Autor Wątek: Samotny Wilk i Szczenię  (Przeczytany 99513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tranway

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 20, 2007, 07:54:46 pm »
Co prawda "Samotny Wilk...." pojawił się u mnie ze sklepu gildii (btw. tym razem się spisali - szybko i sprawnie im poszło) już w sobotę, ale dopiero teraz dałem radę przeczytać, więc parę słów na temat rzeknę....

"Czarny Wiatr" zacnym piątym tomem jest. Byłby zacny również jako tom czwarty ;) Co prawda nie ma kolejnej części układanki z "głównej linii" fabularnej (czego się spodziewałem nie wiadomo dlaczego), ale (tu standardowe stwierdzenie) komiks trzyma poziom.

W "Tęsknocie" ciekawie po raz kolejny ukazana jest specyfika meifumado. A "Czarny Wiatr" trafnie charakteryzuje honor samuraja. "Kubikuri Asaemon" jest natomiast bardzo ciekawy dla mnie (fascynata japońskiej szermierki) ze względu na "szczegóły" związane z japońskim mieczem.
Końcówka pozostawia pytanie, co też Ogami poczyni z tym "ak-47" ;)

Oprócz ponownej lektury, pozostaje mi czekać na następny tom, który mam nadzieję pojawi się (Mandra coś zwleka z zapowiedziami na następne miesiące) w miarę "bez opóźnień" - czyli mam na myśli chociaż koniec maja....

Offline Gietki

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 26, 2007, 10:05:17 pm »
Czyli mówicie, że fajny jest ten Wilk... a czy ktoś może mi odpowiedzieć na pewne pytanie? Mianowicie, jakie uczucia targają człowiekiem, kiedy czyta ten komiks. Komiks stoi na półce sklepowej i kusi... ale zawsze, kiedy po niego sięgam, odrzuca mnie fakt, że i tak nie jestem na czasie, i nie załapie tematu. Dlatego mam drugie pytanie. Ile już wyszło części? I czy jak zacznę od najnowszej, to z grubsza rzecz biorąc będę się mógł chwycić klimatu i wciągnąć? Z kasą cienko i nie mogę jej za bardzo marnować. :roll:
oczuj to człowieku. Poczuj to.

Offline [robak]

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 26, 2007, 11:59:00 pm »
Części wyszło pięć. Wystarczy poszperać trochę nie tylko na forach, ale również stronach komiksowych. Czytając najnowszy tom niekoniecznie musisz znać główny wątek z poprzednich tomów, gdyż w tym po prostu nie jest on kontynuowany. Każdy wilk składa się z kilku opowiastek i po prostu niektóre z nich ciągną zasadnicza linie fabularna, natomiast inne tylko przedstawiają życie Ogami. Najlepiej byś zrobił, gdybyś zamówił sobie w internecie pierwszą część. Na sklep.gildia.pl jest chyba takowa nawet z darmową przesyłka.

Natomiast jeśli chodzi o uczucia. Jest to komiksu samurajski, a zatem odwołuje się do takich wartości jak honor, lojalność itp. Do tego główny bohater jest ojcem i wg mnie można naprawdę wiele wynieść z lektury [choć nie zawsze, patrz. meifuado]. Jakie uczucia ? Podniecenie, zaciekawienie, zszokowanie, zainteresowanie, troska, nadzieja, miłość... trochę dziwne pytanie, dużo by wymieniać. Nawet nie wiem czy to w ogóle są uczucia :P

W każdym bądź razie z całego serca zachęcam Cię do lektury, bo jest to jedna z moich ulubionych serii, pomimo tego, że nie czytam mang. A Ty o ile pamiętam oczekujesz komiksu historycznego, ten na pewno się z tego wywiązuje. W każdym tomie słowniczek, trochę japońskiej historii. Z pewnością nie odbiega od prawdy historycznej.

Offline Gietki

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 27, 2007, 01:51:03 pm »
W sumie nie do końca szukam komiksu historycznego. Po prostu szukam dobrego komiksu o Japonii feudalnej. A ten wydaje mi się być w sam raz. Skoro napisałeś nawet mini esej na ten temat... to chyba zaryzykuję. :P
oczuj to człowieku. Poczuj to.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 28, 2007, 07:41:37 pm »
Moje odczucia po lekturze piątego tomu.
Tym razem obyło się bez rozdziału, który nie przypadłby mi do gustu. Pewnie dlatego, że żaden nie był  w całości poświęcony Daigoro ;)  
Rewelacyjny rozdział "Czarny wiatr" z interesującym zakończeniem. No i miło zobaczyć Ogamiego w roli innej niż zwykle. Pojedynek z "Tesknoty" przypomina starcie Sakona i Ayame z Oboroshu w mandze Yotoden.  
Szkoda że na kolejny tom Wilka trzeba będzie czekać pewnie do maja/czerwca.

