Autor Wątek: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa  (Przeczytany 241585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 01, 2013, 08:08:27 am »
Powtórzyłem sobie wczoraj przed snem dwa albumy: Wróżbitę, oraz Obeliksa i spółkę.


Wróżbita faktycznie lepszy, niż go zapamiętałem. Ale nadal nie należy do moich ulubionych. Fajny ten początek, że legioniści żyją sobie luźno i nawet nieogoleni, czekając na zmianę. Ta panorama sielanki znakomita. Głównie zwróciłem uwagę na to, że jeden legionista posadzi sobie sałatę w obozie, inny leży i pije wino, a jeszcze inny (ten jest najlepszy) powiesił pranie na sznurze, który jest zawieszony na tych ich znakach wojskowych (nie wiem jak to się fachowo nazywa).


Pamiętam, że film animowany, łączący Walkę wodzów i Wróżbitę, najmniej mi się podobał z tych starych (oczywiście Asteriks podbija Amerykę i Wikingowie, które nakręcili później, były filmami jeszcze słabszymi).


Obeliks i spółka, to zaś nie da się ukryć rzecz znakomita, nieprawdopodobna, genialna. Szczytowe osiągnięcie satyry. Ten komiks byłby genialny nawet gdyby Goscinny wymyślił tylko to wszystko, co dzieje się w osadzie, a ten Gość jeszcze dołożył do pieca pomysłem, że ten cały handel menhirem poszedł aż do Rzymu. Część rzymska tego albumu, to już prze masakra, nie wpadłbym na to, nawet gdybym sto lat myślał.


Edit.
Aż muszę edytować... :smile:  Otóż, właśnie oglądam 12 prac Asteriksa. I wódz osady nazywa się w polskiej wersji Abrarakurvix.  :biggrin:
Tyle razy widziałem już 12 prac, a dopiero teraz zauważyłem, że jak Obeliks rzuca oszczepem, to w tej wiosce indiańskiej, przez którą ta broń leci, wśród bijących się czerwonoskórych jest Umpa-Pa. Zauważyliście to?  :smile: 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 08:51:38 am wysłana przez Death »

Offline pioma10

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 01, 2013, 11:42:48 am »
Tyle razy widziałem już 12 prac, a dopiero teraz zauważyłem, że jak Obeliks rzuca oszczepem, to w tej wiosce indiańskiej, przez którą ta broń leci, wśród bijących się czerwonoskórych jest Umpa-Pa. Zauważyliście to?  :smile: 

Dopiero jak znalazłem informację w Internecie o tym aby zwrócić szczególną uwagę na tę scenę. :smile:
Specjalnie wtedy obejrzałem "12 prac..." kolejny raz.

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 01, 2013, 03:02:14 pm »
Kurde, nie mam Wielkiej przeprawy (czekam na nowe wydanie), a jestem ciekaw, czy w tym komiksie też są jakieś nawiązania do Umpa-pa...

Offline pioma10

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 01, 2013, 03:43:25 pm »
Kurde, nie mam Wielkiej przeprawy (czekam na nowe wydanie), a jestem ciekaw, czy w tym komiksie też są jakieś nawiązania do Umpa-pa...

Znalazłem nawiązania do np. Statuy Wolności i gwiazd na amerykańskiej fladze, ale do Umpa-py nie. Ale ja z kolei nie mam Umpa-py, a sprawdzałem pod kątem tego co pamiętam z lektury.

Offline Spik

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 01, 2013, 11:10:43 pm »
W "Wielkiej przeprawie" nie ma nawiązań do Umpa-py (choć aż się prosi, nie?) ale biorąc pod uwagę, że równolegle powstało "12 prac" może uznali, że skoro tam go wrzucili to tu sobie mogą darować...

W sumie jedno pod czym "Wielka przeprawa" kuleje choć nie jest to dla mnie coś przez co mi się gorzej czytało albo to fakt, że jednak wszystkie nacje które spotykają Asteriks i Obeliks są jakimś odwzorowaniem tych współczesnych.  W wielkiej przeprawie mamy USA i satyra na temat miejscowych jest praktycznie nie tknięta...  Wiele aluzji (jak wspomniana Statua Wolności czy genialna aluzja do Hot Dogów) ale jednak brakuje ostrzejszej satyry...

