Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mxztplx

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 24, 2009, 10:19:04 am »
"Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa.Złota księga". Ten komiks powstał bo chyba musiał powstać (ach, te przedmowy w komiksie).Tak jak powstaną kolejne. Myślę, że to komiks dla kolekcjonerów by postawić na półce nie zakłócając numeracji. Nudny, nijaki, naciągany. Były momenty (przewodnik turystyczny), które przebiegałem wzrokiem tylko. Tak nijakie, że nie chciało się czytać. Momenty wywołujące smiech policzyć można na palcach jednej ręki. Ciekawe przeróbki obrazów. Ot rzecz, która i tak przyniesie duży dochód.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2009, 03:34:09 pm wysłana przez mxztplx »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 28, 2009, 02:51:14 pm »
No, cóż... Wypada się z Tobą zgodzić. Strasznie mnie znużyła lektura tego albumu. I faktycznie, najlepszy fragment to ten z muzeum.

Offline B2Ka

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 25, 2009, 06:41:17 pm »
Czy spośród tych Asteriksów wydanych przez Egmont jest jakiś absolutny "must have" będący po prostu klasykiem gatunku? Najlepiej jeżeliby był to jeden tytuł ale kilka również musi być bo jestem trochę na bakier z komiksowym wcieleniem Galów i znam ich jedynie z filmów animowanych oraz jednego pełnometrażowego, którego temat przemilczę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 06:47:58 pm wysłana przez B2Ka »

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 25, 2009, 09:37:18 pm »
Must have? Jak dla mnie album Asteriks Legionista. Czytalem go jak bylem maly kilkanascie razy i do dzis z przyjemnoscia do niego wracam.

Inne albumy warte polecenia? Asteriks u Brytów, Asteriks i kociołek, Asteriks u Helwetow, Wrozbita, Asteriks u Belgow.
Jak dla mnie te albumy po prostu rzadza. Czego unikaj? Przede wszystkim albumu 31, 33, 34 (nuuuuuuuda). A jesli chodzi o duet Goscinny i Uderzo to jakos nie podszedl mi album 1. Tak po prostu :)

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 22, 2009, 04:45:17 pm »
Jak dla mnie must have są wszystkie albumy autorstwa Rogścinnego (od „Przygody Gala Asteriksa” po „Asteriks u Belgów”). Jak dla mnie najsilniejszy (i najdojrzalszy) album w serii to „Laury Cezara”, choć „...u Belgów”, „Osiedle bogów”, „Wróżbita”, „Obeliks i spółka” i „Niezgoda” nie pozostają daleko w tyle...

