Autor Wątek: Windows Vista  (Przeczytany 47740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

Windows Vista
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 07, 2006, 10:46:40 pm »
gdzieś [w gazecie jakiejsc] widziałem jak jakimiś progrmikami [free] można zamienić interfejs z XP na Viste - taka próbka :o Ale nie polecali tego tam chyba 8)

Offline Ryba

Windows Vista
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2006, 05:26:05 am »
Cytat: "Monkey10_PL"
gdzieś [w gazecie jakiejsc] widziałem jak jakimiś progrmikami [free] można zamienić interfejs z XP na Viste - taka próbka :o Ale nie polecali tego tam chyba 8)


Ja tam mam programik poleceny. Fajny jest, bo to jeden programik i nie ma duzo kombinowania. Tzn. Jedna paczka  ;) ok 20 lub 30 mb.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Windows Vista
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 08, 2006, 06:32:42 am »
Ten ładny zegarek na pulpicie ze screen'ów Norsa rezerwuje sobie ponad 400 MB ram'u. Więc nie dziwcie się, że polecane jest 2 GB;)

Rozumiem, że dynamiczna allokacja pamięci przy takiej jej ilości to trudna sprawa i kosztowna, ale z tą rezerwacją na wszystko to oni przesadzają :/

***

  • Gość
Windows Vista
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:29:35 am »
Jeśli chodzi o zegarki:
ClocX 1.5 beta 1
SysMetrix

A ja tylko przypomnę, że Vista, to nie tylko nowy wygląd pulpitu, bo ten można w wielu aspektach zmieniać ;) Co z resztą pokazał bot, a co i ja od pewnego czasu doświadczam :)

Offline Ryba

Windows Vista
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 08, 2006, 01:37:45 pm »
Cytat: "Norsefir"

A ja tylko przypomnę, że Vista, to nie tylko nowy wygląd pulpitu, bo ten można w wielu aspektach zmieniać ;) Co z resztą pokazał bot, a co i ja od pewnego czasu doświadczam :)


Doswiadczasz czego ??

***

  • Gość
Windows Vista
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 09, 2006, 04:18:06 pm »

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Windows Vista
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 13, 2006, 10:27:53 am »
Gdzieś wyczytałem ze w Win:Viście ma być "Panorama".Program który szuka gier i pozwala się do nich dołączyć.Działa jak progra, "All-Seeing-Eye".Wpisujemy dla przykładu,MOH:AA.SZuka gier.Wybieramy jedną.Podłączamy się i gramy.
Jednak nie wiem czy to do końca prawda.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Ryba

Windows Vista
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 13, 2006, 11:16:13 am »
Nic mi o tym nie wiadomo, przynajmnie nie bylo tego w becie 2, a RC2 nie testuje, bo mi sie nie chce. Ale nie wyczytalem o tym...

Offline @

Windows Vista
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 13, 2006, 11:27:39 am »
Może ktoś czytał, bo było tydzień temu w Gazecie, ale i tak dodam:

Cytat: "GazetaWyborcza"


Windows Vista nie dla piratów

Godzina surfowania w internecie i... system trzeba będzie uruchamiać od nowa. Microsoft ma nowy pomysł, jak uprzykrzyć życie tym, którzy będą używali nielegalnych wersji nowego systemu operacyjnego Vista.

Vista, czyli najnowsze dziecko z rodziny systemów operacyjnych Windows, to jeden z najbardziej oczekiwanych produktów w świecie komputerowego oprogramowania. Nie bez przyczyny - różne wersje systemu Windows są zainstalowane na ponad 90 proc. pecetów na świecie, przynoszą też koncernowi co trzeciego dolara.

Windowsy mogłyby jednak przynosić znaczniej więcej pieniędzy do kasy Microsoftu, gdyby nie piractwo. Jak szacuje organizacja Business Software Alliance, zrzeszająca producentów oprogramowania, na całym świecie aż 35 proc. systemów operacyjnych zostało zainstalowanych na komputerach nielegalnie.

Microsoft dotąd nie znalazł skutecznego lekarstwa na piratów. Ale wciąż próbuje nowych trików. Nie tak dawno użytkownikom nielegalnych kopii Windows na ekranie wyświetlał się komunikat o wykryciu "niezweryfikowanej kopii systemu operacyjnego". Tyle że komunikat mógł co najwyżej wywołać wyrzuty sumienia lub zirytować użytkownika, co niekoniecznie przekładało się na wyrzucenie pirackiej wersji Windows i kupno legalnego programu.

Dlatego Microsoft przy okazji premiery Visty (ostatnio podawany termin to styczeń 2007) postanowił sięgnąć po bardziej radykalne środki. Jakie? Jeśli Kowalski zainstaluje samodzielnie Vistę na swoim komputerze, będzie miał 30 dni na aktywację systemu. - W tym czasie na ekranie pojawią się informacje przypominające o tym obowiązku. Podczas ostatnich trzech dni będą się pojawiać bardzo często - mówi Thomas Lindeman, jeden z menedżerów Microsoftu odpowiedzialnych za Vistę.

Jeśli Kowalski zignoruje monity lub będzie próbował użyć fałszywego kodu rejestracyjnego, Vista zacznie wariować. - Chcemy, by użytkownik zauważył różnicę między legalną i piracką wersją Visty - mówi Cori Hartje, która w Microsofcie zajmuje się inicjatywami mającymi zniechęcić użytkowników do nielegalnych wersji.