Swoją drogą za głupotę uważam, że "Wielka Przeprawa" była PIERWSZYM albumem który ukazał się w USA. No ja się nie dziwię, że Asteriks się w tym państwie nie sprzedał... O_o


Wróżbita faktycznie lepszy, niż go zapamiętałem. Ale nadal nie należy do moich ulubionych. Fajny ten początek, że legioniści żyją sobie luźno i nawet nieogoleni, czekając na zmianę. Ta panorama sielanki znakomita. Głównie zwróciłem uwagę na to, że jeden legionista posadzi sobie sałatę w obozie, inny leży i pije wino, a jeszcze inny (ten jest najlepszy) powiesił pranie na sznurze, który jest zawieszony na tych ich znakach wojskowych (nie wiem jak to się fachowo nazywa).

Em... Ta scena ze zmianami to chyba z "Obeliks i spółka" ;)

Offline miki2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:45:03 am »
Asterix dobrym komiksem jest!
Posiadam albumy (wszystkie są z nowej białej serii)
1. Przygody Gala Asteriksa
3. Asteriks Gladiator
4. Wyprawa Dookoła Galii
5. Asteriks i Kleopatra
7. Asteriks u Brytów
8. Asteriks i Goci
10. Asteriks Legionista (wymiata!!!)
11. Tarcza Arwenów
12. Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich
16. Asteriks u Helwetów


Planuję zakup:
2. Złoty Sierp
6. Walka Wodzów
9. Asteriks i Normanowie


A po tych wszystkich dobrych słowach o tej historii także Obeliks i Spółka.

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 02, 2013, 12:10:23 pm »
No a Niezgoda, W Hiszpanii, Kociołek, Laury Cezara, Wróżbita, Osiedle Bogów? Też je można kupić z nowej serii i też są mega. :smile:
Nie wspominając o tym, że Reszehezada, Róża i miecz, Syn Asteriksa, oraz Odyseja czekają od dawna w nowej serii. :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 12:08:23 am wysłana przez Death »

Offline miki2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 02, 2013, 01:02:11 pm »
No wiadomo jak fajnie na mnie patrzą z empikowej półki, ale nowści dużo, a kasy mało :( Trzeba się w wakacje za jakąś robótkę wziąć :D

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 02, 2013, 01:25:53 pm »

Aha, no bo ja myślałem, że Ty chcesz inne specjalnie z jakiegoś dziwnego powodu pominąć. :smile:
Jak będzie kasa, to nadrób.  :smile:

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:49:23 am »
Śledzę sobie wydania Asteriksa, ale nigdzie nie mogę znaleźć, z którego roku jest czwarte wydanie "Asteriksa na Igrzyskach Olimpijskich" (na zdjęciu są po kolei). Ma ktoś to konkretne wydanie? Jeśli tak, to mógłbym wiedzieć kiedy wydane i czy to ma już nowe kolory?  :smile:



Offline miki2001

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:36:02 am »
Mam to czwarte wydanie...


Stopka:
C2011 Hachette Livre
Wydanie IV (I wydanie 1993)
Klub Świata Komiksu
Jest to najnowsze wydanie

Offline hans

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 06, 2013, 08:55:39 am »
Nie mam tego wydania, ale z tego, co widzę na Gildii i w Alei, wydań było cztery (trzecie i czwarte ma tą samą okładkę) i ostatnie jest z 2011 roku.

Offline radef

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:34:35 am »
Nie, nie, nie.
To jakiś błąd Egmontu, ponieważ przy wydaniu z 2011 roku najpierw miała być nowa okładka (czyli piąta), lecz potem zmieniono decyzje i dano starą okładkę (czwarta), na Alei nie zmieniono okładki tego wydania. Nowe kolory posiada czwarte wydanie, ponieważ piąte nieistnieje.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline hans

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:27:32 am »
Właśnie czwarta okładka jest nowa (w sensie - różni się od wcześniejszych), a piąta jest niemal taka sama, jak trzecia. No i w sklepie Gildii czwarte wydanie też ma okładkę piątą. Więc to czwarta okładka nigdy nie została wydrukowana.
Jeśli chodzi o resztę, to się zgadzam:)

Offline Death

Odp: Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:03:27 pm »
Dobra, czaję. Czyli są tylko cztery wydania (dlatego cały czas coś mi nie pasowało). Ostatnia z zaprezentowanych przeze mnie okładek, ostatecznie nie weszła i zastąpiono ją tym co widzimy na miejscu czwartym (czyli stary rysunek).

Zauważcie, że każda z tych okładek na zdjęciu czymś się RÓŻNI.

Czyli rozumiem, że najnowsze wydanie ma nowe kolory i zawiera ten klasyczny rysunek, co pierwsze wydanie, ale po liftingu. :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 02:19:17 pm wysłana przez Death »