trawa

Autor Wątek: Samotny Wilk i Szczenię  (Przeczytany 99516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 24, 2007, 03:41:22 pm »
Za serwisem informacyjnym Komikslandii :

Cytuj
najnowszy, szósty tom Kozure Okami z Mandry wreszcie, po dłuuuuugim oczekiwaniu, pojawił się na naszych półkach sklepu zarówno internetowego, jak i stacjonarnego. Biegiem, bo zabraknie!

Offline [robak]

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 24, 2007, 04:07:55 pm »
Nieźle, bo na gildii napisali, że jest planowany na drugą połowę lipca.

Offline Meifumado

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 24, 2007, 04:16:27 pm »
No to może faktycznie na stronie sklepu Gildii jest błąd :)

Offline graves

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 24, 2007, 06:46:39 pm »
Na Polterze jest, że pojawił się 23 czerwca:
Cytuj
Nowości: Samotny wilk i szczenię #6, FMA #6 i inne

23-06-2007 13:51 (Komikslandia)


W sprzedaży trafiły następujące nowości komiksowe:
Fullmetal Alchemist #6
Kaczor Donald #606 (25/2007)
Samotny wilk i szczenię #6
Tom i Jerry #04 (4/2007)
W.I.T.C.H. #110

Tyle, że to info jak widać za Komikslandią.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tequira

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 24, 2007, 09:05:31 pm »
W Komikslandii już jest nowy tomik.
Dzisiaj kupiłem.

Offline tranway

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 24, 2007, 10:09:57 pm »
Cytat: "tequira"
W Komikslandii już jest nowy tomik.
Dzisiaj kupiłem.

Zacnie. Czekam na "pierwsze" wrażenia z lektury....

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 01, 2007, 01:01:03 am »
Cytat: "Meifumado"
Jeżeli po wakacjach, wbrew ich zapewnieniom, wszystko nie wróci do normy to chyba zacznę oszczędzać na sprowadzenie Wilka z USA...


...gdzie kosztuje tylko 10 zł więcej niż nasza wersja. Drogi nie jest, zamówić możesz kiedy chcesz i przynajmniej masz pewność, że w przeciągu 2-4 tygodni przesyłka dotrze. I ominie Cię to "przyjemne" wyczekiwanie aż Mandra zrobi łaskę i rzuci na rynek kolejny opóźniony o dwa miesiące tom.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 22, 2007, 10:43:56 am »
Dziwna cisza w temacie. Czyżby Samotny Wilk się "przejadł" ;)
Tom szósty nierówny. Pierwszy z rozdziałów "Święto zmarłych" jak dla mnie bez polotu. Trochę przypomina mi ostatnie tomy Golgo13, gdzie główny bohater o ile się zjawia na przysłowiowy moment to albo we wspomnieniach albo po to by dokończyć dzieła zniszczenia.
"Łowcy Jeleni" - za dużo przygotowań do zmiany tożsamości w stosunku do tempa rozwiązania opowieści. A Daigoro jak zwykle znajduje się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.
"Głodne miasto" -  bardzo dobra opowieść. Czuć tutaj ten głód i nędzę kontrastujące z bogactwem zamku.
"Kanjio Satsujin" - zdecydowanie najlepsza opowieść w tym tomie. Więcej o filozofii jaką kieruje się Okami. No i wreszcie bohater powiedział coś poza standardowym "Jestem Kozure Okami. Zginiesz!" ;) Intrygujący początek, a widok płaczących wojowników chwyta za serce.
no i cd czyli "Most Ikkoku" - uspokojenie akcji. Mamy pojedynek  ale to nie on jest tu najważniejszy. Raczej jest to kolejny rozdział, który pokazuje głównie relacje ojca z synem. Z twarzy Daigoro da się naprawdę dużo odczytać. Troszkę tutaj jedynie niepotrzebnego patosu.

Offline kingquest

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 22, 2007, 11:32:00 am »
Cytuj
Czyżby Samotny Wilk się "przejadł"


Właśnie przeczytałem 6. tom i zaczynam się niepokoić o dalszy ciąg serii. Przecież te ostatnie 6 tomów można skrócić tak " Kozure Ogami jest najlepszy na świecie i na bank rozwali wszystkich"
Za każdym razem znamy zakończenie każdej z historii.
Magia tego komiksu polega  na poszczególnych historiach ludzkich losów, a sceny walk są jak dla mnie tylko dodatkiem. Ponadto dużą rolę odgrywa tu historia i klimat tamtych czasów.
Nie wiem tylko na ile tomów tej magii starczy. Zapewne autorzy podciągną niedługo główną fabułę, może zmienią konwencję całej opowieści. Bo nie wierzę, że przez najbliższe 20 tomów, będzie tak jak dotychczas...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 15, 2008, 01:43:42 pm »
Przeczytałem znakomity 6 tomik i pomyślałem sobie, że największym komiksowym rozczarowaniem 2007 roku jest dla mnie fakt, iż ukazały się tylko dwa tomy "Kozure Okami" i że wydawanie tej serii stanęło pod wielkim znakiem zapytania. Mam nadzieję, że Mandragora się podniesie, a jeśli nie, to jakieś inne wydawnictwo przejmie ten tytuł.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #205 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:14:52 pm »
Taka ciekawostka - w 19. odcinku "Samuraja Jacka" pojawiają się Samotny Wilk i Szczenię. Jack jako dziecko - bo w tym epizodzie samuraj wspomina dzieciństwo - był świadkiem sceny, w której Kozure Okami pokonuje czterech zabójców na moście.

Edit: No tak, zapomniałem, że Witold Nowakowski pisał o tym w 5. tomie.

Offline tranway

Odp: Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 08, 2008, 04:23:07 pm »
Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się 7. tom "Kozure Okami".
Zapewne spora część czytelników już zaczęła kompletować wersję amerykańską, a liczba "frajerów" czekających na "Samotnego Wilka...." znacznie zmalała, ale ja naiwnie brnę dalej....

Rozpisywać się nie będę by nie smyrać pytą kogokolwiek, a zdisować najnowszego tomu nie ma jak, więc nie sprostam aktualnej modzie.
Dobrze zrobiła przerwa w lekturze przygód Kozure - po raz kolejny uderzył mnie geniusz tego komiksu.
Nastrój, świetnie prowadzona fabuła, której meritum są wyciągnięte miecze, choć kadrów z nimi jest naprawdę mało, coraz ciekawsza postać Daigoro i wszędobylski tragizm.
W skali od 1 do 5, spokojnie daję 4,5 pyty....

Offline yurek1

Odp: Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 08, 2008, 04:31:12 pm »
tak trochę z innej beczki: przejrzałem sobie ostatnio pierwszy tom wersji amerykańskiej i uderzyła mnie duża momentami rozbieżność tekstu znajdującego się w dymkach, rozbieżność pomiędzy wersją polską i angielską. sprawdziłem, że polska wersja była tłumaczona bezpośrednio z japońskiej, więc ciekawym pozostaje fakt, która wersja jest pełniejsza i dokładniejsza. w wersji amerykańskiej tekstu często jest z 50 albo i 70 % więcej i mam nieodparte wrażenie, że solidniej oddaje oryginał, ale nie wypowiadam się kategorycznie, bo oryginału nie widziałem. natomiast najciekawsze, że nie są to drobne różnice - czasem jest to kompletnie inny tekst. co więcej, amerykańska wersja umieszcza np. bluzgi, których w polskiej nie ma (albo nie pamiętam, żeby były). czy ktoś zwrócił na to uwagę?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 09, 2008, 11:19:19 am »
Czy mógłbyś podać jakieś przykłady tych kompletnie różniących się tekstów?

Offline yurek1

Odp: Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:08:40 pm »
niespecjalnie, bo nie mam wersji amerykańskiej, przeglądałem ją tylko u jednego znajomego i porównywałem z polską. jak nie zapomnę, to wezmę od niego następnym razem i powypisuję. ciekaw jestem tylko, czy ktoś zna obydwie wersje i zauważył jakieś rozbieżności?
Oh no, what a time to get diarrhoea!