Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:12:38 pm »
Tutaj piszmy wyjaśnienie pojeć w Evangelionie. Np. Co to Termination Plug??? I.t.p

Termination Plug - krzyż wkładany w miejsce Entry Pluga - hamuje on wszystkie procesy życiowe Evangeliona - @Dreadorus Maximus

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2006, 09:29:03 pm »
A jeszcze tak w kwestii formalnej, zaczynamy od nowa. Nie odsyłamy już do starego tematu z czasów zanim forum powstało. Można pytać o stare sparwy. A stary temat wypada poczytać dla ciekawości.
Jak nie będzie mi się chciało pisac, to sobie czasem coś przekopiuję :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2006, 02:09:27 pm »
No cóż dread nie przkopiujesz ;)
Ale jak to się stało? zamiest enter wcisnełeś delete?
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2006, 02:46:25 pm »
Usuwałem odnośnik, a usunęło całość. Spoko. Sporo rzeczy mam w głowie.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2006, 03:06:39 pm »
Czy to jest F.A.Q o Evangelionie?? Mi się zdaje że nie, bo tu są posty nie na temat i znów będzie śmietnik.

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2006, 05:02:19 pm »
Dobra no to do rzeczy.

Teoria echa (autorstwa imć Dreada, czyli moja) - w Evangelionach istnieje coś takiego jak efekt echa, gdy osoba siedząca wewnątrz Evy odbiera emocje zapisane na Evie przez osobę, która siedziała w niej wcześniej. Obserwujemy to zwłaszcza w 14 odcinku - Rei siedząc w 01 widzi emocje Shinjiego i na odwrót. Tym samym można wytłumaczyć pojawienie się Kyoko w 02 w Endzie (sporo osób uważa, że w 02 jest dusza Kyoko, jednak jest to twierdzenie błędne).
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2006, 10:25:48 pm »
Dalej

LCL - wbrew pozorom to nie woda. Płyn uznawany za krew Lilith, stanowiący połączenie pilota z Evą. Wyraźne nawiązanie do wód płodowych. Jest bardzo rzadki, przez co nie ma szoku, gdy wlewa się do płuc. Woda (łzy, krew) są od niego wyraźnie gęstsze, przez co płyną prawie normalnie (nie mieszają się). Jest lepki i śmierdzi krwią.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2006, 10:14:21 pm »
Limit Henflicka - Granica wyznaczająca stopień maksymalnego zniszczenia EVY,po której przekroczeniu naprawa staje sie nieopłacalna.Przykładowa sytuacja występuje w odcinku 19.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2006, 06:28:04 am »
GeoFront - wielka jaskinia wytworzona w 2000 roku. Jest ona zasypana w 89%. Znajduje się tam główna kwatera Nervu (Central Dogma), Terminal Dogma gdzie znajduje się Lilith oraz klatki dla Evangelionów. Geofront jest nazwany w Endzie jako Płód Lilith i czarny księżyc.

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 08, 2006, 10:56:58 am »
Geofront to nie jest White Moon.
WM został odkryty na antarktydzie :|.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2006, 11:01:28 am »
Cytat: "Follow Me"
Geofront to nie jest White Moon.
WM został odkryty na antarktydzie :|.


Ja nic nie pisałem o białym księżycu  :shock:  :? :roll:

Offline Follow Me

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 400
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hope dies as the last one
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 08, 2006, 01:21:01 pm »
O przepraszam.
Zwracam honor.
Lead Me,
Follow Me,
Or get the F$%^k out of my way !

Offline Losiu888

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2006, 11:11:05 am »
prawda jest ze NGE to luzna kontynuacja mangi/anime (nie jestem pewnien) o porzygodach Misato?
Seria ta ponoc konczy sie Second Impactem.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:11:12 pm »
:?:  :?:  :?:  :?:
Nie, nie nie. Najpierw powstało anime, które opowiada o wydarzeniach od 1999r. Czyli sprzed roku od Second Impact. 1 odcinek rozpoczyna się w 2015r. i jest tam pierwszy anioł. Aby zrozumieć NGE trzeba obejrzeć wszystkie odcinki + End of Evangelion. Seria kończy się Endem, Third Impact i pozostaniem na Ziemi tylko Asuki i Shina.
A manga NGE jest zminionym odzwierciedleniem NGE. Powstały także inne mangi jak np. Girlfriend of Steel2.

Offline Astaroth

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 10, 2006, 12:13:26 pm »
To chyba nie jest prawda, inaczej byśmy się nie barowali z takimi pytaniami jak "Co się do jasnej ciasnej stało na Antarktydzie?" w tamacie Neon Genesis Heresis. Gdyby istaniało coś takiego, zapewne gdzieś już pojawiły by się odwołania, a ja z takimi się nie spotkałem.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."