Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raj666

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 02, 2007, 01:48:46 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Cytat: "raj666"
musze polemizowac z tym co napisales.

No dobrze, ale nie zgadzasz się również z tym, że to bardzo dobrze narysowany i opowiedziany komiks?

Nie twierdze ze komiks jest zle narysowany, bo nie to jest problemem w tym albumie.
Cytat: "raj666"
Malo subtelne nawiazanie do rysunku Disneya

A co to znaczy? Chodzi Ci o Fiołka?[/quote]
Nie pisalem z mysla o zadnej konkretnej postaci tylko o wizerunkach kosmitow ktore jednoznacznie kojarza sie z Disneyowska/ amerykanska tradycja animacji i tak mialy moim zdaniem kojrzyc czytelnikom w zamierzeniu autora.
Cytat: "raj666"
naprawde niskie pogrywanie na niecheci Francuzow do kultury masowej ze stanow, prymitywne i niepotrzebne

Nie zapominajmy, że jest to komiks humorystyczny z elementami satyry. Poza tym Uderzo oddaje nim hołd Waltowi Disneyowi, który był Amerykaninem. A prymitywne to jest obijanie mord (i nie tylko) Rzymianom w każdym albumie. :) Ale bardzo potrzebne. :D
Roznimy sie zdaniami co do tego cow tym komiksie jest holdem dla Disneya a co zagrywka pod francuska, publicznosc ktora ma ogromny kompleks amerykanskiej kultury popularnej. Obijanie mord Rzymianom w Asterixie to tradycja jak parodia Czerwonobrodego w wielu albumach i element historii a nie wymyslona na poczekaniu ideologia  ktora sie pewnie dobrze we Francji sprzedala ale nie musi sie kazdemu podobac.
Cytat: "raj666"
zero humoru na jakimkolwiek poziomie

Nawet Obeliks Cię nie śmieszy?
 Nie ratuje odbioru komiksu zepsutego oparciem na sprymitywizowanym, malo subtelnym pomysle, to walsnie ten podstawowy pomysl na caly album zepsul mi odbior tego komiksu i przez jego pryzmat patrzylem na ten komiks.
 Wszystko to napisalem z perspektywy kilku lat od przeczytania i na podstawie wspomnien o tym konkretnie tytule, jezeli mmielibysmy podyskutowac bardziej szczegolowo to musialbym ten komiks jeszcze raz przeczytac.
Pzdr

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 03, 2007, 10:45:09 pm »
Cytat: "Robert Zaręba"
To i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji:
http://www.magazynfantastyczny.pl/recenzja_asteriks.html
Tekst jest co prawda sprzed dwóch lat, ale widzę, że postrzeganie tego komiksu w tym czasie niewiele się zmieniło.

Przeczytałem z zainteresowaniem.



Cytat: "raj666"
Wszystko to napisalem z perspektywy kilku lat od przeczytania i na podstawie wspomnien o tym konkretnie tytule, jezeli mmielibysmy podyskutowac bardziej szczegolowo to musialbym ten komiks jeszcze raz przeczytac.

Może zdecyduj się na ponowną lekturę po to, żeby dać mu drugą szansę... :)  Oczywiście podyskutować też możemy.
Potrafię zrozumieć, że ten album wzbudza kontrowersje, że niektórym nadeptuje na jakieś światopoglądowe czy emocjonalne odciski, ale potępianie go w czambuł, bez dostrzegania jego niewątpliwych walorów, szczególnie tych stricte komiksowych, uważam za wysoce niesprawiedliwe.

Offline raj666

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 04, 2007, 01:10:43 am »
Ten komiks nie nadepnal mi na zaden odcisk swiatopogladowy :D. zwyczajnie mi sie nie spodobal. Ale co mi tam, jutro bede w instytucie francuskim to go sobie jeszcze raz przeczytam. Zdania raczej nie zmienie - narysowane to jest pieknie ale tresc pozostawia wiele do zyczenia.
pzdr

Offline Anonimowy Grzybiarz

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 05, 2008, 12:13:10 pm »
Przychodzę tu prosić o pomoc. Zbieram wszystkie albumy Asterixa ze scenariuszem Gościnnego, jednak "boję" się tych ze scenarem Uderzo, bo podobno maja bardzo nie równy poziom, a niektóre są Bardzo kiepskie. I tu moja prośba. Mógłby mi ktoś napisać, jakie są najlepsze albumy ze scenariuszem Uderzo?

Offline Gashu

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 05, 2008, 02:02:19 pm »
"Asteriks u Reszechezady" jest jak dla mnie całkiem ok.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 05, 2008, 07:52:16 pm »
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Przychodzę tu prosić o pomoc. Zbieram wszystkie albumy Asterixa ze scenariuszem Gościnnego, jednak "boję" się tych ze scenarem Uderzo, bo podobno maja bardzo nie równy poziom, a niektóre są Bardzo kiepskie. I tu moja prośba. Mógłby mi ktoś napisać, jakie są najlepsze albumy ze scenariuszem Uderzo?


Gówno prawda. To po prostu zupełnie inny styl pisarski. Ktoś, kto uważa scenariusze Uderzo za "bardzo kiepskie" ma po prostu zabetonowane we łbie i to srogo.

