trawa

Autor Wątek: Muza pod LOTR'a  (Przeczytany 2170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ezraa

Muza pod LOTR'a
« dnia: Grudzień 20, 2005, 08:26:16 pm »
Witam!

Wkręcam się ostatnio w LOTR'a i pomaga mi w tym muzyka kapeli Summoning i jej płyty, nie muszę mówić o czym :-)) tytuły same się tłumaczą:
"Dol Guldur" <-- podstawa dla każdego kto chciałby zapoznać się z tą muzą, szczególnie "Khazad Dum" rządzi!
"Minas Morgul"
"Let Mortal Heroes Sing Your Fame"
"Nightshade Forests" (z rewelacyjnym kawałkiem Mirkwood -- myślę nad Elfami :-))
"Stronghold"
no i "Lugburz" ale tego nie polecam - jest to pierwsza płytka tej kapeli, bardzo stara, bardzo źle nagrana, zagrana i zaaranżowana...

a Wy jakiej muzyki sobie słuchacie do malowania/grania/czytania?

Pozdrawiam
Ezraa
color=#3333FF]I drink my blood, I eat my flesh, I carve my skin.
I am Space Marine of the Violators Chapter.[/color]

Offline Neo

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:31:27 pm »
Podczas czytania - nic (muzyka mie rozprasza)
Podczas malowania - Apocalyptica
Podaczas Grania - co popadnie (rock, punk i metal)
img][/img]

Offline Pablo_von_kozlow

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:35:00 pm »
tylko i wyłącznie Soundtracki
warhammer 40000 chaos gate
Kontrolerzy
football factory
nocny patrol
appleseed
 :D  :)
-22 WWA nocnych Marków aglomeracja

Offline Viruk

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:42:20 pm »
Różnie to bywa, zależy od nastroju. Często sountracki, ale też kapele typu Summoning właśnie (moja ulubiona płyta to Dol Guldur, kawałek - "Like some snow"), Children of Bodom, Moonspell, Empyrium, Moonsorrow, Tool itp. Czasem też w tle gra jakieś radio internetowe...
Ostatnio zafascynowała mnie muzyka Buckethead'a, szczególnie polecam genialne "Electric Tears" i "Colma", bardzo przyjemna, relaksująca muzyka, w sam raz do malowania/czytania.
Mitril nadchodzi

Offline drachenfeles

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2005, 10:14:10 am »
nigdy specjalnie nie dobieram myzyki do tego co robię, jak mam humor na jakiś kawałek to go słucham, a jako że gram niemal wyłącznie na turniejach (tak te żadkie przypadki kiedy gram to turnieje) to o muzyce nie może być mowy.

Offline Herudaio

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2005, 02:13:56 pm »
Od siebie polecam muzyke klasyczną oraz coś co ostatnio słucham podczas porządków czyli muzyka z gry Neverwinternights: Shadows of Undertide zwłaszcza drugi i czwarty kawałek (niestety nie znam nazw)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Manowar

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2005, 02:51:25 am »
Do grania: Therion, Blind Guardian, Manowar, Gamma Ray, Avantasia
Do malowania: najczęściej Wagner, Bach lub Mozart

Offline Barciu

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2006, 08:43:55 pm »
Witajcie...

Muzykę którą ja polecam, utrzymaną w klimacie Władcy to:
- Avalon,
- Arcana,
- Arn de Gothia,
- muzyka Jeremy Soule do gier Baldurs Gate i BGII
- muzyka Jeremy Soule do gry Morrowind
- muzyka Jeremy Soule do gier Ice Wind Dale i IWDII
- Graeme Revell & Lisa Gerrard do filmu 13 Wojownik
- no i oczywiście całą muzykę z Władcy Pierścieni, a w szczególności rozszerzoną wersję muzyki do Drużyny Pierścienia na płycie DVD, która wyszła niedawno (sporo "nowych" utworów)

Polecam również słuchania radia internetowego: www.radiorivendell.com które gra muzykę w tych klimatach, dużo utworów w Władcy i cały czas wyświetlają się wykonawcy i nazwy utworów, więc można je później łatwo odszukać.

A do malowania najchętniej włączam sobie Władcę Pierścieni czytanego przez lektora.

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę.

Pozdrawiam
url=http://www.twierdzalotr.pl][/url]

Offline Valaraukar

Muza pod LOTR'a
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2006, 05:52:51 pm »
Ogólnie podczas malowania słucham to co mam na kompie/ipodzie czyli najczęściej Anorexia Nervosa, Rammstein ( http://video.google.com/videoplay?docid=5974987952147344515&q=rammstein ) czasami też mam ochotę na coś lżejszego, więc Metallica, The Offspring

 

anything