Autor Wątek: Pytania początkujących  (Przeczytany 25368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cadaver

Pytania początkujących
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 15, 2006, 07:20:37 pm »
Hej!
Chciałbym zacząć grę w LOTR. I lubię mieć podręczniki :) Moje pytanie - czy w tym bieżacym ( czyli niebieskim z Jedynym na okładce ) podręczniku są informacje z suplementów, które pojawiły się przed nim ? Czy też muszę je kupić osobno ? Czy Battle of Pelennor Fields i Scouring the Shire też są ujęte w bieżacym podręczniku? Bo domyślam się, że Shadow of the East i Fall of the Necromancer ujęte w podręczniku głównym nie są. Mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale :) Dzieki za odpowiedź.

Offline potworek

Pytania początkujących
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 15, 2006, 07:41:00 pm »
Tak, są tam informacje z tych wcześniejszych (poza postacią Golfimbula, niedopatrzenie)
o Ty wiesz o Mitrilu?

Offline Dragon_666

Pytania początkujących
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2006, 03:11:02 pm »
mam pytanie bo mamy z kolegą maly spór jak sie broni wola trzeba sumowac wyniki na kostce czy liczy sie wyzszy wynik ??
waltowny sztorm, który w noc Jesiennego
Zrównania wstrząsną Wyspami, zaboboni uznali
za falę pchaną dziobem potwornego Naglfara
z Morhoggu, wiozącego armie widm
i demonów Chaosu drakkara o burtach zbudowanych z trupich paznokci

Offline Ezekiel-san

Pytania początkujących
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2006, 04:35:13 pm »
Liczy się wyższy. Nic się nie sumeuje.

Offline Siemek 9

Pytania początkujących
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 05, 2006, 11:02:51 am »
Siema
zaczynam zbierac lotra i zastanawiam sie miedzy mordorem/rohanem i ew.dwarfami mozecie cos ciekawego o tych armiach powiedziec
pozdro
upie po przystepnej cenie miska spod cara do kislevu,i glowke czempiona berserkerow khorna do 40k:p

Offline Ezekiel-san

Pytania początkujących
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 05, 2006, 03:33:33 pm »
Najlepiej, jak przejrzysz na początek tematy:
 :arrow:  Grający wolnymi ludami (czy jakoś)
 :arrow:  Grający siłami ciemności (czy jakoś)

A osobiście mimo, że nimi nie gram, to mogę napisać co nieco.

Mordor - bardzo różnorodna armia. Posiada zarówno bohaterów do walki wręcz, jak i sporo czarujących (szaman, nazgule, witch king). Dość zróżnicoane jednostki, kilka rodzjaów piechoty (w tym uruk hai, no i bardzo dobre Morannon Orcs). Armia posiada także machiny jak ktoś lubi, jeźdźców na wargach. I są także świetni i tani Trackersi do strzelania. Obecnie dominują armie na Morannonach i Trackersach właśnie z dodatkiem zwykłych orków.

Rohan - generalnie armia uznawana za trudną w grze. Dobra elita w postaci Royal Guardów, kilku zróżnicowanych bohaterów, dość przeciętna jazda. Ostatnio wraz z dodatkiem TTT wyszło kilka nowych rzeczy - bohaterzy oraz Outridersi (szczegóły w temacie nowości). Jeżeli lubisz wyzwania to szczerze polecam.

Krasnoludy - armia defensywana, niezbyt liczebna, ale opancerzona jak czołgi. Niezłe łuki, świetni Khazad Guardzi, fajni bohaterzy. Dość droga, ponieważ wszystko jest metalowe. Niedługo ma wyjść dodatek do tej armii z nowymi jednostkami i bohaterami. Raczej należy poczekać.

Offline Siemek 9

Pytania początkujących
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 06, 2006, 11:29:12 am »
A jeszce mysle o mori bo mi sie Balrog i trolle podobaja(i gobliny w sumie tez ;) )no i takie pytanie czy balroga moge wystawiac normalnie czy to musi byc jakis scenariusz specjalny zeby mi bylo wolno
pozdro
upie po przystepnej cenie miska spod cara do kislevu,i glowke czempiona berserkerow khorna do 40k:p

Offline Misieek

Pytania początkujących
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 06, 2006, 11:32:41 am »
Balrog to raczej do gry z kolegami bo na turniejach jest zabroniony.

Offline Siemek 9

Pytania początkujących
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 06, 2006, 12:02:02 pm »
chyba zczne wiec krasnoludy bo moria bez balroga nie jest juz ciekawa ;)
upie po przystepnej cenie miska spod cara do kislevu,i glowke czempiona berserkerow khorna do 40k:p

Offline tadeusz

Zasady po POLSKU
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2007, 02:30:58 pm »
Czy można dostać aktualne zasady po POLSKU do LOTR'a?

Offline Matex

Pytania początkujących
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2007, 03:29:53 pm »
Tych najnowszych podręczników nie, ale ten stary (pierwszy jaki powstał) jest po polsku. Z tym, że nie ma w nim połowy zasad.

Offline Shilen

Pytania początkujących
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 06, 2007, 11:45:05 am »
Witam,
Mam prośbe. Zajmuję się właśnie tłumaczeniem podręcznika LOTR. Niestety dysponuję tylko podręcznikiem TTT mocno już nieaktualnym. Tłumaczę więc tylko podstawowe zasady dot. ruchu, walki itp. Poszukuję wszystkich materiałów które ułatwiłyby mi tłumaczenie oraz przedstawiałyby nowe zasady. Każda pomoc się przyda. Jeżeli ktoś posiada jakieś tłumaczenia bądź interpretacje jakichkolwiek zasad (nawet tych podstawowych) proszę o przesłanie mi ich na adres jaden1@tlen.pl

Wszystkim z góry DZIĘKUJĘ
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Herudaio

Pytania początkujących
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 06, 2007, 12:39:46 pm »
Niestety obawiam się że ktoś Cię uprzedził, bo niedługo wychodzi pełny podręcznik tłumaczony na polski
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Shilen

Pytania początkujących
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 07, 2007, 01:41:39 pm »
Czy to będzie oficjalny podręcznik? Jaka jest planowana data wydania? Są gdzieś na necie informacje na ten temat?
Pewnie przyjdzie jeszcze trochę poczekać.
Mimo wszystko ponawiam prośbe o jakiekolwiek materiały.
We have dwelt in the West since the days of dawn... but our time here is at an end... Soon all Elves will have passed over the Seas to the Undying Lands.."

Offline Ugluk

Pytania początkujących
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 07, 2007, 06:45:39 pm »
dałbym sobie siana. to jest oficjalne tłumaczenie podręcznika z mines of moria i będzie tam wszystko co potrzebne więc twoja praca poszłaby na marne