Offline Trreker

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:30:17 pm »
Cytat: "Robweiller"
Cytat: "Anonimowy Grzybiarz"
Przychodzę tu prosić o pomoc. Zbieram wszystkie albumy Asterixa ze scenariuszem Gościnnego, jednak "boję" się tych ze scenarem Uderzo, bo podobno maja bardzo nie równy poziom, a niektóre są Bardzo kiepskie. I tu moja prośba. Mógłby mi ktoś napisać, jakie są najlepsze albumy ze scenariuszem Uderzo?


Gówno prawda. To po prostu zupełnie inny styl pisarski. Ktoś, kto uważa scenariusze Uderzo za "bardzo kiepskie" ma po prostu zabetonowane we łbie i to srogo.


hm... "zabetonowone we łbie i to srogo" ma ten kto nie uzna scenariusza np. do:  "Kiedy niebo spada na głowę " za bardzo kiepski.... Inny styl to jedno, a nierówny poziom to drugie.... Z tych dobrych Uderzo - polecam Róża i Miecz:)

Offline mazol

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:04:24 am »
No niestety Rob- Kiedy niebo spada na głowę to popłuczyny po starym dobrym Asteriksie.  Podobnie Asterix i Latraviata. I nie ma tu mowy o innym stylu a raczej o kulawej fabule pisanej pod słabe żarty. Jednak trzeba wyczuć kiedy pora na emeryturę, choć przy tak dobrej sprzedaży rozumiem, że to bardzo trudne.

Z tych co sam spłodził rzeczywiście Asterix u Reszehezady wydaje sie najlepszy.

ps. A jestem ciekaw jak wygląda bliźniacza sytulacja z Iznogudami?

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 06, 2008, 09:56:25 am »
Mnie tam ostatni album się podobał, ale może to dlatego że zainteresował mnie jako swego rodzaju manifest jednej z legend europejskiego komiksu...

... z którego co prawda niewiele wynikało, ale olać.

A z tych autorstwa samego Uderzo podobał mi się również "Syn Asteriksa".

Offline Death

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 09, 2008, 06:55:58 pm »
Dość słabe: Głęboki Rów, Galera Obeliksa

B. słabe: Latraviata, Kiedy niebo...

Reszta jest tak samo zajebista jak poprzednie Gościnnego! Reszechezada i Syn Asterixa są naprawde pierwsza klasa! 8)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 27, 2008, 02:58:53 pm »
"Asteriks i przyjaciele" - fajna rzecz. Taka komiksowa ciekawostka, pokazuje, jak wybornie można bawić się postaciami, motywami i samą komiksową materią. Blisko połowa twórców z tego zbioru jest już znana na polskim rynku, więc można też mówić o jakichś punktach odniesienia. Nie wiem dlaczego (chociaż trochę się domyślam), ale bardzo mnie tu zaskoczyła obecność Davida Lloyda.
Niektóre scenariusze rozczarowują, najlepiej pod tym kątem wypadli dla mnie Manara, Brosel i przede wszystkim Cuzor.

Offline Gashu

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 04, 2008, 05:54:58 pm »
Pytanie do osób, które zakupiły któregoś z "Asterixów" z nowymi okładkami.
Papier jest taki jak zwykle (w przypadku tej serii), czy może Egmont postarał się w końcu o kredę?
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline Jimmy

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #117 dnia: Luty 05, 2008, 10:48:30 am »
Mam pytanie a propos filmu.

Z których komiksów, bo nie mam pod ręką, pochodzą motywy: zjazdu druidów, intryg Brutusa i narcyzmu Cezara?

Panoramiksa ze zjazdu porwali bodaj Goci, tak?

Brutus był w "Synie Asteriksa", ale też chyba gdzieś wcześniej byl taki kadr jak go ojczulek zjechał i ten do siebie "ja cię kiedyś za to..."

Cezar mówiący o sobie w trzeciej osobie ("On jest wspaniały" - "Kto?" - "No Ty cezarze" - "Ah... on...") był chyba w okolicach "Osiedla bogów", hmm?

No i jak w ogóle odbieracie film? :)

Offline Sirius

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #118 dnia: Luty 25, 2008, 06:19:59 pm »
Nie miałem jeszcze okazji oglądać "Olimpiady" ale mam nadzieję, że niedługo będę miał szansę. Ogólnie najbardziej podobał mi się pierwszy film o Asterixie, ale o ile kreskówki na podstawie komiksów były bardzo fajne to filmy są co najwyżej dobre. Mi osobiście zupełnie nie pasuje Asterix tak "na żywo". Nie mam nic do gry aktorów itp. ale po prostu czegoś filmom brakuje. No i zastanawiam się, czemu zekranizowano akurat "Asterixa na Olimpiadzie". Ta część niczym się nie wyróżnia, było wiele o niebo lepszych odcinków.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Jimmy

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #119 dnia: Luty 25, 2008, 06:38:58 pm »
Cytat: "Sirius"
No i zastanawiam się, czemu zekranizowano akurat "Asterixa na Olimpiadzie".

 :lol:
http://en.beijing2008.cn/