trawa

Autor Wątek: F.A.Q. - Evangelion  (Przeczytany 110282 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 08, 2007, 11:16:20 pm »
Ano, przydałoby się. Pomyślę, jak się obronię.

Projekt E, to ogólna nazwa projektu stworzenia Evangeliona. Pierwszorzędnym celem było zapobieżenie ostatecznej tragedii, jaką miał być 3Impakt. Ogólnie jest to projekt dzięki któremu ludzkość miała powstrzymać/przeżyć Trzeci Impakt i obronić się przed zagrożeniem ze strony Aniołów.

Przeniesienie dusz gości z SEELE to był pierwotny plan HCP, a nie stricte projekt E, chociaż jedno z drugim jest ściśle powiązane.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Błotnik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 16, 2007, 07:52:11 am »
Mam takie pytanko:

odcinków NGE jest 24.
Ostatni jest ostatni :) ale na samiutkim końcu jest zapowiedź odcinka pod tytułem Air.
No więc jest to zapowiedź kinówki, czy po prostu seria im się urwała, a miała być kontynuowana (coś jakby drugi sezon)?
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 16, 2007, 09:56:50 am »
Po pierwsze było 26 odcinków. Zaś kinówki w pierwotnym założeniu miały być miast odcinków 25 i 26, które z braku funduszy posłużyły za tymczasowe zakończenie serii. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniego budżetu, zrobili End of Evangelion, który stanowił takie zakończenie, jakiego chciał Anno.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Niuniek

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 16, 2007, 01:23:09 pm »
Owszem, ale to nie znaczy, że zakończenie serii nie jest pełnoprawnym zakończeniem. Anno by go nie przyjął, gdyby miało jakieś sprzeczności z pierwszym założeniem. Dlatego EoE i seria stanowi całość. A można pewnie nawet powiedzieć, że 25 i 26 epek dzieje się gdy w EoE Shin jest wchłonięty do GNR. (mam nadzieję, że dobrze gadam  ;) )

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 16, 2007, 01:44:44 pm »
z tym że to dzieje sięw bani Shina to się zgadzam ale to że to się dzieje podczas EoE to nie :/ to są rozmyślania Shina i tyle taki jego impakt ^^

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 16, 2007, 02:42:00 pm »
Cytat: "obik"
z tym że to dzieje sięw bani Shina to się zgadzam ale to że to się dzieje podczas EoE to nie :/ to są rozmyślania Shina i tyle taki jego impakt ^^

To jest III impact, tak jest powiedziane w anime

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 16, 2007, 04:10:51 pm »
ale nie jest pokazany materialnie tylko w bani Shina ^^

Offline Dreadorus Maximus

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 16, 2007, 05:15:17 pm »
Nie do końca w bani Shina - to jest pokazanie głównie symboliczne, coś jak teatr.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline Pelios

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 16, 2007, 06:35:44 pm »
Powiedziałbym raczej, że jest to przedstawienie Thierd Impact, tylko w nieco inny sposób niż w EoE. Tak 25-26 to Thierd Impact czyli tak jakby dzieje się podczas Eoe. Przedstawione jest tylko w sposób niskobudżetowy, w bardziej filozoficzny i skupiający się raczej na umyśle Shina niż na wydarzeniach.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 16, 2007, 06:39:11 pm »
jakbym niezauważył ^^ ^^

Offline Błotnik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 16, 2007, 06:50:36 pm »
No dobra... Tyle tylko, że na płytkach (oryginały, zamówiłem sobie z Anglii i zapłaciłem dużo za dużo) mam tylko 24 odcinki. Tako też mówią na wikipedii - 24 i ani jednego więcej.
Skąd więc się wzięły te dwa kolejne?
Nic z tego nie rozumiem.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Dino

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 16, 2007, 06:58:23 pm »
Ktoś Cię puścił w kanał. Seria TV ma 26 odcinków. Do tego jest "Evangelion Death And Rebirth" i "End Of Evangelion". No i jeszcze na upartego "Revival Of Evangelion" (chyba tak się nazywa...).

A co do Wikipedii to radzę zmienić źródło informacji. Przynajmniej jeśli chodzi o Evę.

Offline @

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 16, 2007, 07:20:21 pm »
Cytat: "Błotnik"
No dobra... Tyle tylko, że na płytkach (oryginały, zamówiłem sobie z Anglii i zapłaciłem dużo za dużo) mam tylko 24 odcinki. Tako też mówią na wikipedii - 24 i ani jednego więcej.
Skąd więc się wzięły te dwa kolejne?
Nic z tego nie rozumiem.

Wikipedia: No. of episodes    26
 :roll:

Offline Błotnik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 16, 2007, 11:12:29 pm »
Sorki za zawracanie gitary.
Brakujące odcinki były na drugim DVD  :oops:
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline obik

F.A.Q. - Evangelion
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 17, 2007, 12:36:48 pm »
omg nie mogłeś wcześniej tego zobaczyć??? xD a tak w ogóle to ile zapłaciłeś za całą serie??