trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 109034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niuniek

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 04, 2009, 03:38:42 pm »
Poza tym- czym sa mysli jak nie impulsami elektrochemicznymi?!

To powiedz mi w jaki sposób Shinji formułował myśli będąc "pierwotną zupą" w kokpicie Evy?

I naprawdę nie powinieneś tego więcej palić.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 04, 2009, 05:09:05 pm »
Cytuj
Otoz,jak wiele ma wspolnego elektromagnetyzm z budowa fizyczna i biologiczna,swiadczyc moze chocby fakt,ze Evy sa zasilane pradem!

So what? Galwani też pieścił swoje żabie udka prądem.  :D Nie wiem po co wskazujesz związek między prawami fizyki a tkankami, bo to chyba oczywiste, że nie można skonstruować czy wyhodować czegoś sprzecznego z prawami natury. Tyle, że to nijak się ma do fikcji literackiej, jaką dostajemy w NGE.  :)

A co do połączenia słów

Cytuj
podstawowa ignorancje w dziedzinie fizyki
oraz
Cytuj
A jeszcze poza tym istnieje cos takiego jak telepatia


...w jednym poście, to wynaleziono takie ciekawe pojęcie jak hipokryzja.

 :)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 06, 2009, 01:21:29 am »
Co to telepatia- odsylam do encyklopedi,chocby do Google  ;-) A czy czy "pierwotna zupa"(lub jakakolwiek inna "pacia") nie moze wytwarzac impulsow EM?! Przeciez pole EM jest NIEROZLACZNIE  zwiazane Z KAZDA postacia materii! Prawa natury sa,jakie sa- ale Z PEWNOSCIA ludzkosci jeszcze daleko do ich pelnego poznania! Wiec to co dzis nazywamy telepatia,za jakis czas bedzie dokladnie zbadane naukowo,i bedzie tak zwyczajne jak dzis podawanie barbituranow oszolomom (tak,to aluzja- ale pewnie jej i tak nie zrozumiecie..)! Wiec "hipokryzja' ma sie tu nijak. Ja staram sie podejsc do Evangeliona w sposob konkretny,i o ile sie da,rowniez naukowy- bo to nie jest czysta fikcja: bardzo tam duzo nauki,choc podanej tylko we wzmiankach,"w strzepach".
Ale jestescie albo zbyt mlodzi,albo zbyt ograniczeni,zeby to dostrzec- a prawdopodobnie jedno i drugie.
Dziekujeza uwage!

Offline Niuniek

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 06, 2009, 08:40:56 am »
Co to telepatia- odsylam do encyklopedi,chocby do Google  ;-)
ROFLMAO i LOLSON?

A czy czy "pierwotna zupa"(lub jakakolwiek inna "pacia") nie moze wytwarzac impulsow EM?! Przeciez pole EM jest NIEROZLACZNIE  zwiazane Z KAZDA postacia materii!
Teoretycznie nikt jej nie broni, ale zupa nijak nie ma nerwów, a to one wytwarzają myśli ludzkie.

do ich pelnego poznania!
Śmiem twierdzić, że ludzkość nigdy nie pozna praw natury w pełni.

Wiec to co dzis nazywamy telepatia,za jakis czas bedzie dokladnie zbadane naukowo,i bedzie tak zwyczajne jak dzis podawanie barbituranow oszolomom (tak,to aluzja- ale pewnie jej i tak nie zrozumiecie..)! Wiec "hipokryzja' ma sie tu nijak. Ja staram sie podejsc do Evangeliona w sposob konkretny,i o ile sie da,rowniez naukowy- bo to nie jest czysta fikcja: bardzo tam duzo nauki,choc podanej tylko we wzmiankach,"w strzepach".
Telepatia była badana naukowo. Narazie nie udało jej się potwierdzić, ale ludzie twierdzący, że są telepatami w grze w statki grali nawet gorzej niż ktoś kto liczył na zwykłe szczęście. To nie dowód, ale na pewno pewna przesłanka.  ;-)

Ale jestescie albo zbyt mlodzi,albo zbyt ograniczeni,zeby to dostrzec- a prawdopodobnie jedno i drugie.
Ja poczułem się urażony. OSTA MU! ;-)