Powiem tak –
Głęboki/Wielki Rów – Taki ni w tą ni w tą. Nic zabawnego, ale nic nie żenuje. Czy tylko mi się Asteriks w nim tak bez charakteru wydał przez większość czasu?
Odyseja Asteriksa  – Jak dla mnie tylko jakieś 10%-20% mu do poziomu Gościnnego brakuje... a co za tym idzie bardzo dobry album. Cała masa nawiązań do Biblii i do Izraela, fajna postać Zerozeriosiódmiksa i kocham moment gdy nafta wylewa się na mewa a ta krzyczy wściekła „O NIE! NIE MÓWCIE MI ŻE JUŻ ZACZYNAJĄ?!” ;)
Syn Asteriks –  Chyba mój ulubiony Uderzo. Bardzo komediowa fabuła i w przeciwieństwie do jego niektórych albumów nawet na moment nie czuć jakiejś nachalności w powtarzaniu starych żartów/motywów.
Asteriks u Reszechezady – A ten lubię bo choć nie ma nic specjalnie mocnego jeśli o humor idzie wizualnie to jeden z najładniejszych albumów (zwłaszcza te „widoczki” świetnie) i przynajmniej mamy jakąś podróż pełną przygód... No i Kakofoniks gra wreszcie centralną rolę w jakiejś podróży!~
Róża i Miecz –  W sumie nie wiem czemu tak ludzie ten album krytykują ale choć końcówka słaba to całość ciekawie rozegrana, fajna satyra na temat feminizmu i postać kobiety-barda...
- Nie wiedziałem, że mogą być kobiety bardowie Panoramiksie...
- Wchodzimy w nowoczesną epokę świata starożytnego Asteriksie, dziś kobieta może zastąpić mężczyznę we wszystkim...
- Czyli mogą być kobiety-druidzi?
- No, nie przesadzajmy...
Galera Obeliksa – Fajnie rozegrana fabuła ale z humorem słabiej... W sumie pamiętam, że jak go pierwszy raz czytałem to jedyne co mnie rozbawiło to gdy Kakofoniks mówi, że ułoży pieśń żałobną, na co kowal odpowiada, że za moment sam się stanie jej tematem... Słowem nic specjalnego. No i czuć, że miał to być jakiś „finale” bo Obeliks wreszcie wypija napój magiczny, trochę cameosów (Falbala, Kleopatra, różne narodowości) a  Asteriks się godzi z Piratami..
Asteriks i Latrawiata – Szczerze? Wolę to od „Galery” i od „Głębokiego rowu”. Jasne treściowo byle jakie (kilka luźnych pomysłów sklejonych na siłę) ale przynajmniej całość ma jakąś komediową dynamikę, szczerze bawi mnie Asteriks skaczący po wiosce z tym sztywniackim uśmiechem i ogólnie jakoś mi się dobrze to czytało...
Kiedy niebo spada nam na głowę – Ten album to dla mnie największy środkowy palec w stronę wiernych fanów jaki Uderzo mógł wymierzyć, bo najpierw przez dwa lata na oficjalnej stronie antycypował , że nowy album tworzy, będzie to jego najlepsze dzieło ect. poczym wyskoczył z najbardziej beznadziejnym i odwalonym albumem (pomysł że Asteriks spotyka kosmitów bym przebolał ale wykonanie jest po prostu koszmarne) Gdyby skrócił to do długości pięciu-sześciu stron (bo na tyle było tu naprawdę materiału) i wdał to jako krótką historyjkę było by to Ok. ale jako historia na siłę rozciągnięta na 44 – żenada.
Złota Księga – Treści tu niema... Taka seria fajnych ilustracji i pod tym względem jest Ok...  Znane obrazy z Asteriksem i jego obsadą w roli głównej wyglądają znakomicie. 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 05:11:36 pm wysłana przez Spik »

Offline Ryceros

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 05, 2010, 03:18:16 pm »
Mam większość komiksów autorstwa R. Gościnnego. Zgodzę się z przedmówcą, że absolutny must have to "Laury Cezara" (mój ulubiony, przeczytany ze 100 razy).
Od siebie polecę: "Asteriks u Brytów", "Asteriks u Helwetów", "Tarczę Arwenów".

Offline John Difool

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 12, 2011, 07:25:08 pm »
Dla mnie najlepszy jest album "Walka wodzów".

Offline Death

Kolejność Asteriksów.
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:12:56 am »
Tyle lat minęło a Egmont nadal myśli, że "Goci" to album ósmy Asteriksa. Przecież to trójka. Nie muszą ciągle wydawać nie po kolei. Nowa seria idzie od jakiegoś czasu (i to z numeracją na grzbietach) a oni powielają ten błąd:/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2011, 03:10:31 am wysłana przez Death »

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 07, 2011, 01:24:34 pm »
Co do gotów zgadzam się 100%, że to poprostu dziwne i niczym nie uzasadniona zmiana. Niby jak się przeczyta w tej kolejności to nie robi większej różnicy ale jednak.

Ale cóż, mogło być gorzej. Pamiętam, że w jakimś kraju - chyba Niemcy ale nie dam głowy - "Kleopatra" wyszła jako DRUGI!

Dla mnie najlepszy jest album "Walka wodzów".

Ja z kolei zawsze miałem mieszane uczucia co do tego albumu. Niby świetny jak każdy inny (scena gdzie Panoramiks obrywa menchirem po raz drugi jest poprostu piękna) ale jest w nim coś co nie do końca mi "klika" jako całość... nie umiem wytknąć tego palcem, poprostu jeden z mniej lubianych albumów przezemnie, ale nie jest zły w najmniejszym stopniu

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 07, 2011, 01:33:30 pm »
A właśnie, właśnie, właśnie...

My tu gadu-gadu a Uderzo wyznaczył już swoich następców którzy będą kontynuować serię...
http://blog-en.asterix.com/post/Albert-Uderzo-introduces-his-team

W przypadku np. "Iznogouda" serie mają kontynuować dzieci Tabary'ego (oboje twórcy komiksowi z fachu) Tu z kolei rysownik Frédéric Mébarki który pomagał Uderzo przez lata przy tworzeniu nowych Asteriksów, tuszował szkice, tworzył rysunki promocyjne etc. (także przynajmniej nie ma co się martwić, że kreska będzie odbiegać) i Jean-Yves scenarzysta, także doświadczony między innymi autor komiksu "De Gaulle à la plage" który z tego co mi wiadomo spotkał się z samymi owacjami po jego wydaniu.

Niby ciekawie zobaczyć Asteriksa w rękach nowych autorów i co wykombinują, z drugiej jednak strony nie widzę powodu dla którego Asteriks jako seria nie może pozostać zamknięty (tak wiem, wiem, "Money, money, money...") ale nóż, widelec może ich "seria" okaże się sama w sobie dobra, zabawna i interesująca...

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 07, 2011, 05:14:47 pm »
Co do numeracji Asteriksów... kiedyś zadałem pytanie p. Kołodziejczakowi odnośnie numeracji serii w związku z reedycją cyklu w 2008 r. Z tego co pamiętam, odpowiedź była mniej więcej taka: "faktycznie, nie zauważyliśmy, zwrócimy na to uwagę w przyszłości". Jak się okazało, wszystko pozostało bez zmian:(

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 07, 2011, 06:49:27 pm »
Co do numeracji: ja aż tak bardzo się nie przejmuje, ale dziwi mnie to, że od 20 lat nie mogą wydać Asteriksa w całości, szczególnie, że Asteriks i Goci to bezpośredni sequel Złotego Sierpu. Natomiast bardzo się cieszę z nowej edycji, dlaczego, ponieważ nie została tak zawalona jak ta z 2008 roku, czyli materiały z 40 lat temu, format o 5 mm za mały, nie wszystkie strony do końca zadrukowane, tak klejone, że się rozlatywały po pierwszym czytaniu. Te wydanie zawiera wszystko co najlepsze, nowe kolory, właściwy format, nie rozwala się.
Niby ciekawie zobaczyć Asteriksa w rękach nowych autorów i co wykombinują, z drugiej jednak strony nie widzę powodu dla którego Asteriks jako seria nie może pozostać zamknięty (tak wiem, wiem, "Money, money, money...") ale nóż, widelec może ich "seria" okaże się sama w sobie dobra, zabawna i interesująca...
Jestem za dalszymi tomami serii, ale tylko gdzieś do 40 tomu, dlaczego? Ponieważ chce dostać wreszcie jakiś normalny tom, dlaczego normalny? Ponieważ ostatnie trzy tomy nie były normalne, pierwszy z nich to zbiór komiksów, drugi jest tak tragiczny, że nie da się go czytać, poza tym nie ma wprowadzenia (50 lat przed...), trzeci to był zbiór różnych parodii i ogólnie bez scenariusza. Chce by następne tomy były normalne (czyli najlepiej przygody zagranicą, ale normalny komiks o wiosce też może być), a 40 tom zrobić takim końcowym.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline hans

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 07, 2011, 07:57:28 pm »
Jestem za dalszymi tomami serii, ale tylko gdzieś do 40 tomu, dlaczego? Ponieważ chce dostać wreszcie jakiś normalny tom, dlaczego normalny? Ponieważ ostatnie trzy tomy nie były normalne

Ja jestem przeciw dalszym albumom, bo chciałbym, żeby w serii były same normalne tomy. A Uderzo już pokazał, że scenarzystą jest słabym. Dla mnie seria skończyła się na "Asteriksie u Belgów", a istnienie kolejnych tomów i odbywające się obecnie drenowanie jej i pastwienie się nad nią wypieram ze świadomości ;)

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 07, 2011, 08:43:15 pm »
Moim zdaniem większość tworów Uderzo może nie była na poziomie Gościnnego ale sama w sobe była całkiem dobra... Poprostu w ciągu ostatniej dekady pokazał, że ewidentnie nie czuje własnej serii.

BA! "Misja Kleopatra" mu się strasznie nie podobała, a z kolei scenariusz "Asteriks na Olimpiadzie" (który zdaniem moich jak i wielu był poprostu fatalny) wpierw przez niego przeszedł i dorzucił swoje dwa grosze... to coś mówi!

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 18, 2011, 01:48:04 pm »
Widział ktoś może nowego Asteriksa na igrzyskach olimpijskich? Jaką ma okładkę? Bo na stronach internetowych są dwie wersje - tej z 2008 r. oraz nieco zmienionej z pierwszego wydania.