Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robert Zaręba

  • Gość
Asterix - które albumy najlepsze?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 01, 2007, 05:05:56 pm »
Kowal^, widzę, że prowadzisz jakiś wewnętrzny monolog. Najpierw zadajesz pierwsze pytanie:
Cytuj
entuzjazmu przy KiK. nie powiem ze reanimacja jest z gory skazana na porazke Kiełbus ma profesjonalna kreche nawiazujaca do tego co sie utarło w graficznych standartach humorystycznego komiksu francuskiego na ktorym i Christa sie wzorował. mogłby to nawet rysowac całkiem po swojemu nie podrabiajac kreski Christy i załozmy ze dostałby scenariusz super duper. tylko zachodzi pytanie po co?

a potem na nie odpowiadasz:
Cytuj
bo Egmontowi wcale nie chodzi o probe zrobienia czegos nowego czy humorystycznego tylko o nabicie kasy na czyms swojskim i znanym. oni dobrze wiedza ze nawet jak okaze sie to porazka to przynajmniej 2 albumy zejda i zarobia na tym bo pewna grupa fanow to kupi zawsze.

A potem drugie pytanie:
Cytuj
czy nie lepiej zrobic cos nowego dac poczatek nowej serii tylko reanimowac cos co sam autor swojego czasu słusznie zarzucił aby tego z wiekiem nie kaleczyc?

i ponownie na nie odpowiadasz:
Cytuj
rynek jak najbardziej potrzebuje czegos swojskiego ale nie kolejnego kotleta czy kalki czegos co sie sprawdziło w innym kraju.

Tak się czuję trochę zbędny...

Offline Kowal^

Asterix - które albumy najlepsze?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 01, 2007, 07:49:01 pm »
jakbym stwierdził ze znam obie serie po czym ktos mnie musiał uswiadamiac w tym co zostało z czego zerzniete to tez poczułbym sie zbedny i nawet łapanie za słowa by mi nie poprawiło humoru (nawiasem mowiac w tym ostatnim sa tu inni znacznie lepsi)
Pozdrawiam Pana Redaktora i zycze wiekszej uwagi przy przegladaniu kadrow. i nie tylko przy tej seri bo faktycznie rowna miarka moze sie przydac.

Robert Zaręba

  • Gość
Asterix - które albumy najlepsze?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 01, 2007, 09:11:17 pm »
Cytuj
jakbym stwierdził ze znam obie serie po czym ktos mnie musiał uswiadamiac w tym co zostało z czego zerzniete

Humorek widzę dopisuje.
I tak trzymać w nowym roku.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 27, 2007, 11:59:13 pm »
Moja córka zaczytuje się ostatnio w "Asteriksach" i zwróciła mi uwagę na pewną rzecz. Otóż w albumie "Asteriks i Latraviata", do którego scenariusz napisał Uderzo, Asteriks i Obeliks obchodzą urodziny tego samego dnia. Zresztą autor nawiązuje tutaj do swojej krótkiej historyjki z 1994 r. pt. "Urodziny Asteriksa", z której dowiadujemy się na dodatek, że obaj dzielni Galowie urodzili się o tej samej godzinie. Z tą czteroplanszówką można zapoznać się w "Galijskich początkach".
Natomiast w albumie "Obeliks i spółka" z 1976 r. (ze scenariuszem Goscinnego oczywiście) dochodzi do sytuacji, kiedy mieszkańcy osady pozwalają Obeliksowi samodzielnie rozprawić się z oddziałem Rzymian (no, może z małą pomocą Idefiksa), ponieważ są jego urodziny. Tymczasem w ogóle nie wspomina się o urodzinach Asteriksa, który zresztą mówi do zaskoczonego Obeliksa: "Ależ tak, gruby głuptasie! Dziś twoje urodziny, a ci Rzymianie są twoim prezentem urodzinowym!".

Oboje z córką jesteśmy oburzeni, że tak potraktowano Asteriksa!

Offline Sirius

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:03:03 pm »
Dla mnie najlepszy jest Asterix Legionista i Wyprawa dookoła Galii(mój pierwszy kontakt z Asterixem, nie mam pojęcia jak to robiłem, ale czytałem go chyba tydzień).
Kiedy niebo spada nam na głowę to już nie to samo co wcześniejsze części ale nadal lepsze od wielu innych komiksów. Od razu widać, że to dzieło tylko jednego z autorów.
I don't care for this world anymore
I just want to live my own fantasy

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 08, 2007, 10:31:36 pm »
ja skończyłem czytać Asterixy na białej serii, więc nie jestem na bieżąco ;)

Ale lubie sięgac do "Przygód Galla Asterixa" i porównywać rysunki z późniejszymi zeszytami.
Dosyć ciekawa rzecz, czytasz wszystkie odcinki po kolei i nie widzisz zeby coś sie zmieniało. a nagle siegasz o piewrszy numer i stwuerdzasz że to prawie inny komiks ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline yurek1

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 09, 2007, 06:23:32 am »
gdzieś tam w jakichś zapowiedziach, kompletnie nie pamiętam gdzie, była informacja, że w lipcu ukaże się album "W hołdzie Asteriksowi" - miał go wydać oczywiście Egmont. czy ktokolwiek wie coś na ten temat?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 09, 2007, 08:58:01 am »
Cytat: "Ystad"

Ale lubie sięgac do "Przygód Galla Asterixa" i porównywać rysunki z późniejszymi zeszytami.
Dosyć ciekawa rzecz, czytasz wszystkie odcinki po kolei i nie widzisz zeby coś sie zmieniało. a nagle siegasz o piewrszy numer i stwuerdzasz że to prawie inny komiks ;)


Hmm... Ja bym powiedział, że różnica pomiędzy "Przygodami..." a "Złotym sierpem" jest jednak bardzo zauważalna.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 14, 2007, 11:25:45 pm »
To takie pytanie dotyczące można powiedzieć już "archaicznego" tematu.

Przeglądałem sobie dzisiaj Asterixy (biała serię) i we "WRÓZBICIE" 4(19)/94 znalazłem info o dodruku 4 i 3 tomu (Wyprawa Asteriksa dookoła Galii, Asterix Gladiator).
Nie wiecie czy faktycznie był taki dodruk, czy był on tylko "w planie".

Jak wpadał mi w ręce jakiś zeszyt 3 i 4 nie szukałem info czy to jest dodruk czy nie bo nie miałem pojęcia że coś takiego w ogóle jest.
Byłbym wdzięczny za jakieś info ;)
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 15, 2007, 08:20:06 am »
Był.

Sam w ten sposób uzupełniłem kolekcję o Gladiatora.

Offline empro

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 26, 2007, 02:51:04 pm »


fajoskie co ??
pogrzebiać głebiej i się więcej znajdzie :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 01, 2007, 12:46:52 pm »
"Kiedy niebo spada na głowę" – oj, długo odkładałem lekturę tego komiksu, bo jakieś słuchy chodziły, że taki słaby jest ponoć... :)  No, nie mogę się zgodzić z takimi opiniami. Szczególny charakter, jaki nadał mu Albert Uderzo, przenosi odbiór tego albumu w całkiem inny wymiar, a przy tym jest to wciąż świetnie narysowana i opowiedziana historia.
No i Obeliks wymiata jak zwykle: "A co z dzikami? I co stanie się ze mną bez dzików?!" albo – na widok lądującej rakiety kosmicznej – "No, nie, uważam, że tym razem Rzymianie przesadzili!!!".
Aha, i to mi się bardzo spodobało – Asteriks pije magiczny napój, a Obeliks mówi: "Dobra! Teraz się odsuńmy! Kiedy Asteriks pije, musi się z kimś stuknąć!". Fajne, fajne...

Offline raj666

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 01, 2007, 05:06:45 pm »
musze polemizowac z tym co napisales.
 To pewnie kwestia gustu w duzym stopniu, ale w trakcie czytania tego komiksu jakis czas temu( rok? dwa?) mialem naprawde uczucie niesmaku. Malo subtelne nawiazanie do rysunku Disneya, naprawde niskie pogrywanie na niecheci Francuzow do kultury masowej ze stanow, prymitywne i niepotrzebne, zero humoru na jakimkolwiek poziomie - caly ten tom taki w sumie jest. Ja zapamietalem ten komiks jako wielkie rozczarowanie.
pzdr

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 01, 2007, 10:03:45 pm »
Cytat: "raj666"
musze polemizowac z tym co napisales.

No dobrze, ale nie zgadzasz się również z tym, że to bardzo dobrze narysowany i opowiedziany komiks?

Cytat: "raj666"
Malo subtelne nawiazanie do rysunku Disneya

A co to znaczy? Chodzi Ci o Fiołka?

Cytat: "raj666"
naprawde niskie pogrywanie na niecheci Francuzow do kultury masowej ze stanow, prymitywne i niepotrzebne

Nie zapominajmy, że jest to komiks humorystyczny z elementami satyry. Poza tym Uderzo oddaje nim hołd Waltowi Disneyowi, który był Amerykaninem. A prymitywne to jest obijanie mord (i nie tylko) Rzymianom w każdym albumie. :) Ale bardzo potrzebne. :D

Cytat: "raj666"
zero humoru na jakimkolwiek poziomie

Nawet Obeliks Cię nie śmieszy?

Robert Zaręba

  • Gość
Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 02, 2007, 10:51:55 am »
To i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji:
http://www.magazynfantastyczny.pl/recenzja_asteriks.html
Tekst jest co prawda sprzed dwóch lat, ale widzę, że postrzeganie tego komiksu w tym czasie niewiele się zmieniło.

 

anything