trawa

Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 241460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline picemi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #270 dnia: Maj 26, 2013, 04:52:13 pm »
Sądząc po innych wpisach mikiego2001, nie wydaje mi się, by picemi miał rację w kwestii wieku tego użytkownika.


Dlatego, podałem link do jego wypowiedzi, z innego forum, na które przez przypadek się kiedyś natknąłem.

Offline dudi1212

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #271 dnia: Maj 29, 2013, 03:54:14 pm »
Hm, ja w latach szkolnych sporo rysowałem i wielokrotnie byłem laureatem konkursów rysunkowych na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, więc mógłbym się za to zabrać;)

Jednak szybkiego wykonania nie gwarantuję, bo nie mam dużo wolnego czasu. W każdym razie chętnie bym spróbował i zobaczył, co może z tego wyniknąć;) Sentyment do Asteriksa mam ogromny. Obok Kaczora Donalda i Spider-Mana jest w moim TOP 3 bohaterów komiksowych z czasów dzieciństwa;)
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline vision2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 19, 2013, 07:38:10 am »
Przeczytałem wczoraj 32 album Asteriksa pt. Galijskie początki (nie miałem pierwszego wydania nigdy w rękach). Gdy na okładce zobaczyłem napis "14 pełnych historyjek" powiedziałem: "Ale kicha... Kolejne odcinanie kuponów...", ale jednak zaskoczyłem się pozytywnie!
Jest to zbiorek historii wydawanych m.in. w Pilote, w National Geographic, czy komiks promujący Paryż na organizatora Olimpiady. Historie różnej długości (od jednoplanszówek rozpoczynając), a każda historyjka ma informację o genezie i okresie (dacie) w jakich powstawała. Jak zawsze w takim zbiorku są historie lepsze i gorsze. Coś co się podoba i coś co można uważać za gniot. Ale, ale! Ja tam jednak gniota żadnego nie widziałem, chociaż historia o Kogucie Czupuriksie (
Spoiler: pokaż
pokrótce: Idefiks podprowadza Asteriksowi magiczny napój, by Czupuriks mógł stoczyć walkę z orłem
) totalnie nie pasuje mi do tego co Gościnny z Uderzo tworzyli przez wiele, wiele lat.
Ogólnie tytuł wart polecenia!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Strefa Komiksu

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:13:56 pm »
W podręczniku do języka polskiego "Między nami" kl. 5 jest fragment komiksu "Kiedy niebo spada na głowę". Mojego ulubionego :)

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 21, 2013, 07:14:03 am »
W podręczniku do języka polskiego "Między nami" kl. 5 jest fragment komiksu "Kiedy niebo spada na głowę". Mojego ulubionego :)
GWO lubi Egmont. W podręczniku "Między nami" do I klasy gimnazjum - 3 zagadki detektywistyczne J. Christy (te z tomu "Kajtek i Koko, i inni") oraz fragment "Asteriksa i Normanowie. W II klasie w zeszycie ćwiczeń - fragment komiksu z "Kaczorem Donaldem". W III klasie w zeszycie ćwiczeń fragment "Asteriks i Latraviata" oraz "Kajtka i Koka w kosmosie". Były też jeszcze pojedyncze strony "Tytusa", lecz i tak komiksów Egmontowskich było znacznie więcej.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Strefa Komiksu

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 22, 2013, 08:34:07 am »
To pociągnę temat ;)
W podręczniku "Jutro pójdę w świat" dla klasy 4 jest fragment komiksu "Tymek i Mistrz", a w "Między nami" kl. 4 są fragmenty "Kaczora Donalda", "Tytusa, Romka i A'Tomka - księga XIII", "Kajka i Kokosz (Dzień Śmiechały)". W ogóle ten ostatni podręcznik jest mocno komiksowy. Pojawiają się w nim kadry komiksowe, paski, jakiś shorcik.
Trochę to za późno, aby rozbudzić w dziecku zainteresowanie komiksem, ale dobre i to.