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 06, 2009, 02:21:40 pm »
Kiepska prowokacja, ale i tak bym go zbanował. Dajcie mi tylko togę moderatora.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 06, 2009, 07:51:31 pm »
1. Nie znam Waszych "wyuzdanych",obcobrzmiacych,bardzo dlugich skrotow- so w.t.f.!? :lol:
2. Mysli ludzkie..? A czy tylko ludzie maja mysli? Czy,np. w/g Sadamoto i Anno,takze inne postacie istot zywych.? A "pierwotna maz oblesna",czy inne ustrojstwo,o ile jest w jakims sensie zbudowane z "miecha"(nawet jesli to miecho jest mocno "rozgotowana papka") nie moze sobie myslec?? Chyba moze- prawda?! Wszak i robak "mysli", np. w ktora strone toczyc gowienka(a propos skarabeusza)!
3. Moze i nigdy w pelni ich nie pozna,ale.."nigdy" to bardzo dlugo- wiec moze jednak.. ;-)
4. A te dane o telepatach masz z oryginalnych,w miare pewnych zrodel?. Znasz tajne badania wojskowe np. w USA? Watpie.. Pewnie gdzies to zaslyszales tylko.. To co wiedza "zwykli ludzie" to namiastki,lub celowe retusze rzeczywistosci.. Tak jest praktycznie ze wszystkim: od Bluetootha,poprzez HAARPa,a skonczywszy na sztucznie przyspieszonym i dlugo utrzymywanym w tajemnicy zalamaniu sie wspolpracy i zaufania na rynkach finansowych.. Ale to juz troche odbiega od NGE- choc mamy juz prawie "swego rodzaju" Third Impact,i moze niedlugo trzecia wojne swiatowa..
4. Nie mialem zamiaru nikogo urazic,ani tez nie byla to prowokacja!.. Po prosu mam slabe nerwy! :badgrin:

Offline Frey Ikari

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #186 dnia: Marzec 13, 2009, 11:07:26 pm »
Cytuj
Ale jestescie albo zbyt mlodzi,albo zbyt ograniczeni,zeby to dostrzec- a prawdopodobnie jedno i drugie.
Dziekujeza uwage!
Ktoś poczuł sie urażony...
Cytuj
Śmiem twierdzić, że ludzkość nigdy nie pozna praw natury w pełni.
Ja do teraz nie mogę ogarnąć skąd wziął się kosmos... :-? jak to powiedział król Dezmod spojrzawszy po skończonej potrzebie do nocnika: "ludzki umysł nie jest w stanie tego ogarnąć".
Cytuj
2. Mysli ludzkie..? A czy tylko ludzie maja mysli? Czy,np. w/g Sadamoto i Anno,takze inne postacie istot zywych.? A "pierwotna maz oblesna",czy inne ustrojstwo,o ile jest w jakims sensie zbudowane z "miecha"(nawet jesli to miecho jest mocno "rozgotowana papka") nie moze sobie myslec?? Chyba moze- prawda?! Wszak i robak "mysli", np. w ktora strone toczyc gowienka(a propos skarabeusza)!
W zupce nie ma mięsa... A nie boisz się myslec co takie gowno o tobie mysli? :idea: :neutral:

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #187 dnia: Marzec 15, 2009, 07:16:48 pm »
O szit,wiec holi fak!! Wiec nie traktujemy dyskusji o evusiach na powaznie wcale.. Wiec "walimy nocnik" na mistrza Sadamoto!! No,skoro tak- to ch.w.d.NGE!! O łotewa! Rite men?!

Offline Hunter Killer

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 16, 2009, 10:34:00 am »
Hmm, ja myślałem, że to polskojęzyczne forum o NGE, a nie 4chan.

A tym czy myśli robak nie będę się rozpisywał bo na tyle mnie to nie interesuje, jednak aby wytworzyły się myśli potrzebne są (duuużo) połączenia nerwowe, takie na poziomie komórkowym, a nie jakaś tam maź, to zresztą zostało udowodnione. Mielonka nie myśli, inaczej zwiałaby z mięsnego zanim ktoś ją pokroi. Zatem i ta maź pierwotna nie jest w tanie myśleć.
A w odcinky w którym Shinji się "rozpłyną" to nie on sterował tylko EVA 01 wpadła w berserka. Można to porównać do zwierzęcego instynktu - liczy się żarcie i przetrwanie.

O telepatii było sporo wałkowane i jak na razie nie ma konkretnych dowodów, choć nie przeczę Twojej teorii o ukrywaniu tego faktu, gdyż sam wiem że opinia publiczna zapoznaje się tylko z częścią prawdy (wiem bo pracowałem w urzędzie).
I jak to ostatnio ciekawie usłyszałem: "Jest tylko, cała prawda, pół prawda i gówno prawda".

A na nerwy proponuję coś na uspokojenie, np. ziółka.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Frey Ikari

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 16, 2009, 11:40:45 am »
Cytuj
A w odcinky w którym Shinji się "rozpłyną" to nie on sterował tylko EVA 01 wpadła w berserka. Można to porównać do zwierzęcego instynktu - liczy się żarcie i przetrwanie.
Ja bym też dodał chec totalnego zniszczenia wroga gdyż o to chodzi w berserkach bez względu na odniesione rany unicestwic przeciwnika.

