trawa

Autor Wątek: Książki o komiksie  (Przeczytany 93548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 11, 2008, 07:48:04 pm »
Witam, ze względu na to, że zaczynam pisać prace magisterską o polskim rynku komiksowym, reklamach i innych formach promocji na tym rynku, prosiłbym o wskazanie mi książek, w których byłby przybliżony rynek komiksowy od strony promocji i dystrybucji. Z góry dzięki za pomoc.

Kiedys w newsweeku bodajze byl artykul o polskim rynku komiksowym. Jesli juz, to raczej szukaj w prasie niz w ksiazkach.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CESARZ

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 15, 2008, 02:39:07 pm »
Wczoraj ukazała się książka "Manga". Wydało ją wydawnictwo PWN. Za piękne wydanie w twardej okladce cena wynosi 89 zł. Kupiłem i nie żałuję.

Offline hans

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 09, 2013, 07:54:13 am »
Jeśli chodzi o książki emefka była bardzo udana. Na książkę o TM-Semic nakręcałem się, gdy tylko się o niej dowiedziałem. I to ją zacząłem czytać jako pierwszą (myślę, że szybko ją łyknę).

Kupiłem też "Komiks kontra sztuka", która okazała się dla mnie bardzo na czasie, bo akurat z powodu wyjazdu poznałem matkę mojej dziewczyny (nocowaliśmy u niej). Dużo czasu z nią przegadałem o tym czy komiksiki to rzeczywiście coś poważnego. Opór materii był duży - była już po "Parentezie", którą podrzuciła jej moja druga połówka, doceniła "Parentezę", a i tak trudno jej było przyznać, że można coś wartościowego opowiedzieć w ten sposób (kobieca logika? :wink: ). Dlatego książkę Beaty'ego powitałem z radością.

Nakręciłem się też na książkę na Seana Howe'a po świetnym spotkaniu poświęconym tej książce. Mówiono o tej książce bardzo ciekawie i zaangażowaniem. Jeśli książka będzie tak obiektywna, jak to przedstawili, to zapowiada się świetna rzecz. Szkoda, że premiera dopiero w styczniu :sad:

Offline Motyl

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 09, 2013, 07:58:13 am »
Książka Howe'a ma się ukazać 6 listopada, tylko pewnie przez dwa pierwsze miesiące będzie w sprzedaży tylko w empikach.

Offline hans

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 09, 2013, 08:03:12 am »
Szkoda. Z jednej strony - mam co czytać, a rabat w Gildii kusi. A z drugiej - chciałoby się już ją dostać. Logika podpowiada, żeby poczekać. Ale logika nie zawsze wygrywa :)

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 09, 2013, 09:28:12 am »
Hans: Na książkę o TM-Semic nakręcałem się, gdy tylko się o niej dowiedziałem. I to ją zacząłem czytać jako pierwszą (myślę, że szybko ją łyknę).

 Ciekaw jestem Twojej opinii. Bo ja na swój egzemplarzyk trochę poczekam. O ile w ogóle go dopadnę, bo zainteresowanie jest znaczne, a nakład chyba jednak za niski.
 
W ogóle ten rok pod względem komiksowych książek jest wyjątkowo świetny. Póki co naliczyłem aż osiem tytułów (w tym pięć już wydanych). Nich mnie ktoś poprawi, ale chyba takiej obfitości wcześniej nie zaznaliśmy.

Offline hans

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 09, 2013, 10:38:13 am »
Ciekaw jestem Twojej opinii. Bo ja na swój egzemplarzyk trochę poczekam. O ile w ogóle go dopadnę, bo zainteresowanie jest znaczne, a nakład chyba jednak za niski.

No właśnie też byłem zdziwiony, gdy przeczytałem, jaki jest nakład książki. Byłem przekonany, że z racji sentymentalnych będzie się dobrze sprzedawać. Ale ja nigdy nie umoczyłem kasy, więc rozumiem ostrożność wydawcy. Przecież nowi-starzy fani, którzy powrócili za sprawą WKKM, niekoniecznie kupią książkę o komiksie. W sumie powiedziałbym, że jest na to niewielka szansa.

