trawa

Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 241581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Asteriks u Piktów
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 30, 2013, 12:49:22 pm »
Chałwa i mięsko!  :biggrin:

"U Piktów" to najlepszy "Asteriks" od czasu "Róży i miecza". Potem Uderzo zaczął rozwalać tę serię. Nowy scenarzysta przywrócił jej klasę. Szkoda że Uderzo już nie rysuje, bo akurat w tym samym okresie co spieprzył Asteriksa fabularnie, osiągnął szczyt możliwości rysowniczych. Ale rysunki w nowym "Asteriksie" są naprawdę fajne. W mojej opinii co najmniej klasę gorsze, niż te Uderzo, ale i tak jest bardzo ok.
Album ma momenty, jakich dawno nie było.
"O rany. Ich krety! Widziałeś ich krety?!"
"Świeże ryby! Świetnie schłodzone!"
"W 50. przed Asparanoiksem"... - i w ogóle cała opowieść Długowieczniksa jak odparli potwory soplami. :smile:
"Jakie to piękne. Prawdziwa saga nordycka".
"Właśnie mu pokazywałem moje menhiry. Chorym dobrze robi oglądanie menhirów".
Albo jak Panoramiks pouczał Asteriksa jak ma dawkować lek dla Pikta, a Obeliks dając pod opiekę Idefiksa na kolejnym kadrze, zrobił to samo pouczając Panoramiksa: "Kosteczka do obgryzienie rano i wieczorem".
Rumianka ma fajną fryzurę, a Mac Aronh wygląda jak jeden typ z "Było sobie życie".
Wszystko super, ale trochę szkoda że nie ma po prostu nowego scenarzysty i rysunków Uderzo.

Dopiero pisząc tego posta zauważyłem, że w żarcie, z którego i tak się mocno śmiałem nie jest chWała i mięsko, tylko jeszcze lepiej, bo chAłwa i mięsko.  :biggrin:

Fabuła: 8/10
Rysunki: 7/10
Okładka: 5/10
Naszpikowanie żartami: 9/10
Wyciągnięcie z dna "Asteriksa": 10/10
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2013, 12:52:57 pm wysłana przez Death »

Offline Yaseck

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 04, 2013, 08:34:11 am »
Ale rysunki w nowym "Asteriksie" są naprawdę fajne. W mojej opinii co najmniej klasę gorsze, niż te Uderzo, ale i tak jest bardzo ok.

Stawiam orzechy przeciwko dolarom, że gdyby wyjąć po kadrze z Uderza i Didiera to byś nie wiedział który co narysował.

Offline BOUNCER

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 04, 2013, 09:32:16 am »
Uważam, że nowy album jest świetny. Zastanawiałem sie i miałem obawy jak większość z nas i do czytania podszedłem nie jak do komiksu stworzonego przez kogoś innego, ale jak jak do kolejnej historii z serii.
I powiem Wam, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Sądzę ze kolejne części będą z czasem jeszcze lepsze.

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 04, 2013, 10:32:34 am »
Stawiam orzechy przeciwko dolarom, że gdyby wyjąć po kadrze z Uderza i Didiera to byś nie wiedział który co narysował.
No to uważaj na swoje orzechy, bo już na pierwszej planszy "U Piktów" Asteriks wygląda inaczej, niż ten Uderzo.  :smile:  Dajesz losowo wybrane dwa kadry z dowolnego komiksu Uderzo i zestawiasz z dowolnym kadrem z komiksu "U Piktów" i trafiam w takich zawodach 10 na 10 prób.


Uważam, że nowy album jest świetny.
Bo jest. Szczególnie żarty.  :smile:

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:18:26 am »
No to uważaj na swoje orzechy, bo już na pierwszej planszy "U Piktów" Asteriks wygląda inaczej, niż ten Uderzo.  :smile:  Dajesz losowo wybrane dwa kadry z dowolnego komiksu Uderzo i zestawiasz z dowolnym kadrem z komiksu "U Piktów" i trafiam w takich zawodach 10 na 10 prób.

Nie widziałem komiksu, ale zakładam, że przegrałbyś. u Uderzo też równie wyglądali (wystarczy spojrzeć na pierwszy tom, gdzie aż oczy bolą jak się patrzy na Asteriksa)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 04, 2013, 11:42:48 am »
Nie.  :smile:  Gdyby komuś pokazać tylko jeden kadr, to być może dałoby radę specjalnie wybrać taki, że ktoś mógłby się pomylić, iż to np. Uderzo, a nie Conrad. Ale wątpię.