Offline freshmaker

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 17, 2013, 07:51:01 am »
pytanko - czy jest teraz możliwość zakupu całej serii asterixa po polsku? chodzi mi o wydanie jednorodne, czyli np SC niebieskie, albo hc białe...


moje asterixy to totalny mix stary biały egmont, kilka niebieskich, kilka białych, sc i hc itd. chciałem kupić dla syna komplet, który będzie wyglądał w miarę normalnie.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 17, 2013, 09:21:02 am »
pytanko - czy jest teraz możliwość zakupu całej serii asterixa po polsku? chodzi mi o wydanie jednorodne, czyli np SC niebieskie, albo hc białe...
Od września tak. We wrześniu ukazują się tomy 24 i 33, i od tego momentu wszystkie tomy od 1 do 34 możesz zakupić w jednej białej serii (w SC). A w październiku nadal w białej serii ukaże się 35. tom.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline freshmaker

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:44:41 am »
ok dziękuję za odpowiedź
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 17, 2013, 01:04:43 pm »
Też od jakiegoś czasu czekam na ten wrzesień i na jakąś promocję zakupu wszystkich tomów w najnowszym wydaniu za jednym zamachem, w promocyjnej cenie. Pewnie jakiś sklep na to wpadnie.  :smile:

Offline nx87

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 17, 2013, 05:11:17 pm »
Też chętnie kupiłbym taką całość w promocyjnej cenie :)

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 23, 2013, 03:42:44 pm »
Może ktoś mnie uprzedził ale...

http://panmilus.blogspot.fi/2013/08/asteriks-i-piktowie-asterix-chez-les.html

RYSUNKI Z NOWEGO ASTERIKSA (!!!)

Jestem pod pozytywnym wrażeniem - jakbym nie wiedział nie wpadłbym na to, że to nie Uderzo. Może ten kadr gdzie Obeliks zbója trzepie jakby trochę "inny" ale tak... RESPECT!
Jak scenariusz będzie zabawny i pomysłowy to "pełen pakiet" będzie :smile:
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2017, 08:31:48 pm wysłana przez Spik »

Offline vision2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 23, 2013, 03:48:41 pm »
Może ten kadr gdzie Obeliks zbója trzepie jakby trochę "inny" ale tak... RESPECT!
Hmmmm... Na tym kadrze to Obeliks jest za chudy ;)
Jeżeli rzeczywiście to fragmenty nowego Asteriksa to warto było czekać.
Scenarzysta na pewno tchnie w te postacie nowe życie (tak jak podobna rzecz miała miejsce we Włatcach Móch po rezygnacji z pisania scenariuszy przez Kędzierskiego). Uważam, że w pewnym momencie Uderzo nie miał już pomysłów na historie i jechał na fali popularności tych postaci.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 23, 2013, 04:17:07 pm »
Moim zdaniem zbyt długo się bał nawiązać współpracy. W jednym Asteriksów z Leksykonem go cytują, że miał obawy iż nowy scenarzysta tworzyłby Asteriksa według własnych przekonań... co jest dziwne, bo chyba jako autor miałby ciągle kontrolę by powiedzieć "ten wątek jest kompletnie nie-Asteriksowaty proszę go zmienić" ale miło, że wreszcie się przemógł ;)


Deg

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:02:02 am »
Hmmmm... Na tym kadrze to Obeliks jest za chudy :wink:
Jeżeli rzeczywiście to fragmenty nowego Asteriksa to warto było czekać.
Scenarzysta na pewno tchnie w te postacie nowe życie (tak jak podobna rzecz miała miejsce we Włatcach Móch po rezygnacji z pisania scenariuszy przez Kędzierskiego). Uważam, że w pewnym momencie Uderzo nie miał już pomysłów na historie i jechał na fali popularności tych postaci.
Nie ma się co czepiać, na samym początku Obeliks wcale nie był taki okrągły :wink: Bardzo dobre rysunki moim zdaniem.
Porównanie Asteriksa z Włatcami już trochę nie na miejscu :P