trawa

Autor Wątek: Samotny Wilk i Szczenię  (Przeczytany 98783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frigmo

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 16, 2006, 10:05:45 pm »
hmmm recenzje rozbudziły nadzieję na dzieło wybitne. Już za moment sam się przekonam. Samurajskei klimaty mnie nigdy nie pociągały ale może tym razem będzie inaczej. Po reakcji wudzę jednak że Mandra trafiła w 10. No i te zapowiedzi: trans i 100 prstek wkrótce. No to mamy przebudzenie giganta ;)

Offline [robak]

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 16, 2006, 10:35:20 pm »
Uwielbiam samurajskie klimaty i widzac rysunki oraz recenzje Samotnego Wilka rowniez postanowilem, ze bedzie to moja pierwsza manga. Jednak podobnie jak we Wroclawiu nigdzie w Opolu nie moge tego dostac. Szlag by to wszystko trafil !!! Eh...

Offline 4-staczterdzieściicztery

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 17, 2006, 12:31:42 am »
Przeczytałem i zdecydeowanie mogę powiedzieć, iż kładzie na łopatki pozostałe komiksy samurajskie ( poza "Usagim Yojimbo", którego stawiam na równi ).
Rzeczywiście, to co się mówi "Kozure Okami" nie jest przesadzone i bez problemów wytrzymuję próbę czasu ( powstał niemal 36 lat temu ).
Zastanawia mnie na co Ogami przeznacza zarobione pieniądze ( 500 ryo to w końcu sporo ).
Cytat: "freshmaker"

obawy gravesa - nie rozleci sie tak latwo. gdzies w polowie zaczalem dosyc mocno odginac okladke i strony zeby dalo sie to jakos swobodnie czytac i poszlo bez problemu.

Potwierdzam, solidny grzbiet nie rozleci się łatwo od odginania.

Cytat: "freshmaker"
na opczatku mialem spore trudnosci zeby to wogole przeczytac, nie wiem dlaczego mandragora nie wydala lustrzanego odbicia.

Cieszę się, że nie ma lustrzanego odbicia, przyzwyczajenie się do czytania od prawej nie jest zbyt trudne, a skoro powstało w takim układzie, to nie ma potrzeby na siłę zmieniać.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline freshmaker

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 17, 2006, 08:49:55 am »
a w jakim ukladzie wydaja samotnego wilka amerykanie?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline tequira

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2006, 09:10:25 am »
Cytuj
a w jakim ukladzie wydaja samotnego wilka amerykanie?

Amerykańce sobie flipneli Wilka i mają leworęcznych samurajów.

Offline Qraq

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 17, 2006, 09:12:46 am »
Nie jestem pewien, ale w usa sporo mang jest wydawane w zachodnim układzie. U nas się utarło że lepiej nie zmieniać. Trzeba tylko rodzicom tłumaczyć dlaczego od tyłu czytasz :lol:
A w chojnicach dalej ni ma tego tytułu. Chciałem chociaż zobaczyć co to to jest.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 17, 2006, 11:38:02 am »
Cytat: "freshmaker"
a w jakim ukladzie wydaja samotnego wilka amerykanie?


Od lewej do prawej, ale tłumaczenie jest z japońskiej wersji, a nie amerykańskiej.
Nie widzę sensu w lustrzanym odbiciu, jest to swego rodzaju zafałszowanie obrazu, zupełnie niepotrzebne, bo dość łatwo się przestawić na czytanie od prawej do lewej.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline hans

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 17, 2006, 04:42:32 pm »
a ja juz dwa razy podchodze do tego komiksu.
pierwszy raz skonczylem po 24 stronach, kiedy to trafilem na powtorzone strony. Poszedlem wiec wymienic tomik i usiadlem do lektury drugi raz. No i jestem na stronie 136, gdzie przywitala mnie dziura w postaci braku kilkunastu stron.
Niech sobie Mandra zmieni drukarnie, bo to jest przegiecie! :evil:

Offline graves

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2006, 06:16:50 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Cytat: "freshmaker"
a w jakim ukladzie wydaja samotnego wilka amerykanie?


Od lewej do prawej, ale tłumaczenie jest z japońskiej wersji, a nie amerykańskiej.
Nie widzę sensu w lustrzanym odbiciu, jest to swego rodzaju zafałszowanie obrazu, zupełnie niepotrzebne, bo dość łatwo się przestawić na czytanie od prawej do lewej.

Nienawidzę lustrzanego odbicia (pisałem o tym nie raz), a poza tym amerykańskie wydania są bardzo często mocno cenzurowane. Wolę z oryginału tłumaczenia, bo z pośrednich tłumaczeń często wychodzą różne koszmarki.

Co do grzbietu - już przetestowałem - jest w miarę solidny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline misio141

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2006, 08:13:18 pm »
Cytat: "Qraq"
Trzeba tylko rodzicom tłumaczyć dlaczego od tyłu czytasz :lol:

ja już kilka razy musiałem tłumaczyć  ;)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline śmigło

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 18, 2006, 10:48:26 pm »
hyhy wreszcie kupilem, jestem po 2 pierwszych "rozdzialach". swietny klimat, swietne rysunki, fajne kadrowanie. wreszcie cos samurajskiego, co naprawde kopie po jajach. glowny bohater to mega zimny typ. jak nic tomik kojarzy mi sie z filmami kurosawy!
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Krejt

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2006, 08:49:15 pm »
Cytat: "[robak
"]Jednak podobnie jak we Wroclawiu nigdzie w Opolu nie moge tego dostac. Szlag by to wszystko trafil !!! Eh...

Matras w Galerii Opolanin. Tam kupiłem.

Offline [robak]

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 19, 2006, 09:22:26 pm »
Zawsze staram sie tam dorwac i nie widzialem. W komputerze nawet sprawdzalem, widocznie juz sprowadzili. Jutro z rana polece i w koncu bede mogl cos niecos napisac. Krejt, studiujesz w Opolu ?

Offline KoZZ

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 20, 2006, 08:37:39 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Przeczytałem i zdecydeowanie mogę powiedzieć, iż kładzie na łopatki pozostałe komiksy samurajskie ( poza "Usagim Yojimbo", którego stawiam na równi ).
mówisz tak, ponieważ oceniasz Usagiego jako całość, ale porównując pierwsze tomy Samotnego i Usagiego, to ten drugi wypada zdecydowanie gorzej.
FOR YOUR CONSIDERATION

Offline 4-staczterdzieściicztery

Samotny Wilk i Szczenię
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 20, 2006, 11:55:02 pm »
Cytat: "KoZZ"
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
Przeczytałem i zdecydeowanie mogę powiedzieć, iż kładzie na łopatki pozostałe komiksy samurajskie ( poza "Usagim Yojimbo", którego stawiam na równi ).
mówisz tak, ponieważ oceniasz Usagiego jako całość, ale porównując pierwsze tomy Samotnego i Usagiego, to ten drugi wypada zdecydowanie gorzej.


Oczywiście, że biorę pod uwagę wszystko co przeczytałem o Usagim. I oba te tytuły( UY i Kozure Okami ) uważam za najlepsze, dostępne w Polsce, komiksy samurajskie. Różnica polega na tym, iż Koike i Kojima od razu wystartowali na wysokim poziomie, a Sakai musiał dopiero do niego dojść.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."