Ale jak masz dwa kadry (tak jak napisałem) do porównania przed oczami, to nie ma żadnych szans, żeby się pomylić, który jest Uderzo, a który Conrada. To po prostu inny rysownik i już.

Offline adro

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline cro_no

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #322 dnia: Grudzień 07, 2013, 08:10:55 pm »
Tak czytam o tym komiksie opinie i oczom nie wierzę... Aż tak Wam się podobał ?
Przeczytałem go jeszcze raz - wrażenia nawet gorsze niż za pierwszym razem. Wciąż tylko rysunki mi się podobają. Naprawdę fajnie wyglądają. Kiedyś, gdzieś na internecie czytałem pozytywną (nawet BARDZO!) recenzję albumu 33 i nie mogłem uwierzyć jak on komuś mógł się aż tak spodobać. Teraz mam małe deja vu. Dla mnie ten album jest słaby.
O, podpisuję się pod tą recenzją:
http://komiks.wp.pl/title,Asteriks-i-kopiujwklej,wid,16204237,wiadomosc.html

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 17, 2013, 07:53:09 pm »
Nie słuchajcie malkontentów - "Asteriks u Piktów" to bardzo dobry komiks, oczywiście nawiązujący do sprawdzonych schematów, ale często po to, żeby je pomysłowo i twórczo wykorzystać. Chciałbym też podziękować Markowi Puszczewiczowi, bo to za jego sprawą poznałem czasownik "kruczeć" (tudzież "krukać", chociaż kontekst inny). :D

Offline Strefa Komiksu

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 17, 2013, 09:08:55 pm »
"Asteriks u Piktów", to zdecydowanie najgorszy album serii. 33 była posmodernistyczną zabawą i nie każdemu mogła przypaść do gustu, ale ten album to kompletne dno.

Offline nori

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 18, 2013, 04:12:47 pm »
Uwielbiam Asteriksa, praktycznie każdy tom dosłownie zaczytałem, i za każdym razem gdy sięgam po dowolny, pękam po prostu ze śmiechu. Owszem, były lepsze i gorsze albumy, ale ogólnie zawsze bawię się świetnie i zapewne będę nadal wracał i wracał i wracał.

Najnowszego Asteriksa przeczytałem. Jak dla mnie, prawdopodobnie nigdy więcej po niego nie sięgnę - humor mi nie podszedł, zabawy słowne nie przypadły mi do gustu, scenariusz uważam za marny. Rysunki poprawne, ale także mnie nie porwały - lepiej niż pierwszy album, gorzej niż każdy następny.
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Deg

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 18, 2013, 08:22:03 pm »
Dołączam do malkontentów, nowy Asteriks jest dla mnie niestrawny, musiałem podchodzić do niego dwukrotnie, zanim przez to "coś" przebrnąłem. Rysunki ujdą, ale scenariusz? Większość gagów budzi niesmak zamiast rozbawienia, ogólnie poziom jak w "Kiedy niebo...", tylko tam można to było traktować z lekkim przymrużeniem oka. Asteriksa uwielbiam, ale żałuję, że jest kontynuowany :sad:

Offline Itachi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 07, 2014, 03:51:21 pm »
Kilka tygodni temu pytałem się jakie polecacie albumy Asteriksa, zapoznałem się z nimi, a następnie przeczytałem. Niezgoda moim zdaniem najlepsza, dialog na stronie 30 spowodował mój upadek z fotela (oczywiście ze śmiechu):
- Co ty takiego masz na głowie? (Obeliks)
- Poczęstowano mnie psychylogią. (Rzymianin)

powinien być nominowany do Oscara;) Klasa sama w sobie.


Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 07, 2014, 03:55:31 pm »
Jakie jeszcze czytałeś? Masz ten z sową? (Walka wodzów) Tam są super gagi z nią.

Offline Itachi

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 07, 2014, 03:59:45 pm »
Polecane przez fragsela:

1. Niezgoda
2. Legionista
3. Asteriks i Goci
4. Asteriks u Brytów
5. Przygody gala Astriksa

Z Niezgodą trafił w przysłowiową 10!  :wink: