trawa

Autor Wątek: Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?  (Przeczytany 16302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vallarr

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 01, 2003, 10:17:13 am »
Możliwe , ale większość robi czerpie teksty z PŚ - na palcach jednej ręki można policzyć zespoły z tak głęboką inspiracją - o wieku tekstów już nawet nie mówie 8)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 01, 2003, 10:21:48 am »
No właśnie, skoro czerpie z PŚ to nie potrafi samemu wymyśleć niczego. No dobra, parę piosenek zgadzam się, nawet cały album można wytrzymać (pomijając fakt, że dobór tekstów to właściwie tylko pieśni pochwalne do Boga -czyli znowu zero pomysłowości). Ale 90% utworów?
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Vallarr

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 01, 2003, 02:48:25 pm »
Taki juz urok tej muzyki . Pozatym nikt nie każe nikomu jej słuchać - jak mi się podoba to mi zabronisz i zaczniesz najeżdzać ze bezsensowna , do niczego itp ? ja za hip-hopem nie przepadam , ale staram sie go zaczesto nie obrzucac blotem ;) ogólnie muzyka chrzescijanska jest jaka jest i nie jest zla - zespoly typu armia czy nawet izrael zdecydowanie wybijaja sie ponad przecietnosc , mimo takich textów i tematyki
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 01, 2003, 03:41:43 pm »
Ja nikogo nie obrzucam błotem. Przecież sam powiedziałem, że się wkurzam, bo Tymoteusz ma bardzo fajną muzę, a takie słowa. Nie uważam tego za dno. Wręcz przeciwnie - gdyby wykasować wokale było by wspaniale (rym przypadkowy :) ) bo muzyka jest świetna.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Kormak

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 01, 2003, 04:32:08 pm »
Cytat: "CaveSoundMaster"
No właśnie, skoro czerpie z PŚ to nie potrafi samemu wymyśleć niczego. No dobra, parę piosenek zgadzam się, nawet cały album można wytrzymać (pomijając fakt, że dobór tekstów to właściwie tylko pieśni pochwalne do Boga -czyli znowu zero pomysłowości). Ale 90% utworów?

Akurat trafiłeś w przypadku 2tm23 jak kulą w płot, bo kto jak kto ale Tomasz Budzyński to jeden z lepszych polskich tekściarzy.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 01, 2003, 06:54:26 pm »
Cytat: "Kormak"

Akurat trafiłeś w przypadku 2tm23 jak kulą w płot, bo kto jak kto ale Tomasz Budzyński to jeden z lepszych polskich tekściarzy.


W przypadku 2tm23. Bo ich akurat nie słyszałem. :) A tak w ogóle to mówiłem przede wszystkim o Tymoteuszu.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:45:46 am »
Cytat: "CaveSoundMaster"
W przypadku 2tm23. Bo ich akurat nie słyszałem. :) A tak w ogóle to mówiłem przede wszystkim o Tymoteuszu.


Nie wiem, czy dobrze zrozumialem, ale czy Ty uwazasz, ze 2tm23 to cos innego niz Tymoteusz?

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 02, 2003, 09:58:35 am »
Postawmy sprawę jasno: słyszałem raz płytę Tymoteusza i nie przeglądałem książeczki. Mówię co zasłyszałem. Skoro mają takie wyśmienite teksty to dalej, zachęćcie mnie.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Rex de Tenebris

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 02, 2003, 06:33:21 pm »
Cytat: "Kormak"
Cytat: "CaveSoundMaster"
No właśnie, skoro czerpie z PŚ to nie potrafi samemu wymyśleć niczego. No dobra, parę piosenek zgadzam się, nawet cały album można wytrzymać (pomijając fakt, że dobór tekstów to właściwie tylko pieśni pochwalne do Boga -czyli znowu zero pomysłowości). Ale 90% utworów?

Akurat trafiłeś w przypadku 2tm23 jak kulą w płot, bo kto jak kto ale Tomasz Budzyński to jeden z lepszych polskich tekściarzy.


Taak. Szczególnie ten: "Płonie łąka, płonie las. Jestem drzewo jestem ptak".  8)

Offline Spajder

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 02, 2003, 08:21:55 pm »
Wg mnie, przytoczony tekst ma w sobie głębię. Przyrównaj się do drzewa walczącego z najgorszym dla niego żywiołem lub ptaka, który traci dom. Symbolizm i metafora. Po pierwszym zdaniu, z chęcią usłyszałbym następne. :wink:
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 03, 2003, 08:54:39 am »
Hmmm... Ten wers wygląda dość ciekawie, ale jak wygląda całokształt piosenki? "Płonie łąka, płonie las, jestem drzewo, jestem ptak...
wodą która płomień zgasi jest Bóg i wierzący nasi?  :D  8)  :) Wiem, że na pewno tak nie jest, ale gdyby było to by ten tekst przestał być fajny. Podajcie jakiś cały tekst piosenki to wtedy mnie zachęcicie.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Kormak

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 03, 2003, 10:42:11 am »
"Bracia Bum"
Wesołe miasteczko zdmuchniete przez noc
klatki schodowe, trzecie niebo
niewysłowione Twoje imię na dnie
nieznośne pragnienie

Bracia mniejsi, bracia mniejsi
wołają mnie, ciągle wołają mnie

W dalekim zakątku lata
ostatni przyjazny dom
ubogi duchem
kwadraty, trójkąty i linie

Bracia mniejsi, bracia mniejsi
wołają mnie, ciągle wołają mnie

Drogi do nikąd i drogi Tam
wiara nadzieja i miłość
słońce na oko i kwiaty na noc
Dobra Nowina

Bracia mniejsi, bracia mniejsi
wołają mnie, ciągle wołają mnie

-
T.Budzyński, z płyty Armii "Duch" - świetny tekst i jeszcze lepsza muzyka.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 03, 2003, 03:48:56 pm »
Ciekawe, ciekawe... Hmm... To mi nie wygląda na cytat z Pisma Św.

Teraz pytanie, jak go zinterpretowałeś? Kim są owi "Bracia mniejsi"?

A teraz proszę o sprostowanie - czym różni się Armia, Tymoteusz i 2tm23 i jakie są między nimi podobieństwa, bo już się kompletnie pogubiłem, które stosuje cytaty z Pisma Św., które nie, który zespół ma dwie nazwy, który nie...
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Ayers

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 03, 2003, 04:58:38 pm »
Cytuj
Teraz pytanie, jak go zinterpretowałeś? Kim są owi "Bracia mniejsi"?


może chodzi o tych braci najmniejszych z Pisma Świętego.
No wiecie: "Wszystko co uczyniliście jednemu z braci Moich najmniejszych Mnieście uczynili."
Przynajmniej ja tak myślę.
Co to jest Chaos? Jest to Ład, który zniszczono przy Stworzeniu Świata." - St. J. Lec
"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany." - T. Pratchett
"Na początku był Chaos..." I Chaos wiedział, że jest dobry.

Offline Pokpoko

Muzyka katolicka - powołanie czy granie dla kasy?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 03, 2003, 08:14:44 pm »
"bracia mniejsi "to chyba z św.franciszka z Asyżu..wiecie-ptoki,płozy,i inne zwierzęta...cytowac nie bede bo nie mam ksiażki do polskiego pod ręką :)

 

anything