Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108979 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niuniek

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 29, 2009, 10:50:26 pm »
widac potezne krwawienie z mozgu,

Gdzie ty tam mózg widzisz? Głowa - to się zgodzę, ale nie mózg.
Mózgiem (zwojem nerwowym?/najważniejszym narządem?) Evy jest ta czerwona kula (tak wskazywałyby walki Asu z serieskami i próba rozwalenie 01 przed  400% synchro), więc nie ma mowy, że ewa może łapać berserka gdy zniszczymy jej ten organ.

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 18, 2009, 11:57:30 am »
Chce zaznaczyc,ze to sa tylko moje przypuszczenia,niezbyt nawet podparte,bo nie chce mi sie aktualnie analizowac NGE pod tym katem-ale wydaje mi sie,ze te czerwone kule nie sa mozgami,ani zwojami nerwow.Uwazam,ze Evy,jak i Anioly maja mozgi w miejscach innych,albo jest tez tak,ze Evy sa pozbawione glownych czesci mozgow,aby latwiej bylo nimi sterowac poprzez entry-plugi,badz dummy-plugi.Ale czy Evy,poza seryjnymi wersjami,maja te czerwone kule?Nie jestem pewien,ale chyba nie jest to pokazane nigdy wczesniej,az do momentu,w ktorym EVA-01 zjada Aniola,w tym jego "kulke",poczym pozbywa sie oslon ("wiezow",jak nazwala to Ritsuko)-dopiero wtedy widac,ze ma tez taka "red ball" :lol: Mowa jest wtedy o tym,ze EVA-01 wchlonela naped S2 Aniola.. Mam wiec przypuszczenia (nie tylko na tej podstawie),ze te czerwone kule nie sa narzadami,jakie posiadaja tez ludzie-raczej sa to wlasnie silniki S2,albo tez jakikolwiek rodzaj urzadzenia do przetwarzania kazdego rodzaju energii lub materii na energie do funkcjonowania Aniola lub Evy. Skad pomysl,ze tak to wlasnie funkcjonuje?. Chocby z samej nazwy: solenoid przetwarza potencjal magnetyczny na elektryczny- wiec supersolenoid moze przetwarza jakikolwiek rodzaj potencjalu (energie) na inny jego (jej) rodzaj,potrzebny do funkcjonowania tych "niebanalnych stworow"! :roll: :lol:

Offline Niuniek

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 18, 2009, 12:59:20 pm »
No to odpal ten epek w którym 01 zjada s2 jeszcze raz i zerknij w co aniołek uderza łapkami przed berserkiem.

Offline Hunter Killer

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 18, 2009, 03:03:34 pm »
W pierwszym epie było pokazane jak 01 nawala aniołka po tej właśnie czerwonej kuli. Po za tym z Dreadem już dawno ustaliliśmy iż to nie jest S2 (wygląd S2 nigdy nie został pokazany), a samo S2 to nie silnik, a owoc z drzewa życia, zapewniający nieśmiertelność. W naszym wypadku nieskończone źródło energii dla EVY.
Sama zaś czerwona kula to tzw. rdzeń, ma go każda EVA i aniołki (nie wiem jak Kaworu), była mowa o rdzeniu w 3 bodaj odcinku, jak Shinji załatwił aniołka progressive knife'm, chyba Ritsuko wspominała że to pierwszy w pełni zachowany rdzeń anioła, a nie evangeliona, ale nic nie wspominała o S2.
Natomiast EVY Series maja sztucznie wyhodowane "silniki" S2, testy były robione w Nevadzie na Unicie 04, który wyparował.
Co do mózgów, to EVY maja je normalnie w głowach, jedynie rdzeń między kręgosłupem, a móżdżkiem, jest jakby rozłączony, a zadaniem Entry Plug'a jest połączyć te wiązania nerwowe, poprzez myśli pilota. Dzięki temu można sterować EVĄ, a sama EVA pozostaje jakby uśpiona (do czasu gdy pilot nie wpada w panikę, lub fale mózgowe EVY nie przeładują i w efekcie "przejmą" umysł pilota, zamieniając go na "łącznik")

To tak w dużym uproszczeniu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 18, 2009, 04:12:23 pm »
Cytuj
ma go każda EVA i aniołki (nie wiem jak Kaworu)
Nie każdy anioł. Leliel, Iruel i Armisael może Arael i Bardiel czegoś takiego nie mogą mieć z powodów anatomicznych. Tabris jest aniołem tylko funkcyjnie.

Cytuj
była mowa o rdzeniu w 3 bodaj odcinku, jak Shinji załatwił aniołka progressive knife'm, chyba Ritsuko wspominała że to pierwszy w pełni zachowany rdzeń anioła
Byla chyba mowa o egzemplarzu Anioła i podkreśliła, że z wyjątkiem rdzenia, który był zbyt uszkodzony.


