Autor Wątek: Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.  (Przeczytany 44813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:06:12 pm »
Rei jest ciepła, bo ma w sobie miękkość, której nie ma Asuka. czy ta miękkość wynika z bezwolności, ograniczeń ciała czy po prostu zamysłu twórców, tego nie wiem i nie będę  się zastanawiać. Zostałam nawrocona na Reizm przez pana I. i obie panie bardzo lubię.

Rei od początku kochała Shinjego, jest to jednak miłość matczyna, nie chłopięco-dziewczęca. Rei jest klonem, niedoskonałą istotą ludzka nic dziwnego, że główne uczucie skierowane było do męża-twórcy-ojca. rei dla Shinjego jest jakby zwierciadłem, ona też za wszelką cenę pragnie być kochana przez Gendo jako ona, Rei, a nie jako narzędzie. w miarę toku akcji coraz bardziej widzi w Shinjim swoje błędy, swoje pragnienia i budzi to w niej "matkę". Jestem przekonana, że kiedyś żona i syn Gendo ręce sobie urabiali, by zasłużyć na łaskawe "mhm", którego nigdy nie dostali. Rei powoli dostrzega zapętlenie życia obojga wokół Gendo i wybiera syna. a może właśnie nie syna tylko "chłopaka który jest do mnie podobny"?
tak naprawdę w nge to, co myślą inne postacie jest tłem dla frustracji Shinjego. może wszystkie osoby z otoczenia są wypaczone przez jego chorą potrzebę akceptacji? pamiętacie przecież odcinek z grzanką w buzi :) "jak postrzegasz świat zależy tylko od ciebie" czyli jeśli się źle nastawisz, to wszystko będie złe, a jeśli dobrze, to świat będzie różowy.

a asuka jest jak ogry :)  tez ma warstwy!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:18:25 pm »
Cytat: "Szyszka"
Rei jest ciepła, bo ma w sobie miękkość, której nie ma Asuka. czy ta miękkość wynika z bezwolności, ograniczeń ciała czy po prostu zamysłu twórców

To ostatnie. :) (Paszcz manga.)

Cytat: "Szyszka"
Zostałam nawrocona na Reizm przez pana I. i obie panie bardzo lubię.

Jednyna słuszna religia. :P Ale już miałem Cię chwalic i pisać o zbawieniu- nie wiem jak to odpokutujesz...
Cytat: "Szyszka"
rei


Spailmy Ci domofon, a może i wycieraczkę...
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Dino

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:19:19 pm »
A jak się ją zostawi na słońcu... ^_^

A tak poważnie to na początku istotnie Rei czuła względem Shinji'ego uczucia raczej matczyne... opiekuńcze... nie wiem ale w każdym razie na końcu czuła do niego miłość. Miłość właśnie chłopięco-dziewczęcą. Kiedyś za przykład dałem choćby scenę Enda gdzie Rei i Shinji są połączeni. To nie pokazuje jej uczuć jako macieżyńskich (jeśli tak to jest to już fetysz ^_^).

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:25:19 pm »
Cytat: "Dino"
A jak się ją zostawi na słońcu... ^_^

Mówiłem, że śmierdzi? Mówiłem! Poprostu jak jest rysunkiem to nie czuć...

A poważniej to chyba o tych "warstwach" jest oczywiste... :roll: (już musiał być ten roll. :P)
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Pelios

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 19, 2007, 12:08:01 am »
Cytat: "@"
Cytuj
A poświęcenie życia dla ochrony Shinjiego podczas walki z Armisaelem to nie jest przejaw uczucia ?

A mi się wydawało, że ona zrobiła to, bo nie chciała się otowrzyć shinowi [przez anioła], nie chciała, żeby ten poznał jej myśli.


Z pewnością był to jeden z powodów, może i ten główny, jednak tylko dowodzi to drugiego argumentu:

Cytuj
A chęć zjednoczenia się z nim, którą uzmysłowił jej ten sam anioł ?
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 19, 2007, 05:40:54 am »
Cytat: "Dino"
A jak się ją zostawi na słońcu... ^_^

A tak poważnie to na początku istotnie Rei czuła względem Shinji'ego uczucia raczej matczyne... opiekuńcze... nie wiem ale w każdym razie na końcu czuła do niego miłość. Miłość właśnie chłopięco-dziewczęcą. Kiedyś za przykład dałem choćby scenę Enda gdzie Rei i Shinji są połączeni. To nie pokazuje jej uczuć jako macierzyńskich (jeśli tak to jest to już fetysz ^_^).


a mnie się wydaje, że to może równie dobrze być połączenie pępowiną... jednak dla Shinjego to za mało, on potrzebuje czegoś więcej niż tylko ukojenia w łonie matki - jeśli by tak było, ludzie by zostali galaretą i tyle. Shinji "rodzi" się z Rei.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Frey Ikari

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 19, 2007, 07:00:30 pm »
Cytuj
W serialu Rei nie kocha Shinjiego.

