Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 241556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 16, 2013, 12:11:08 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline picemi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 24, 2013, 12:20:56 pm »
dla niecierpliwych w empik.com już dostępny:
http://www.empik.com/asteriks-u-piktow-tom-35-ferri-jean-yves,p1080602119,ksiazka-p
w salonach też powinien być dostępny (jest opcja pod ceną sprawdź w salonie i pokazuje dostępność w mojej okolicy)

Offline dudi1212

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 24, 2013, 01:23:39 pm »
Super wiadomość!

Dziś po pracy jadę do Czeladzi po mój album:D

Mam nadzieję, że będą w dobrym stanie. Ostatnio dostali sporą dostawę Asteriksów i duża część była poobijana i powyginana;/
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline vision2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 24, 2013, 02:18:22 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 24, 2013, 03:14:04 pm »
Super wiadomość!
Dziś po pracy jadę do Czeladzi po mój album:D
Mam nadzieję, że będą w dobrym stanie. Ostatnio dostali sporą dostawę Asteriksów i duża część była poobijana i powyginana;/
Rybnik Plaza - jest już wystawione z 10 sztuk bez żadnych uszkodzeń.
Co do albumu - od razu widać, że rysunki są inne, ale trudno mi na razie coś więcej powiedzieć, nawet dokładnie nie przeglądnąłem.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline dudi1212

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 24, 2013, 04:28:17 pm »
Kupiłem i przejrzałem;)

Empiki się mocno zaopatrzyły w zapasy Asteriksów! W M1 w Czeladzi przenieśli je z dolnej półki, gdzie do tej pory spoczywały, na tą gdzie wcześniej były Thorgale.


Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 16, 2013, 09:29:38 pm »
I co? Jak Wasze wrażenia po lekturze? Bo moje mieszane. Z jednej strony fajnie powrócić do przygód Galów, ale z drugiej Asteriks u Piktów to już inny klimat. Generalnie jest to co zawsze - podróż do innego kraju, rozwiązanie problemów miejscowych i powrót do siebie, a po drodze świetna zabawa. Świetna? No właśnie... Aż dwa razy się uśmiechnąłem. Mało trochę jak na serię humorystyczną.
Żeby nie spoilerować - ten album najbardziej przypomina mi Galerę Obeliksa, którą uważam za słaby zeszyt z uwagi na różne udziwnienia w fabule, dotychczas w serii niespotykane (do czasu przylotu "Supermenów i Myszki Miki", masakra). Najbardziej u Piktów przeszkadzała mi obecność
Spoiler: pokaż
potwora z Loch Ness.

Zatem, fabularnie średniak, za to rysunki bardzo przyjemne. Gdybym nie wiedział, pomyślałbym że album ten narysował Uderzo:)

Offline freshmaker

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 17, 2013, 07:09:54 am »
przed lekturą piktów przypomniałem sobie kilka albumów: legionista, u belgów, kleopatra i gdy niebo...


poziom humoru oczywiście jest gorszy, ale nie jest zły. na pewno album jest dużo lepszy niż albumy robione solo przez uderzo. graficznie faktycznie bardzo podobne. ze 2 razy się zaśmiałem. cieszę się że jest ta kontynuacja.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Itachi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #308 dnia: Listopad 17, 2013, 11:01:39 am »
Witam. Co możecie polecić dla kogoś, kto od kilku dobrych lat, nie miał styczności z Asteriksem? Komiksów jest sporo, wszystkich raczej nie kupię - jednak chodzi mi o kilka, najciekawszych historii.

Offline mr.castor

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #309 dnia: Listopad 17, 2013, 11:12:51 am »
Seria jest tak genialna że warto mieć wszystkie. Spokojnie możesz się zaopatrzyć w pierwszych 20 a gdybym miał wybierać moje osobiste top 5 to ( kolejność przypadkowa )
Wyprawa dookoła Gallii, Tarcza Arwernów, Asteriks i kociołek, Asteriks na Korsyce, Asteriks u Helwetów .
Ale spokojnie mógłbym dopisać kolejnych 10 nawet 15 równorzędnych historii, a warto przeczytać wszystkie :eek:

ramirez82

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #310 dnia: Listopad 17, 2013, 11:36:35 am »
Ja znam doskonale serię od czasu pierwszych wydań z lat 90-ych, ale kilkanaście lat nie miałem z nią styczności. Załapałem się na ostatnie wznowienie Egmontu i kupiłem wszystkie 24 tomy Gościnnego i Uderzo. To jest klasa sama w sobie.

fragsel

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #311 dnia: Listopad 17, 2013, 11:36:55 am »
moje top 5 to (kolejność nieprzypadkowa):

1. Niezgoda (absolutnie najlepsza)
2. Legionista
3. Asteriks i Goci
4. Asteriks u Brytów
5. Przygody gala Astriksa

Ale spokojnie mógłbym dopisać kolejnych 10 nawet 15 równorzędnych historii, a warto przeczytać wszystkie  :wink:

Offline Qwant

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 17, 2013, 12:12:38 pm »
Wielokrotnie w tym wątku forumowicze wymieniali swoje ulubione historie. Wystarczy więc poczytać ten wątek.
Widać jednak (nawet po ostatnich postach), że każdy wymienia inne albumy. Jest to chyba znak, że seria trzyma poziom. W zależności od tego, czego szukasz w komiksie, może spodobać Ci się inna część. Czy bawi Cię oparta na narodowościowych stereotypach satyra (U Brytów, W Hiszpanii), komedia obyczajowa oparta na relacjach między ludźmi (Wróżbita, Niezgoda), słowne żarty (Przygody Gala Asterixa), prześmiewcze spojrzenie na współczesny świat (Osiedle Bogów, Obeliks i spółka) czy bójki Galów i Rzymian (wszystkie tomy).

Chyba tylko nikt nie wymienił jako najlepszych Wielkiej Przeprawy oraz tomów z numerami większymi niż 30, więc od tych się na początek trzymaj z daleka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 01:18:01 pm wysłana przez Qwant »

Offline Itachi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 17, 2013, 02:53:21 pm »
Dzięki wielkie;)
Zamówię kilka, jeśli klimat mnie wciągnie, to przeczytam pozostałe :wink:

Offline Motyl

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 19, 2013, 07:15:41 am »
Nowy Asteriks prezentuje się lepiej niż ostatnie albumy,  graficznie nawiązuje do stylu Uderzo i tutaj nie można się za bardzo przyczepić. Pozostaja sprawa humoru, to jeszcze nie jest poziom lekkości dowcipu Goscinnego, ale mam nadzieję, że z albumu na album będzie on rósł. Nie wiem jak wam, ale dużo czasu zajęła mi lektura tego tomu, gdy przez poprzednie śmigało się błyskawicznie. Kilka słów o albumie: http://paradoks.net.pl/read/22389