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 09, 2013, 11:22:08 am »
Z tego co słyszałem 50 dowiezionych egzemplarzy sprzedało się w przeciągu dwóch-trzech godzin. To chyba niezły wynik. Z zamówieniami w sklepach internetowych też jest ponoć nieźle. Zobaczymy. Ja w każdym razie bardzo jestem ciekaw oceny działalności TM-Semic przez autora, który z tego co można mniemać po jego twórczości, preferuje kompletnie odmienną estetykę niż ta, z którą zwykliśmy mieć do czynienia w większości produkcji tego wydawnictwa.

Offline Qwant

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 09, 2013, 11:55:12 am »
Na spotkaniu na MFKiG o tej publikacji padło pytanie, czemu nakład jest tak mały. Odpowiedzieli, że trudno im było oszacować zainteresowanie, ale "współczesna technika umożliwia dodruki".

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 09, 2013, 12:01:26 pm »
Podejrzewam, że dodruk będzie wręcz niezbędny; podobnie jak z "Wyznaniami spisanymi" Janicza i Śmiałkowskiego (i to jeszcze przed feralnym 15 listopada 2008 r.). Z tego co pamiętam również wówczas mało kto spodziewał się tak znacznego zainteresowania książką.

Offline Jaszcząb

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 09, 2013, 12:03:03 pm »
Z tego co autor mówił o tej książce, to nie jest to ocena działalności wydawnictwa, tylko opis jego historii. Duży udział w powstaniu tej książki miał Marcin Rustecki, z którym Łukasz Kowalczuk przeprowadził długi wywiad. Jeśli spodziewasz się jakiegoś hejtu na komiksy o superbohaterach, bo autor jako rysownik tworzy undergrandowe komiksy, to raczej się zawiedziesz.

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 09, 2013, 12:17:10 pm »
Szczerze pisząc ani przez moment nie spodziewałem się "zapieklizmu". Raczej przesunięcia akcentów z bezkrytycznego uwielbienia wobec superbohaterów na dowartościowanie tej części oferty wydawnictwa o której zwykle się nie wspomina (np. "Żółwie Ninja"). Przede wszystkim jednak odrobiny sceptycyzmu w całościowej ocenie działalności wydawnictwa bez dowalania tym i owym. 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 09, 2013, 12:24:43 pm »
A tak w ogóle to jest to rozszerzona magisterka, którą autor pisał pod opieką Jerzego Szyłaka  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 09, 2013, 12:35:12 pm »
A przy okazji: ktoś dopadł "Grę Ciałem"? Jak ewentualne wrażenia?
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2013, 01:11:40 pm wysłana przez Nawimar »

N.N.

  • Gość
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 26, 2013, 02:53:54 pm »
Zaczałem czytać "Komiiks kontra sztuka" Beaty'ego i muszę przyznać, że to świetna książka, chociaż po omówieniu jej przez Frąckiewicza spodziewałem się, że będzie o czymś innym. Beaty zaczyna od tego, że dla przedstawicieli świata sztuki (artystów i krytyków) komiksy są czymś, z czego się korzysta i co się wyśmiewa, co jednak nigdy nie będzie traktowane tak samo, jak dzieła sztuki. A potem analizuje te dwa światy: świat sztuki i świat komiksu.
Cenne jest to, że Beaty powołuje się na wiele rzeczy u nas mało znanych: na recenzje i wypowiedzi opublikowane w prasie, na mało znane dzieła itd. itp. Beaty opisuje świat komiksu od wewnątrz, siedzi niemal w centrum, otoczony przez morze zjawisk z tworzeniem, sprzedawaniem, czytaniem i krytykowaniem historyjek obrazkowych. My na ten świat patrzymy z dużego dystansu i siłą rzeczy widzimy dożo mniej.
Chciałbym móc przeczytać więcej takich książek i niecierpliwie czekam na "Niezwykłą historię Marvel Comics".

 

anything