trawa

Autor Wątek: Poniemieckie bunkry we Wrocławiu  (Przeczytany 27749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madia

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2006, 10:15:51 pm »
No to w sumie nieźle miasto zaminowali. Hehehe..nieważne czy przypadkiem czy celowo ale mimo to kawał niezłej roboty :D
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Dreadorus Maximus

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2006, 11:13:49 pm »
Na tyle dobrze, że przynajmniej ludzie się nie zabijają na tych minach. Przed chwilą usłyszałem newsa, że w jakiejś fabryce frytek znaleźli granaty między ziemniakami. Ponoć pole uprawy ziemniaków było kiedyś polem bitwy :)
U nast takie przyjemnostki spotkać można na powojennych górkach - sporo wygrzebali "ziemniaczków" przy budowie aquaparku na wzgórzu Gomułki.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline CyTrYn

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2006, 03:05:31 pm »
Sam znam pare bunkrów poniemieckich kolo mnie.
Np pod gimnazjum nr 6 na Aleji Paracy, lub na osiedlu Oporów nieopodal cmentarza.

Mi wydaje sie ze bunkry byly celowo ustawine w znak pentagramu, poniewaz faszysci i naziscie byli satanistami.[/code]

Offline Kormak

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2006, 03:16:25 pm »
No to sprawa rozwiązana!
Pozostaje mi zamknąć temat.

Offline CyTrYn

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2006, 05:54:20 pm »
Nie zamykaj jeszcze, to jest bardzo ciekawe i poszukam jeszcze wiecej informacji o tych zjawiskach bo uwazam ze to bardzo ciekawe

Offline borek15

zwiedzanie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2006, 05:00:05 pm »
Ja z kumplami mam zamiar pozwiedzać pare bunkrów. Które warto zwiedzć no i do których jest trudny dostęp? ;>

Offline Misiek3000

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2007, 09:11:02 am »
nie chciałem zaśmiecać forum niepotrzebnym tematem więc postanowiłem to dodać w tym topiku.
mianowicie mieszkam w Gdańsku i troche interesuje się dziwnymi rzeczami, i ostatnio znalazłem w googlach earth fragment mojego osiedla:

postanowiłem sie dowiedzieć o co w tym chodzi i doszło do tego że są to stare niemieckie domki w których mieszkali oficerowie SS. mam jeszcze pare takich szczegółów z mojego regionu ale musze je dokładnie odszukać.
pozdrawiam
órniczo-hutnicza orkiestra dęta
robi nam paparairai...

Offline ursmar

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2007, 01:18:36 pm »
no ale co w tym dziwnego/niesamowitego bo ja widze tylko domki?

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 29, 2007, 03:36:27 pm »
misiek: mieszkasz w gdańsku, tak? a wiesz coś może o miejscu gdzie miała swoją sedzibe pewna loża masońska a potem kwateretam zrobiła sobie SS? ponoć te miejsce ma jakaś magiczną aure, dlatego najpierw masoni a potem nazisci sie nim zainteresowali...
RIP Gildio...

Offline Misiek3000

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:21:54 pm »
Cytat: "ursmar"
no ale co w tym dziwnego/niesamowitego bo ja widze tylko domki?


niewidzisz tam ukrytego SS-sensu?? domki po dwóch stronach ulicy tworzą symbol SS.

ThunderCracker - kiedyś to mi sio obiło o uszy ale za bardzo się tym nie interesowałem ale spróbuje się czegoś dowiedzieć. wiesz może coś więcej o tym lub masz jakies linki??
órniczo-hutnicza orkiestra dęta
robi nam paparairai...

Offline Charlie86x

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:31:46 pm »
Cytat: "Misiek3000"
domki po dwóch stronach ulicy tworzą symbol SS.

Gdzie? nie moge sie dopatrzyć. Domki przy której ulicy tworzą SS?

Offline Masay

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:32:28 pm »
Cytat: "Misiek3000"
Cytat: "ursmar"

no ale co w tym dziwnego/niesamowitego bo ja widze tylko domki?



niewidzisz tam ukrytego SS-sensu?? domki po dwóch stronach ulicy tworzą symbol SS.


jakby przymrużyć oczy to może rzeczywiście coś takiego tam widać, ale może to tylko nadinterpretacja tego co widać??

A nawet jeśli hitlerowcy zrobili specjalnie, to w sumie nie jest to takie dziwne - wszak lubili, a SS w tym przodowało, epatować przynależnością do swojej elitarnej jednostki.
O to to..."

Offline ursmar

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 29, 2007, 07:52:43 pm »
nadinterpretacja, to anwet runicznego S nie przypomina, po prostu domki po obu stronach ulicy... jak bym miał to tak interpretować to u mnie całe miasto by było ss-mańskie...

Offline Kilroy_06

Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2007, 08:05:56 pm »
Bo te domki są magiczne ;)  Gdyby ktoś się uparł to by zobaczył sierp i młot na zdjęciach satelitarnych dawnych baz żołnierzy radzieckich :lol:

Offline TC

  • Moderator
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Poniemieckie bunkry we Wrocławiu
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2007, 08:09:55 pm »
Cytuj
ThunderCracker - kiedyś to mi sio obiło o uszy ale za bardzo się tym nie interesowałem ale spróbuje się czegoś dowiedzieć. wiesz może coś więcej o tym lub masz jakies linki??


linków nie mam, czytałem o tym 3, 4 lata temu w dzienniku bałtyckim....
a co do tego SS - bardzo możliwe - ponoc gdzieś na ziemiach odzyskanych okazało sie że drzewka w lesie czy w sadzie tworzą orła ze swastą, co bylo widać tylko z góry  ;)  Niemcy lubia takie rzeczy  :badgrin:
RIP Gildio...

 

anything