Autor Wątek: Jak dalej prowadzić bandę ?  (Przeczytany 5322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MK

Jak dalej prowadzić bandę ?
« dnia: Maj 14, 2006, 01:42:38 pm »
Dopiero zaczynam z Mordheimem. Gram skavenami. Moja rozpiska wyglada tak:

1 Assassin Adept @ 85 GC
     Free Dagger; Throwing Stars; Sword (x1)

1 Black Skaven @ 52 GC
     Free Dagger; Sling; Sword (x1)

1 Black Skaven @ 75 GC
     Fighting Claws

1 Eshin Sorcerer @ 57 GC
     Sling; Halberd (x1)

1 Night Runner @ 25 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1)

1 Night Runner @ 25 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1)

2 Verminkin @ 50 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1)

2 Verminkin @ 50 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1)

2 Verminkin @ 50 GC
     Free Dagger; Sling; Club (x1)

1 Warlock @ 30 GC

Warband Rating: 120

Number of models: 13

Jak dalej prowadzić bandę ? Co rozwijać/kupować itd. ? Z góry dzieki za odpowiedż. :)
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Kapitan_Hak

Re: Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2006, 06:23:04 pm »
Cytat: "MK"
Jak dalej prowadzić bandę ? Co rozwijać/kupować itd. ? Z góry dzieki za odpowiedż. :)


Nie jestem takim autorytetem w dziedzinie szczurów ;), by odpowiedzieć Ci rzeczowo na te pytania, ale polecam wpierw przejrzenie tego tematu na Forum TH:

http://www.treasure.hunters.chechlo.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14&start=0

Offline Mistrz wałków :)

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2006, 11:17:08 pm »
Jak na początkujaca osobe złozyłes bardzo silna rozpiskę.
Naprawde dobra (choć widze że ma cos wspólnego z Misiowym punktem widzenia sprawy :))

W co inwestować?? W krulicze łapki, relikwie (rout!!) i kolejnych członków bandy.

Ja osobiście ma taki system uzbrojenia na rozwiniętych stronnikach.
+I,Ld pałki
+A włócznie
+S,WS miecze
i tego sie trzymam. (oczywiscie wszyscy proca:))
Kamil. (miszczu)

Offline MiSiO

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2006, 11:55:20 am »
Kamilu! Ty i wółcznie?! Widzę ktoś podkradł mój pomysł na rozwoje bandy... ja jeszcze daje włócznikom LA i shield'a.

Lażdy inny rozwój niż A, S i WS dostaje pałki.

Offline MK

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2006, 12:26:28 pm »
Faktycznie troche poczytałem przed zrobieniem rozpiski 8).
Dzieki za wszystkie (p)odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie : czy opłaca się używać weeping blades ?
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline MiSiO

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2006, 01:26:34 pm »
Wszystko jest względne. Ranienie na "6" bardzo się przydaje. Osobiście mam jednego szczurka z tą bronią [Blask Skaven]. Przy rozwiniętym ataku mamy 50%, że zadamy automatyczną ranę! Omijamy tym samym wytrzymałość przeciwnika.

Broń dość droga ale licząc koszt nawet 2ch porcji Black Lotosa i 2 mieczy to nie jest to dużo. Spokojnie da się zrobić fajną rozpiskę na 13 skavenków z WB, procami, halabardą dla maga itp... duży plus Weeping Blade'ów to możliwość rzucania nożami. Jak kupisz je Assassinowi to masz naprawdę uniwersalnego szczura. Do tego na Weeping Blade'y działają takie skile jak Expert Swordsmen [czy jakoś tak], dający przerzuty na trafienie w 1 turze walki []daje to dodatkową szansę na wyrzucenie "6"ki.