Różnica będzie aż nadto widoczna. Piracka Vista pozwoli np. na korzystanie z przeglądarki internetowej, ale tylko przez godzinę. Pojawią się kłopoty z korzystaniem z innych aplikacji - np. pakietu biurowego Office (będzie można np. otwierać pliki tekstowe, ale bez możliwości zapisania w nich czegokolwiek).

Z kolei Windows Defender - czyli program chroniący komputer przed różnego rodzaju oprogramowaniem szpiegującym - będzie informował użytkownika, jeśli znajdzie na dysku niebezpieczne programy, ale nie będzie ich usuwał. Microsoft zablokuje też dostęp do najbardziej efektownej graficznie postaci systemu - Aero.

Użytkownicy pirackiej wersji Visty nie będą też mogli ściągnąć z witryny Microsoftu dodatkowych programów - np. najnowszej wersji odtwarzacza Windows Media Player.

Nowa inicjatywa Microsoftu nie dotknie tych, którzy kupią komputer w sklepie z już zainstalowaną Vistą.

- Microsoft ma prawo, by w ten sposób ograniczać nielegalną dystrybucję swoich programów. To wcale nie są drastyczne środki, choć może się tak wydawać w porównaniu z tym, co koncern robił do tej pory - mówi Roger Kay, analityk Endpoint Technologies Associates.

Jego zdaniem taktyka Microsoftu nie powstrzyma "zawodowych piratów", choć może wyeliminować przypadki, w których konsumenci przegrywają sobie płyty instalacyjne systemu np. od znajomych. Dodaje jednak, że środki zastosowane przez Microsoftem mogą się okazać strzałem w stopę, bo mogą odstraszyć niektórych klientów od przejścia na nowy system.

gość1

  • Gość
Windows Vista
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2006, 11:32:30 am »
A ja, jako student Politechniki Szczecińskiej, mam całe oprogramowanie Microsoftu (wyłączając Offiece`a) za free =D Wystarczy postudiować do czasu ukazania się Win Vista i zgarnąć, yo. Polibuda r0x ^__^

Offline Ryba

Windows Vista
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 13, 2006, 02:54:45 pm »
Pozostaje Ci zazdroscic Coen. Mnie ceny i wymagania i specyfikacja i spadek wydajnosci i glupie dodatki i jeszcze wiele tych iiiii poprostu odstraszaja. Nie wiem cdzy kupie ten system, obawiam sie, ze po wymianie karty graficznej, zostane na Ubuntu (i pomocniczy XP). Jezeli tak to ma wygladac, to ja dziekuje. Moim skromnym zdanie, powinno powstawac wiecej programow pod Linuksa. Kurcze, mi by wystarczyl sam Windows bez glupich dodatkow, i tak nie korzystam z zapory winshitowej, notatniki tez nie, wystarczyloby tylko przegladarka plikow i jakies tam potrzebne bajerki, do ktorych nie ma odpowiednikow innych firm. To skandal to co Microsoft wyrabia. Takie ceny nich sobie wsadza gdzies. Rozumiem wysilek ktory wkladaja w swoj system, ale bez przesady, mogliby rozprowadzic system normalny ale bez dodatkow poprostu. Poprostu maja kiepska polityke systemowa, a ludzi pozostaja przy starych systemach lub przesiadaja sie na Linuksa.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Windows Vista
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 16, 2006, 02:36:53 pm »
Ja tam nie zamierzam zmieniać oprogramowania.Choć z tego co widziałem skiny są całkiem solidne.Najbardziej mnie zaciekawił bajer kiedy to sie zmienia okono za pomoca kombinacją alt+tab.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Joshua

Windows Vista
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 23, 2006, 04:39:09 pm »
Miałem wersje dla testeróWin'a Vista, przez dwa dni... Shit tak okrutny, że nic nie da się na tym zrobć. O dziwo nie zamula przy 256 MB RAM.
BTW- Na aktywacje nie mamy 30 dni, a 60.
img]http://img83.imageshack.us/img83/1993/sygnaturka2ja0.jpg[/img]
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
猿 渡 大 輝

Offline Ryba

Windows Vista
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 23, 2006, 04:43:15 pm »
Cytat: "Joshua"
Miałem wersje dla testeróhttp:// Win'a Vista, przez dwa dni... [b]Shit tak okrutny, że nic nie da się na tym zrobć.[/b] [b]O dziwo nie zamula przy 256 MB RAM[/b].

To jednak coś się dało zrobić, jak nie zamula  :lol:
Ale potwierdzam, to shit. Nie kupie tego, chyba ze będzie super taniocha, ale to nierealne, jeżeli to będzie nadal Microsoft lub pochodne :shock:

Ja miałem czas na aktywacje przy beta 2 - 15 dni  :!:  :shock:

Offline Joshua

Windows Vista
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 23, 2006, 04:44:34 pm »
Nie chodzi o to że się muli, poprostu większość aplikacji jest robiona na platformę systemową win32, więc niebardzo, bo vista ma inną platformę.
img]http://img83.imageshack.us/img83/1993/sygnaturka2ja0.jpg[/img]
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
猿 渡 大 輝