trawa

Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 240838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BOUNCER

......
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 25, 2008, 08:12:13 pm »
Również polecam wszystkim album "Asterix i przyjaciele" traktujący o przygodach dwóch galów widzianych oczami różnych twórców komiksowych.
Fantastyczny album i bardzo ciekawa pozycja. Warto mieć i poczytać - nie tylko fanom Asterixa.

Offline kas1

Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 18, 2008, 01:36:57 pm »
Co się dzieje z wydaniami w HC? Będą jeszcze czy Egmont dał sobie z tym spokój?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 27, 2009, 10:00:22 pm »
Prawda, że "Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały" to urocza ciekawostka? :) Dowcipna, zapewniająca 10 minut odstresowującego uśmiechu... :D Najbardziej rozbawił mnie fragment: "Szczerze mówiąc, sam nie byłem zbyt spokojny i czułem się trochę jak dzik w przeddzień galijskiego zwycięstwa". :lol:

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 18, 2009, 05:34:01 pm »
W październikowych zapowiedziach wydawnictwa Egmont pojawiła się korekta - najnowsza, 34. część Asteriksa zatytułowana Złota księga Asteriksa ukaże się dopiero 22. października. Na pocieszenie, szczególnie dla tych, którzy już zacierali rączki że będziemy mieli jego premierę o dwa tygodnie wcześniej niż Francuzi, publikujemy trzy przykładowe plansze, polską wersję okładki plus opis fabuły.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 19, 2009, 06:11:03 pm »
Nasi czytelnicy mieli przez dobę wyjątkową okazję obejrzeć jako pierwsi na świecie oryginalne plansze z nadchodzącej wielkimi krokami 34. części przygód Asteriksa i Obeliksa, noszącej podtytuł Złota księga Asteriksa. Jak to zwykle bywa - okazje trzeba szybko łapać i jeżeli dotychczas plansz nie obejrzeliście to będziecie musieli poczekać kilka tygodni gdyż, na prośbę wydawnictwa Egmont, musimy je tymczasowo usunąć z Sieci.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 19, 2009, 06:34:09 pm »
Nasi czytelnicy mieli przez dobę wyjątkową okazję obejrzeć jako pierwsi na świecie oryginalne plansze z nadchodzącej wielkimi krokami 34. części przygód Asteriksa i Obeliksa, noszącej podtytuł Złota księga Asteriksa. Jak to zwykle bywa - okazje trzeba szybko łapać i jeżeli dotychczas plansz nie obejrzeliście to będziecie musieli poczekać kilka tygodni gdyż, na prośbę wydawnictwa Egmont, musimy je tymczasowo usunąć z Sieci.

Łapcie okazję  :lol:

...już zapisałem sobie na dysku  :)

Offline Rork

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 20, 2009, 12:50:31 pm »
Nie bądź taki - wyślij na maila ! Ja nie zdążyłem :-(

Offline skil

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 20, 2009, 12:55:01 pm »
zamiast polować na plansze, które i tak za miesiąc będziecie mieć na papierze, proponuję zajrzeć tutaj:
http://www.asterix.co.nz/mistakes/index.html
w każdym razie ja bardzo lubię tego typu zabawę :D
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline m010ch

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 20, 2009, 01:08:56 pm »
Nie bądź taki - wyślij na maila ! Ja nie zdążyłem :-(

Tu się jeszcze ostały :>

Offline Rork

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 20, 2009, 01:14:29 pm »
Tu się jeszcze ostały :>


dzięki  :D

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 23, 2009, 10:32:36 am »
chciałem się poradzić, bo chcę uzupełnić kolekcję, 1-24 to b. dobre numery pisane prze z Goscinnego, wzwyż to już solo Uderzo...czy któreś tomy Uderzo są dobre? - Parę czytałem i mizerne to było. A jak się ma sprawa kolekcji, tego jubileuszowego co wyszedł chociażby?
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Offline Death

Asteriksy Uderzo nie są słabe.
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 23, 2009, 11:38:26 am »
chciałem się poradzić, bo chcę uzupełnić kolekcję, 1-24 to b. dobre numery pisane prze z Goscinnego, wzwyż to już solo Uderzo...czy któreś tomy Uderzo są dobre? - Parę czytałem i mizerne to było. A jak się ma sprawa kolekcji, tego jubileuszowego co wyszedł chociażby?

Z tym Uderzo jako słabym scenarzystą to jakaś bajka. "Reszehezada" i "Odyseja" to w ogóle jedne z ciekawszych i lepiej przemyślanych albumów Asteriksa z mnóstwem nawiązań do filmów (I like it!) choć pisane przez Uderzo... Musisz je kupić!
"Głęboki/Wielki (zależy od serii) Rów" jest może trochę słabszy ale to wciąż wysoki poziom. "Syn Asteriksa" zaś znajduje się w środku Asteriksowej serii. "Róża i Miecz", "Galera Obeliksa" to już albumy zupełnie inne niż to do czego przyzwyczaił nas Rene Goscinny. To albumy z większą iloscią fantastyki (o ile sam napój magiczny nie czyni Asteriksa serią na maksa fantasy). "Latraviatę" czytałem tylko raz i z tego co pamiętam zawiodła mnie tak bardzo jak Królestwo pod piaskiem z serii Thorgal. "Latraviata" jest dla mnie końcem Asteriksa.
Dobiło mnie "Kiedy niebo spada na głowę" ALE potem przeczytałem recenzję Roberta Zaręby z "Magazynu Fantastycznego" nr 7 i okazało się że 32 tom Asteriksa jest dużo lepszy niż mogłoby się wydawać. Uderzo wyśmiewa Amerykę, wyśmiewa także Francję. Mnóstwo smaczków, których nie sposób dostrzec przy pierwszym czytaniu. To chyba taki pierwszy album którego zrozumienie pojawia sie dopiero po wielokrotnym czytaniu. Uważam, że ta baaaardzooooo długa recenzja Zaręby mocno pomaga w odbiorze Asteriksa numer 32.

Offline Damex

  • Redakcja KZ
  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • DCManiak
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 23, 2009, 03:27:35 pm »
Różę i miecz, Reszechezadę, Głęboki rów i Kiedy niebo... czytałem i straszenie mnie zawiodły
DC MULTIVERSE
www.dccomics.com.pl

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 23, 2009, 03:58:05 pm »
Czy "głęboki rów" to nie był przypadkiem komiks Ojca Rene?

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 23, 2009, 07:11:21 pm »
Czy "głęboki rów" to nie był przypadkiem komiks Ojca Rene?

"Głęboki rów" - tak nazywał się 25 tom Asteriksa w wersji białej. Później zmienili na "Wielki rów" w granatowej.

 

anything