trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 108965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 31, 2007, 11:17:02 pm »
ja biore jakby co Natura pola AT :badgrin:

W pierwszym poscie tematu jest spis tresci z linkami do kolejnych postow, gdzie kazdy daje odpowiedz. Latwe. Zlom mod usunie jakby co z tematu :)

Jeszcze tylko mod rezerwowy na NGE by sie przydal, zagadam do dreada ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 01, 2007, 08:04:19 am »
Mod rezerwowy już jest szukany. Jak znajdę i wdrożę to sam ucieknę :lol:

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 01, 2007, 01:42:42 pm »
Cytat: "@"
ja biore jakby co Natura pola AT :badgrin:
;)

  nie pisz tego gigantycznego posta prosze  :cry:  xD

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 03, 2007, 01:53:50 pm »
Co do FAQ to piszemy tylko teksty w stylu "Rei to klon Yui i ma duszęLilith" czy podajemy także dowody na to ?
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 03, 2007, 03:39:07 pm »
Same obgadane fakty. Dyskusja w tematach poświęconych danym rzeczom. Jeśli piszemy o domniemanych teoriach to zaznaczamy. Gdy teoria zostanie obgadana edytujemy post. I proszę nie traktować przygotowywania materiału jako okazji do przemycenia własnych teorii :)

A ja zaraz ucieknę i zostawię sprawę Ijonowi ;p Wybaczcie, ale ja się na NGE prawie w ogóle nie znam :p

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 09, 2007, 08:29:48 pm »
Cieszę się, że powstała Evapedia. Już drugi raz obejrzałem całą serię Evangeliona i strasznie mi się ten serial podoba. Niestety, czytanie 20 stron poszczególnych topiców, o ile jest ciekawe, to jest czasochłonne. Z tego też powodu cieszę się, ze powstałą inicjatywa stworzenia topicu zbierającego wasze refleksje na temat serialu. Równie interesujące, a i czas oszczędza  ;)

Życzę nadziei i wytrwałości  ;)

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 10, 2007, 03:45:49 pm »
Kto pyta nie błądzi. A kto błądzi ten pyta...

Więc pytam się:

Dlaczego Anioły atakowały Tokio-3? Chciały połączyć się z Adamem, który potem okazał się Lilith (znaczy sie po połączeniu z Rei)?

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 10, 2007, 06:28:37 pm »
Anioły chciały połączyć sie z ciałem lilith i wywołać 3 uderzenie
to czy to był adam czy lilith chyba nie miało znaczenia
Rei miała dusze Lilith dlatego mogla sie połączyć z ciałem lilith [wiem że dziwnie brzmi  :lol:  ;) ]
*nic nie mam do tego że sie zapytałeś ale to  pytanie było *dziwne*

Rokubungi

  • Gość
Nawiązanie do tematów z EVAPEDII..
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 19, 2008, 05:49:49 am »
Witam. Chcialem odpowiedziec pokrotce na tych kilka tematow umieszczonych w watku EVAPEDIA,ale widze,ze watek zamkniety-a szkoda,uwazam. Wiec postanowilem otworzyc nowy watek.. Tym razem bedzie to kilka krotkich kwestii z mojej strony,bo nie mam zbyt wiele czasu teraz.. Wiec ujme to w punktach:
1. Co sadzicie o skojarzeniu pola AT(i jego odmian)z falami mozgowymi? Czy to prawie nie to samo(w pewnym sensie)?
2. Transfer dusz-jakos w to calkowicie watpie(bo czy jest cos takiego jak dusza?). Co innego transfer umyslow-juz istnieja technologie pozwalajace na(na razie tylko bardzo ograniczone,ale zawsze)sprzeganie mozg-maszyna,lub nawet mozg-mozg(w przypadku prostych organizmow zwiarzecych). Tylko,ze w ten sposob,uwazam,mozna transferowac podstawowe "cechy umyslu",jego wzor(matrix :D)-poniewaz umysl jest dynamiczny(mozg rowniez oczywiscie)i stale sie zmienia. Ale istnieja jakies wzorce funkcjonowania,a zatem i przetwarzania sygnalow w mozgach,poszczegolnych gatunkow,a szerzej calej fauny-wiec teoretycznie mozna byloby te wzorce transferowac. Wiec istnienie dummy plug jest wysoce prawdopodobne,bo co wlasciwie jest przetransponowane do takiego ustrojstwa: jedynie wzorzec "zabic wszystko co smierdzi aniolem,i ewentualnie pozrec to dla lepszej zabawy".  :shock: Straszne,ale prawdziwe[cos jak pie..ny zolnierz uniwersalny,albo terminator :lol:].
3. Organ S2-wielce interesujaca koncepcja! Jednak mam pewne spostrzezenie: nie jest to niewyczerpane zrodlo energii,jak ktos tu napisal(zreszta cos takiego istniec raczej nie moze-chyba,ze ktos wierzy,a moze ma pomysl,na perpetuum mobile ;-)),a raczej jest to,jak wskazuje nazwa solenoid(czyli cos co sluzy do przetwarzania jednego rodzaju energii w inny rodzaj,inaczej jeszcze-cewka[termin elektroniczny-przetwarza energie pola magnetycznego w prad]),narzad,urzadzenie do czerpania energii bezposrednio z otoczenia(teoretycznie jakiegokolwiek rodzaju energii)i przetwarzania jej na "zasilanie" wlasnego organizmu. Nawiasem mowiac-bardzo inspirujace zagadnienie.. :idea:
4. Nie znam czegos takiego jak EVA's Initiate Power.. Ktos wytlumaczy mi co to mialoby byc,i gdzie to wystepuje w NGE?.
5. Nie czytalem calego postu o Misato,ale chcialem skomentowac jedno zdanie z tego: autorka napisala,ze Misato nie kochala swego ojca-ze nienawidzila go. A czy milosc i nienawisc to nie dwie strony tego samego medalu?  :?: Czy mozna nienawidziec kogos,z kim nie jest sie zwiazanym silnymi emocjami,powiedzialbym,generujacymi zespolanie pol AT?. ;-) Czemu najczesciej nienawidzi sie zony,meza,rodzicow,czasem dzieci,kochankow,mistrzow duchowych,ksiezy..? :!: Czy to nie bierze sie stad,ze tak synchronizujemy z takimi osobami swoje pole AT,ze najmniejsze zaklocenia tej synchronizacji prowadza,w procesie feedback'u,do wybuchu negatywnych emocji(nazwijmy je nienawiscia).? :idea:
O.k.-na dzis wystarczy..
Dziekuje za uwage. Czekam na ewentualne komentarze.

