Autor Wątek: Muzyka  (Przeczytany 33888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Muzyka
« dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:57:38 pm »
To może ja zacznę (pierwszy post na nowym forum NGE).:D
Piszcie co wam leży na sercu, które kawałki się podoba, a które nie warto nawet przesłuchać.
Mi najbardziej podoba się Kanon D-dur, oraz opening. Natomiast ending jest za spokojny, czuje się jakby miało się zaraz zasnąć.
Po za tym większość muzyki jest fajna (a nawet bardzo), w końcu dzięki NGE polubiłem muzykę klasyczną.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
Muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:01:21 pm »
Ja osobiście lubie Opening oraz Turn Back Time znane choćby z End'a.
Ending zgodze sie z tobą jest za spokojny aczkolwiek w serii na kompie jest szybsza przez co więcej zyskuje ;)

@EDIT:
Ah,faktycznie.Muzyka w 9 odcinku jak mógłbym pozamnieć.Też wymiata ;)
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Ginko

Muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:06:46 pm »
Ja także lubie opening, muzyka podczas ataku pierszego Aniało też jest fajna a i tzreba także wspomniec o melodji ktura występuje w 9 odc gdy Shinji i Asuka walczą razem z aniołem( tak płynnie i z gracją :lol: )
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Ryba

Muzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:07:24 pm »
Ja lubię najbardziej Kanon D-Dur, Opening - najlepszy ten dłuższy oraz Komm, Süsser Todd. Oczywiście reszta muzy też wymiata!

Offline Frey Ikari

Muzyka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:05:06 pm »
Muzykę klasyczną lubiłem zanim jeszcze dowiedziałem się że coś takiego jak NGE istnieje. Kanon D-Dur chyba każdy z nas lubi, dlatego teraz sypne tytułami ktore ja lubię szczegolnie a jest ich trochę...:
jak już wspomniałem kanon D-Dur w odmianach wszelakich, Bach- II Air, Thanatos- If I Can't Be  Yours, J. Panenka- Jesus, Joy o Man's Desiring, Come Sweet Death, Ode an die Freude, Good, or Don't Be, INFANTILE DEPENDENCE- ADULT DEPENDENCE, Both of you, Dance Like You Want to Win!, I. shinji, Tsuki no Meikyu, Yokan, Mugen Hayo, Suiten Fur Violoncello, Partitia III fur Violin.  Ogolnie muzyka z NGE jest fantastyczna i warta słuchaniam. :D

Offline Nikolas

Muzyka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2006, 05:20:05 pm »
muzyka w NGE to od razu po fabule i grafice najlepszyatut tego anime :D
zawsze jej słucham przed snem :D  8)


Cytuj
Mi najbardziej podoba się Kanon D-dur


taaa.... jest naprawde bardzo dpiękny ( budzi u człowieka pozytywne uczucia ), ale niestety strasznie przereklamowany..... :?  w wielu reklamach ten kanon leci w tle.....

na pierwszym jednak miejscu u mnie jest utwór  ("I. shinji" - w wykonaniu fortepianowym, bo są dwa)
niezłe też jest "angel attack" ,"Jesus, Joy o Man's Desiring" i wiele wiele innych.... :D
ogi nie ma nogi : (

Offline Frey Ikari

Muzyka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:05:14 pm »
W obecnej chwile staram się pobrać dzwonek polifoniczny: Jesus, Joy Of Man's Desiring ale raczej nie lubi się on zmoją kom....  :cry:  Ale mam wersję mono, zawsze to jakiś substytut...

Offline Dreadorus Maximus

Muzyka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:09:50 pm »
Cytuj
Jesus, Joy Of Man's Desiring

To to samo co Jesus beliebt meine Freund?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Muzyka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:30:46 pm »
Cytuj
Cytat:
Jesus, Joy Of Man's Desiring

To to samo co Jesus beliebt meine Freund?

Powiem szczerze nie mam pojęcia a na czy jest odgrywany ten kawałek? Bo u mnie autorem jest Jan Panenka i jest grany na fortepianie.

Offline Dreadorus Maximus

Muzyka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2006, 10:58:53 pm »
Na skrzypcach. Kompozytorem jest Bach, a leci to w scenach w Endzie, gdy są wyświetlane obrazy live action. Np. wtedy jak masz kino z ludźmi.

A kiedy leci ten kawałek o którym mówisz?
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Frey Ikari

Muzyka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2006, 07:10:02 pm »
Tak to jest ten kawałek tylko że poźniej nie ma szkrzypiec, tylko fortepian.

Offline Nikolas

Muzyka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2006, 07:29:53 pm »
pytanie: kto skomponował ten kanon??
ogi nie ma nogi : (

Offline Qraq

Muzyka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2006, 07:36:01 pm »
czytać nie umiesz? J.S. Bach

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Muzyka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2006, 11:26:30 pm »
Muzyka z Evangeliona to rzecz niezwykła, cóż może mi się tak wydaje, bowiem NGE lubię i obejżałem kilka razy, jednak ten element jest również świetny.

Zaczęło się od kawałka I, Shinji (moment w pierwszym odcinku, scena przed Unitem 01 moczacym się w chłodziwie. Ten utwór instrumentalny znakomicie oddaje dramatyzm tego momentu, wyboru jaki stoi przed Shinjim, zaiste miło się słucha.

A Step Forward Into Terror - w takim akompaniamencie wyjeżdża na początku Eva z Geofrontu, cenię sobie ten kawałek za jego 'marszowość'.

Both of You Dance if You Want to Win - muzyka podczas walki synchronicznej Asuki i Shina, może bym na to nigdy nie zwrócił uwagi, nie mając w wyobraźni tej walki. :]

Utwór Harbinger of Tragedy to ten kawałek podczas ataku informatycznego na siedzibę Nervu, a także kilku innych momentów.

Normal Blood - utwór który pojawia się wielokrotnie w serii, kojarzę go z momentem Jednostki 01 po berserku utytłanej we krwi. Niewątpliwie ma swoją wartość estetyczną. ;)

Don't Make Others Suffer Your Personal Hatred - nie przypominam sobie kiedy grała ta muzyka, jednak zapamiętałem ją ze względu na świetną solówkę na trąbce.

The Beast - ten utwór towarzyszy często walce z aniołem, jest wiele instrumentów, z których niewiele rozpoznaję, ale efekt końcowy jest dramatyczny, monumentalny i generalnie przyjemny do słuchania.

Nie wiem na ile zainteresowanie muzyką z NGE wynika z samego anime, czy jakości tego, co gra w głośnikach, jednak bez tych dźwięków Eva nie była by tym samym. Do mnie trafiła twórczość pod patronatem Gainaxa, chyba ze względu na duży potencjał wyrażania emocji, ich muzyka w połączeniu z obrazem daje niezły efekt. [/b]
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Nikolas

Muzyka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 08, 2006, 02:50:03 pm »
Cytuj
jak już wspomniałem kanon D-Dur w odmianach wszelakich, Bach- II Air, Thanatos- If I Can't Be Yours,


mi tu jest napisane Bach- II Air , a nie Bach- kanon D-dur, chyba że sie myle....

ten the beast mam w dwóch wersjach- w jednej jest bardzo dobre połączenie
gitary elektrycznej i fletu poprzecznego w temacie- i zakończenie tego tematu trylem fletu oraz ciągłej nuty gitary.....naprawde bardzo dobre
ogi nie ma nogi : (

 

anything