało tyle klikać...

Offline ljc

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2009, 10:32:14 am »
fajne zestawinie
ta wersja z tłem jest imo przeładowana, minusem polskiej wersji jest zostawienie "wykruszeń fresku", bo w wersji bez tła jest to bez sensu, czcionka pierwszych dwóch części Tautusa jest fajniesza
tamtam!

Offline peszawar

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 27, 2009, 11:18:45 am »
w końcu przeczytałem. Boska ta seria! Wkurza deko powiększenie formatu, ale tylko dlatego, że głupio na półce wygląda. Ale za to jak się czyta i ogląda....! Tylko liternictwo Taurus sknocił deko. Raz wielkie kobyły, raz małe literki, nierówno nieco w dymkach. Ale i tak efekt końcowy jest czadowy.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 14, 2010, 10:41:28 pm »
Przedstawiamy okładkę czwartego tomu cyklu Borgia Alejandro Jodorowsky'ego (scen.) i Milo Manary (rys.), który pod tytułem Wszystko marność trafić ma w listopadzie do sprzedaży. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 24, 2010, 06:07:26 pm »
Przedstawiamy przykładowe plansze z polskiego wydania czwartego tomu serii Borgia Alejandro Jodorowskyego (scen.) i Milo Manary   (rys.), który na początku grudnia ukaże się w księgarniach. Polska   premiera odbędzie się w tym samym czasie co wydania frankofońskie. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Thiago

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 24, 2010, 07:17:38 pm »
Zapowiada się ciekawie :)

A swoją drogą to ostatni album serii?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 25, 2010, 07:08:08 pm »
Ponoć miała to być na początku trylogia, więc skoro powstała czwórka to nie byłbym pewien czy i kolejne nie powstaną. Tym bardziej, że nie zarzyna się kur znoszących złote jajka :)
Ewentualne zakończenie serii wydaje mi się bardziej prawdopodobne ze względu na wiek i zdrowie Manary.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline graves

Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 09, 2011, 08:42:02 am »
W małym nawiązaniu do tematu, chciałbym powiadomić - tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, że 4.04 miał swoją premierę pilot serialu "The Borgias" na kanale "Showtime". Serial zapowiada sie rewelacyjnie. Nie jest tak "rozpasany seksulanie" jak komiks :wink: , ale jest naprawdę bardzo interesujacy i wciągajacy. W roli głównej Jeremy Irons, który świetnie pasuje do tej roli. Serial porównywany jest do "Tudorów", ale oglądalność pilota "Rodziny Borgiów" już przebiła start tamtego serialu. Na razie zapowiada się na hit.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Borgia" (Manara / Jodorowsky)
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2011, 05:08:42 pm »
A ja wlasnie skonczylem czytac "Rodzine Borgiow" Mario Puzo i  tez polecam. Bardzo dobra ksiazka, jak przeczytam komiks to pokusze sie o jakies porownanie. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.