trawa

Autor Wątek: Ewolucja  (Przeczytany 3469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

Ewolucja
« dnia: Czerwiec 02, 2006, 12:01:53 pm »

Offline madia

Ewolucja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2006, 03:27:24 pm »
No to jest bardzo ciekawe. Interesuje mnie jeszcze czy te zwierzęta "uwolnią"   Albo będą chcieli je rozmnażac...
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Radan

Ewolucja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2006, 01:02:33 pm »
A co z dinusiami :( ?? Badziewie..... :D

Offline madia

Ewolucja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2006, 01:14:43 pm »
Cytat: "radan"
A co z dinusiami :( ?? Badziewie..... :D


Za mała jaskinia na dinusie..no chyba, że by skarłowaciały jak te stworzenia z Flores :D
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Radan

Ewolucja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 06:43:29 pm »
Kilkaset mln. lat temu, na małych wysepkach na terenie Europy żyły karłowate gatunki dinozaurów.

Offline madia

Ewolucja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:29:36 pm »
Cytat: "radan"
Kilkaset mln. lat temu, na małych wysepkach na terenie Europy żyły karłowate gatunki dinozaurów.


No to jest ciekawe...a jakie?? Mięsożerne czy roślinożerne??
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही

Offline Radan

Ewolucja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:45:10 pm »
I takie i takie. Wszystkie dinozaury w tych ekosystemach były zminiaturyzowane.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Ewolucja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:02:46 am »
To odkrycie z pewnością powiększy naszą wiedzę o mechanizmach działania ewolucji, łatwiej jes przecież obserwować coś, co długo nie miało kontaktu z procesami nam dobrze znanymi, bo nie mamy narzuconych wyobrażeń na ten temat. Te stworzenia odłączyły się od głównej drogi ewolucji by się lepiej przystosować do lokalnych warunków tworząc nowe gatunki, to jakby mikroskop ewolucji.

Btw, znacie jakąś teorię wyjaśniającą istnienie półproduktów ewolucji? Mam na myśli np. skrzydła, które w połowicznym stadium rozwoju nie dają żadnej przewagi danemu gatunkowi, lub niewykształcone do końca organy, nie spełniające żadnej funkcji w danym momencie, ale będące zapowiedzią formowania się czegoś nowego? Czy może każdy ewolucyjny twór, który przetrwał, dokonał tego, ponieważ zapewnił większą szansę na przeżycie i przekazania genów danego stworzenia?
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline 8jakis

Ewolucja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:13:47 am »
Cytuj
Mam na myśli np. skrzydła, które w połowicznym stadium rozwoju nie dają żadnej przewagi danemu gatunkowi, lub niewykształcone do końca organy, nie spełniające żadnej funkcji w danym momencie, ale będące zapowiedzią formowania się czegoś nowego?

Nie było czegoś takiego. Polecam literature przedmiotu. Np. "Niewczesny pogrzeb Darwina". Nie powstawały organy nie pełniace funkcji, tylko jej szukacjące. I organy typu skrzydła od poczatku były użyteczne.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline madia

Ewolucja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2006, 01:25:18 pm »
Jedyne o czym wiem to, że są narządy, organy, które są jedynie cechą uwstecznioną. Nie słyszałam o czymś co teoretycznie miałao być rpzydatne ale się nie rozwinęło..no chyba, że patologia. Ale jeśli znasz taki przypadek to może przybliżysz??
वासांसि जीर्णानि यथा विहाय
नवानि गृह्णाति नरोऽपराणि
तथा शरीराणि विहाय जीर्णा
न्यन्यानि संयाति नवानि देही