Przenosłem
I.T.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 11:31:53 am wysłana przez Ijon Tichy »

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nawiązanie do tematów z EVAPEDII..
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 19, 2008, 11:44:49 am »
Witam. Chcialem odpowiedziec pokrotce na tych kilka tematow umieszczonych w watku EVAPEDIA,ale widze,ze watek zamkniety-a
Zamknięta, co by tu o tym pisać. :)

1. Co sadzicie o skojarzeniu pola AT(i jego odmian)z falami mozgowymi? Czy to prawie nie to samo(w pewnym sensie)?
Właśnie nie. I chyba wystarczy naisać, że ATF jest materialny (np może coś zatrzymać), a fale mózgowe nie.

2. Transfer dusz-jakos w to calkowicie watpie(bo czy jest cos takiego jak dusza?).
Ale tu nie ma pytania w co wierzysz, ale jak w NGE jest.

4. Nie znam czegos takiego jak EVA's Initiate Power.. Ktos wytlumaczy mi co to mialoby byc,i gdzie to wystepuje w NGE?.
Jeśli dobrze pamięam, to chodzi o tę energię, co EVA ją ma.
Człowiek np gromadi energię w cząstkach adenozynotrifosforanu. (Chyba, że coś kręcę, ale tak z biologii pamiętam.)

5. [...] czy milosc i nienawisc to nie dwie strony tego samego medalu?
No chyba nie. Jak dla Ciebie miłość i nienawiść są podobne, to może zajrzyj do słownika? (Bez obrażania, ale to są raczej przeciwieństwa.)

Przenosłem
I.T.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 27, 2009, 09:44:53 pm »
Hmm.. Wiec skad niby sie bieze,jak powstaje AT field?? Czy nie jest to nazywane "bariera psychiczna" lub "bariera umyslu"? Fale mozgowe tez sa w pewnym sensie materialne-na zewnatrz sa to impulsy elektromagnetyczne. Wiec odpowiednio silnie wzmocnione moga stanowic pewnego rodzaju bariere.. Poza tym wydaje mi sie,ze w NGE pole AT(i jego odmiany) jest okreslone raczej jako swego rodzaju zaburzenie czasoprzestrzeni,jakby skrecenie wymiarow,chwilowe i miejscowe wytworzenie czasoprzestrzeni szesciowymiarowej. Poza tym np. pola Ev i Aniolow sie znosza,zupelnie tak jak czola fal EM o przeciwnych fazach lub polaryzacji. Wiec,moim skromnym zdaniem,podobienstwo jest spore.
Racja-w NGE uzywa sie  sformulowania "transfer dusz". Ale,pomijajac kwestie tlumaczenia-bo w japonskim jest jedno slowo,ktore oznacza zarowno umysl jak i dusze(choc sa tez inne,oznaczajace tylko jedno,albo drugie),jak wlasciwie odroznic dusze od umyslu? Czy to na pewno sa inne podmioty,inne twory?. To juz nie jest wyjasnione w NGE.
Milosc i nienawisc to z pewnoscia dwie rozne rzeczy-sa w koncu dwa rozne okreslenia,slowa na nie. Ale,tak,znow "ale"!. Ale to sa jakby dwa konce jednego kija- nie zawsze,ale czesto tak jest.. Moze zrozumiecie to kiedy bedziecie troche starsi..;)
I jeszcze cos: co to za energia "co EVA ja ma"?? :P Czy Evy posiadaja jakis zasob energii,bez zasilania zewnetrznego,albo S2 engine?. Chyba jednak tak-w koncu posiadaja tez tkanki biologiczne,a te potrzebuja energii,aby nie obumarly. Poza tym ta energia jest wykorzystywana w "trybie" berserk..Mam racje? ;)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 01, 2009, 07:55:17 pm »
Cytuj
Poza tym wydaje mi sie,ze w NGE pole AT(i jego odmiany) jest okreslone raczej jako swego rodzaju zaburzenie czasoprzestrzeni,jakby skrecenie wymiarow,chwilowe i miejscowe wytworzenie czasoprzestrzeni szesciowymiarowej. Poza tym np. pola Ev i Aniolow sie znosza,zupelnie tak jak czola fal EM o przeciwnych fazach lub polaryzacji. Wiec,moim skromnym zdaniem,podobienstwo jest spore.

