Autor Wątek: Książki o komiksie  (Przeczytany 93641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 26, 2013, 06:34:09 pm »
nie wiem dlaczego Timof zaczal od najnowszej ksiazki Beaty'ego, mam nadzieje, ze z czasem wyda jego wczesniejsza publikacje (dla mnie znacznie ciekawsza)

N.N.

  • Gość
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 26, 2013, 06:52:48 pm »
nie wiem dlaczego Timof zaczal od najnowszej ksiazki Beaty'ego, mam nadzieje, ze z czasem wyda jego wczesniejsza publikacje (dla mnie znacznie ciekawsza)
Zaczął od najnowszej, bo jest najnowsza i dlatego, że Frąckiewicz o niej pisał na swoim blogu. Myślę (ale jest to tylko moje domniemanie), że publikacji towarzyszyło przekonanie, że ktoś, kto tak się rozpisał o wydaniu tej książki za granicą, napisze też o tym, że książka ukazała się w Polsce i że ukazała się tak szybko.
A z tego, co wiem, Timof planuje wydanie także tej wczesniejszej.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 31, 2013, 03:44:53 pm »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline chch

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 31, 2013, 07:04:20 pm »
Wiadomo jaki nakład i kiedy będzie dostępna w dyskontach?
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

endriu84

  • Gość
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 31, 2013, 08:58:57 pm »
Książka już od 22 pazdziernika jest rozsyłana przez http://www.labotiga.pl/marvel
W sprzedaży oficjalnie ma być od 6 listopada, ale tylko w wybranych księgarniach.
W Gildii dopiero w styczniu.

Do mnie własnie dzisiaj dotarl egzemplarz. Małym fortelem - z kodem promocyjnym - książkę kupiłem za niecałe 48 zł (razem z przesyłką - list polecony 0,00 zł).
Książka wrzucona w kopertę bąbelkową - zabezpieczenie słabe - ale dotarla bez uszczerbku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany fortelem - proszę o kontakt przez PM :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2013, 06:58:01 am wysłana przez endriu84 »

Offline Nawimar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 06, 2013, 11:49:58 am »
Jutro premiera:
 
 http://lanceparkin.wordpress.com/magic-words-the-extraordinary-life-of-alan-moore/
 
 Fanów Moore'a całkiem u nas sporo; więc może pewnego dnia doczekamy się także polskiego przekładu.

Offline mr.castor

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 06, 2013, 12:32:22 pm »
Chętnie bym przeczytał, poza tym nawiązując do ostatnich dyskusji w paru wątkach bardzo mi się podoba okładka  :eek:

Offline hans

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 21, 2013, 09:03:43 pm »
Zacząłem czytać "Komiks kontra sztuka" i jestem zaskoczony słabym tłumaczeniem takiej istotnej pozycji. Pomijam już notoryczne literówki. Bardziej przeszkadzają mi zdania wyglądające, jakby tłumacz wahał się między dwiema wersjami by w ostateczności zlepić z nich bełkotliwe "coś". Dla przykładu na stronie 48 mamy:
"Co więcej, w ostatnim czasie odnotowano nałożenie się na siebie zjawiska rozwoju systemu bezpośredniego rynku w Ameryce Północnej, a wzmożoną kulturową legitymizacją komiksów."
Oczywiście, że gdy się człowiek zastanowi, to odgadnie, co autor miał na myśli, ale nie o to chyba chodzi.
Jestem ciekawy, czy cała książka jest tak słabo tłumaczona (bo np. wstęp czytało się gładko). W tym celu zacząłem szukać recenzji w polskich Internetach.
I tu kolejne zaskoczenie - fakt wydania tej książki przeszedł praktycznie bez echa. Nie znalazłem żadnych recenzji (choć pewnie jakieś przeoczyłem).
W takim razie pytanie do tych osób na forum, które przeczytały polskie wydanie. Czy cała książka jest tak niechlujnie tłumaczona?

Offline Julek_

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 11, 2014, 09:49:59 am »
18 grudnia minionego roku gościem Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu był profesor Jerzy Szyłak, który wygłosił wykład pod tytułem "Problemy z terminem powieść graficzna". Niestety, nie mogłem wówczas pójść do Biblioteki Uniwersyteckiej, gdyż (parafrazując delikatnie Larkina) praca, ten ciężki cień płaza siedział mi na głowie. Przy okazji pomyślałem sobie, że przygotuję poniższą listę książek i magazynów „o komiksie”, które zostały wydane w ubiegłym roku. Może się komuś przyda...

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/01/szyak-i-inni.html

Offline isteklistek

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 12, 2014, 10:49:21 am »
Od dłuższego czasu zastanawiam się na zakupem książek, których autorem jest Maciej Parowski. Z opisu oba tomy wydają się ciekawe, czy ktoś czytał i może w kilku zdaniach napisać czy warto?

Offline Julek_

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:51:45 pm »
Odkopuje temat.

31 lipca swoją premierę będzie miał "Komiks i jego konteksty". Antologia pod redakcją Izoldy Kiec i Michała Traczyka to efekt naukowej współpracy badaczy z całego kraju.

Z artykułów zgromadzonych w tomie Komiks i jego konteksty przebija wrażliwość na wszelkie zmiany i niuanse rzeczywistości kulturowej, społecznej, politycznej. Ich autorzy wydeptują własne ścieżki, czasem się spotykając, czasem korzystając ze wskazówek i map (różnych metod i inspiracji), każdorazowo eksplorując nowe obszary badań bądź odświeżając to, co już odkryte. Łączy ich doświadczenie – wspólnie bowiem zaznaczają wyraźny punkt na mapie polskiego komiksoznawstwa.

Wśród autorów -  Jerzy Szyłak, Wojciech Birek, Ksenia Frąszczak, Piotr Klonowski, Tomasz Marciniak, Adam Rusek, Magdalena Lachman, Damian Kaja, Przemysław Zawrotny....

Jeśli chcecie wiedzieć więcej to na Kolorowych pojawiła się obszerna zapowiedz. Oprócz tego Kolorowe Zeszyty objęły patronat nad tą publikacją.

http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/07/1674-komiks-i-jego-konteksty-zapowiedz.html#more

N.N.

  • Gość
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 24, 2014, 10:18:36 pm »
Od dłuższego czasu zastanawiam się na zakupem książek, których autorem jest Maciej Parowski. Z opisu oba tomy wydają się ciekawe, czy ktoś czytał i może w kilku zdaniach napisać czy warto?
Maciej Parowski zbiera w tych ksiązkach to, co dotychczas napisał: artykuły, recenzje, felietony, inne takie. Za jednym zamachem przeczytać to trudno, ale czytane na wyrywki sprawia sporą przyjemność. Trochę na zasadzie podrózy sentymentalnej: I nie chodzi o powtórkę z rozrywki dla tych, ktorzy czytali wcześniej teksty Parowskiego, ale o możliwość ponownego spojrzenia na zjawiska sprzed kilku czy kilkunastu lat. Nie zawsze się z Parowskim zgadzam w tym, co pisze, ale wcale mi to w lekturze nie przeszkadza. Sa tam także wywiady z twórcami komiksowymi (Rosiński, Baranowski, Mleczko, Giraud). W tomie "Obrazy" oprócz tekstów jest jeszcze - przedrukowany w calości komiks "Naród wybrany". Są też inne komiksowe smaczki. Są też - wcale liczne - zdjęcia, na których widać starych wyjadaczy w czasach, gdy byli piękni i mlodzi

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 28, 2014, 08:27:06 am »
Nie do końca, ale jednak w temacie. Za nami premiera książki Japonizacja, anime i jego polscy fani. Może ktoś będzie zainteresowany. Dostępna jest wersja papierowa i elektroniczna. Ta druga jest zresztą w promocji.

http://wnkatedra.pl/pl/japonizacja-piotr-siuda-anna-koralewska.html


"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Koalar

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:33:16 am »
Nie do końca, ale jednak w temacie.

To ja też. Gość ma w lewej dłoni 6 palców - ale może tak miało być.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Książki o komiksie
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:49:17 am »
To ja też. Gość ma w lewej dłoni 6 palców - ale może tak miało być.
Hehehe :) rzeczywiscie, ale wiesz cyborgizacja, wszczepy itp. to podstawa anime sf :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything