trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryba

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 24, 2006, 06:19:48 pm »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
Szhinji


Teraz to gwalcisz Evangeliona!!! Nie Szhinji Tylko Shinji!!!  :evil:  :badgrin:

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 24, 2006, 06:25:29 pm »
Cytuj
W odcinku 3 jeśli sobrze mówie Genduo mówi, ze są młodzi i bedą pilotami do końca swego życia,

Znajdź mi Gendo w 3 odcinku (poza openingiem) to stawiam piwo.

Cytuj
Szhinji mimo młodego wieku tez został wchłoniety przez Evangelion

Ale potrzebował "odrobinkę" więcej, niż Yui, nie? W przypadku Yui Eva się chyba nie przebudziła. Nawet uznali to za wypadek.

Cytuj
A po drugie wszyscy oni mają kogoś bliskiego w NERV'ie

Nie mówimy dlaczego akurat te konkretne osoby są pilotami, tylko dlaczego tak młode osoby są pilotami.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 24, 2006, 07:15:29 pm »
Toji nie ma nikogo w NERV'ie :roll: ...

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 25, 2006, 02:48:46 am »
Niewszyscy piloci mają 14 lat Kaworu ma 15. Dobra koniec.


Mam inne pytanie do was.
 
Neo Tokyo 3 - babilon

Oba miasta upadły, czy niesa tak jagby podobne do siebie.
Babilon miał byc miaste nie do zdobycia, a zostało zniszczone (babilon płonie ziomale), a tokyo 3 miasto forteca zostało zmiecione z powieszchni ziemi.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Miyamoto Hachimaro

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 25, 2006, 03:44:17 am »
Cytat: "Kaworu Nagisa"
Niewszyscy piloci mają 14 lat Kaworu ma 15. Dobra koniec.

Słusznie. Bo się czepiasz. Kaworu z założenia musi być najstarszy, bo urodził się w dniu Drugiego Impaktu. Amen.

Cytat: "Kaworu Nagisa"
Mam inne pytanie do was.
 
Neo Tokyo 3 - babilon

Oba miasta upadły, czy niesa tak jagby podobne do siebie.
Babilon miał byc miaste nie do zdobycia, a zostało zniszczone (babilon płonie ziomale), a tokyo 3 miasto forteca zostało zmiecione z powieszchni ziemi.

Uznajesz te miasta za podobne wyłącznie na podstawie faktu zniszczenia ich obu? Nie przesadzasz aby? Kartagina czy Teby zostały zrównane z ziemią, a jakoś o nich nie wspominasz. Rzym, Konstantynopol i Korynt również były burzone. Zaraz wyskoczysz, że NGE był wzorowany na historii Polski, bo Warszawa została zniszczona przez Niemców. Absurd.

Osobiście, bliżej od Babilonu postawiłbym już Hiroshimę i Nagasaki, bo na nie jako jedyne w historii zostały zrzucone bomby atomowe. A ze względu na biblijność - niezdobyte Jerycho, którego mury runęły pod wpływem wiary Hebrajczyków. To chyba trafniejsze porównania.

Pozdrawiam serdecznie
A.

P.S. Najpierw zboczeńcy, teraz ziomale - cóż za nagła przemiana! :p


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 25, 2006, 06:45:35 am »
Cytuj
Niewszyscy piloci mają 14 lat Kaworu ma 15. Dobra koniec.

To jest kwestia wątpliwa. Znamy tylko datę "stworzenia" Kaworu, a nie wiemy, czy jest to data poczęcia, czy narodzin. Jakby coś, to jest 9 miesięcy marginesu.

Cytuj
Neo Tokyo 3 - babilon

Nie bardzo. Tokio3 jest miastem ucieczki i schronienia, własnym rajem dla ludzi, którym przyszło żyć po "końcu świata" (2I). Jak nic jest to Jeruzalem Miasto Nowe.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 25, 2006, 09:17:59 am »
A asuka nie ma przypadkiem 13 lat przez większość serii? Musiał bym poszukć a mi się nie chce... ale tam mi się wydaje.

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 25, 2006, 11:31:57 am »
Souryu Asuka Langley urodzona 4 grudnia 2001 roku, grupa krwi 0. Na to wychodzi, że przez część serii ma 13 lat bo trzeba pamiętać, że w endzie Shinji ma już ukończone 15 lat. Urodzony 6 czerwca 2001 roku, grupa krwi A.
A serial opowiada o wydażeniach od przybycia Shina do Tokyo. Jagby ktoś niewiedział dowiadujemy sie o tym w 25 odcinku.
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Frey Ikari

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 25, 2006, 07:49:23 pm »
Cytuj
Słusznie. Bo się czepiasz. Kaworu z założenia musi być najstarszy, bo urodził się w dniu Drugiego Impaktu. Amen.

... Uważam, ze nic nie musi...
Cytuj
Nie bardzo. Tokio3 jest miastem ucieczki i schronienia, własnym rajem dla ludzi, którym przyszło żyć po "końcu świata" (2I). Jak nic jest to Jeruzalem Miasto Nowe.

Nie wiem o co w tej dyskusji specjalnego chodzi, ale też dodam swoją cegiełkę- Syjon z matrixa (może był wzorowany na Takio3...)

No i mały offtop..., dawno nie widziałem tylu błędow... (wiem że sam je robię ale nie w takim nagromadzeniu)

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 26, 2006, 04:56:11 pm »
Cytuj
Nie wiem o co w tej dyskusji specjalnego chodzi, ale też dodam swoją cegiełkę- Syjon z matrixa (może był wzorowany na Takio3...)

Był wzorowany na wierzeniach, które widzimy u Rastafarian*. "Syjon" jest przeciwieństwem "Babilonu", takie dobro i zło. Oryginalnie Syjon był rzeczywistym miejscem (na górze Syjon stoi Jeruzalem), Rasta umiejscowiali go w Etiopii, obecnie jest ideą ("gdy czynię dobro Syjon jest we mnie"). Tokio 3 wpisując się w ideę Syjonu jest spełnieniem snu o Ziemi Obiecanej.

*rastafarianie to wyznawcy rastafarianizmu, nie mylić z rastamanami, którzy luźno czerpią z rastafarianizmu. Rastafarianie wierzą, że Jah Ras Tafari jest Bogiem, a rastamani palą zioło i słuchają regge.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline darro15

NERV i Asuka
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:15:46 pm »
Siemka ludzie jestem nowy i mam dwa pytania :
1.Co NERV zrobi z Evangelionami po zabiciu aniołów?
2.Kto zna przeszłość Asuki Langley?
 Mam nadzieje że odpowiecie na moje pytanie.
apraszam na bloga do czytania mojej niezastąpionej opowieści
  www.panmuminek.blog.onet.pl
aby przeczytać należt pobrać z linku TOM1 po lewej stronie.

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:19:58 pm »
Cytuj
1.Co NERV zrobi z Evangelionami po zabiciu aniołów?


O tym opowiada film End Of Evangelion

Cytuj
2.Kto zna przeszłość Asuki Langley?

Poszukaj w temacie o Asuce.

Dread, zrób coś z tym postem ;)

Offline darro15

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:31:41 pm »
tak oglądałem kilka razy zwykła serie... ale nie golądałem jeszcze tych dwuch pełnometrażowych End of Evangelion i tego drugiego
apraszam na bloga do czytania mojej niezastąpionej opowieści
  www.panmuminek.blog.onet.pl
aby przeczytać należt pobrać z linku TOM1 po lewej stronie.

Offline Nikolas

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:32:06 pm »
oglądałeś pewnie tylko odcinki....chłopie, nie psuj sobie frajdy pytając nas i załatw sobię enda...*





*na potrzeby forum- w miare legalnie
ogi nie ma nogi : (

Offline darro15

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 30, 2006, 01:38:31 pm »
no dobra a wy <ci co oglądali> jak oceniacie Enda i Death and Rebirth a ten  Revival of Evangelion to jeszcze jakaś inna część czy jak ?
apraszam na bloga do czytania mojej niezastąpionej opowieści
  www.panmuminek.blog.onet.pl
aby przeczytać należt pobrać z linku TOM1 po lewej stronie.

 

anything