Offline MK

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2006, 06:37:17 pm »
Zastanawiałem się jeszcze, czy na początku (tzn. po kilku pierwszych grach)  lepiej uzbrajać szczurki w lepsze sprzęty, czy raczej lecieć na masę ? Bo z jednej strony miecze są niezłe, ale z drugiej 2,5 miecza = 1 dodatkowe mięcho.... :badgrin:
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Wojtek_Krz

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2006, 07:28:10 pm »
W lepsze sprzety poponuje uzbrajac tylko bohaterów

A co sadzice o kombo na Black skavenie: halabarda i pierwszy skill to tail fighting

Offline MK

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2006, 09:41:56 pm »
Nie jestem do końca przekonany, po rozwinięciu oddział verminkinów ma WS 4 - tyle co black skaven i troche szkoda mi ich puszczać bez mieczy... Szczególnie, że jeden z moich black skavenów pożegnał się z moją bandą definitywnie i odszedł na łono Rogatego Szczura ;)
ww.najmita.net - serwis społeczności Mordheim

Offline Motorek

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2006, 08:11:32 am »
Cytat: "Wojtek_Krz"
W lepsze sprzety poponuje uzbrajac tylko bohaterów

A co sadzice o kombo na Black skavenie: halabarda i pierwszy skill to tail fighting
Na Blackach wolę miecze, ewentualnie FC albo Weeping Blade, pierwsze rozwoje jakie zawsze na nich biorę to kolejno Knife Fighter, Eagle Eye i Infiltration, a później dopiero myślę nad kolejnymi rozwojami. Jeżeli BS jest uzbrojony w FC to mu daję Art of Silent Death.
Pozdro ;)

Offline MiSiO

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2006, 12:03:49 pm »
Wszystko zależy od rozwojów. MOi herosi zwykle mają to co na początku, stronnicy w zależnośvci od rozwojów dostają adekwatną broń ... herosom kupuję broń w zależności od rozwojów. Bronie jak garłacze, bomby ogniowe, trucizny, nakrotyki, rogi bojowe, królicze łapki itp.

Offline darkshadow

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:09:38 am »
hm...
ja moich czarnuchow wyposazyem w FC... maja podwojne parowanie... co mi za pierwszym razaem zadko wychodzi... oni glownie ida w kombat... no i oczywiscie art of silent death jako pierwszy dostaja...
z kolei night runnersi robia za strzelcow... i tutaj tez odpowiednie skille...
mam tylko pytanie... dlaczego uzywacie throwing knifs?? to ma maly zasieg... mi szkoda tych 15gc... nie mowie oczywiscie o momencie kiedy koles dostaje egle eyes i knif fighter... wtedy noze sa fajne... a tak... ni sie nie podobaja i srednio widze ich zastosowanie...
(chyba ze zle interpretuje zasade rzucania... i mozna biec a pozniej rzucic tym nozem... to wtedy nabiera rumiencow...) :D

Offline MiSiO

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:15:56 am »
Nie lubię 3x FC. Dla mnie zbyt ... przegięte. Wolę jednego z weeping blade'ami, jeden z FC, jeden z failem ...

TN - ze skillem Eagle Eye i/lun Knife Fighter'em masz 3 rzuty na 12, twoja S(4), w dowolny cel, nawet nie będący najbliższym ... bez ujemnych modyfikatorów za ruch i zasięg. To wiadomo.

Jednak ...

Nawet bez skill'i assassin może spokojnie podejść [jeśli nie widział celu i nie mógł np. szarżować] i rzucić nożem z S4 ... trafiając zwykle na 3+. Jednym słowem człowiek dostaję ranę na 3+/3+.

Offline Motorek

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:21:34 am »
Do tego jeszcze Crimson Shade i rządzisz ;) 2 nozowników w bandzie to podstawa, jeden pan z fighting clawami i art of silient death, Night Runnerzy infiltracja i weapon expert.

Offline darkshadow

Jak dalej prowadzić bandę ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2006, 11:04:48 am »
ja jednak wole moich dwoch czarnuchow z FC...
a assassin jak dostanie jakiegos skila to wezme mu egle eyes... i moze kupie te noze... na razie koles lata z proca, mieczem i puklerzem (wyjsciowy sklad) jak przypadkiem znajde gdzies light armour (w exploatacji) to dostanie ja i zamieni puklerz na tarcze... :D

pozatym jak podejdzie i postrzela to w next turze dostaje szarze...a tutaj roznie moze byc... bo to nie krasnal... :P

 

anything