trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 16, 2006, 09:41:03 am »
To jest te cmetarzysko. Tylko są dwie werjsje cmentarzyska:
wersja 21 Director Cut i zwykła 21.

Offline Szmati

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 16, 2006, 02:55:50 pm »
Ja mam takie pytanie - w jaki sposób SEELE chciło wywołać 3ipmact przy pomocy seryjnych Ev?? bo ja jakoś tego nie czaje :? ...

Offline Losiu888

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 17, 2006, 05:38:12 pm »
W taki jaki jest pokazany w EoE.
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Szmati

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 17, 2006, 08:26:22 pm »
Czyli jak, bo ja tego nie rozumie (byc moze niekumaty jestem). Ktos mądry mógłby wytłumaczyć :D...[/b]

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 17, 2006, 08:29:10 pm »
Cytat: "Szmati"
Czyli jak, bo ja tego nie rozumie (byc moze niekumaty jestem). Ktos mądry mógłby wytłumaczyć :D..


Dread!!

Ja myśle, że przez połączenie Seryjnych Ev i 01. A także może przez pola AT. To tylko moja głupia teoryjka.

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 18, 2006, 03:08:53 pm »
Jest osobny temat o HCP

Cóż, oglądałem tylko wersję DC.

Teraz już wiem, czemu w moich subach była użyta liczba pojedyncza :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Nikolas

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 18, 2006, 06:14:58 pm »
pytanie: w mandze (8 tom) jest taki moment: fuytsuki chce coś powiedzieć do "rokubungi" ( gendo )- ten mu przerywa i mówi mu że jego nazwisko już tak nie brzmi, i że się nazywa ikari...czy to po prostu w japoni nazwiska dziedziczy się "po kądzieli", czy co ?? ;)
ogi nie ma nogi : (

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 18, 2006, 07:04:17 pm »
W Japoni jest odwrotnie niż w polsce. Nazwisko przechodzi po żonie.  ;)

Offline Astaroth

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:57:56 pm »
Z tego co ja słyszałem, to zalezy od statusu społecznego żony. Jeśli jest wyższy od męża (w przypadku Yui i Gendo tak było), to mąż przejmuje nazwisko żony.
"When I raise my flashing sword, and my hand takes hold on judgment, I will take vengeance upon mine enemies, and I will repay those who haze me."

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 19, 2006, 06:55:00 pm »
Tak było dawno temu, obecnie można sobie wybrać czyje nazwisko będzie się nosić. W Polsce z resztą też tak jest, ale tam są inne uwarunkowania kulturowe i nikogo to nie dziwi.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Garond

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 24, 2006, 02:13:25 pm »
Hej. Może mi ktoś powiedzieć czemu akurat tylko 14-latki mogą pilotować Evy? Czy chodzi o "czystość"("świeżość") umysłu? duszy? czy może jeszcze o coś innego?
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 24, 2006, 02:32:31 pm »
Chodzi o to, że młody umysł więcej zniesie. Oglądałeś Matrixa? Tam też się zastanawiali, czy Neo nie jest za stary żeby go wyciągać, bo umysł może mu nie wytrzymać konfrontacji z prawdą.
W NGE osoba dorosła synchronizując się z Evą bardzo łatwo może zostać wchłonięta, tak jak Yui.

Wielu mówi też, że chodzi o to, że muszą być to osoby urodzone po 2I, ale nie ma to żadnego potwierdzenia w serii.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Garond

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 24, 2006, 03:07:08 pm »
Taak. Pamiętam Matrix. Więcej czego zniesie młody umysł? Prawdy, że łyżka nie istnieje? W przypadku Ev co jest "prawdą"? Chodzi o możliwość łatwiejszego "przestawienia" się na inny tok myślowy? Młodym umysłom łatwiej wyzwolić się z fałszu który doświadczyły w Matrixie  ;) Faktycznie NEO miał "ciekawą" reakcje na wiadomość, że był wykorzystywany jako "bateryjka".(sorki za offtop)
"Zmielono Burka
choć wściekły był on ale infi.."

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 24, 2006, 04:06:40 pm »
Kolory czerwony i zielony są kolorami moderatorskimi.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 24, 2006, 06:08:17 pm »
W odcinku 3 jeśli sobrze mówie Genduo mówi, ze są młodzi i bedą pilotami do końca swego życia, a Szhinji mimo młodego wieku tez został wchłoniety przez Evangelion. A po drugie wszyscy oni mają kogoś bliskiego w NERV'ie.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.