trawa

Autor Wątek: Pożegnamy się z...???  (Przeczytany 11069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JANKE'S

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 10, 2003, 10:03:18 pm »
Normalne tempo jest wtedy gdy sie czeka na nastepny album bo jest jeszcze rysowany. Nawet jeśli to trwa i dwa lata.
A tu chodzi tylko o to aby to co na zachodzie ukazało sie juz dawno u nas pojawiło się w miare szybko. Inaczej np ostatni album Largo który ukazał sie w ubiegłym roku my bedziemy mieli za 10 lat. To jest normalne tempo?
Argument  że TK wydaje przecież w takich odstępach jak na zachodzie to po prostu wprowadzanie ludzi w błąd bo to dotyczy tylko albumów aktualnie tworzonych np: Public relations.
Ale idąc tym tropem normalnego tempa jeszcze raz zadam jedno pytanie.
W jakim czasie ukaze sie u nas cały Dekalog?
Na zachodzie to były ok 2-3 lata. Życzyłbym sobie aby u nas było tak samo.

Offline An-Nah

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:16:16 am »
Ach, jak ja kocham to forum, gdzie każdy temat kończy się narzekaniem na politykę wydawniczą Motopolu...

A żeby nie byuło OC, to żal mi Podsiedlika, B&M na przykład lubię... ramotka, ale ma swój urok.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 11, 2003, 09:41:13 am »
A mnie smieszy polityka wydawcy - wychowywanie czytelnika. Slowo daje, jesli mam ochote kupic jakas serie (np. Rork), nie czekam na ukazanie sie w Polsce. Kupuje orginal - jestem, kurde bele, dorosly.  :D

Jesli natomiast tak wazne jest, aby czytelnik odczekal swoje miedzy kolejnymi albumami, to jaki jest stosunek Motopolu do tzw. albumow Integrale, czyli kompletna seria w jednej, luksusowej ksiazeczce? Jak mozna zmusic czytelnika do odczekania minimum pol roku, miedzy kolejnymi tomami zebranymi w takim albumie, he?!  :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 11, 2003, 10:38:45 am »
Cytat: "xionc"
Jesli natomiast tak wazne jest, aby czytelnik odczekal swoje miedzy kolejnymi albumami, to jaki jest stosunek Motopolu do tzw. albumow Integrale

Fajne sformułowanie  :D .  Kwintesenscja wielu dyskusji w tym temacie.
Przypominaja się dawne czasy: reglamentacja, kartki itp.
[/b]
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline mykupyku

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 11, 2003, 05:35:08 pm »
Cytat: "An-Nah"

A żeby nie byuło OC, to żal mi Podsiedlika, B&M na przykład lubię... ramotka, ale ma swój urok.


ostatnio ptaszki ćwierkają, że jednak jeszcze nie rozstają się z komiksem i coś wydadzą niedługo
opyright by mykupyku

Offline jax

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 12, 2003, 07:09:00 am »
mykyupyku, daj jakieś konkretniejsze info please!
(przynajmniej tytuł serii - liczę na B&M choć pewnie się przeliczę i puszczą Blueberryego)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 12, 2003, 07:54:43 am »
Cytat: "Gaston"
Odnośnie "Charlyego", to mój ulubiony komiks tego wydawnictwa. Lubię tak psychologicznie dopracowanych bohaterów i bynajmniej nie jest to komiks dla dzieci, tylko dla dorosłych.


Wlasnie kupilem Charly'ego - pierwszy tom mnie dosc zaintrygowal. Na jakiejs plaszczyznie to moglby byc komiks dla dzieci, ale z psychologicznego punktu widzenia jest dosc zimny, okrutny. Nie wiem jak scenarzysta da rade pociagnac ten pomysl, bo jeszcze nie kupilem tomu II, ale na pewno sprobuje. Poza tym w jakiejs malej miejscowosci, znalazlem to za 12 PLN, wiec uwazam to za good deal.  8)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline jax

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 12, 2003, 08:07:21 am »
ja bym Charly'ego nawet za darmo nie wziął (mam mało miejsca w mieszkaniu)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Rzezbiarz.wg

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 12, 2003, 10:17:09 am »
Chyba go nawet nie przekartkowałeś. To nie jest wcale taki zły komiks. Nawet dosc ciekawy.

Offline konradkonrad

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 12, 2003, 12:18:29 pm »
Cytat: "JANKE'S"
Normalne tempo jest wtedy gdy sie czeka na nastepny album bo jest jeszcze rysowany. Nawet jeśli to trwa i dwa lata.
A tu chodzi tylko o to aby to co na zachodzie ukazało sie juz dawno u nas pojawiło się w miare szybko. Inaczej np ostatni album Largo który ukazał sie w ubiegłym roku my bedziemy mieli za 10 lat. To jest normalne tempo?
Argument  że TK wydaje przecież w takich odstępach jak na zachodzie to po prostu wprowadzanie ludzi w błąd bo to dotyczy tylko albumów aktualnie tworzonych np: Public relations.


Ale ja nie wnikam w uzasadnienia, chodziło mi tylko o to, że takie odstepy czasu nie są żadnym rekordem i w przypadku normalnego rynku (nie goniącego za Europą), tyle się zwykle czeka, choć tez uwżam, że to długo.

To nie jest, żadne wprowadzanie ludzi w błąd, bo ja porównuję odcinki czasu, a nie wyjaśniam przyczynę.

Xionc:
Co do integrales to czy nie za bardzo zrozumiałem tok myśli, więc powiem tyle, że 1. nie wiem jaki jest stosunek Motopolu do nich, ale może Gaston wie, 2. fizycznie niemożliwe jest zmuszenie czytelnika do czekania na kolejne części tomu stanowiącego jedną całość, ale 3. zanim powstanie integrale, wszystkie albumy muszą chyba wyjśc po kolei, prawda?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 12, 2003, 12:26:27 pm »
Wszystko prawda. Nie odbieraj wszystkich moich wypowiedzi doslownie. Czasami przekraczam celowo granice absurdu, zeby podkreslic pewne sprawy.  :idea:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline JANKE'S

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 12, 2003, 01:32:24 pm »
konradkonrad
Tekst o wprowadzaniu ludzi w błąd dotyczył akurat pewnych wypowiedzi Gastona który dziwnie tłumaczy dziwną polityke wydawniczą swojej firmy. Chodziło po prostu o niektóre jego dziwne argumenty.

Offline mykupyku

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 12, 2003, 06:45:00 pm »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Chyba go nawet nie przekartkowałeś. To nie jest wcale taki zły komiks. Nawet dosc ciekawy.


mi Charly po przeczytaniu też nie wydał się tak słaby jak można by na oko sądzić

posiada dość ciekawy klimat lat '80 - kolory disco, moda i sposób rysowania i jest dziwnym skrzyżowaniem fabuły dla dzieci z okrutną historią kryminalną
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2003, 06:47:28 pm »
Cytat: "jax"
mykyupyku, daj jakieś konkretniejsze info please!
(przynajmniej tytuł serii - liczę na B&M choć pewnie się przeliczę i puszczą Blueberryego)



nie znam dokładnie tytułów, a info jest jeszcze nie dość potwierdzone - fakt jest jeden: echo niesie że jeszcze nie zapadają w letarg i wydadzą 2-3 albumy, ale raczej nie B&M i Blueberrego
opyright by mykupyku

Anonymous

  • Gość
Pożegnamy się z...???
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2003, 07:04:46 pm »
uderza w tzw. "Preacher demographic"?  :wink:

 

anything