W którym momencie było powiedziane o tych sześciu wymiarach, bo już nie pamiętam tego stwierdzenia?  :) Co do podobieństwa do fali elektromagnetycznej, to wątpię. Na końcu przecież dowiadujemy się, że AT-field zapobiega łączeniu się ciał i umysłów ludzi oraz utrzymuje ich w jednym kawałku, więc analogia tu występuje kiepska. Nie wiem czy jest sens rozważać naturę falową tego pola, bo autorom chyba nie do końca o to chodziło, w przeciwnym wypadku dowiedzieli byśmy się co nieco więcej o jego stosunku do współczesnej fizyki. Mamy pewne szczegóły (przestrzeń Diraca), ale konkretów żadnych jeśli chodzi o fizykę.

Cytuj
Chyba jednak tak-w koncu posiadaja tez tkanki biologiczne,a te potrzebuja energii,aby nie obumarly. Poza tym ta energia jest wykorzystywana w "trybie" berserk..Mam racje?

Tak, bo EVA to rodzaj zwierzęcia-cyborga, po przełamaniu barier konstruktorskich odzyskuje instynkt i działa niezależnie. Skąd bierze energię? Pewnie z produkcji ATP, jak każdy żywy organizm, zaś składniki ma w jakiś sposób zmagazynowane np. w tłuszczach, tkance mięśniowej, organach. Głodujący człowiek też może przez krótki czas zmusić się do wielkiego wysiłku, choćby dlatego by przetrwać.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Niuniek

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #177 dnia: Marzec 01, 2009, 10:22:39 pm »
Głodujący człowiek też może przez krótki czas zmusić się do wielkiego wysiłku, choćby dlatego by przetrwać.

Albo aby ratować innego człowieka, na ten przykład matka ratująca syna. Nie oszukujmy się, w końcu wszyscy wiemy, że tak to było.  ;-)

A co do pola AT, to chyba ma być jedynie alegoria tego, że nie potrafimy czytać sobie w myślach.
Ale wiemy, że z jego braku Rei odpada rączka, więc raczej z elektromagnetyzmem dużo wspólnego AT nie ma.  ;-)

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #178 dnia: Marzec 03, 2009, 10:11:38 pm »
Kilka kwestii raczej sie zagmatwalo,niz wyjasnilo,po rzeczytaniu Waszych postow.. Otoz,jak wiele ma wspolnego elektromagnetyzm z budowa fizyczna i biologiczna,swiadczyc moze chocby fakt,ze Evy sa zasilane pradem! Coz za paradoks! Ale ciekawe wlasciwie po co im taki rodzaj zasilania,skoro sa takze tworami biologicznymi- pomijac juz fakt jak prad elektryczny jest przetwarzany aby Evy mogly go spozytkowac "w sobie"!?. Poza tym wypomne Wam,calkiem slusznie,podstawowa ignorancje w dziedzinie fizyki: a niby co utrzymuje i tworzy materie jak nie wlasnie oddzialywania?! Silne,slabe,EM i grawitacyjne- tak jak je wspolczesna fizyka dzieli.. Poza tym- czym sa mysli jak nie impulsami elektrochemicznymi?! A jeszcze poza tym istnieje cos takiego jak telepatia.. Czym ona jest?. Czyz nie,prawdopodobnie,wychwytywaniem bardzo slabych impulsow fal (nie precyzuje ich rodzaju) przez pewne osoby,przez ich organy (niekoniecznie tylko mozg).?

Offline @

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #179 dnia: Marzec 03, 2009, 10:41:34 pm »
wtf? telepatia? Nie pal tego więcej