Offline Hunter Killer

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #200 dnia: Kwiecień 18, 2009, 05:35:39 pm »
Nie każdy anioł. Leliel, Iruel i Armisael może Arael i Bardiel czegoś takiego nie mogą mieć z powodów anatomicznych. Tabris jest aniołem tylko funkcyjnie.
Fakt zapomniałem o tym, ale S2 nie posiadał Tabris - jest nawet opis na Evapedii, zatwierdzony przez Dreada.
A anioły które wymieniasz miały S2, można by spekulować o Iruelu i Bardielu, ale ja jestem przekonany iż posiadały takowy organ, ponieważ nigdy nie było powiedziane jak to S2 wygląda, dlatego można zakładać iż ma wielkość od atomu, po słonia na przykład.

Byla chyba mowa o egzemplarzu Anioła i podkreśliła, że z wyjątkiem rdzenia, który był zbyt uszkodzony.
Możliwe nie zaprzeczam, teraz nie pamiętam dokładnie, ale w każdym razie mówiła o tej czerwonej kuli jako o rdzeniu.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Revan

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #201 dnia: Kwiecień 19, 2009, 10:00:24 am »
Cytuj
A anioły które wymieniasz miały S2, można by spekulować o Iruelu i Bardielu, ale ja jestem przekonany iż posiadały takowy organ, ponieważ nigdy nie było powiedziane jak to S2 wygląda, dlatego można zakładać iż ma wielkość od atomu, po słonia na przykład.
To wiem, że miały, ale czerwona kulka=/=S2

Cytuj
Możliwe nie zaprzeczam, teraz nie pamiętam dokładnie, ale w każdym razie mówiła o tej czerwonej kuli jako o rdzeniu.
Zgadza się. Wszytko poza rdzeniem nie naruszone. A Shinji uszkodził tylko kulkę. Potem mamy scenę z Gendo oglądającym rdzeń i pyta się gdzie reszta i pada odpowiedź, że była zbyt uszkodzono i nie nadaje się na próbkę, chociaż to co mu pokazali w idealnym stanie nie było i w dodatku nie kompletne, więc nie mogli tego użyć do prototypu silnika S2 (gdyby czerwona kulka była organem S2, a nie jest), no chyba, że to idioci.


Offline Hunter Killer

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #202 dnia: Kwiecień 19, 2009, 01:18:48 pm »
Wiesz zawsze istnieje pewna możliwość iż S2 jest w tej kuli, choć to mało prawdopodobne.
Ale jak ktoś kiedyś napisał "niezbadane są wyroki Stwórcy" .  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 20, 2009, 01:47:01 pm »
Hmm.. Wyczerpal sie temat,ze tu taka cisza od ponad pol roku? :p :doubt:
Ja jednak chcialbym jeszcze pociagnac ten temat.. Po pierwsze chce sprostowac i przeprosic za moje wczesniejsze mylne sugestie.. Ostatnio znow obejrzalem serial NGE-jeszcze bez trzech ostatnich odcinkow,jak na dzisiaj. I dostrzeglem,ze czerwona kula zwana rdzeniem nie jest jednak napedem S2. Tyle,ze teraz-po wnikliwszym kolejnym obejrzeniu odcinkow-mam jeszcze wiecej watpliwosci i zagadek niz wczesniej.. :-?
Szczegolnie zwrocilo moja uwage to,iz w odcinku 13,14,lub 15-nie pamietam niestety dokladnie-wtedy gdy EVA01 z Shinjim zostaje zaabsorbowana do "przestrzeni" Aniola,gdy pozostaje tam prawie do wyczerpania zasobow do podtrzymywania zycia,w koncu wyrywa sie z "projekcji" Aniola.. Ale moment przedtem Shinji na skraju wyczerpania i smierci ma introspekcje i "widzenia" swoich wspomnien,w pewnym momencie "slyszy glosy" wpierw znajomych osob (Asuki,Misato..),ze juz wystarczy,ze zapewne ma juz dosyc [cierpienia],a ostatecznie glos ten jest glosem jego matki-ale wtedy widzi nie postac matki lecz Aniola (prawdopodobnie Lilith lub Adama),a co jeszcze bardziej zagadkowe-Shinji jako maly chlopczyk wykonuje gest jakby chcial tej postaci wreczyc mala czerwona kulke!
Uwazam,ze jest to jeden z bardziej ciekawych i zagadkowych momentow NGE.
Czy ta czerwona kulka to to samo co rdzenie Aniolow i Ewangelionow?? Czy jest to "naczynie na dusze"??
Dzieki za rozwazenie tych kwestii i ewentualne sugestie.

 

anything