Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 109001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hamtaro666

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 05, 2007, 08:58:48 am »
Ja często dvd z NGE widywałem na konwentach - m.in na Reanimce - nie wydaje mi się trudnością nabycie tychże, o ile stać Cię na wybulenie 100 zł za dvd z 4 odcinkami ;)

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 21, 2007, 02:30:24 pm »
Cytuj
Jakie predyspozycje powinny mieć dzieci do prowadzenia tych mechów?


Rei - posiadała duszę Lilith, z której to ciała zrobiono Evy, całe życie spędziła w NERVie, przy boku Gendou.
Shinji - dusza jego matki znajdowała się w Evie
Asuka - Zrodzona z probówki "nadkobieta"
Toji - ten akurat raczej nie ma nic w sobie specjalnego.

Jakie wymagania miały być spełnione, nie wiadomo. Teoretycznie dzieciaki wybierała organizacja Marduka, która była jednak jedynie fikcją.


A i jeszcze jedno

Cytuj
mechów


Evangeliony to NIE mechy. To żywe istoty, jedynie kontrolowane przez specjalistyczne urządzenia. Można je w sumie nazwać biorobotami.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 21, 2007, 02:43:37 pm »
Cytuj
Asuka - Zrodzona z probówki "nadkobieta"

ke wtf?  :shock:

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 21, 2007, 04:51:02 pm »
Cytat: "@"
Cytuj
Asuka - Zrodzona z probówki "nadkobieta"

ke wtf?  :shock:


Dołączam się do pytania. Asuka była zrodzoną z probówki nadblablabla? Eee... nie, coś mnie tu nie pasi :roll:

A co do predyspozycji to ważna była jedna rzecz: wzorzec osobowy pilota musiał pasować do wzorca osobowego zapisanego na Evie. I tyle. Żadnych zbędnych filozofii  :roll:

Offline Frey Ikari

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:09:30 pm »
Cytuj
Asuka - Zrodzona z probówki "nadkobieta"

Wersja mangowa...
Cytuj
Jakie predyspozycje powinny mieć dzieci do prowadzenia tych mechów?

Ostatni nawet o tym myślałem i może i to jest dość grubo szyte ale każdy z pilotow miał "rozdarte serce, niekompletne".
Rei- wychowywana przez Gendo, raz uśmiercona, wiedziała że zawsze można ją zastąpic.
Asuka- wypadki z dzieciństwa związane z ojcem i matką.
Shinji- podobnie jak Asuka
Toji- wypadek jego siostry brak zainteresowania jej stanem rodzinny czyli można postawić teorię że z rodziną też mu się nie układało.
Kaworu- anioł
Przyjaciel Tojiego i Shinjiego (nie pamiętam za bardzo pisowni..., Kensuke??) też stracił matkę.

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:12:12 pm »
Cytat: "Frey Ikari"
Toji- wypadek jego siostry brak zainteresowania jej stanem rodzinny czyli można postawić teorię że z rodziną też mu się nie układało.


Nie, nie, nie. Ojciec i dziadek Toji'ego (jeśli się nie mylę to to był dziadek ^_^) po prostu musieli pracować. To nie tak że się nie interesowali.

Offline Frey Ikari

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 21, 2007, 07:17:42 pm »
Cytuj
Nie, nie, nie. Ojciec i dziadek Toji'ego (jeśli się nie mylę to to był dziadek ^_^) po prostu musieli pracować. To nie tak że się nie interesowali.

Brak zainteresowania można tak tłumaczyc, ale oni nawet jej nie odwiedzali, jak sam Toji powiedział gdyby nie on byłaby sama.

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 22, 2007, 03:00:22 pm »
Wszystkich ziomków którzy mogli kierować w przyszłości evą pakowali do jednej klasy wiec mógł to być ktokolwiek ... z wzorcem sie z godze i z rozdarciem też bo tylko tacy ludzie nie synchronizuja sie z evą powyżej 100% [lub jest nikła szansa] gdyż powyżej tego limitu człowiek łączy sie z evą, człowiek dorosły potrafi sie łatwo zesynchronizować i połączyć z evą [dlatego powstał projekt E czy jak mu tam było].

