trawa

Autor Wątek: Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania  (Przeczytany 7564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bardo

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« dnia: Maj 17, 2006, 11:10:07 am »
W niedziele mialem okazje pograc sobie z kolegą w Mordheima
Jestem szczesliwym posiadaczem orginalnej angielskiej ksiegi.
Kolega ma polską wersje Cult of the Possessed ( Kult opętanych ).

Po chwili gry zauważyłem pewna nieprawidłowość. Otóż jego Mutant nie posiadał żadnej mutacji. Na pytanie dlaczego jej nie ma pokazal mi polską wersje. Jest tam napisane:

Mutant moze zacząć gre z jedną lub wiecej mutacjami.
Natomiast w angielskiej wersji cytuje " Mutants must start the game with one or more mutations each. " co oznacza ze MUSZĄ zacząć gre z jedną lub wiecej mutacjami.

I teraz moje pytanie. Czy zmieniono zasady w Possessed czy tez Groan ( tworca polskiego tlumaczenia ksiazki ) popełnił błąd?

Pozdrawiam
Bardo 8)

Offline Wercyngetoryks

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2006, 01:08:11 pm »
Polska wersja ma mase tego typu błędów i nie można się nia podpierać w kwestii zasad. Natomiast to fajna ściaga przy statystykach modeli, tabelek trafień, zranień itp., czy najemnikow, albo przy scenariuszach. Poza tym lepiej używać oryginalnej wersje;)

Offline bardo

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2006, 02:43:47 pm »
W sumie mozna by poprawic te błędy...
Problem jednak pojawia sie kiedy czlowiek chce sie skontaktować z Groanem gdyz nie odpowiada na maile :?:  a do tego ostatnia aktualizacja na jego stronie jest z 2004 :D
Moze siedzi?
 :lol:

Offline nahar

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2006, 02:59:43 pm »
Dostęp do strony ma skolo.

Ale on tez nie ma czasu na aktualizowanie jej.

Zerknij na temat Mordheim.PL
paweł

Offline Motorek

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2006, 03:34:26 pm »
IMO najlepiej ufać wersji anglojęzycznej, jak się ma jakiś kłopot to słownik w rękę i po problemie ;)
Pozdro ;)

Offline bardo

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2006, 04:00:17 pm »
Cytat: "Kretek"
IMO najlepiej ufać wersji anglojęzycznej, jak się ma jakiś kłopot to słownik w rękę i po problemie ;)
Pozdro ;)


 :badgrin:
Angielska wersja RuLeZzZzZ ;)
A tak na marginesie zna ktos moze link do wersji angielskiej?
Wiem ze czasami pojawia sie na torencie i torento podobnych programach ale nie znam linka. Moze nie bedzie zlym pomyslem zamieszczenie odnosnika do angielskiej wersji na Gildii?

Bardo 8)

Offline Miły

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2006, 04:04:13 pm »

Offline MiSiO

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2006, 04:13:53 pm »
TYLKO zasady ze SG są oficjalne i przeróbki czy HR są małowiarygodne. Zawsze oryginał ma pierwszeństwo.

Offline bardo

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2006, 04:16:34 pm »
Cytat: "MiSiO"
TYLKO zasady ze SG są oficjalne i przeróbki czy HR są małowiarygodne. Zawsze oryginał ma pierwszeństwo.


Nikt chyba tego tu nie kwestionuje :roll:

Offline Motorek

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2006, 06:16:07 pm »
A tak między Bogiem a prawdą to kolega mógłby sobie zadać trochę trudu i sam poszukać, bo tego typu posty nowych forumowiczów mnie rozbijają. Wystarczy poszukać trochę na necie/forum i się znajdzie.
Pozdro ;)

Offline Miły

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2006, 09:01:04 am »
Po to jest forum aby pomagac nowym graczom, a to ze ktos zna wszystkie strony w tej tematyce jak wlasna kieszen to nie znaczy ze inni w szczegolnosci poczatkujacy znaja te podstawowe. Jesli nie chce ktos odpowiadac na smieszace go posty to niech nie odpowiada, ale jesli ktos pyta to widocznie potrzebuje pomocy (albo jest leniwy  ;) ale tego nie wiemy). Grunt aby pytanie bylo zadane w odpowiednim temacie i nie powielane dziesiaty raz. Ja takze zaczynam w tym systemie i pewnie czasami tez zadaje banalne dla innych pytania i dlatego jak ktos pyta o cos dla mnie banalnego w wh40 czy necro to staram sie odpowiedziec.

Pozdrawiam
Mewash

Offline bardo

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2006, 09:39:18 am »
Dle mnie wlasnie to forum jest do zadawania takich pytan. Rowniez staram sie nowym graczom tlumaczyc zasady i przekazywać klimat najwierniej jak umiem. Co do bycia leniwym to akurat moze i bylem ;) ale jakos nie mialem czasu na siedzenie i przeglądanie neta. Troche latwiej bylo sie zapytac :badgrin:

Pozdrawiam

Offline Motorek

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2006, 09:49:08 am »
Wybaczcie :oops: faktycznie wczoraj byłem przykry :(
Pozdro ;)

Offline Wojtek_Krz

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 18, 2006, 01:37:37 pm »
nie przykry a chyba w stanie ;)

Offline Motorek

Gildia Mordheim - mały błąd a dużo zamieszania
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2006, 07:43:31 pm »
No co ty po jednej Perełce. Za godzinę będę w stanie bo wypłatę dziś wziołem :D
Pozdro ;)