A w ramach uzupełnienia posłowia coś takiego ;)

Offline Meifumado

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 13, 2007, 12:48:19 pm »
No to z wydawaniem Wilka idzie Mandrze chyba coraz lepiej. Jeśli najnowszy pakiet wyjdzie faktycznie 28 maja, to datę premiery 5 i 6 tomu będą faktycznie dzielić 2 miesiące  8) .

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 16, 2007, 08:58:23 pm »
Cytat: "Meifumado"
Jeśli najnowszy pakiet wyjdzie faktycznie 28 maja, to datę premiery 5 i 6 tomu będą faktycznie dzielić 2 miesiące  8) .


7 tom ukaże się zapewne w sierpniu. A miało być tak pieknie i sześć tomików w ciągu roku, a tu jak dobrze pojdzie będziemy mieć cztery. :/

Offline Meifumado

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #187 dnia: Maj 17, 2007, 08:45:40 am »
Miało być sześć tomików w ciągu roku i jest - przecież 1 tom nie został wydany w styczniu tylko chyba jakoś w maju właśnie? Jak 6 wyjdzie jeszcze w tym miesiącu to będzie 6 po roku wydawania  8)

Offline Gietki

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 17, 2007, 02:19:10 pm »
Rozpływacie się nad tym komiksem, ale niedawno... 3 dni temu przeczytałem już drugi tomik tej opowiastki, i nie zachwyciło mnie za bardzo. No dobrze... można powiedzieć, że komiks wciąga. Ale nie bardzo jest to zasługa fabuły. Fajne są rysunki, okładka fachowa, itd., ale tak naprawdę już od samego początku wszystko jest jasne. Zawsze jest to samo, znajduje jakąś szychę, wchodzi w dół z ...odchodami, i na koniec zawsze okazuje się, że wszystko to miał w planach, i zabija ofiarę. Zawsze. Żadnej niespodzianki. Zawsze jest to samo. Mam nadzieję że w 3 cz. będzie siędziało coś więcej.
oczuj to człowieku. Poczuj to.

Offline [robak]

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 20, 2007, 12:42:31 pm »
Cholera, kiedy w końcu ma być tom #6 ?!

Offline tranway

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 20, 2007, 03:42:33 pm »
Tego nawet Sokrates nie wie....

Ale (a raczej "ale") w sklepie Gildii już od jakiegoś tygodnia jest odliczanie "dostępności" nowego tomu, i dzisiaj pozostał jeden dzień, więc kto wie.... może jutro gdzieś w czasoprzestrzeni narysuje się "Samotny Wilk...." #6.

P.S. Dajcie znać jeśli ujrzycie gdzieś nowego "Wilka"....

Offline Meifumado

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 24, 2007, 09:52:52 am »
No to wypas, w sklepie gildii piszą że tom 6 ukaże się w połowie lipca  :badgrin:  :roll:

Teraz będą już obsuwy nie jedno tylko dwumiesięczne  8)

Offline Manis

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 24, 2007, 11:18:13 am »
Cytat: "Meifumado"
No to wypas, w sklepie gildii piszą że tom 6 ukaże się w połowie lipca  :badgrin:  :roll:

Teraz będą już obsuwy nie jedno tylko dwumiesięczne  8)



Ja bym zadal pytanie czy w ogole bedzie?

Profilaktycznie miesiac temu kupilem anglojezyczne tomy od 8 do konca, bo jakos nie wierze, ze ukaza sie w Polsce (sa wydane na fajniejszym takim spulchnionym papierze, dzieki czemu sa o jakies 50% grubsze).

Jak tak dalej pojdzie, to przy najblizszej okazji zamowie tez te dwa brakujace.

Przy okazji polecam serie "Samurai Executioner" tych samych autorow czyli Kazuo Koike i Gosekiego Kojimy. Scenariuszowo i graficznie to ten sam poziom, co "Samotny wilki...".

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 24, 2007, 12:30:33 pm »
Cytat: "Meifumado"
No to wypas, w sklepie gildii piszą że tom 6 ukaże się w połowie lipca  :badgrin:  :roll:

Teraz będą już obsuwy nie jedno tylko dwumiesięczne  8)


Dwumiesięczne? Pierwotna data wydania Samotnego #6 jaką podała Mandra to był kwiecień 2007. Czyli to już praktycznie trzeci miesiąc bez wydania.

Offline Meifumado

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 24, 2007, 12:33:27 pm »
Hm już sam nie wiem co o tym myśleć.....pozostaje nadzieja że te wszystkie obsuwy są faktycznie spowodowane reorganizacją wydawnictwa.

Jeżeli po wakacjach, wbrew ich zapewnieniom, wszystko nie wróci do normy to chyba zacznę oszczędzać na sprowadzenie Wilka z USA...