Offline Von Pullas

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 31, 2007, 08:20:47 pm »
Ja a propos DVD - nie wie ktoś czym się różni Perfect Collection od Platinium Collection?
img]http://img237.imageshack.us/img237/8103/userbarnumbaforzf3.gif[/img]

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 31, 2007, 08:28:18 pm »
Zapodaję pomysł o zabraniu w jednym temacie jak największe ilości informacji o postaciach i zdarzeniach.

Jak miałoby to wyglądać:
- po jednym poście na osobę/zdarzenie, a w nim jak najwięcej informacji.
- o aktualizacji tych postów będzie można rozmawiać w tematach poświęconych danemu zagadnieniu.

Ułatwiłoby to dotarcie do najważniejszych informacji bez marnowania czasu na przegrzebywanie sie przez dziesiątki stron dyskusji. Takie usystematyzowanie naszej wiedzy o NGE.

Teraz najważniejsze:
- czy są chętni (mam głównie na myśli osoby, które już długo siedzą w temacie i znają przebieg dyskusji na forum), którzy podjęliby się przeglądnięcia tematów i zrobienia choć wstępnej sublimacji wiedzy? Jeden temat (postać/zdarzenie) na osobę.

Jak w ogóle zapatrujecie się na ten pomysł ?

Offline Amarant

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpień 31, 2007, 08:45:03 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Zapodaję pomysł o zabraniu w jednym temacie jak największe ilości informacji o postaciach i zdarzeniach.

Jak miałoby to wyglądać:
- po jednym poście na osobę/zdarzenie, a w nim jak najwięcej informacji.
- o aktualizacji tych postów będzie można rozmawiać w tematach poświęconych danemu zagadnieniu.

Ułatwiłoby to dotarcie do najważniejszych informacji bez marnowania czasu na przegrzebywanie sie przez dziesiątki stron dyskusji. Takie usystematyzowanie naszej wiedzy o NGE.

Teraz najważniejsze:
- czy są chętni (mam głównie na myśli osoby, które już długo siedzą w temacie i znają przebieg dyskusji na forum), którzy podjęliby się przeglądnięcia tematów i zrobienia choć wstępnej sublimacji wiedzy? Jeden temat (postać/zdarzenie) na osobę.

Jak w ogóle zapatrujecie się na ten pomysł ?


Amarant nowy, więc się nie nadaje, co do pomysłu... to trochę taka niepotrzebna robota, no chyba ze 'stali bywalcy' mają już kompletnie dosyć nowoprzybyłych tłuków i gadania wszystkiego od poczatku... :roll: (tak, to znowu o mnie)
 Dlatego właśnie byłoby dobrze, gdyby wszyscy umarli... "
http://going-nowhere.blog.onet.pl/

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpień 31, 2007, 09:02:26 pm »
Według mnie pomysł bardzo dobry. Nie ma co powielać cały czas tych samych wątków.

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpień 31, 2007, 09:56:57 pm »
pomysł dobry tylko kto to zrobi xD?/

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:04:42 pm »
Taka opcja tylko na śilniki wiki by przeszła chyba, bo ktoś bedzie musiał edytować 1 post tematu, a nie mozna robic na forum linkow do danej czesci tekstu chyba, no chyba zeby do postu, a mod wywala zbedne

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpień 31, 2007, 10:55:26 pm »
Jedna osoba prześledzi dokładnie cały temat, a następnie zamieści wszystkie zebrane i zaakceptowane przez ogół teorie i prawdy Evangelionowe. Następnie wszystko ładnie i zwięźle spisane wyśle do Wilka, on to doda do nowego Zamkniętego tematu.
 Ja mogę wziąć na siebie jakiś temat. Np o S2
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

 

anything