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 16, 2009, 10:18:38 pm »
Tez myslalem,ze to polskojezyczne forum,zanim nie przeczytalem kilku postow (np. tych w odpowiedzi na moje). Ziolka juz spozylem- teraz czuje sie jak po trawie.. Heh! Ale,ale- skad wiadomo,ze mielonka nie mysli?? :doubt: Moze tylko nie ma jak tego okazac?!  ;-) A berserk w Evach polega czesto na tym,ze "mysli" mamuski staraja sie ochronic np. synka(Shinji) i wtedy Eva gryzie Angelusa nawet po jajach(czy tez co on[ona] tam ma)!. A jacys glupcy twierdzili,ze kobiety to slaba plec..
Ten moj post to wcale nie zart! :!: :badgrin:
Ale przyjdzie jeszcze pora,ze znow bede pisac powaznie.. Zobaczycie! :p

Offline Frey Ikari

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 16, 2009, 10:27:51 pm »
No nic gratuluje żarliwosci ale większasc z nas to juz veterany co swoje boje mają juz za sobą, taaa-a pamiętam to jak wczoraj parunastu nas było wesołych chłopaczkow, a teraz już tylko zostały nr naszych poteznych Evangelionow, za małe plug suity i niepotrzebne ID karty... Najlepsze chwile naszego zycia.

Offline Hunter Killer

Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 16, 2009, 11:30:04 pm »
Jak tam w swojego suita się mieszczę, może trochę obciera ale daje rade, :D  :lol:

A jeśli chodzi i berserka, to stawiałbym bardziej że to przenośnia, jak wiadomo w 01 to mamuśka poniekąd ukierunkowuje szał EVY, raczej nie przejmuje pełnej kontroli. 00 na przykład też wpadał w szał i co robił? Walił łbem w mur, a 02, Asuki dostając berserka w endzie chciało dorwać EVY. Czyli można założyć że myśli i upodobania/charaktery pilotów w jakimś tam niewielkim stopniu wpływają na zachowanie EVY podczas szału.

A jeśli chodzi o sam szał to z Dredem w nieistniejącym już temacie ustaliliśmy, iż szał EVY to nic innego jak obudzony instynkt, podobny do zwierzęcego, w którym liczy się przetrwanie, za wszelką cenę, nawet jeśli musi zeżreć jakiegoś aniołka, przy jakiś tam obrażeniach własnych.

A prawdziwi mityczni berserkerzy, którzy poniekąd istnieli, a wiem to bo jestem w bractwie rycerskim i widziałem opisy takowych wojaków, to nic innego jak doświadczeni woje, naćpani grzybkami. Taki nie dość, że potrafił dobrze machać toporkiem/meczem, to jeszcze nawalony muchomorkiem nie odczuwał bólu i jego agresja wzrastała. Dziś można to osiągnąć pijąc spore ilości alkoholu i nie ma takich skutków ubocznych.  :p :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 17, 2009, 04:33:55 pm »
Chyba jednak grzybki są pod tym względem bezpieczniejsze.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Rokubungi

  • Gość
Odp: F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #194 dnia: Marzec 29, 2009, 09:53:29 pm »
Ech,jednak wielu tu malolatow- sadzac po waszych postach.. :-? Berserk to raczej stan posterydowo-ponarkotykowy,czyli bardziej strongman zabijajacy juz samym pierdem z wydzielaniem ogromnych ilosci siarkowodoru i azotu (efekt trawienia wielkich ilosci bialka zwierzecego). Ale w Evach berserk to cos wiecej- to sterowanie Eva na poziomie mentalnym,nawet przy calkowicie uszkodzonym sterowaniu psychomoorycznym. Mam na mysli to,ze zaden czlowiek- nawet jakis Pudzian, czy inny Schwarze Hoggan,nie bedzie w stanie walczyc (ani w ogole nic zrobic) w stanie np. odrabanej konczyny czy wyplynietego mozgu.. A Eva jakos daje rade! Zwroccie uwage kiedy juz w pierwszym odcinku jest to wyraznie ukazane: Sachiel przestrzeliwuje glowe Evy-01,widac potezne krwawienie z mozgu,wiec organ sterowania (w/g anatomii i fizjologi ludzkiej) zostaje calkowicie uszkodzony i "wylaczony". Ale po krotkiej chwili Eva "reakywuje sie" i "zapier**la" jakby nigdy sie nic nie stalo!.