trawa

Autor Wątek: komiks WILQ  (Przeczytany 200458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline global

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 10, 2009, 11:49:23 am »
Nieprawda - patrz wywiad z Bartkiem.
Dziekuje za linka. Czemu w takim razie sklepy oszukuja klientow sugerujac im, ze komiks bedzie dostepny tylko w internetowej przedsprzedazy?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 10, 2009, 12:03:35 pm »
Sklepy maja marze, wiec normalne, ze chca zarobic. Marketing.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 10, 2009, 12:05:00 pm »
Popraw mnie jesli sie myle, ale ten komiks mial byc dostepny tylko w przedsprzedazy...

Poprawiam Cię: komiks nie miał byc tylko w przedsprzedaży.
Cytat z newslettera Wilq:

"Wilq1234Album będzie dostępny wyłącznie w dwóch księgarniach internetowych, a zamawiać w cenie promocyjnej można tylko do 10 listopada 2009. Potem, jeżeli z limitowanego nakładu coś zostanie, Wilq1234Album będzie sprzedawany po wyższej cenie i nie możemy zagwarantować, że będzie sprzedawany w ogóle."

Jak widać nie wszystko z zaplanowanego przez twórców limitowanego nakładu sprzedało się w przedsprzedaży.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline global

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 10, 2009, 12:14:59 pm »
Sklepy maja marze, wiec normalne, ze chca zarobic. Marketing.
Zgadzam sie, ale to chyba nie jest powod aby oszukiwac klienta? Jesli wchodze na strone ksiegarni i wita mnie baner "Wilq tylko w internetowej przedsprzedazy" to jak mam to rozumiec? Nadal jest to marketing? 

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 10, 2009, 12:38:32 pm »
Zgadzam sie, ale to chyba nie jest powod aby oszukiwac klienta? Jesli wchodze na strone ksiegarni i wita mnie baner "Wilq tylko w internetowej przedsprzedazy" to jak mam to rozumiec? Nadal jest to marketing? 

A gdzie tu jest kłamstwo? Widziałeś gdzieś w stacjonarnym sklepie ten komiks w przedsprzedaży?

ciach ciach i flame, ktory nastapil po tym poscie leci na /dev/null - x.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 01:08:19 pm wysłana przez xionc »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Mefisto76

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 10, 2009, 01:35:24 pm »
Jak widać nie wszystko z zaplanowanego przez twórców limitowanego nakładu sprzedało się w przedsprzedaży.

Tak wszyscy ciągle używają określenia "limitowany", ze ja zapytam:"Jak nakład właściwie ma ten album????????"
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Jarek Obważanek

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 10, 2009, 01:42:32 pm »
Jak to jaki? Limitowany. :)
Po to jest przedsprzedaż, żeby nikomu nie zabrakło. O!
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 10, 2009, 04:17:23 pm »
Tak wszyscy ciągle używają określenia "limitowany", ze ja zapytam:"Jak nakład właściwie ma ten album????????"

To chyba słodka tajemnica wydawcy, ale jeżeli założyli, że np. to wydanie ukaże się w nakładzie limitowanym do 5 tys. to miało prawo trochę im zostać po przedsprzedaży :)
Ogolnie chyba Wilq zrobił sobie niezły żart z fanatyków komiksu limitowanego bo szczerze mówiąc uważam za głupotę ograniczanie kurze ilości znoszonych złotych jaj. W końcu autorzy z tego żyją, a zeszyty wychodzą na tyle rzadko, że i im może zabraknąć "do pierwszego" :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 10, 2009, 07:03:16 pm »
Poza tym nikt(przynajmniej mam taką nadzieję) nie kupował tego wydania z myślą o tym jaki to będzie bardziej elitarny od innych, którzy już przenigdy nie dostąpią szansy jego zakupienia, ani tym bardziej nie kupował większej ilości z myślą o późniejszej sprzedaży za 200zł od sztuki na allegro. Na pocieszenie tym, których zabolała spodziewana możliwość zakupu inaczej niż w przedsprzedaży, zostaje fakt, że w przedsprzedaży wyszło sporo taniej.

Offline hans

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 10, 2009, 08:55:39 pm »
Poprawiam Cię: komiks nie miał byc tylko w przedsprzedaży.
Cytat z newslettera Wilq:

"Wilq1234Album będzie dostępny wyłącznie w dwóch księgarniach internetowych, a zamawiać w cenie promocyjnej można tylko do 10 listopada 2009. Potem, jeżeli z limitowanego nakładu coś zostanie, Wilq1234Album będzie sprzedawany po wyższej cenie i nie możemy zagwarantować, że będzie sprzedawany w ogóle."

Jak widać nie wszystko z zaplanowanego przez twórców limitowanego nakładu sprzedało się w przedsprzedaży.

Nie mówiąc o tym, że ten tekst można różnie interpretować. A może poeta miał na myśli opcję, w której, jeśli zostanie coś po przedsprzedaży (choćby jeden egzemplarz), to zrobią dodruk, który będzie sprzedawany po wyższej cenie :D

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 10, 2009, 10:29:32 pm »
ani tym bardziej nie kupował większej ilości z myślą o późniejszej sprzedaży za 200zł od sztuki na allegro.
Cóż, bez ironii, podziwiam twoją wiarę w ludzi.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 10, 2009, 11:03:15 pm »
Cóż, bez ironii, podziwiam twoją wiarę w ludzi.
Nie ma co podziwiać. Nawet przez myśl mi nie przyszło, że to co napisałem mogłoby być prawdą. To taki sarkazm był. Jestem dyplomowanym humanistą i ostatnim, w co mógłbym uwierzyć, jest człowiek.

Offline Mefisto76

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 11, 2009, 07:33:22 am »
A może poeta miał na myśli opcję, w której, jeśli zostanie coś po przedsprzedaży (choćby jeden egzemplarz), to zrobią dodruk, który będzie sprzedawany po wyższej cenie :D

Jakoś mi się przypomina sytuacja z "Komiksami Nieznanymi" - co prawda przedsprzedaży tam nie mieliśmy jako takiej (choć zabukować egzemplarz wcześniej można było), to już widzę komentarze po tym jak byśmy wypuścili jednak dodruk, o jaki wielu prosiło... 
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Raf Fariszta

Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #598 dnia: Grudzień 08, 2009, 06:11:08 pm »
Dostałem swojego Wilqa 1234: prezentuje się świetnie, kolorki super zrobione, delikatniuchne (pastele, fioleciki). Obwoluta bomba!
Nocy Matko Dnia

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: komiks WILQ
« Odpowiedź #599 dnia: Grudzień 08, 2009, 06:19:41 pm »
Dostałem swojego Wilqa 1234: prezentuje się świetnie, kolorki super zrobione, delikatniuchne (pastele, fioleciki). Obwoluta bomba!

a bez subskrypcji kosztuje tyle:

http://allegro.pl/item846480721_wilq_1234_album_kolor_twarda_oprawa_wyd_2009.html

juz 79 wydawalo mi sie cena absurdalna, ale na pewno ktos to kupi
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything