trawa

Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TePe

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 21, 2012, 06:08:08 pm »
Ostatnio w empiku przeglądałem nowe wydania Asteriksów (IV).
Zwróciliście uwagę, że zostały one od nowa pomalowane komputerowo?
Najbardziej rzuca się to w albumie Asteriks i goci, który w orginale malowany był dość pospiesznie, powiem nawet dość niechlujnie.

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 21, 2012, 08:06:17 pm »
Ostatnio w empiku przeglądałem nowe wydania Asteriksów (IV).
Zwróciliście uwagę, że zostały one od nowa pomalowane komputerowo?
Najbardziej rzuca się to w albumie Asteriks i goci, który w orginale malowany był dość pospiesznie, powiem nawet dość niechlujnie.

Jakby to powiedzieć, nawet na poprzedniej stronie tego tematu radef napisał o nowych kolorach. Jasne, że nie czytałeś poprzednich postów:D

Tymczasem przeczytałem wczoraj "Odyseję Asteriksa" drugi, czy tam trzeci raz w życiu po dłuuuugiej przerwie i trzeba przyznać, że to jeden z absolutnie najlepszych albumów Asteriksa. Uderzo jest bardzo utalentowanym scenarzystą. Świetne żarty, znakomite rysunki (ta mimika postaci), świetne kolory. No cudny album na światowym poziomie. Bawiłem się świetnie. Zupełnie nie pamiętam "Głębokiego rowu". Chyba nie za bardzo mnie kiedyś zachwycił. Trzeba przeczytać raz jeszcze, tym razem nowe wydanie.

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 21, 2012, 08:14:35 pm »
Tymczasem przeczytałem wczoraj "Odyseję Asteriksa" drugi, czy tam trzeci raz w życiu po dłuuuugiej przerwie i trzeba przyznać, że to jeden z absolutnie najlepszych albumów Asteriksa. Uderzo jest bardzo utalentowanym scenarzystą. Świetne żarty, znakomite rysunki (ta mimika postaci), świetne kolory. No cudny album na światowym poziomie. Bawiłem się świetnie. Zupełnie nie pamiętam "Głębokiego rowu". Chyba nie za bardzo mnie kiedyś zachwycił. Trzeba przeczytać raz jeszcze, tym razem nowe wydanie.
"Odyseje Asteriksa" jeszcze nigdy nie czytałem (lecz z tego co tu piszecie i z tego co przeczytałem na innych stronach), jest to jeden z najlepszych tomów Asteriksa, i chyba najlepszy ze scenariuszem Uderzo, muszę go jak najszybciej kupić przy najbliższej okazji, ostatnio za to kupiłem "Wielki rów" i co? Asteriks nieasteriksowy, było w nim jakoś mało Asteriksa, żarty były półśmieszne i jakiś dziwny scenariusz, przez pierwsze kilka stron zastanawiałem się czy czytam "Asteriksa", czy papkę z Fantasy Komiks.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 23, 2012, 01:10:32 am »
Moim zdaniem jego najlepszy Asteriks to "Syn Asteriksa" (moja recka : http://kzet.pl/2012/04/asteriks-27-syn-asteriksa.html  ), choć "Odyseja" ma definitywnie drugie miejsce (też moja recka : http://kzet.pl/2012/04/asteriks-26-odyseja-asteriksa.html), a "Wielki Rów" choć sam w sobie nie jest taki zły... faktycznie ma sporo dosyć osobliwych problemów (http://kzet.pl/2012/04/asteriks-25-wielki-row.html ) z czego faktyczine najbardziej gryzie, że całość wygląda bardziej jak komiks z jakiejś zupełnie innej serii w której Asteriks, Obeliks i Panoramiks akurat pojawili się gościnnie... Był pewien franco-belgijski komiks który mi "Głęboki Rów" strasznie przypominał pod względem klimatu (zwłaszcza postać Paskudniksa) ale nie mogłem za Chiny sobie przypomnieć tytułu... i tak chyba jakaś mało znana seria

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 23, 2012, 07:29:50 pm »
Ja bym ocenił autorskie Asteriksy Uderzo tak:

Wielki rów 2/6 (do powtórki)
Odyseja Asteriksa 6/6
Syn Asteriksa 5/6
Asteriks u Reszehezady 6/6
Róża i miecz 5/6
Galera Obeliksa 4/6
Asteriks i Latraviata 1/6
Kiedy niebo spada na głowę 2/10
Złota księga 3/10

Po nieudanym rowie, Uderzo stworzył 4 rewelacyjne albumy, z czego dwa są genialne. Odyseja (jest nawet Stara Jerozolima!) i Baśnie z tysiąca i jednej nocy według Galów, lepsze po prostu być nie mogły. Syn ma niesamowity humor a podjęcie tematu feminizmu w Róży strzałem w dziesiątkę. Potem dobry album o Atlantydzie (Spartakus!) i nadeszła Latraviata...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2012, 07:35:06 pm wysłana przez Death »

Offline Thiago

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 23, 2012, 09:20:07 pm »
I na 30 powinien skończyć z honorem serię :)

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 24, 2012, 10:08:48 pm »
To jeden z plusów Asteriksów Uderzo, że da się je ocenić, skrytykować i ułożyć od ulubionego do najbardziej znienawidzonego bo z Goscinnym nie jest tak łatwo bo zwyczajnie wszystkie są zwyczajnie dobre (nawet jeśli osobiście uważam, że "Asteriks w Hiszpanii" ma słabą drugą połowę) :wink:

Mhhh.... Zgadzam się, że po "Wielkim Rowie" kolejne cztery Asteriks Uderzo są zwyczajnie dobre, jednak - choć to bardzo dziwne - jakoś zawsze mało lubiłem "Galerę" , a z kolei sympatią darzyłem "Latraviatę".

"Galera" - choć kapuję, że Uderzo chciał zrobić coś bardziej szokującego/dramatycznego - fabuła wydała mi się jednak jakaś taka nieco wymuszona, bez typowego luzu, mało naprawdę zabawnych gagów. Pomysły ciekawe ale bo ja wiem czy chciałem naprawdę zobaczyć co się stanie jak Obeliks napije się magicznego napoju (więcej niż trzy krople w każdym razie), po tej historii dziwnie się patrzyło czytając na nowo wcześniejsze Asterisky...

"Latraviata" - ok - banalna historia, a Uderzo dał popis, że autentycznie ma w nosie czy między jego komiksami jest jakaś spójność merytoryczna czy nawet logiczna - ale jakoś mi się zawsze przyjemnie czytało (prawdę mówiąc tę zmianę z urodzinami jakoś łatwiej zaakceptowałem od mocy tworzenia deszczu śpiewem u Kakofoniksa), fajnie zobaczyć rodzinny bohaterów (w tym Idefiksa) i było z czego się pośmiać (podobał mi się nawet ten skaczący Asteriks - jego wyraz twarzy...), choć fakt-faktem jeden z najsłabszych albumów (i to czysto fanowskie zachcianki ale szkoda, że Uderzo nie poszedł na cało z romansem Asteriksa i dał mu "zaszaleć" zamiast kończyć ograniczać całość do jednego subtelnego akcentu na koniec), choć nie było to "Kiedy niebo..." gdzie miałem wrażenie, że scenariusz był napisany na kolanie przez weekend i to nie koniecznie na trzeźwo...


Offline skil

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:55:52 am »
Dla mnie "Galera Obeliksa" i późniejsze to jedno wielkie gówno. Wszystkie 1/6, te komiksy nie powinny nigdy powstać.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 25, 2012, 05:31:35 pm »
No daj spokój, w Galerze jest świetne nawiązanie do Spartakusa. Przynajmniej za to się dodatkowy punkt należy. No i rysunki klasa, więc 3/10 co najmniej.  :wink:

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:39:03 pm »
Nie, no.  W "Galerze" były dobre gagi - nawet znienawidzone przezemnie "Niebo" ma mimo wszystko kilka dobrych pomysłów/żartów - jednak te kilka zabawnych momentow to za mało, gdyż jak na album Asteriksa było ich...no właśnie za mało.
Ale przyznaję, że "Spartakis" (chyba tak brzmiało jego imię) to jeden z głównych plusów albumu...

Offline Julek_

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #175 dnia: Maj 27, 2012, 12:19:13 am »
Ten "Asteriks" robiony tylko przez Uderzo wcal nie jest taki zły. Z pewnością jest inny, utrzymany w zupełnie innej tonacji, uderzający w inne rejestry humoru, niż wersja Goscinnego, ale przynajmniej "Syna Asteriksa" i "Odyseję Asteriksa" da się przeczytać dobrze się przy tym bawiąc. A szerzej, jak zwykle, na Kolorowych...
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/05/1030-galijskie-sieroty-syn-asteriksa.html

Offline Strefa Komiksu

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #176 dnia: Maj 29, 2012, 08:03:00 pm »
Strona "MF" już nie działa, więc wrzuciłem recenzję "Kiedy niebo spada na głowę" na bloga "Strefy Komiksu". Mam nadzieję, ze wam się przyda.
http://strefakomiksu.blogspot.com/2012/05/asteriks-kiedy-niebo-spada-na-gowe.html


Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #177 dnia: Maj 30, 2012, 07:37:41 pm »
Strona "MF" już nie działa, więc wrzuciłem recenzję "Kiedy niebo spada na głowę" na bloga "Strefy Komiksu". Mam nadzieję, ze wam się przyda.
http://strefakomiksu.blogspot.com/2012/05/asteriks-kiedy-niebo-spada-na-gowe.html

Gdybym nie czytał tego komiksu, to po tej recenzji pomyślałbym że jest rewelacyjny. A to totalny shit...

Offline Julek_

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #178 dnia: Maj 31, 2012, 09:34:44 am »
Znakomity tekst, Robercie. Jak pisałem swoją recenzje nowych "Asteriksów" żałowałem, że nie mogłem go znaleźć.

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #179 dnia: Maj 31, 2012, 09:49:57 am »