trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 109056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SoczI

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:31:53 pm »
Mass Production Evangelion Units 5-13 ;)
aworu died for your sins!

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:39:18 pm »
Aha, dzięki wielkie ^_^

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 08, 2007, 09:44:50 pm »
po polsku Serieski  ;)  :lol:

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 08, 2007, 10:53:21 pm »
No tak ale chciałem poznać dokładne rozwinięcie skrótu ^_^ Kto pyta nie błądzi. Kto błądzi zgubił mapę.

Offline Frey Ikari

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 09, 2007, 08:54:38 pm »
Może lepiej zapytajmy Watykan, aczkolwiek nie spodziewajcie się odpowiedzi nie ze względu na to że dla nich my jesteśmy "robaczkami" nie wartymi uwagi (pewnie to też) ale dlatego że to jest jak i większość rzeczy "TOP SECRET". :idea:

Offline Wloczykij

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 12, 2007, 08:59:51 pm »
Chyba oczywistym jest, że Martwomorskie zwoje z NGE nie mogły zawierać tej samej treści co nasze swojskie Zwoje z Qumran.
Kilka wniosków mr.SoczI uznałbym za nadinterpretacje. IMHO zwoje mogły zawierać tylko bardzo ogólny zarys 'przyszłości' - nadejście 17 aniołów, a takze informacje o istnieniu Adama, Lilith, włóczni Longinusa - niekoniecznie zaś ich położenie (a już napewno nie w formie długość/szerokość geograficzna :P ) - SEELE świadome ich znaczenia mogło po prostu rozpocząć poszukiwania tychże opierając się na jakiś niekoniecznie ścisłych wskazówkach.
Opisy Impactów - byłbym sceptyczny. SEELE bardzo sprytnie kierowało rozwojem zdarzeń, powiedziałbym że raczej "wiedząc co można zrobić by impact wywołać kontrolowali sytuacjei wprowadzili swój plan wykorzystania Ev".

Swoją drogą - to ciekawe nawiązanie. Ilu ludzi na świecie dowiedziało się dzięki Evie o istnieniu takich zwojów ;-) NGE pożytecznym jest - zmusza do poszerzania wiedzy w okolicy tematów religioznawstwa i psychoanalizy i takich tam 'nuduf' ;]

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 12, 2007, 11:28:18 pm »
Opis Uderzenia zapewne był, choć raczej w formie:
"I gdy Owoc z Drzewa życia i owoc z Drzewa Mądrości...bla bla bla...wszystko jednością się stanie, on zaś kreował tą jedność będzie wedle uznania swego...itp itd"
Nie dokładny przebieg, a raczej co jest potrzebne do zaistnienia i jakie będą tego efekty.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Błotnik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 13, 2007, 07:28:24 am »
Rozumiem, że tym owocem z drzewa życia ma być Rei, a z drzewa mądrości Kaworu?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline SoczI

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 13, 2007, 07:53:25 am »
Owocem drzewa życia miała być jakaś część Anioła. Owocem drzewa wiedzy zdaje się był pierwiastek ludzki, naukowy, technologia Evy...
aworu died for your sins!

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 13, 2007, 12:17:28 pm »
Owoc z drzewa życia to S2.

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 13, 2007, 01:19:47 pm »
Owoc z Drzewa Życia - Organ S2
Owoc z Drzewa Mądrości jest ludzką mądrością.
Kaworu i Rei mieli to drugie.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 14, 2007, 07:37:23 pm »
NGEowskie Zwoje zawierały na pewno imiona Aniołów wraz z przepowiedniami ich nadejścia, rychłą zapowiedź końca świata datowaną na 2016, oraz informacje o istnieniu Geofrontów i Włóczni. Nie było tam żadnych szczegółów technicznych, w sensie jak zrobić Evę, itp.
Resztę Gehirn zdobył drogą naukową.

Poza tym przychylam posta Wloczykijowi.

Cytuj
Może lepiej zapytajmy Watykan, aczkolwiek nie spodziewajcie się odpowiedzi nie ze względu na to że dla nich my jesteśmy "robaczkami" nie wartymi uwagi (pewnie to też) ale dlatego że to jest jak i większość rzeczy "TOP SECRET".

Manuskrypty qumrańskie od pewnego czasu nie są już "Top Secret", powodem opóźnienia w ich upublicznieniu (a w rezultacie pogłoski, że Watykan chce ukryć ich przesłanie) był jak zwykle długi i żmudny proces tłumaczenia i konserwacji zwojów. :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 04, 2007, 07:48:19 pm »
Zwykle udzielam się w komiksowej sferze Gildii, ale ostatnio kolega podesłał mi neon-genesis evangelion. Od razu podkreślam, że z anime nie ejstem zaznajomiony zbytnio dobrze. Jedynie oglądałem Ghost in the shell, animatrix i krótkie sekwencje w kill bill.

Ale whatever. Evangelion mną wstrząsnął. Nie sądziłem, że powstają takie klimatyczne, głębokie produkcje animowane. Ten serial jest wprost niesamowity.

Ale mam parę pytań:

- Czy w Polsce można kupić jakieś DVD z Evangelionami?
- Skąd wiadomo, które dziecko ma prowadzić daną Evę? Jakie predyspozycje powinny mieć dzieci do prowadzenia tych mechów?
- Zapodajcie mi najlepsze strony internetowe o Evangelionie, jeżeli możecie.

Ja wiem, że te odpowiedzi można znaleźć gdzie indziej, ale proszę o wyrozumiałość  ;)

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 04, 2007, 09:10:20 pm »
w Polsce nie kupisz Evangeliona na dvd [z wyjątkiem filmów pełnometrażowych lub zamówisz se z zagranicy ...]
każda eva miała swoją osobowość i przez to dopasowywano Pilotów

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 04, 2007, 10:57:33 pm »
Po pierwsze witamy na forum ;)

Cytuj
- Czy w Polsce można kupić jakieś DVD z Evangelionami?

Nie, jedyną drogą jest eBay  ;)

Cytuj
Zapodajcie mi najlepsze strony internetowe o Evangelionie, jeżeli możecie.

To forum, bo jak narazie, nie widziałem większej ilości porządnych teorii na polskich stronach, a także na obcojęzycznych, większość for/portali sprowadza się do dyskusji na poziomie, "lubię Asukę, bo jest cool""popieram!"

 ;)