Ach!!! MOJE OCZY!! Ledwo mogę znieść widok takiej herezji!!
Cytuj
a mnie się wydaje, że to może równie dobrze być połączenie pępowiną... jednak dla Shinjego to za mało, on potrzebuje czegoś więcej niż tylko ukojenia w łonie matki - jeśli by tak było, ludzie by zostali galaretą i tyle. Shinji "rodzi" się z Rei.

Jestem za wersją dino przy czym dla mnie nie było tam miłości matczynej, dajcie argumęnty.

Offline Dino

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 19, 2007, 07:16:52 pm »
Ale ja nie mówiłem że była tam miłość matczyna. Wręcz przeciwnie. Nasz punkt widzenia jest więc w tym wypadku taki sam ^_^

Offline Sujka

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 30, 2007, 10:19:34 pm »
Moją ulubioną postacią jest Asuka, w której od kiedy poznałam NGE widziałam wiele podobnych do mnie cech - jestem ambitna, agresywna i lubię być naj :))

Co do teorii uczuć Shinjiego, to jego i Rei prędzej widziałabym jako rodzeństwo niż parę.

A z Asuką to bardziej skomplikowana sprawa... Ona mu nie ufa, co wyklucza ich szanse, a byłoby szkoda... Po za tym ona uważa, że jest za głupi, by ją zrozumiał (i tu cytat: "Do You think you understand me ?!")

A Kaworu :P ?? Po prostu chłopak go polubił za to, że jako jedyny (oprócz matki) powiedział mu "Kocham cię" - pamiętajmy też o tym, że potem go znienawidził...

Offline Dreadorus Maximus

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 30, 2007, 10:33:05 pm »
Matka nigdy mu tego nie powiedziała. Może mówiła, ale on nie pamięta.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dino

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 01, 2007, 07:20:18 am »
Cytat: "Sujka"
A Kaworu :P ?? Po prostu chłopak go polubił za to, że jako jedyny (oprócz matki) powiedział mu "Kocham cię" - pamiętajmy też o tym, że potem go znienawidził...


Ja tam nie uważam że Shinji znienawidził Kaworu. Spójrz choćby na moment gdy Kaw ukazuje mu się w Endzie (wtedy kiedy Eva-01 jest "ukrzyżowana"). Shinji jest szczęśliwy że go widzi, jest mu dobrze (bez podtekstów proszę  :lol: ) gdy Kaworu go "obejmuje". Ikari junior nigdy nie znienawidził Kaworu. Zabolała go jego "zdrada", wkurzył się za to ale nie nienawidził Nagisy.

Offline obik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 01, 2007, 08:56:38 am »
Cytat: "Hamtaro666"

Wyjdziesz za mnie//proszę ?



kiedy ślub???  ;)

Cytuj
A Kaworu :P ?? Po prostu chłopak go polubił za to, że jako jedyny (oprócz matki) powiedział mu "Kocham cię" - pamiętajmy też o tym, że potem go znienawidził...

Kaworu pojawił się gdy Shin najbardziej kogoś takiego potrzebował ...
pamientajmy że jego koledzy go opuścili , bał się Rei i Misato a Asuka w szpitalu leży... dlatego go pokochał a potem znienawidził.

Offline Niuniek

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 01, 2007, 09:59:08 am »
Cytat: "obik"
dlatego go pokochał a potem znienawidził.


Już Dino tłumaczył, że nie znienawidził. Ja siędo jego wywodu dołączam, bo uważam za słuszny i tyle. :)

Offline Sujka

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 01, 2007, 07:21:35 pm »
Cytat: "Dino"
Cytat: "Sujka"
A Kaworu :P ?? Po prostu chłopak go polubił za to, że jako jedyny (oprócz matki) powiedział mu "Kocham cię" - pamiętajmy też o tym, że potem go znienawidził...


Ja tam nie uważam że Shinji znienawidził Kaworu. Spójrz choćby na moment gdy Kaw ukazuje mu się w Endzie (wtedy kiedy Eva-01 jest "ukrzyżowana"). Shinji jest szczęśliwy że go widzi, jest mu dobrze (bez podtekstów proszę  :lol: ) gdy Kaworu go "obejmuje". Ikari junior nigdy nie znienawidził Kaworu. Zabolała go jego "zdrada", wkurzył się za to ale nie nienawidził Nagisy.

Ten moment EoE musiałam przespać :)). Więc lepszym określeniem jest jednak "gniew"

Cytat: "Hamtaro666"
Wyjdziesz za mnie//proszę ?

Jak ukończę 18 lat to zobaczę :)). A zostało mi jeszcze 5 lat i 11 dni :D

Offline Hamtaro666

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:01:28 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Nie no love story..., jeśli sujka faktycznie jest taka jak Asuka z anime i ma tyle wad, to jakby to napisać..., i will pass.


Asuka nie ma żadnych wad - Ona ma same zalety - nie znasz się na kobietach